Постанова № 126744397, 18.04.2025, Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
18.04.2025
Номер справи
583/1426/25
Номер документу
126744397
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 583/1426/25

3/583/639/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 квітня 2025 року суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Яценко Н.Г., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли від Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого

за ч. 1 ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

установив:

ОСОБА_1 23.01.2025 о 10 год. 00 хв. в АДРЕСА_1 зберігав мисливську гладкоствольну рушницю марки «ЗК», 1950 року випуску, 16 калібру, з маркуванням «Г 70028». Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_2 вину визнав, підтвердив обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.

Дослідивши матеріалисправи та наявні у ній докази, врахувавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, доходжу наступного висновку.

Згідно з вимогами ч. 1 ст.7Кодексу Українипро адміністративніправопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом.

Положеннями ст. 9Кодексу Українипро адміністративніправопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

В ст.245Кодексу Українипро адміністративніправопорушення зазначено, що завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Диспозицією ч.1ст.190 КодексуУкраїни проадміністративні правопорушення передбачена відповідальність за придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом.

Факт скоєння ОСОБА_1 інкримінованого йомуадміністративного правопорушення,окрім визнанняним вини,підтверджується: протоколом про адміністративні правопорушення серії ВАД №604708 від 29.06.2025; інформацією Управління інформаційно-аналітичної підтримки ГНП в Сумській області від 28.02.2025 №977/27/01-2025; протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_1 від 23.01.2025 у кримінальному провадженні №12025200000000026 від 17.01.2024; протоколом обшуку від 23.01.2025, проведеним на підставі ухвали слідчого судді від 22.01.2025; постановою слідчого від 24.01.2025 про визнання речовим доказом та визначення місця зберігання; ухвалою слідчого судді від 04.02.2025 №591/574/25 про арешт майна по кримінальному провадженню №12025200000000026 від 17.01.2024.

Суд приймає зазначені вище докази до уваги, вважає їх належними та допустимими, будь-яких сумнівів у їх достовірності у суду не виникає.

Протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 відповідає вимогам ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, такий протокол складено уповноваженою особою, його форма та зміст повністю відповідають чинному законодавству.

Матеріалами справидокументально підтвердженевчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення,передбаченого ч.1ст.190Кодексу України про адміністративні правопорушення, а тому об`єктивна сторона складу адміністративного правопорушення, викладеного у вищевказаному протоколі, доведена.

Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.190Кодексу Українипро адміністративнеправопорушення є такими, що узгоджуються між собою, повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст.ст. 251, 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення та зібрані у порядку, встановленому законом.

Аналізуючи приведені докази та даючи їм оцінку, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_2 у скоєному доведена у судовому засіданні поза розумним сумнівом, так як наведені вище докази в їх сукупності є вагомими, чіткими і узгодженими між собою.

При призначенні стягнення суд враховує характер скоєного, особу, що притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий та сімейний стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність та вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції статті за вказане правопорушення у виді штрафу, яке є достатнім для його виправлення і попередження скоєння ним правопорушень в майбутньому, без конфіскації зброї, яка, як вбачається з матеріалів справи, є речовим доказам у кримінальному провадженні №12025200000000026 від 17.01.2024.

Крім того, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в доход держави в розмірі, який складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме: (3028,00 грн х 0,2)=605,60 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, ч. 1 ст. 190, ст. 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -

постановив:

Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119 (сто дев`ятнадцять) гривень 00 копійок в прибуток держави, що підлягає сплаті на рахунок: отримувач: ГУК Сумської області/Охтирський район/21081100, код отримувача: 37970404, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок UA928999980313050106000018013, код класифікації доходів бюджету: 21081100, без конфіскації зброї.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок, що підлягає сплаті на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код отримувача 37993783, банк отримувач: Казначейство України (ЕАП), рахунок UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір п. 5.

У відповідності із ст.307та ч. 2 ст.308 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений правопорушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня отримання копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається в порядку примусового виконання та з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Охтирського міськрайонного суду

Сумської області Н.Г. Яценко