Єдиний державний реєстр судових рішень
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/5446/25
пр. № 3/759/2488/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2025 року суддя Святошинського районного суду міста Києва Кравець В.М., за участю прокурора Прокопова О.Е., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли з ДВБ НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 14 від 12.03.2025, ОСОБА_1 , припинивши з 12.08.2022 діяльність на посаді головного спеціаліста відділу взаємодії з представництвами акредитованого центру сертифікації ключів МВС управління забезпечення діяльності акредитованого центру сертифікації ключів МВС Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України, маючи 6 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби та будучи суб`єктом декларування відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб`єктом згідно Примітки до ст. 172-6 КУпАП, як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону, п. 2-7 розділу XIII Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала 02.02.2024 о 20 годині 19 хвилини шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечувала той факт, що несвоєчасно подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, разом з тим зазначила, що це було обумовлено об`єктивними обставинами. Так, з 25.01.2025 по 07.02.2024 її чоловік перебував на стаціонарному лікуванні в КНП "Ірпінська центральна міська лікарня", якого вона часто провідувала та хвилювалась за його стан здоров`я, водночас, на той час вона знайшла роботу та з 26.01.2024 дотепер працює на посаді провідного архівіста відділу забезпечення збереження документів Галузевого державного архіву МВС України. З огляду на кількість життєвих подій, які трапилися в межах короткого періоду часу, вона була дуже заклопотаною, тому забула про необхідність подати декларацію у визначені законодавством строки.
Прокурор Прокопов О.Е. у судовому засіданні зазначив, що матеріали справи про адміністративне правопорушення містять докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим, просив накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Окрім того, зазначив, що не вважає причини пропуску строку подачі декларації, вказані ОСОБА_1 у судовому засіданні, поважними, оскільки термін декларування був понад три місяці.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Встановлено, що на підставі наказу Міністерства внутрішніх справ України від 11.02.2020 № 100 о/с ОСОБА_1 призначено головним спеціалістом відділу взаємодії з представництвами акредитованого центру сертифікації ключів МВС управління забезпечення діяльності акредитованого центру сертифікації ключів МВС Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України.
Згідно пункту 3 частини 2 статті 6 Закону України «Про державну службу», інші посади державної служби, не віднесені до категорії «А» і «Б» віднесено до посад категорії «В» державної служби.
Відповідно до ч. 2 ст. І Закону України «Про державну службу», державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов`язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобов`язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
Згідно ст. 1 Закону, державний орган - орган державної влади, в тому числі колегіальний державний орган, інший суб`єкт публічного права, незалежно від наявності статусу юридичної особи, якому згідно із законодавством надані повноваження здійснювати від імені держави владні управлінські функції, юрисдикція якого поширюється на всю територію України або на окрему адміністративно-територіальну одиницю.
Таким чином, головний спеціаліст відділу взаємодії з представництвами акредитованого центру сертифікації ключів МВС управління забезпечення діяльності акредитованого центру сертифікації ключів МВС Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та суб`єктом відповідальності відповідно до Примітки до ст. 172-6 КУпАП, і вона зобов`язана виконувати вимоги Закону.
Відповідно до пункту 15 статті 1 Закону, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 09.08.2022 № 532 о/с ОСОБА_1 , головного спеціаліста відділу взаємодії з представництвами акредитованого центру сертифікації ключів МВС управління забезпечення діяльності акредитованого центру сертифікації ключів МВС Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України звільнено згідно з пунктом 4 частини першої статті 83, пунктом 1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу» (через скорочення посади державної служби внаслідок зміни штатного розпису державного органу без скорочення чисельності), з припиненням державної служби, із 12.08.2022.
Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Згідно Закону України № 3384-IX від 20.09.2023 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, та пп. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Згідно з листом Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України від 12.02.2025 № 4120/22-2025 встановлено, що ОСОБА_1 була ознайомлена під особистий підпис з вимогами чинного антикорупційного законодавства, а саме: попередження про встановлені Законами України «Про державну службу», «Про запобігання корупції» обмеження під час прийняття на державну службу та її проходження від 07.11.2015 та розписка при звільненні щодо зобов`язання подачі декларацій від 12.08.2022.
Проте, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, яка повинна бути обізнаною щодо обов`язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу другого частини другої статті 45 та п. 2-7 розділу XIII Закону, подала відповідну декларацію, лише 02.02.2024 о 20 годині 19 хвилин, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1 , припинивши з 12.08.2022 діяльність на посаді головного спеціаліста відділу взаємодії з представництвами акредитованого центру сертифікації ключів МВС управління забезпечення діяльності акредитованого центру сертифікації ключів МВС Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України, будучи суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 02.02.2024, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушила вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45, п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вказане підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 14 від 12.03.2025, рапортом від 12.03.2025 старшого оперуповноваженого ВДАКП УЗАК ДВБ НПУ В. Гладун, копією декларації після звільнення за 2022 рік ОСОБА_1 від 02.02.2024, письмовими поясненнями від 14.02.2025 ОСОБА_1 , листом НАЗК № 47-06/15520-25 від 24.02.2025, листом Департаменту персоналу МВС України №4120/22-2025 від 12.02.2025, копією наказу МВС № 91 від 05.02.2021 «Про внесення змін до Положення про Департамент інформатизації МВС України», копією наказу МВС № 70 від 31.01.2018 «Про затвердження Положення про Департамент інформатизації МВС України», копією посадової інструкції ОСОБА_1 від 10.03.2020, витягом з наказу МВС № 100 від 11.02.2020, витягом з наказу МВС №532 від 09.08.2025, копією розписки від 12.08.2022 ОСОБА_1 , копією попередження від 07.11.2015.
Також суд бере до уваги надані ОСОБА_1 пояснення щодо причин несвоєчасного подання декларації. Водночас, зазначені нею обставини не є підставою для звільнення її від відповідальності. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію. Під час розгляду справи поважних причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, не встановлено.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 є винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ч. 2 ст. 33 КУпАП встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Зважаючи на завдання КУпАП та мету адміністративного стягнення (ст. 1 та 23 КУпАП), беручи до уваги обставини та характер вчиненого правопорушення, ступінь вини ОСОБА_1 та особу останньої, суд приходить до висновку про накладення на неї стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850,00 грн.).
Ст. 40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-6, 221, 276, 280, 283, 284 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу у розмірі 850,00 грн., який підлягає сплаті за такими реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Святош.р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA598999980313030106000026009, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Святошинський районний суд міста Києва) судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Згідно ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Святошинський районний суд міста Києва до Київського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя В.М. Кравець