ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 жовтня 2010 р. № 2а-8520/10/1370
у складі: головуючого судді Кузьмича С.М.,
при секретарі Голуба О.Є.
за участю:
представника позивача - Хильченко Л.М.
представника відповідача - Підставської К.Є.
0розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Львовівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пустомити м»ясо»про застосування арешту активів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до адміністративного суду із позовом про застосування арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунку платника податків.
В обґрунтування позову покликається на те, що згідно направлення № 429/230 від 08.09.2010 року та наказу ДПІ у Пустомитівському районі від 08.09.2010 року № 215 направлено головного державного податкового ревізора-інспектора сектору перевірок платників податків відділу податкового контролю юридичних осіб Завійського М.В., начальника відділу погашення прострочених податкових зобов»язань Мащак Л.П., на проведення з 08 вересня 2010 року по 10 вересня 2010 року виїзної позапланової комплексної документальної перевірки ТзОВ «Пустомити м»ясо», з питань перевірки взаєморозрахунків та стану збереження активів, які перебувають у податковій заставі. Проте ревізорів-інспекторів не було допущено до проведення позапланової перевірки, про що складено акт відмови від допуску до перевірки ТзОВ «Пустомити м"ясо».
Згідно пункту 5 ч.6 статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.
Відповідач відмовився від проведення позапланової документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення, чим порушив пп.»г» п.9.1.2 ст.9 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Просить застосувати арешт активів у вигляді зупинення операцій на рахунках ТзОВ «Пустомити м»ясо» строком на 182 дні (4368 години).
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить їх задоволити з вищевикладених мотивів.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти задоволення позову, у зв»язку з безпідставністю такого, оскільки на час витребовування інформації, на підприємстві проводилася планова перевірка, в рамках якої ДПІ і могла з»ясувати інформацію, що їх цікавила.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, зясувавши обставини, на які сторона посилаються як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Як вбачається з подання про застосування адміністративного арешту активів платника податків від 20.09.2010р., начальник ГВПМ ДПІ у м.Львові просить начальника ДПІ у Пустомитівському районі Львівської області застосувати умовний арешт активів відповідача, оскільки останній відмовився від проведення планової виїзної перевірки. А відповідно до рішення начальника ДПІ у Пустомитівському районі від 21.09.2010рю останній вирішив звернутися до суду із заявою перо застосування арешту к вигляді зупинення операцій на рахунках відповідача.
Факт не допуску до перевірки стверджується наявним в матеріалах справи відповідним актом від 08.09.2010р.
Згідно наказу №215 від 08.09.2010р. призначено позапланову документальну перевірку ТзОВ «Пустомити м»ясо»з 08.09.2010р. тривалістю 3 дні. На підставі вказаного наказу видано направлення №429/230 від 08.09.2010р., в якому метою перевірки, в тому числі, зазначено перевірку взаєморозрахунків із ВАТ ШП «Світанок»за період з 01.04.2009р. по 31.03.2009р..
Відповідно до вимог п.п.9.1.1 п.9.1 ст.9 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, адміністративний арешт активів платника податків (далі - арешт активів) є виключним способом забезпечення можливості погашення його податкового боргу.
Адміністративний арешт активів може бути застосовано за наявності обставин визначених підпунктом 9.1.2 згаданого пункту Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, зокрема, і за обставин, коли платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб податкового органу до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів або пов'язані з отриманням інших об'єктів оподаткування, електронних контрольно-касових апаратів, комп'ютерних систем, що застосовуються для розрахунків за готівку або з використанням карток платіжних систем, вагокасових комплексів, систем та засобів штрихового кодування.
У відповідності до п.п.9.3.3 п.9.3 ст.9 згаданого Закону, арешт може бути накладено на активи строком до 96 годин від години підписання відповідного рішення керівником податкового органу (його заступником). Зазначений строк не може бути продовжений в адміністративному порядку, у тому числі за рішенням інших державних органів, за винятком випадків, коли власника заарештованих активів не встановлено (не виявлено), - у цьому випадку такі активи перебувають під режимом адміністративного арешту протягом строку, визначеного законодавством для визнання їх безхазяйними, або у разі коли такі активи є такими, що швидко псуються, - протягом граничного строку, визначеного законодавством, після якого вони підлягають продажу за процедурою, встановленою статтею 10 цього Закону. Керівник відповідного податкового органу (його заступник) має право звернутися до суду (арбітражного суду) з поданням про продовження строку арешту активів платника податків за наявності достатніх підстав вважати, що звільнення активів з-під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненням або знищенням, а суд (арбітражний суд) повинен прийняти відповідне рішення протягом 48 годин від моменту отримання зазначеного звернення.
Згідно пункту 5 ч.6 статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 року № 509-ХІІ позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту. В матеріалах справи наявні запити, що підтверджують правову позицію позивача.
Враховуючи викладені обставини матеріалами справи підтверджуються обставини та наявні підстави для застосування арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках платника податків - відповідача. За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими та підставними, а тому підлягають до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі належить покласти на позивача у справі.
Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 158-163,167 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Застосувати арешт активів у вигляді зупинення операцій на рахунках ТзОВ «Пустомити м»ясо» ( код ЄДРПОУ 34854137, адреса: 81110, Львівська область, м.Пустомити,вул.Лисенка, 29) строком на 182 дні (4368 години).
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено 30.10.2010р.
Головуючий С.М.Кузьмич