Постанова № 126911667, 28.04.2025, Острозький районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
28.04.2025
Номер справи
567/582/25
Номер документу
126911667
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 567/582/25

Провадження №3/567/310/25

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 квітня 2025 року м. Острог

Суддя Острозького районного суду Рівненської області Назарук В.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ВП №3 РУП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, паспорт НОМЕР_1 , виданий 11.02.1998 Острозьким РВ УМВС України в Рівненській області

за ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.1 ст.173-2, ст.173, ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення

встановив:

ОСОБА_1 , будучи таким, щодо якого відповідно до постанови Острозького районного суду Рівненської області від 13.03.2025 продовжено адміністративний нагляд строком на шість місяців з обмеженнями: зобов`язання реєструватися в ВП №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області 2 рази на місяць, згідно графіка реєстрації; заборони відвідувати кафе, бари, ресторани, магазини та інші місця, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив; заборони виїзду в особистих справах за межі Острозької МТГ Рівненського району Рівненської області без погодження з ВП №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області; заборони залишати місце проживання з 22 год. до 06 год. ранку наступної доби, а у вихідні та святкові дні з 21 год. до 05 год. ранку наступної доби, та таким, що 30.01.2025 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП, 27.03.2025 о 01 год. 12 хв., 29.03.2025 о 01 год. 15 хв., 31.03.2025 о 00 год. 07 хв., 04.04.2025 о 23 год. 14 хв., 05.04.2025 о 23 год. 55 хв. був відсутній за місцем свого проживання.

Крім того, 04.04.2025 о 19 год. 22 хв. в АДРЕСА_1 ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство фізичного характеру відносно свого брата ОСОБА_2 , а саме завдав два удари баяном по його спині, не спричинивши тілесних ушкоджень, однак завдавши фізичного болю потерпілому.

04.04.2025о 19 год. 30 хв. в с.Черняхів по вул.Набережній, неподалік будинку №15 Рівненського району (Острозька МТГ) Рівненської області ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, а саме образливо чіплявся до ОСОБА_3 , завдав йому два удари баяном по голові, чим порушив громадський порядок і спокій громадян.

04.04.2025о 19 год. 32 хв. в с.Черняхів по вул.Набережній, неподалік будинку №15 Рівненського району (Острозька МТГ) Рівненської області ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, а саме висловлював нецензурну лайку в громадському місці, образливо чіплявся та ображав нецензурною лайкою ОСОБА_4 , чим порушив громадський порядок і спокій громадян.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та дату розгляду справи судом повідомлявся належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи не подав, приводом доставлений не був.

Враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, оскільки ОСОБА_1 не вжив заходів для явки до суду, не подав письмових заперечень проти протоколів про адміністративні правопорушення, суд вважає, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи, строком розгляду якої, відповідно до вимог ст.277 КУпАП є п`ятнадцятиденний термін з дня одержання судом протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи, відповідно до правил ст.268 КУпАП, вважає за можливе розглядати справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за його відсутності на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187, ч.1 ст.173-2, ст.173 КУпАП та необхідність притягнення його до адміністративної відповідальності з огляду на наступне.

Частиною 2 ст.187 КУпАП встановлено відповідальність особи за дії, передбачені частиною першою цієї статті (порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд), якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП доведена протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАД №657395 від 31.03.2025, серії ВАД №657407 від 31.03.2025, серії ВАД №657406 від 31.03.2025, серії ВАД №658703 від 08.04.2025, серії ВАД 658702 від 08.04.2025, поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.

Відповідно до постанови Острозького районного суду Рівненської області від 13.03.2025 щодо ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд строком на шість місяців з обмеженнями: зобов`язання реєструватися в ВП №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області 2 рази на місяць, згідно графіка реєстрації; заборони відвідувати кафе, бари, ресторани, магазини та інші місця, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив; заборони виїзду в особистих справах за межі Острозької МТГ Рівненського району Рівненської області без погодження з ВП №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області; заборони залишати місце проживання з 22 год. до 06 год. ранку наступної доби, а у вихідні та святкові дні з 21 год. до 05 год. ранку наступної доби.

