Постанова № 12670109, 30.11.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.11.2010
Номер справи
2а-17145/10/2670
Номер документу
12670109
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

30 листопада 2010 року 09:06 № 2а-17145/10/2670

За позовом Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва

до відповідача Приватного підприємства «КФ «Егіда»

про продовження терміну застосування адміністративного арешту,

Суддя Добрянська Я.І.

Секретар судового засідання Пономарьов Д.Г.

Представники:

від позивача: Куракін Ю.В. (довіреність від 29.03.2010р. № 5210/9/10-109)

від відповідача: Оченята Ю.В. (наказ №1 від 01.07.2003р.)

Копейчиков (довіреність від 04.06.2010р. №б/н)

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 30.11.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

29.11.2010р. до Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва з позовом до Приватного підприємства «КФ «Егіда»про продовження терміну застосування адміністративного арешту.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.11.2010р. відкрито провадження у справі.

Відповідно до ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Згідно положень ст. 9 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» керівник відповідного податкового органу (його заступник) має право звернутися до суду з поданням про продовження строку арешту активів платника податків за наявності достатніх підстав вважати, що звільнення активів з-під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненням або знищенням, а суд повинен прийняти відповідне рішення протягом 48 годин від моменту отримання зазначеного звернення.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, та просив продовжити умовний адміністративний арешт активів Приватного підприємства «КФ «Егіда»на строк до 2160 годин, обґрунтовуючи тим, що відповідач має податкову заборгованість, яка станом на час розгляду справи ним не сплачена та відмовляється від допуску посадових осіб податкового органу до активів підприємства.

Представники відповідача позов не визнали, вважають його безпідставним у звязку із оскарженням податкового повідомлення рішення, на підставі якого виник податковий борг у суді касаційної інстанції.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Начальником ГВПМ першим заступником начальника ДПІ у Печерському районі м. Києва, на підставі пп. 9.1.2 ст. 9 Закону України від 21.12.2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" 24.11.2010 р. о 14 год. 55 хв. винесено рішення про застосування умовного адміністративного арешту активів платника податків ПП «КФ «Егіда».

Рішення було прийнято за поданням та службовою запискою від 24.11.2010р. начальника ВОЗСПБ ГВПМ ДПІ у Печерському районі м. Києва Токар А.В.

Згідно довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України ПП «Егіда»зареєстроване Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 28.05.2003, ідентифікаційний код 32382960, місцезнаходження 01015, м. Київ, Печерський р-н, вул.. Московська, 43/11.

Як вбачається з листа ДПІ у Печерському від 01.09.2010р. №487118/10/10-211 Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.02.2009р. №17/61 адміністративний позов ПП «КФ «Егіда» до ДПІ у Печерському районі задоволено частково, а саме визнано неправомірним та скасовано податкове повідомлення-рішення №0003772310/2 від 29.09.08р Державної податкової інспекції у Печерському районі в частині визначення податкового зобовязання з податку на прибуток в сумі 35100 грн., в тому числі: основний платіж 23400 грн. та штрафні (фінансові) санкції 11700 грн. Визнано неправомірним та скасовано податкове повідомлення-рішення № 0003782310/2 від 16.09.08р. Державної податкової інспекції у Печерському районі в частині визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 28080 грн., в тому числі: основний платіж 18720 грн. та штрафні (фінансові) санкції 9360 грн. В задоволенні решти вимог адміністративного позову відмовлено.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2010р. постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.02.2009р. залишено без змін.

Вищезазначене визнано сторонами та підтверджується копіями відповідних рішень, які наявні в матеріалах справи.

Відповідно до положень ст.. 254 постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Оскільки судом апеляційної інстанції проголошено рішення, на підставі якої було залишено постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.02.2009р. без змін, суд не бере до уваги посилання представників позивачів на оскарження вищезазначених рішень суду у порядку касаційного провадження.

Відповідно до довідки ДПІ у Печерському районі м. Києва від 29.11.2010р. №20088/9/24-409 згідно з картками особових рахунків ТОВ «КФ Егіда»обліковується податковий борг перед бюджетом по податку на додану вартість у сумі 296729 грн. 79 коп., та податку на прибуток у сумі 367100 грн. 06 коп.

Станом на час розгляду справи відповідач не сплатив вищезазначений податковий борг.

Як вбачається із службової записки начальника ВОЗСПБ ГВПМ ДПІ у Печерському районі м. Києві Токар А.В від 24.11.2010р. у звязку із набранням законної сили рішення апеляційного суду у справі №17/61, підприємству виставлено першу податкову вимогу від 02.08.2010р. №1/7953 та другу податкову вимогу від 04.10.2010р. №2/10325. Вищезазначене під підтверджується копіями відповідних податкових вимог, що наявні в матеріалах справи.

Також в службовій записці зазначено, що з метою опису активів та внесення їх в податкову заставу, на підприємство неодноразово здійснювались виїзди податкового керуючого, за адресою розміщення офісу ПП КФ «Егіда»м. Київ, вул.. м. Раскової, 11 в звязку з недопущенням його до активів підприємства провести опис не виявилось можливим.

Відповідно до змісту пп.пп. 9.1.1, 9.1.2 п. 9.1 ст. 9 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” адміністративний арешт активів платника податків (далі - арешт активів) є виключним способом забезпечення можливості погашення його податкового боргу.

