Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
25 жовтня 2010 року 11:27 № 2а-8714/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
Головуючого - судді Дегтярьової О.В.,
при секретарі судового засідання Безчасній Я.С.,
за участю представника позивача Капустіної А.А. (довіреність від 27.07.2010р. № 3944/9/10-114),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь»
про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 4523 600, 22 грн., -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась ДПІ у Шевченківському районі м. Києва з позовом до ТОВ «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь»про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 4523 600, 22 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що у відповідача наявна податкова заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 4523 600, 22 грн.
У судових засіданнях представники позивача підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити.
У судові засідання 23 червня, 29 липня, 13 серпня та 06 вересня, 11 жовтня, 25 жовтня 2010 року представник відповідача не зявився, належним чином повідомлений судом про дату, час та місце судового розгляду відповідно до вимог ст. 33, ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.
Від відповідача відзив на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань до суду не надходило.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на таке.
ТОВ «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь»було зареєстровано як юридичну особу Шевченківською районною у м. Києві адміністрацією 10 квітня 2008 року.
ТОВ «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь»перебуває на обліку як платник податків в ДПІ в Шевченківському районі м. Києва згідно довідки про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП) від 14 квітня 2008 року № 32993/29-107.
Відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100117057 від 20 травня 2008 року ТОВ «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь»було зареєстровано платником податку на додану вартість з 20 травня 2008 року.
29 вересня 2008 року ДПІ у Шевченківському районі м. Києва була проведена невиїзна документальна перевірка ТОВ «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь»на предмет своєчасності подання платіжних доручень до установ банку по податку на додану вартість за липень 2008 року ТОВ «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь» за період з 09 вересня 2008 року по 29 вересня 2008 року, за результатами якої було складено акт № 355/1511 від 29.09.2008р.
В ході перевірки було встановлено порушення підпункту 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що мало вираз у порушенні строків сплати податкових зобовязань з податку на додану вартість на три дні (згідно законодавства дата сплати 01 вересня 2008 року, 04 вересня 2008 року фактично сплачено платіжним дорученням).
На підставі акта перевірки № 355/1511 від 29 вересня 2008 року ДПІ у Шевченківському районі м. Києва прийняла податкове повідомлення-рішення від 30 вересня 2008 року № 0138261511/0, яким згідно з підпунктом 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»застосувала до ТОВ «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь»суму штрафних санкцій в розмірі 10 % узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість в розмірі 11, 30 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення 28 жовтня 2009 року було направлено на адресу відповідача та отримано останнім 31 жовтня 2009 року, про що свідчить повідомлення про вручення, засвідчена належним чином копія якого знаходиться в матеріалах справи.
ДПІ у Шевченківському районі м. Києва 11 вересня 2010 року, 16 лютого 2009 року, 10 квітня 2009 року, 08 травня 2009 року були проведені невиїзні документальні (камеральні) перевірки ТОВ «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь»на предмет своєчасності подання податкових декларацій, розрахунків, за результатами яких були складені акти № 212/1511 від 11.09.2008р., № 20/1511 від 16.02.2009р., № 69/1511 від 10.04.2009р. та № 35/1511 від 08.05.2009р.
В ході перевірок були встановлені порушення підпункту 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що мало вираз у порушенні строків подання податкових декларацій з податку на додану вартість за липень 2008 року, грудень 2008 року, березень 2009 року, січень 2009 року.
На підставі актів перевірки № 212/1511 від 19.09.2008р., № 20/1511 від 16.02.2009р., № 69/1511 від 10.04.2010р., № 35/1511 від 08.05.2009р. ДПІ у Шевченківському районі м. Києва прийняла податкові повідомлення-рішення від 12 вересня 2008 року № 012841511/0, від 17 лютого 2009 року № 0022261511/0, від 10 квітня 2009 року № 0047091511/0 та від 08 травня 2009 року № 0059691511/0, якими згідно з підпунктом 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»застосувала до ТОВ «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь»суму штрафних санкцій в розмірі 170, 00 грн., в розмірі 170, 00 грн., в розмірі 170, 00 грн., в розмірі 170, 00 грн., відповідно на загальну суму 680, 00 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення були отримані директором ТОВ «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь»Федорченко А.В., про що свідчать відповідні відмітки на корінцях податкових повідомленнях рішеннях, завірені належним чином копії яких наявні в матеріалах справи, а податкове повідомлення рішення від 30 вересня 2008 року № 0138261511/0 було направлено відповідачу по пошті та було отримано ним 31 жовтня 2008 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, завірена копія якого наявна в матеріалах справи.