В судовому засіданні встановлено, що 27.03.2025 о 01 год. 12 хв., 29.03.2025 о 01 год. 15 хв., 31.03.2025 о 00 год. 07 хв., 04.04.2025 о 23 год. 14 хв., 05.04.2025 о 23 год. 55 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання.

Відповідно до довідки ВП №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області та постанови Острозького районного суду Рівненської області від 30.01.2025, ОСОБА_1 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду (ч.1 та ч.2 ст.187 КУпАП).

Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, доведена протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №658704 від 08.04.2025, письмовими поясненнями потерпілого ОСОБА_2 та іншими матеріалами справи.

З письмових пояснень потерпілого ОСОБА_2 встановлено, що 04.04.2025 о 19 год. 22 хв. в с.Черняхів по вул.Набережній, біля будинку №15 Рівненського району (Острозька МТГ) Рівненської області ОСОБА_1 почав себе агресивно поводити та вдарив його баяном по спині.

Частиною 1 ст.173-2 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого.

Статтею 1 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" визначено, що домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

В судовому засіданні встановлено, що 04.04.2025 о 19 год. 22 хв. в АДРЕСА_1 ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство фізичного характеру відносно свого брата ОСОБА_2 , а саме завдав два удари баяном по його спині, , внаслідок чого було завдано шкоди фізичному здоров`ю потерпілого.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП.

Статтею 173 КУпАП передбачена відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.173 КУпАП доведена протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАД №658705 від 08.04.2025, серії ВАД №657408 від 08.04.2025, письмовими пояснення ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та іншими матеріалами справи.

З матеріалів справи встановлено, що 04.04.2025 о 19 год. 30 хв. та о 19 год. 32 хв. в с.Черняхів по вул.Набережній, неподалік будинку №15 Рівненського району (Острозька МТГ) Рівненської області ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, а саме образливо чіплявся до ОСОБА_3 , завдав йому два удари баяном по голові, та образливо чіплявся та ображав нецензурною лайкою ОСОБА_4 , чим порушив громадський порядок і спокій громадян.

З письмових пояснень ОСОБА_3 від 08.04.2025 вбачається, що 04.04.2025 о 19 год. 30 хв. в с.Черняхів по вул.Набережній, неподалік будинку №15 Рівненського району (Острозька МТГ) Рівненської області ОСОБА_1 образливо до нього чіплявся та завдав йому два удари баяном по голові.

Згідно письмових пояснень потерпілої ОСОБА_4 від 08.04.2025, 04.04.2025 о 19 год. 32 хв. в с.Черняхів по вул.Набережній, неподалік будинку №15 Рівненського району (Острозька МТГ) Рівненської області ОСОБА_1 агресивно поводився стосовно неї, ображав її нецензурною лайкою та образливо чіплявся.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.

Відповідно до ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ст.23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.

Під час розгляду справи судом з`ясовано обставини вчинених правопорушень на підставі зібраних доказів в їх сукупності, що узгоджуються між собою і не мають протиріч.

Факт скоєння правопорушень за обставин, викладених в протоколах про адміністративні правопорушення, підтверджуються зібраними доказами, які повністю узгоджуються між собою.

Застосовуючи вид адміністративного стягнення, враховується характер вчинених правопорушень, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, а також всі обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність за вчинення даного правопорушення.

При накладенні адміністративного стягнення судом взято до уваги те, що ОСОБА_1 за віком є працездатною особою, непрацевлаштований, раніше неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, адміністративні стягнення у вигляді штрафу ним не виконуються.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи наведені обставини та особу правопорушника, при альтернативі стягнень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту, що буде необхідним та достатнім для попередження вчинення ним нових правопорушень.

Відповідно до ч.5 ст.283 КУпАП, постанова судді про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

Таким чином, відповідно до ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", у зв`язку з ухваленням судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи викладене, керуючись ст.24, 36, 40-1, 221, 276, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

постановив:

визнати ОСОБА_1 таким, що вчинив правопорушення, передбачені ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.1 ст.173-2, ст.173, ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у адміністративного арешту строком 8 (вісім) діб.

Строк адміністративного стягнення ОСОБА_1 рахувати з моменту затримання.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп.

Реквізити для сплати судового збору:

Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДПРОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку отримувача (IBAN): UA908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційногосуду через Острозький районний суд Рівненської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.