Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" листопада 2010 р.
10 год.24 хв.Справа № 2-а-5088/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Кисильової О.Й.,
при секретарі: Козловій Н.О.,
за участю: представника позивача - Шевченко К.В.,
відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі-позивач) звернулася з адміністративним позовом до ОСОБА_3 (далі-відповідач), у якому просить стягнути з відповідача заборгованість по податку з власників транспортних засобів в розмірі 2700,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що у порушення Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” ОСОБА_3 не сплачував податок з власників транспортних засобів за 2007, 2008 та 2009 роки. Станом на 16.08.2010 року заборгованість відповідача зі сплати зазначеного податку складає 2700,00 грн.
Відповідач в судовому засідані позовні вимоги не визнав з тих підстав, що автомобіля ЗИЛ 157 к уже не існує майже 8 років, оскільки даний транспортний засіб 1966 року випуску та зовсім не придатний до експлуатації, а тому відповідач здав його на металобрухт. У зв'язку з цим відповідач вважає, що він звільнений від сплати податку з власників транспортних засобів.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до довідки УДАІ УМВС України в Херсонській області, ОСОБА_3 є власником транспортного засобу марки “ЗИЛ”, державний номер № НОМЕР_1, обєм двигуна 6000 куб.см., 1966 року випуску. Відповідачем не знято транспортний засіб з обліку у встановленому законодавством порядку, як такий, що не підлягає експлуатації. Отже, станом на теперішній час транспортний засіб, який є об'єктом оподаткування, існує.
Статтею 1 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів ” від 11 грудня 1991 року № 1963-XII (далі Закон № 1963-ХІІ) визначено, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Таким чином, відповідач є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Згідно довідки-розрахунку позивача, відповідачем податок з власників транспортних засобів не сплачувався в 2007-2009 рр., сума податкового боргу за три роки складає 2700,00 грн.
Відповідно до абз.1 ст.5 Закону № 1963-ХІІ податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особамиперед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Згідно з абз. 6 ст.6 Закону № 1963-ХІІ у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.
Відповідно до п.1 ч. 3 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. № 1251-XII, платник податків зобовязаний сплачувати належні суми податків та зборів (обовязкових платежів) в установлені законом строки.
Статтею 7 Закону № 1963-ХІІ встановлено, що у разі приховування (заниження) об'єктів оподаткування з власників транспортних засобів стягуються сума несплаченого податку, а також пеня або штраф у порядку, передбаченому законом.
Відповідач в судовому засідані просив відстрочити сплату боргу у зв'язку з важким матеріальним становищем, оскільки він важко хворий та несе великі матеріальні витрати на лікування. Хвороба ОСОБА_3 підтверджена довідкою Херсонського обласного онкологічного диспансеру від 20.10.2010 р.
Беручи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог державної податкової інспекції у м. Херсоні та їх задоволення з наданням відповідачу відстрочення сплати боргу строком на один рік.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158 167 КАС України, п.1 ч. 3 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування ”, ст.ст.1, 5 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів ”, суд
постановив:
Позовні вимоги державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 ( ідентифікаційний номер НОМЕР_2) заборгованість по податку з власників транспортних засобів в сумі 2700,00 грн. (дві тисячі сімсот грн. 00 коп.) до Державного бюджету р/р 33218808700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в УДК у Херсонській області, МФО 852010.
Відстрочити ОСОБА_3 сплату боргу по податку з власників транспортних засобів строком на один рік.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 16 листопада 2010 р.
Суддя Кисильова О.Й.
кат. 6.6.4