Крім того, позивачем була проведена документальна невиїзна перевірка відповідача в частині дотримання вимог податкового та іншого законодавства по податку на додану вартість за серпень 2008 року, за результатами якої був складений акт № 247/23-12/358 від 18 лютого 2010 року.
В ході перевірки було встановлено порушення підпункту 7.4.1, підпункту 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого було занижено податок на додану вартість за серпень 2008 року у розмірі 3014 850, 00 грн.
На підставі акта перевірки № 247/23-12/358 від 18 лютого 2010 року ДПІ у Шевченківському районі м. Києва прийняла податкове повідомлення-рішення № 0001252312/0 від 27 лютого 2009 року, яким згідно з підпунктом «б»підпункту 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначила ТОВ «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь»суму податкового зобовязання з податку на додану вартість на загальну суму 4522275, 00 грн., у тому числі 3014 850,00 грн. основний платіж та 1507 425, 00 грн. штрафні (фінансові) санкції на підставі підпункту 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Вказане податкове повідомлення-рішення було 27 лютого 2009 року направлено на адресу відповідача та отримано останнім 02 березня 2009 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, засвідчена належним чином копія якого наявна в матеріалах справи.
Крім того, відповідачем до податкового органу були подані податкові декларації з податку на додану вартість від 20 жовтня 2008 року № 285742 за вересень 2008 року, від 20 листопада 2008 року № 334668 за жовтень 2008 року, від 22 грудня 2008 року № 371339 за листопад 2008 року, від 17 лютого 2009 року № 468517 за грудень 2008 року, від 13 квітня 2009 року № 105550 за січень 2009 року, від 13 квітня 2009 року № 105552 за лютий 2009 року, від 10 червня 2009 року № 234412 за березень 2009 року та від 10 червня 2009 року № 234412 за квітень 2009 року.
Відповідачем в деклараціях були визначені суми податку до сплати в бюджет (рядок 27) в сумі 98,00 грн., в сумі 93, 00 грн., в сумі 101, 00 грн., в сумі 85, 00 грн., в сумі 94, 00 грн., в сумі 79, 00 грн., в сумі 76, 00 грн. та в сумі 143, 00 грн. відповідно на загальну суму 769, 00 грн.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Згідно з підпунктом 1.11 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(в редакції на момент спірних правовідносин) під податковою декларацією розуміється документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обовязкового платежу).
Таким чином, діючим законодавством на платників податків покладено обовязок подавати податкові декларації, в тому числі з податку на додану вартість.
Відповідно абзацу першого підпункту 7.8.1 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»(в редакції на момент спірних правовідносин) податковим (звітним) періодом для податку на додану вартість є календарний місяць.
Відповідно до підпункту 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом «г»підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Підпунктом 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 цього ж Закону визначено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до підпункту 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 вищезгаданого Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку визначає у податковій декларації.
Відповідно до абзаців першого та другого п. 5.1 ст. 5 цього ж Закону податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Відповідно до абзацу першого підпункту 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 цього ж Закону платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку. строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно підпункту 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобовязаний сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, - у розмірі пятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
При цьому, п. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Підпунктом «б»підпункту 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податків у разі, якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобовязань, заявлених у податкових деклараціях.
Якщо згідно з нормами п. 4.2 сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобовязання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом (підпункт 4.2.1 п. 4.2 ст. 4 вищезазначеного Закону).
Згідно з п. 6.1 ст. 6 вищезгаданого Закону у разі коли сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобовязань, сума податку чи збору (обовязкового платежу), належного до сплати та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобовязання (штрафних санкцій за їх наявності).
Абзацом третім підпункту 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 вищезгаданого Закону встановлено, що у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»- «в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до підпункту 5.2.1 п. 5.2. ст. 5 цього ж Закону податкове зобовязання, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, з винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
Абзацом першим підпункту 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 вищезгаданого Закону передбачено, що платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд рішення, яка подається у письмовій формі, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом.
З урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобовязання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню (абзац перший підпункту 5.2.5. п. 5.2 ст. 5 цього ж Закону).
За змістом п. 1.3 ст. 1 та підпункту 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього ж Закону податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання, визнається податковим боргом (недоїмкою).
