Єдиний державний реєстр судових рішень
н\п 3/490/1377/2025
Центральний районний суд м. Миколаєва
54607, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
Справа № 490/1553/25
П О С Т А Н О В А
15.04.2025р. суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Дірко І.І., розглянувши протоколи про вчинення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який офіційно не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 164-10 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
23.01.2025р.о 15:50год. ОСОБА_1 заадресою: АДРЕСА_2 ,здійснював господарськудіяльність іззаготівлі металобрухтубез державноїреєстрації яксуб`єктагосподарювання табез отриманняліцензії напроведення даноговиду господарськоїдіяльності, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Окрім того, 23.01.2025р. о 15:50 год. ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 порушив порядок заготівлі металобрухту й операцій з металобрухтом, чим порушив положення ст. 4 ЗУ "Про металобрухт", за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 164-10 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні визнав обставини вчинених правопорушень. Пояснив, що до початку повномасштабної війни у 2022 році був ФОП та займався металобрухтом. З початку війни закрив ФОП, однак продовжив займатись металобрухтом - хотів здати весь металолом та вже потім припинити цю діяльність. Ліцензію на провадження такої діяльності дійсно не отримував.
Враховуючи наведене, вивчивши додані до справи матеріали, приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 164, ч.1 ст. 164-10 КУпАП, виходячи з наступного.
Положеннями ч. 1 ст. 164 КУпАП передбачена відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов`язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Об`єктом даного правопорушення є суспільні відносини у сфері регулювання господарської діяльності.
Згідно з положеннями ч.ч. 1, 2 ст. 3 Господарського кодексу України, господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб`єкти підприємництва - підприємцями. Господарська діяльність може здійснюватись і без мети одержання прибутку (некомерційна господарська діяльність).
Відповідно до ч. 2ст. 55 Господарського кодексу України, суб`єктами господарювання є: 1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; 2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
Відповідно доЗакону України "Про металобрухт"заготівля металобрухту це діяльність, пов`язана з купівлею, зберіганням та реалізацією металобрухту суб`єктами господарювання. Купівля та/або реалізація металобрухту - це діяльність, пов`язана із передачею права власності на металобрухт іншому власнику в обмін на еквівалентну суму коштів або боргових зобов`язань. Порядок здійснення заготівлі металобрухту та операцій з металобрухтом визначено встатті 4 цього Закону. Так, за вимогами цієї норми заготівлю металобрухту здійснюють суб`єкти господарювання. Суб`єкти господарювання, що здійснюють заготівлю металобрухту, мають право згідно із законодавством відкривати приймальні пункти, що здійснюють заготівлю металобрухту.
Заготівля, переробка, металургійна переробка металобрухту фізичними особами забороняються.
Таким чином провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 164, ч.1 ст. 164-10 КУпАП, окрім його власних пояснень в судовому засіданні, доводиться письмовими доказами по справі:
- протоколами серії ВАД №146277 та серії ВАД №197680, складених у відношенні ОСОБА_1 про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 164-10 КУпАП, із викладеними обставинами правопорушень яких останній ознайомився, отримав другі примірники, що засвідчив особистим підписом, заперечень чи зауважень не мав;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 23.01.2025р. до протоколу, який вказав, що за вказаною адресою протягом кількох років здійснює закупку металобрухту без дозвільних документів, при цьому не видає продавцю чек та не фіксує суми коштів;
- фотознімками з місця події, якими зафіксовано обстановку на подвір`ї до буд. 43 в м. Миколаєві по вул. Веселинівській - а саме: купи металобрухту, неподалік тачанка та вантажні ваги;
- матеріалами справи у сукупності.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст. 33-35 КУпАП, враховано характер вчинених правопорушень, які не потягли тяжких наслідків, особу правопорушника, який визнав свою провину та висловив намір припинити незаконну діяльність у найближчий час, а за такого вважаю, що штраф є необхідним та достатнім стягненням за вчинення ОСОБА_1 зазначених вище правопорушень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 164 ч. 1, 164-10, 283, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 164 та ч. 1 ст. 164-10 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Грошові кошти перерахувати на розрахунковий рахунок №UA688999980313040106000014483, отримувач коштів - Миколаївське ГУК/Централ. р-н/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37992030, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, код класифікації доходів бюджету - 21081100.
На підставі ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605,60 гривень.
Грошові кошти у розмірі 605,60 гривень в рахунок сплати судового збору перерахувати до УК у Центральний м. Миколаїв /Централ.р-н/22030101, на розрахунковий рахунок № UA798999980313131206000014483, код отримувача 37992030, банк Казначейство України (ЕАП), МФО 22030101.
Строк пред`явлення постанови суду до виконання 3 (три) місяці з дня її винесення.
Постанову може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду протягом 10 днів.
Суддя Дірко І.І.