Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2010 р. Справа № 2-а-5009/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючої судді: Кисильової О.Й.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
встановив:
Державна податкова інспекція у Цюрупинському районі Херсонської області (далі - позивач) звернулась з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати податку з доходів фізичних осіб - суб`єктів підприємницької діяльності у розмірі 11122,09 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідач є платником зборів і податків та має заборгованість до бюджету по податку з доходів фізичних осіб - суб`єктів підприємницької діяльності у розмірі 11122,09 грн, яка відповідачем в добровільному порядку не сплачена.
Представник позивача надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, про місце та дату розгляду справи повідомлений був належним чином.
Згідно з ч.8 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає прешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою, платником податків.
Відповідно до статті 17 Закону "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003 р. № 889-IV, яка визначає осіб, відповідальних за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої само зайнятої особи).
Згідно корінців податкових повідомлень - рішень від 29.01.2010 р. № 0000331700/0, № 0000340700/0 відповідач має податковий борг у сумі 11122,09 грн. по податку з доходів фізичних осіб - суб`'єктів підприємницької діяльності і незалежної професійної діяльності.
Відповідно до податкового повідомлення-рішення № 0003001710 від 22.06.2007 р. до відповідача застосовано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу у розмірі 1820,00 грн.
Згідно податкового повідомлення-рішення № 0003001710 від 22.06.2007 р. до відповідача застосовано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату у розмірі п`ятидесяти відсотків погашеної суми податкового боргу у розмірі 9303,10 грн.
Положеннями п.5.4 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Пунктом 1.3 статті 1 цього ж Закону визначено, що податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків визначених цим Законом, такий платник податків зобов`язаний сплатити штраф у розмірі: при затримці від 31 до 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п`ятидесяти відсотків погашеної суми податкового боргу
Станом на теперішній час податковий борг в сумі 11122,09 грн. відповідачем не сплачений.
Згідно положень пп.3.1.1 п.3.1 статті З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян… про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з вимогами підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 цього Закону джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Таким чином, виходячи вищевикладеного позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до державного бюджету (р/р 33215801700284 в ГУ УДК у Херсонській області, код ОКПО 24103785, МФО 852010, код призначення платежу 5011010200, одержувач УДК у Цюрупинському районі) 11122 (одинадцять тисяч сто двадцять дві) грн. 09 коп. податкового боргу.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.
кат. 6.6.4