Постанова № 12692231, 16.11.2010, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2010
Номер справи
4964/10/1570
Номер документу
12692231
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №2а- 4964/10/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2010 року

У залі судових засідань № 1

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

при секретарі судового засідання - Бобровській О.Ю.

за участю сторін:

законного представника прокуратури- Чернявської М.В. (по довіреності)

представника позивача - не з'явився

представникавідповідача- не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до Виробничо-комерційної приватної фірми «Будпостач»про стягнення фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся перший заступник прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області з адміністративним позовом до Виробничо-комерційної приватної фірми «Будпостач»про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., мотивуючи позовні вимоги тим, що постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області №084670 від 20.05.2009 року на підставі ч. 1 абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III до відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 1700 грн., які в добровільному порядку відповідачем не сплачені.

В судовому засіданні представник прокуратури адміністративний позов підтримав в повному обсязі, на заявлених вимогах наполягав.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав заяву, в якій просив розглядати справу без його участі.

Представник відповідача в судове засідання двічи не з'явився, про день, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином та завчасно у відповідності до ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судчинства України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення законного представника прокуратури, а також обставини якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Позивач, на підставі ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III та п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади з питань контролю на автомобільному транспорті, забезпечення проведення державної політики на автомобільному транспорті, діє у складі Міністерства транспорту та звязку України і йому підпорядковується. Згідно з ст. 60 цього ж Закону інспекція здійснює повноваження щодо притягнення до фінансової відповідальності перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, в тому числі й стягнення в судовому порядку сум адміністративно-господарських санкцій, добровільно не сплачених правопорушниками, а тому на підставі положень п.4 ч.1 ст.17, п.5 ч.4 ст.50 КАС України ці позовні вимоги підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.

Державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області 28.04.2009 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (акт № 112989), якою зафіксовано факт використання транспортного засобу Камаз 37967 ОВ водієм Ляховим В.В. який належить Виробничо-комерційній приватній фірмі «Будпостач»для надання послуг з вантажних перевезень з порушенням діючого законодавства про автомобільний транспорт, а саме без ліцензійної картки. Від пояcнень щодо порушень законодавства та від підписання акту проведення перевірки водій відмовився (аркуш справи 8).

На адресу відповідача 12.05.2009 року направлений лист-запрошення №2281/02 про необхідність прибути для розгляду справи про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, що підтверджується копією реєстру заказних листів з поідомленням з поштового відділення (аркуші справи 9-10).

20.05.2009 року за наслідками розгляду акту перевірки та на підставі положень ст. 60 Закону України «По автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області прийнята постанова №084670 про застосовання фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. (аркуш справи 7), яка направлена на адресу відповідача, що підтверджується копією реєстру заказних листів з поідомленням з поштового відділення (аркуші справи 11-12).

При цьому, на розгляд справи про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт представник відповідача не з'явився, постанова Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті №084670 про застосовання фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. відповідачем не оскаржена.

Згідно ст. 48 Закону України «По автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України. Відповідно ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до положень ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III право розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів надається посадовим особам урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. В звязку з тим, що постанова про застосування фінансових санкцій не є виконавчим документом, територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області для подальшої реалізації постанови щодо притягнення перевізників до відповідальності за порушення законодавства про автомобільний транспорт звертається до суду.

Станом на 11.11.2010 року фінансові санкції в сумі 1700 грн. відповідачем не сплачені.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідачем не було надано доказів до адміністративного позову, які б спростовували заявлені позивачем позовні вимоги.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області обґрунтовані, відповідають вимогам чинного законодавства, у зв'язку з чим підлягають задоволенню повністю.

Керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III, ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до Виробничо-комерційної приватної фірми «Будпостач»про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Виробничо-комерційної приватної фірми «Будпостач»(код ЄДРПОУ 30376619) на користь Державного бюджету України фінансові санкції в сумі 1700 грн. на р/р 31117106700002, банк УДК в Одеській області, МФО 828011, отримувач УДК в Одеській області, код 23213460, код платежу 21081100.

Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія надсилається до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Повний текст постанови виготовлено та підписано суддей 16.11.2010 року

Суддя:Л.І. Свида

16 листопада 2010 року