В силу п.п. 9.1.2 п. 9.1 ст. 9 зазначеного Закону арешт активів може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин:

а) платник податків порушує правила відчуження активів, визначені пунктом 8.6 статті 8 цього Закону;

б) фізична особа, яка має податковий борг, виїжджає за кордон;

в) платника податків, який отримав податкове повідомлення або має податковий борг, визнано неплатоспроможним за зобов'язаннями, іншими ніж податкові, крім випадків, коли стосовно такого платника податків запроваджено мораторій на задоволення вимог кредиторів у зв'язку з порушенням щодо нього провадження у справі про банкрутство;

г) платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб податкового органу до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів або пов'язані з отриманням інших об'єктів оподаткування, електронних контрольно-касових апаратів, комп'ютерних систем, що застосовуються для розрахунків за готівку або з використанням карток платіжних систем, вагокасових комплексів, систем та засобів штрихового кодування;

д) відсутні свідоцтва про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, спеціальні дозволи (ліцензії) на її здійснення, торгові патенти, сертифікати відповідності електронних контрольно-касових апаратів, комп'ютерних систем;

е) відсутня реєстрація особи як платника податків в органі державної податкової служби, якщо така реєстрація є обов'язковою відповідно до закону, або коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, здійснює дії з переведення активів за межі України, їх приховування або передачі іншим особам.

В силу положень п.п. 9.1.3 п. 9.1 ст. 9 даного Закону арешт активів полягає у забороні вчиняти платником податків будь-які дії щодо своїх активів, які підлягають такому арешту, крім дій з їх охорони, зберігання та підтримання у належному функціональному та якісному стані. Арешт може бути накладеним на будь-які активи юридичної особи, а для фізичної особи - на будь-які її активи, крім тих, що не підлягають арешту згідно із законодавством.

Відповідно до п.п. 9.2.3 п. 9.2 ст. 9 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» умовним арештом активів визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на такі активи, яке полягає в обов'язковому попередньому отриманні дозволу керівника відповідного податкового органу на здійснення будь-якої операції платника податків з такими активами. Зазначений дозвіл може бути наданий керівником податкового органу, якщо за висновком податкового керуючого здійснення окремої операції платником податків не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.

Згідно з пп. 9.3.1 п. 9.3 ст. 9 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” за поданням відповідного підрозділу податкової міліції керівник податкового органу (його заступник) може прийняти рішення про застосування арешту активів платника податків.

24.11.2010 відповідно до пп. “е”пп. 9.1.2 п. 9.1, пп. 9.3.1 п. 9.3 ст. 9 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у звязку з тим, що платник податків, який має податковий борг здійснює дії з приховування активів або передачі їх іншим особам, що підтверджується службовою запискою, копії яких наявні в матеріалах справи на підставі подання начальника ВОЗСПБ ГВПМ ДПІ у Печерському районі м. Києва Токар А.В. начальником ГВНМ ДПІ у Печерському районі міста Києва Островським О.С. було прийнято рішення про застосування адміністративного арешту активів платника податків від 24.11.2010р., яким застосовано умовний адміністративний арешт активів ПП «КФ «Егіда».

Зважаючи на викладене суд приходить до висновку, що позивач прийняв рішення про застосування адміністративного арешту активів платника податків ПП «КФ «Егіда»від 24.11.2010 в межах повноважень та з дотриманням вимог чинного законодавства.

Згідно з пп. 9.3.3 п. 9.3 ст. 9 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. N 2181-III керівник податкового органу (його заступник) має право звернутися до суду (арбітражного суду) з поданням про продовження строку арешту активів платника податків за наявності достатніх підстав вважати, що звільнення активів з-під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненням або знищенням, а суд (арбітражний суд) повинен прийняти відповідне рішення протягом 48 годин від моменту отримання зазначеного звернення.

Згідно ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Представник позивача надав обґрунтовані пояснення щодо заявлених позовних вимог.

Представника відповідача не навели обґрунтованих заперечень.

Отже, суд вважає, що подання ДПІ у Печерському районі м. Києва щодо продовження повного адміністративного арешту активів ПП «КФ «Егіда»підлягає задоволенню.

Відповідно до положень ст. 161 КАС України під час прийняття постанови суд вирішує, зокрема чи є підстави допустити негайне виконання постанови.

Стаття 265 КАС України регулює питання щодо негайного виконання постанов суду. В даній статті зазначено, що негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження. негайно виконуються постанови суду про:

Враховуючи положення пп. 9.3.3 п. 9.3 ст. 9 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", в яких зазначено, що суд повинен прийняти відповідне рішення щодо продовження строку арешту активів платника податків протягом 48 годин та, враховуючи положення ст. 256 КАС України, суд вважає за доцільне допусти негайне виконання даної постанови.

Керуючись ст.ст. 69-71, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва

ПОСТАНОВИВ :

1.Подання задовольнити.

2. Продовжити умовний адміністративний арешт активів на підставі рішення Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва від 24.11.2010р. до активів Приватного підприємства «Консалтингова фірма «Егіда»(код ЄДРПОУ 32382960) на строк до 2160 годин.

3. Допустити негайне виконання постанови суду.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Добрянська Я.І.

Дата складання та підписання в повному обсязі постанови 06.12.2010 р.