Вищеперераховані податкові повідомлення рішення, якими були визначені відповідачу суми податкового зобовязання з податку на додану вартість, у тому числі штрафні (санкції), вважаються такими, що вручені відповідачу згідно вимог підпункту 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та п. 4.6 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платника податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 року № 253 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 27 травня 2003 року № 247), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 липня 2001 року за № 567/5758, а тому сума податкових зобовязань з податку на додану вартість, визначена рішеннями податкового органу, визнаються податковим боргом з податку на додану вартість з урахуванням того, що доказів погашення сум податкових зобовязань з податку на додану вартість у встановлені Законом строки або оскарження рішень податкового органу про їх донарахування в адміністративному або судовому порядку суду не надано.
Самостійно узгоджене відповідачем податкове зобовязання з податку на додану вартість також визнається податковим боргом з огляду на те, що суду не надано доказів її сплати у встановлені Законом строки.
На підставі підпункту 16.1.1, підпункту 16.1.2 п. 16.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»на суму податкового боргу відповідача була нарахована пеня.
Згідно абзацу першого підпункту 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 цього ж Закону податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно підпункту 6.3.2. п. 6.3 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється.
Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.
Надсилання наступної податкової вимоги у випадку збільшення суми податкового боргу після направлення другої податкової вимоги в Законі України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»не передбачено.
ДПІ у Шевченківському районі м. Києва виставило відповідачу першу податкову вимогу № 1/8530 від 30 жовтня 2008 року на суму податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 126, 13 грн., а також другу податкову вимогу № 2/5396 від 16 червня 2009 року на суму податкового боргу в розмірі 4522871, 22 грн., у тому числі 3015400, 09 грн. основний платіж, 1507469, 48 грн. штрафні (фінансові) санкції, 1, 65 грн. пеня.
Вказані податкові вимоги були направлені по пошті, однак не були вручені відповідачу та були розміщені на дошці податкових оголошень 15 травня 2009 року та 23 червня 2009 року, про що були складені акти відповідні від 15 травня 2009 року № 529 та від 23 червня 2009 року № 684.
Таким чином, ДПІ у Шевченківському районі м. Києва було повністю дотримано порядок направлення першої та другої податкових вимог, та з урахуванням положень п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та п. 5.8 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 03 липня 2001 року № 266, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 липня 2001 року за № 595/5786, вказані податкові вимоги вважаються врученими відповідачу.
Доказів оскарження податкових вимог та погашення податкового боргу відповідачем суду також не надано.
Наявність податкового боргу з податку на додану вартість в заявленій сумі також підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків (скорочена форма) ТОВ «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь»з податку на додану вартість станом на 11 жовтня 2010 року.
З метою погашення податкового боргу 17 серпня 2009 року ДПІ у Шевченківському районі м. Києва прийняло рішення № 296 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, згідно якого вирішено здійснити стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності (повному господарському віданні) ТОВ «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь», а також тих активів, права власності, на які він набуде у майбутньому в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.
Крім того, з цією ж метою ДПІ у Шевченківському районі м. Києва були вжиті наступні заходи для погашення податкового боргу, а саме: направлені запити до Управління ДАІ ГУ МВС України від 18 червня 2009 року № 3669/9/24-119 про надання переліку автотранспортних засобів, що належать відповідачу, до Київського міського бюро технічної інвентаризації від 18 червня 2009 року № 10013/10/24-120, направлено лист засновнику ТОВ «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь»від 18 червня 2009 року № 10017/10/24-120 про погашення податкового боргу, проведено обстеження місцезнаходження підприємства та виявлено відсутність підприємства за місцем знаходження, про що було складено акт № 384/24-122 від 30 липня 2009 року, та підтверджується листом Фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про те, що строк договору оренди приміщення за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 7, оф. 1, - закінчився 21 березня 2009 року.
Згідно з підпунктом 3.1.1 п. 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно з підпунктом 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 цього ж Закону, є виключно податкові органи.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»(в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом одинадцятим ст. 11 цього ж Закону передбачено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законами України.
З огляду на те, що заходи податкового органу з погашення податкового боргу не призвели до позитивних наслідків та з огляду на те, що відповідачем не надано суду доказів, які б спростовували доводи позивача, позовні вимоги про стягнення з відповідача податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 4523 600, 22 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Враховуючи положення ч. 2 та ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, а також відсутність судових витрат, здійснених позивачем, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 69 - 71, ст. 94, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Програмно-інформаційне агентство «Троянський кінь» (місцезнаходження: 01025, м. Київ, вул. Володимирська, 7 офіс 1, ідентифікаційний код 35895394) до Державного бюджету України суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 4523 600 (чотири мільйони пятсот двадцять три тисячі шістсот) грн. 22 коп.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими в ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
СуддяО.В. Дегтярьова
Дата виготовлення та підписання повного тексту постанови 08 листопада 2010 року.