Постанова № 12668918, 25.11.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2010
Номер справи
2а-9785/10/1370
Номер документу
12668918
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 листопада 2010 р. № 2а-9785/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд,

у складі:

головуючого-суддіЛанкевича А.З.

з участю секретаряГіщинської С.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Стрийському районі Львівської області до Відкритого акціонерного товариства «Будівельно-монтажна фірма «Стрийбуд»про стягнення податку з доходів фізичних осіб,-

встановив:

Позивач звернувся з позовом, в якому просить стягнути з відповідача до бюджету податок з доходів фізичних осіб в розмірі 106245, 52 грн.

Посилається на те, що за результатами проведеної працівниками Державної податкової інспекції у Стрийському районі Львівській області планової виїзної документальної перевірки відповідача з питань дотримання останнім вимог податкового, валютного та іншого законодавства, встановлено, що підприємство не перерахувало до бюджету суму утриманого податку з доходів фізичних осіб в розмірі 97993, 60 грн., чим порушило положення пп.8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України «Про податок з дходів фізичних осіб»та ст. 67 Конституції України, про що складено Акт перевірки від 24 вересня 2009 року та Довідку від 22 вересня 2010 року, в якій зазначено, що сума утриманого та не перерахованого прибуткового податку складає 97993, 60 грн. Повідомляє, що за наслідками проведеної перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0001781702/0 від 29 вересень 2010 року, яким відповідачу визначено зобовязання по податку з доходу фізичних осіб в розмірі 8251, 92 грн., в тому числі 2750, 64 грн. за основним платежем та 5 501, 28 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями. Вказує на те, що відповідачем вищезазначена заборгованість до бюджету в добровільному порядку не сплачена.

Сторони явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, в тому числі відповідач повторно, повідомлені про час, дату та місце розгляду справи, від представника позивача надійшла заява в якій він позов підтримує з підстав наведених в позовній заяві, просить слухати справу за його відсутності, а відтак, суд ухвалив здійснювати розгляд справи без участі представників сторін.

Дослідивши документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Відкрите акціонерне товариство «Будівельно-монтажна фірма «Стрийбуд»30 листопада 1995 року зареєстроване Виконавчим комітетом Стрийської міської ради Львівської області в якості субєкта підприємницької діяльності юридичної особи, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №463860.

В період з 26 серпня по 22 вересня 2010 року працівниками Державної податкової інспекції в Стрийському районі Львівської області проведена планова виїзна документальна перевірка відповідача з питань дотримання ним в період з 01 вересня 2008 року по 30 червня 2010 року вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за результатами якої, зокрема, що стосуються даного позову, виявлено, що таким допущено порушення вимог пп.4.2.1, пп.4.2.9 п.4.2, абз.«б»пп.4.3.21 п.4.3 ст.4, пп.8.1.1, пп.8.1.2, п.8.1, ст.8, абз.«а»п.17.2 ст.17, абз.«а»п 19.2 ст.19, пп.20.3.2, п.20.3, ст.20 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»внаслідок чого не утримано та не перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осіб в сумі 2750, 64 грн.; встановлено також наявність станом на 30 червня 2010 року кредитового сальдо по податку з доходів фізичних осіб в сумі 136468, 93 грн., в тому числі не перерахований у встановлений термін до бюджету податок з доходів фізичних осіб у сумі 131392, 40 грн., про що складено Акт №206/17-2/01272077 від 24 вересня 2010 року та Довідку №206/17-2/01272077 від 22 вересня 2010 року.

Відповідно до складеного позивачем Розрахунку повноти і своєчасності перерахування до бюджету утриманих сум податку з доходів фізичних осіб, що є додатком до Довідки від 22 вересня 2010 року, кредитове сальдо по податку з доходів фізичних осіб, що числиться за відповідачем, станом на 22 вересня 2010 року становить 108245, 08 грн., в тому числі не перерахований у законодавчо встановлені терміни до бюджету податок з доходів фізичних осіб в сумі 97993, 60 грн. Вказані суми також підтверджуються Актом звірки по заборгованості з виплати заробітної плати та по сплаті до бюджету податку з доходів фізичних осіб, складеним працівниками Державної податкової інспекції в Стрийському районі Львівської області.

На підставі вищевказаного Акту перевірки позивачем 29 вересня 2010 року винесено податкове повідомлення-рішення №0001781702/0, яким відповідачу визначено зобовязання по податку з доходу фізичних осіб в розмірі 8251, 92 грн., в тому числі 2750, 64 грн. за основним платежем та 5 501, 28 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

Підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно пунктів 1, 11 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: 1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); 11) застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягувати до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Відповідно до п.17.1. ст.17 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої самозайнятої особи).

Підпунктом 8.1.2. п.8.1 ст.8 вищенаведеного Закону передбачено, що податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Таким чином, виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позов слід задоволити, стягнувши з відповідача в користь Державного бюджету України 106245, 52 грн. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб не сплаченого в добровільному порядку у визначений законодавством строк.

На підставі ст.94 вищенаведеного Кодексу та з урахуванням того, що рішення ухвалене на користь позивача - суб'єкта владних повноважень, судові витрати здійснені таким не підлягають до компенсації.

Керуючись ст.ст. 7-14, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

постановив:

Позов задоволити в повному обсязі.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Будівельно-монтажна фірма «Стрийбуд»до Державного бюджету України 106245 (сто шість тисяч двісті сорок пять) грн. 52 коп. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений вищенаведеним Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду

Головуючий Ланкевич А.З.