Постанова № 12692529, 29.11.2010, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.11.2010
Номер справи
2а-5060/10/1770
Номер документу
12692529
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-5060/10/1770

29 листопада 2010 року 17 год. 00 хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом

Заступник прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >

доКомунального підприємства "Теплосервіс" Дубровицької районної ради третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >

про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" звернувся у Рівненський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Теплосервіс" Дубровицької районної ради про стягнення до Державного бюджету штрафу в розмірі 5100,00 грн.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку, що дана справа підлягає розгляду у порядку скороченого провадження.

Відповідно до вимог ч. 3 ст.183-2 КАС в ухвалі про відкриття скороченого провадження від 26 жовтня 2010 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів для подання заперечення. Відповідач отримав копію ухвали 28 жовтня 2010 року.

У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов.

Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення .

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 17.02.2009р. Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Рівненській області було проведено перевірку виконання Комунальним підприємством "Теплосервіс" Дубровицької районної ради вимог припису від 20.02.2009 року № 10/33-02 про усунення порушень законодавства про теплопостачання та складено акт перевірки №02/33-12-п від 29 грудня 2009 року (а.с.6, 7). На підставі вказаного акту було винесено постанову №02/33-12-п від 11.01.2010р. про накладення штрафу на Комунальне підприємство "Теплосервіс" Дубровицької районної ради за порушення законодавства про теплопостачання в розмірі 5100,00 грн. (триста неоподаткованих мінімумів доходів громадян) за ухилення від виконання Припису №10/33-02 від 20.02.2009 року (а.с.8-9). На момент звернення до суду штраф був відповідачем неоплачений.

Дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.

Згідно зі ст.9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Державні інспектори мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; застосування в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.

Відповідно до ст. 14 Закону України "Про теплопостачання" державний нагляд у сфері теплопостачання здійснюють державні інспекції та інші органи у порядку, встановленому законом. Державні інспектори мають право: безперешкодно у будь-який час відвідувати об'єкти теплопостачання для перевірки додержання нормативно-правових актів у сфері теплопостачання з питань, що належать до їх компетенції, отримувати від посадових осіб інформацію щодо виконання цих актів; надавати в межах своїх повноважень приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; отримувати інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань; надсилати приписи керівникам теплогенеруючих або теплопостачальних організацій про приведення засобів контролю, обліку та регулювання теплової енергії і теплоносія на об'єктах теплопостачання у відповідність із нормами та стандартами у сфері теплопостачання; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації об'єктів у сфері теплопостачання, якщо це створює загрозу життю та здоров'ю обслуговуючого персоналу та здоров'ю населення; застосовувати в установленому законом порядку санкції до суб'єктів відносин у сфері теплопостачання за порушення нормативно-правових актів з питань, що належать до їх компетенції.

Також в ч.1 п.11 Положення про державний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996р. №929 визначено, що держенергонагляд має право застосовувати до суб'єктів господарювання штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством.

Враховуючи викладене, працівниками Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" на підставі акту перевірки виконання відповідачем вимог Припису №10/33-02 від 20.02.2009 року (встановлено ухилення від виконання відповідачем пунктів 1-3 Припису) було винесено постанову №02/33-12-п від 11.01.2010р. про накладення штрафу на Комунальне підприємство "Теплосервіс" Дубровицької районної ради за порушення законодавства у сфері теплопостачання в розмірі 5100,00 грн.

Відповідно до частин 8, 9 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф у п'ятнадцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання. У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.

Згідно з копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.10), відповідач отримав постанову 14.01.2010 року.

На день розгляду даної адміністративної справи, відповідачем штраф в добровільному порядку не сплачений.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача грунтуються на законі, підтверджені матеріалами справи, а тому слід стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України 5100,00 грн. штрафу.

В силу ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачемфізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями ст.ст. 69-71, 86, 94, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства "Теплосервіс" Дубровицької районної ради в дохід Державного бюджету штраф за порушення законодавства в сфері теплопостачання у розмірі 5100 (п'ять тисяч сто) грн. 00 коп. на р/р 311161067001228 в ГУДКУ у Рівненській області, МФО 833017, ЄДРПОУ 23309415, одержувач - УДК в Рівненській області (Дубровицький район), код платежу за бюджетною класифікацією 21081100.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя <Підпис >Борискін С.А.