Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2010 р. справа № 2а-10024/10/1370
12 год. 21 хв. зал судових засідань № 6
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гулика А.Г.,
за участю:
секретаря судового засідання Андрушакевич Т.В.;
представника позивача Більо І.В.;
представник відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова до Приватного підприємства «Ромик»про стягнення податкового боргу, -
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова (далі ДПІ у Шевченківському районі м. Львова) звернулася до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Ромик»(далі ПП «Ромик»), в якому просить суд стягнути з відповідача до бюджету суму податкового боргу у розмірі 2368 грн. 99 коп.
Позовні вимоги мотивовані наявністю у відповідача податкової заборгованості зі сплати податку на додану вартість, податку на прибуток приватних підприємств та невжиттям відповідачем заходів щодо погашення заборгованості.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених в позовній заяві. Просить суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач явку уповноваженого представника судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення. Про причини неявки суд не повідомив, а тому, суд ухвалив розглядати справу без його участі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оскільки, відповідач жодних заперечень проти позову не подав, суд розглядає справу на підставі наявних, в матеріалах справи, доказів.
Дослідивши подані документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити повністю, з наступних підстав.
Відповідач ПП «Ромик», зареєстроване виконавчим комітетом Львівської міської ради як юридична особа, ідентифікаційний коду юридичної особи 36119306, місцезнаходження: 79059, м. Львів, вул. І. Миколайчука, буд. 38, кв. 9, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, взяте на облік в ДПІ у Шевченківському районі м. Львова як платник податків за № 207, що підтверджується довідкою від 05.10.2010 року № 123/29-011 про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП).
Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг відповідача складається з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств у загальному розмірі 2386 грн. 99 коп., що підтверджується довідкою ДПІ у Шевченківському районі м. Львова.
Судом встановлено, що ДПІ у Шевченківському районі м. Львова проведено документальні перевірки своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акти від 04.12.2009 року № 388/15-1, від 18.06.2010 року № 308.
Перевірками встановлено порушення відповідачем термінів подачі (неподання) податкової звітності, а саме декларацій по податку на прибуток приватних підприємств, чим порушено п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994 року № 334/94-ВР.
На підставі вказаних вище актів перевірки, ДПІ у Шевченківському районі м. Львова прийнято наступні податкові повідомлення-рішення:
-податкове повідомлення-рішення від 04.12.2009 року № 0009001510/0/27270, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 340 грн. 00 коп. за платежем по податку на прибуток приватних підприємств;
-податкове повідомлення-рішення від 18.06.2010 року № 0005471510/0/14213, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 510 грн. 00 коп. за платежем по податку на прибуток приватних підприємств.
Таким чином, судом встановлено, що сума податкового боргу ПП «Ромик»за платежем по податку на прибуток приватних підприємств становить 850 грн. 00 коп., а саме: 340 грн. 00 коп. (сума штрафних (фінансових) санкцій) + 510 грн. 00 коп. (сума штрафних (фінансових) санкцій) = 850 грн. 00 коп. (сума боргу по податку на прибуток підприємств).
Крім того, судом встановлено, що ДПІ у Шевченківському районі м. Львова проведено перевірки на предмет порушення терміну подачі (неподання) податкової звітності, за результатами якої складено акти перевірок від 23.11.2009 року № 2162/457/15-2/36119306, від 23.06.2010 року № 821/232/15-2/36119306 та від 17.03.2010 року № 32/155/15-2/36119306.
Перевірками встановлено порушення терміну подання звітності, а саме декларацій по податку на додану вартість, чим порушено п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ.
На підставі вказаних вище актів перевірок, ДПІ у Шевченківському районі м. Львова прийнято наступні податкові повідомлення-рішення:
-податкове повідомлення-рішення від 30.11.2009 року № 0022751630/0/20871, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 340 грн. 00 коп. за платежем по податку на додану вартість;
-податкове повідомлення-рішення від 30.06.2010 року № 0004311630/0/15146, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 680 грн. 00 коп. за платежем по податку на додану вартість;
-податкове повідомлення-рішення від 29.03.2010 року № 0001291630/0/17544, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 680 грн. 00 коп. за платежем по податку на додану вартість.
Таким чином, судом встановлено, що сума податкового боргу ПП «Ромик»за платежем по податку на додану вартість становить 1700 грн. 00 коп., а саме: 340 грн. 00 коп. (сума штрафних (фінансових) санкцій) + 680 грн. 00 коп. (сума штрафних (фінансових) санкцій) + 680 грн. 00 коп. = 1700 грн. 00 коп. (сума боргу по податку на додану вартість).
Проте, під час розгляду справи судом встановлено, що станом на 05.10.2010 року сума несплаченого відповідачем податкового боргу становить 2368 грн. 25 коп., а саме: 850 грн. 00 коп. (сума несплаченого боргу за платежем по податку на прибуток підприємств) + 1518 грн. 25 коп. (сума несплаченого боргу за платежем по податку на додану вартість) = 2368 грн. 25 коп. (загальна сума податкового боргу), що підтверджується довідкою ДПІ у Шевченківському районі м. Львова від 05.10.2010 року № 23/06/19-020.
Відповідно до положень п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами», податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п. 4.2 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення, за винятком випадків його апеляційного чи судового оскарження у визначенні законодавством строки.
На виконання п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами», яка зазначає, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги, ДПІ у Шевченківському районі м. Львова на адресу відповідача направлялись податкові вимоги, а саме: перша податкова вимога від 21.12.2009 року № 1/1099 та друга податкова вимога від 26.01.2010 року № 2/84. Вказані вище вимоги залишились без задоволення, податковий борг відповідачем не сплачено.
Відповідно до п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно з п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, визначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації, а п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначено те, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 визнаються сумою податкового боргу платника податків.
Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п. 1.3 ст. 1 цього ж Закону вважається, податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Отже, судом встановлено, що сума податкового боргу відповідача є узгодженою та становить 2368 грн. 99 коп. (недоїмка). Докази вжиття відповідачем заходів погашення податкового боргу в матеріалах справи відсутні.
Враховуючи наведене вище, суд вважає, що з ПП «Ромик»слід стягнути на користь бюджету суму податкового боргу у розмірі 2368 грн. 99 коп.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Ромик»(місцезнаходження: 79059, м. Львів, вул. І. Миколайчука, буд. 38, кв. 9, код ЄДРПОУ - 36119306) на користь бюджету суму податкового боргу у розмірі 2368 грн. 99 коп. (дві тисячі триста шістдесят вісім гривень девяносто девять копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 03 грудня 2010 року.
Суддя Гулик А.Г.