Постанова № 12668683, 25.11.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2010
Номер справи
2а-5932/10/1370
Номер документу
12668683
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 листопада 2010 р. № 2а-5932/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Костіва М.В.

при секретарі Билень Н.С.

за участю представників сторін:

від позивача: Завалишин Ю.О.;

від відповідача: Сургент Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного територіально-галузевого обєднання “Львівська залізниця”, м. Львів до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Волинській області, м. Луцьк, про визнання нечинним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №030700-32 від 02.06.2010 р.,

встановив:

Державне територіально-галузеве обєднання “Львівська залізниця”, м. Львів, звернулось із позовом до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Волинській області, м. Луцьк, про визнання нечинним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №030700-32 від 02.06.2010 р.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 05.07.2010 р. відкрито провадження у справі та призначено розгляд на 10.09.2010 р.. Розгляд справи відкладався з мотивів, зазначених в ухвалах суду.

Представникам сторін розяснено їх права згідно зі ст. ст. 49, 51 КАС України. У відповідності до ст. 71 КАС України справа слухається за наявними у ній матеріалами.

Представник позивача позов підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві, додаткових поясненнях. Ствердив, зокрема, що відповідач провів перевірку з порушенням закону, не надавши платнику податків направлення на проведення перевірки, а надавши його цеху громадського харчування ВП “Станція Ковель”, не розписавшись у журналі проведення перевірок. Висновок перевірки про продаж пива особі. Яка не досягнула 18-річного віку вважає не доведеним, оскільки особа, яка придбала пиво, документів що підтверджували б її вік не надала. Просить позов задовольнити.

Представник відповідача позов заперечив з мотивів, зазначених у запереченнях. Ствердив, зокрема, що перевірка проводилась за адресою, за якою зареєстрований відокремлений підрозділ позивача “Станція Ковель”, журнал перевірок на дату перевірки був відсутній, факт продажу пива неповнолітній особі підтверджений постановою у справі про адміністративне правопорушення №350 від 26.07.2010 р.. Просить у позові відмовити.

Розглянувши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення, оглянувши оригінали документів, що мають значення для справи, суд встановив наступне.

Згідно довідки АА №062419 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій, виданої 21.07.2009 р. Головним управлінням статистики у Львівській області, Відокремлений підрозділ «Станція Ковель»Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця»знаходиться за адресою: м. Ковель. вул. Ветеранів, 1-А.

14.05.2010 р. на підставі направлення на перевірку №118 від 12.05.2010 р. та наказу №60 від 12.05.2010 р. було проведено перевірку кіоску №5, що знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. Ветеранів, 1-Д, де здійснює діяльність суб'єкт господарювання ДТГО «Львівська залізниця».

Посилання позивача на неподання відповідачем направлення на проведення перевірки юридичній особі чи його уповноваженому органу, а подання такого направлення відокремленому підрозділу, у якому проводилась перевірка, не заслуговує на увагу, як такий, що не ґрунтується на законодавстві. Не заслуговує на увагу також твердження позивача про непроставлення посадовими особами відповідача підпису в журналі реєстрації перевірок. Згідно п. 9 Порядку ведення Журналу реєстрації перевірок, затвердженого наказом Державного комітету України з питань розвитку підприємництва від 10 08.1998 р. №18, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.10.1998 р. за №619/3059, відмова особи, що здійснює перевірку, від підпису в журналі є підставою для недопущення його до проведення перевірки. Однак, відповідач був допущений до проведення перевірки. Окрім того, з матеріалів справи не вбачається відмови від проставлення відповідачем відповідного запису в журналі, а вбачається його відсутність за місцем проведення перевірки. Перевірка була проведена в присутності продавця суб'єкта господарювання, який допустила перевіряючих до проведення перевірки, ознайомився з направленням на перевірку, що підтверджується розпискою №118.

Актом перевірки № 109/32-01/01059900 від 14.05.2010 р. було зафіксовано, що в кіоску №5, який знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. Ветеранів, 1-Д, де здійснює торгівельну діяльність ДТГО «Львівська залізниця»встановлено факт продажу пива особі, яка не досягла 18 річного віку. А саме, під час перевірки встановлено, що продавцем кіоску ОСОБА_3 було продано 1 пляшку 0,5л. пива «Чернігівське світле»по ціні 5,00 грн., що підтверджується касовим чеком № 0010 від 14.05.2010р., неповнолітній ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії ЕГ №НОМЕР_1 виданого Щитинською сільською радою Любешівського району Волинської області 19.11.1993 р. На підставі наведеного відповідачем була винесене оскаржуване рішення про застосування фінансових санкцій.

З позовної заяви вбачається та сторонами не заперечується, що під час продажу товару, продавець не вимагав у неповнолітньої ОСОБА_4 документ, який підтверджує вік такого покупця.

Згідно із ст. 15-3 Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється. Враховуючи наведене, вказаний закон забороняє продаж відповідних виробів особам, які не досягнули 18 річного віку взагалі, а не залежно від наявності сумнівів у продавця щодо віку такої особи, а при виникненні сумнівів у продавця щодо віку покупця, покладає обовязок на продавця такий вік перевірити. Зазначеним спростовуються посилання позивача.

Матеріали даної перевірки по факту продажу пива особі, яка не досягла 18 річного віку 18.05.2010 р. направлено в Ковельський МВ УМВС України у Волинській області для вжиття відповідних заходів згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, що підтверджується листом № 1524/32-105 від 14.05.2010 р..

Постановою у справі про адміністративне порушення №350 від 26.07.2010 р., виданою Волинським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів, продавця ОСОБА_3 за факт продажу пива особі, яка не досягла 18 років, притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 156 КУпАП та накладено штраф в розмірі 510 гривень. Продавець ОСОБА_3 була присутня при виненесенні, вказаної вище постанови, та отримала її під підпис, що підтверджується відповідною розпискою. Зазначена постанова не скасована, незаконною не визнавалась. Старшим державним виконавцем Крупіною Л.М. органу державної виконавчої служби Ковельського міськрайонного управління юстиції 25.08.2010 р. винесено Постанову про відкриття виконавчого провадження про примусове виконання постанови №350, виданої 26.07.2010 р.

З урахуванням наведеного, факт відсутності порушення не був доведений позивачем у встановленому порядку. Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона зобовязана довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги чи заперечення.

Відповідно до абз. 9 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" за порушення вимог ст. 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів " передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн..

Враховуючи наведене, позов не підлягає задоволенню. Керуючись ст.ст. 2, 11, 69-71, 86, 161-163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У позові відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

СуддяМ.В. Костів

Повний текст постанови виготовлено 30.11.2010 року.