Рішення № 126062960, 24.03.2025, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.03.2025
Номер справи
640/17318/22
Номер документу
126062960
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 березня 2025 року Справа№640/17318/22

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кравченко Т.О.,

розглянув в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання бездіяльності протиправною і зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

12 жовтня 2022 року до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі відповідач, ГУ ПФУ в м. Києві), в якому позивач просив:

- визнати бездіяльність ГУ ПФУ в м. Києві щодо непроведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років з 01 квітня 2019 року та пенсії по інвалідності з 17 вересня 2019 року з урахуванням окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 21 грудня 2020 року № 222/4/164/239/944, виданої Військовою частиною НОМЕР_1 , та виплатити її без обмеження десятьма розмірами прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та нарахування та виплати різниці між перерахованою пенсією без обмежень та фактично сплаченими сумами за період з 01 квітня 2019 року по 30 вересня 2022 року;

- зобов`язати ГУ ПФУ в м. Києві перерахувати ОСОБА_1 пенсію за вислугу років з 01 квітня 2019 року та пенсію по інвалідності з 17 вересня 2019 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 21 грудня 2020 року № 222/4/164/239/944, виданої Військовою частиною НОМЕР_1 , та виплатити її без обмежень десятьма розмірами прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- зобов`язати ГУ ПФУ в м. Києві виплатити ОСОБА_1 різницю між належною та виплаченою пенсіями з 01 квітня 2019 року по день перерахунку.

Заяви, клопотання учасників справи. Процесуальні дії у справі.

За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями Окружного адміністративного суду міста Києва справа № 640/17318/22 передана на розгляд судді Чудак О.М.

19 жовтня 2022 року суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Чудак О.М. постановила ухвалу про прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі; вирішила розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); встановила строк для подання заяв по суті справи; витребувала у відповідача докази.

13 грудня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 2825-ІХ «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі Закон № 2825), який набрав чинності 15 грудня 2022 року.

На підставі ст. 1 Закону № 2825 Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідований.

П. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2825 (в редакції Закону України від 16 липня 2024 року № 3863-ІХ Про внесення змін до пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ» (далі Закон № 3863), який набрав чинності 26 вересня 2024 року), установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя.

До початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом, крім випадку, передбаченого абз. 4 цього пункту.

Не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративні справи, які були передані до Київського окружного адміністративного суду та розподілені між суддями до набрання чинності Законом № 3863, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом № 3863, але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена ч. 1 ст. 27, ч. 3 ст. 276, ст. ст. 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена ч. 1 ст. 27, ч. 3 ст. 276, ст. ст. 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Після початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду Київський окружний адміністративний суд та інші окружні адміністративні суди України завершують розгляд та вирішення переданих їм справ.

Судом апеляційної інстанції щодо всіх справ, підсудних окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, та переданих на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України відповідно до цього Закону, є Шостий апеляційний адміністративний суд.

До початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду вирішення процесуальних питань, пов`язаних з виконанням судових рішень у справах, розглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, здійснює Київський окружний адміністративний суд.

На підставі п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2825 (в редакції Закону № 3863) проведений автоматизований розподіл адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженому наказом Державної судової адміністрації України від 16 вересня 2024 року № 399.

За результатами автоматизованого розподілу адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України, справа № 640/17318/22 передана на розгляд та вирішення Донецькому окружному адміністративному суду.

07 березня 2025 року проведений автоматизований розподіл судової справи між суддями Донецького окружного адміністративного суду, за результатами якого адміністративна справа № 640/17318/22 (провадження № 200/1663/25) передана на розгляд судді Кравченко Т.О.

10 березня 2025 року суд постановив ухвалу про прийняття до провадження адміністративної справи; вирішив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (в письмовому провадженні); встановив строк для подання відзиву на позовну заяву; витребував у відповідача докази.

Цією ж ухвалою суд зобов`язав позивача надати власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Про прийняття справи до провадження учасники справи повідомлені в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України (далі КАС).

Відповідно до ч. 1 ст. 262 КАС розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження у випадках, визначених ст. 263 цього Кодексу, розпочинається через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі (ч. 2 ст. 262 КАС).

Як на час прийняття справи до провадження, так і на час розгляду цієї справи по суті триває широкомасштабна військова агресія російської федерації проти України, яка слугувала підставою для введення в Україні з 24 лютого 2022 року 05 години 30 хвилин воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України про введення воєнного стану».

Указом Президента України від 14 січня 2025 року № 26/2025 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 15 січня 2025 року № 4220-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», строк дії воєнного стану продовжений з 05 години 30 хвилин 08 лютого 2025 року строком на 90 діб.

Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ в м. Києві та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262).

29 червня 2021 року Окружний адміністративний суд м. Києва ухвалив рішення у справі № 640/7911/21, яким зобов`язав ГУ ПФУ в м. Києві провести позивачу перерахунок пенсії за вислугу років з 01 квітня 2019 року та пенсії по інвалідності з 17 вересня 2019 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 21 грудня 2020 року № 222/4/164/239/944, виданої Військовою частиною НОМЕР_1 .

Рішення суду у справі № 640/7911/21 набрало законної сили 03 листопада 2021 року.

Позивач вказував на те, що ГУ ПФУ в м. Києві провело перерахунок його пенсії на виконання рішення суду у справі № 640/7911/21, однак обмежило її максимальним розміром.

Вважаючи протиправною бездіяльність пенсійного органу, яка полягає у непроведенні перерахунку та виплати пенсії за вислугу років з 01 квітня 2019 року та пенсії по інвалідності з 17 вересня 2019 року з урахуванням окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки Військової частини НОМЕР_1 від 21 грудня 2020 року № 222/4/164/239/944, без обмеження максимальним розміром, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Позивач доводив, що має право на отримання пенсії без обмеження її максимального розміру, оскільки на час виникнення спірних правовідносин Закон № 2262, в тому числі ст. 43, не містив правових норм, які б передбачали таке обмеження.

Просив задовольнити позов.

В заяві від 11 березня 2025 року позивач зазначив, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Додатково повідомив, що рішенням Київського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2024 року у справі № 320/21826/23 визнана протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в м. Києві щодо непроведення йому перерахунку пенсії по інвалідності та виплати її без обмежень десятьма розмірами прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; зобов`язано ГУ ПФУ в м. Києві перерахувати пенсію по інвалідності та виплатити її без обмежень десятьма розмірами прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; зобов`язано ГУ ПФУ в м. Києві виплатити різницю між належною та виплаченою пенсіями з 12 квітня 2023 року по день перерахунку.

Відповідач позов не визнав; доводив, що у спірних правовідносинах діяв на підставі, в межах повноважень, в порядку та способом, що визначені законодавством.

Вказував на те, що відповідно до ч. 7 ст. 43 Закону № 2262 максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн.

З 01 січня 2021 року Законом України від 15 грудня 2020 року № 1082-ІХ «Про Державний бюджет України на 2021 рік» (далі Закон № 1082) прожитковий мінімуму для осіб, які тратили працездатність, встановлено в розмірі 1769,00 грн, з 01 липня 1854,00 грн, з 01 грудня 1934,00 грн.

З приводу посилання позивача на рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року у справі № 7-рп/2016, яким ч. 7 ст. 43 Закону № 2262 визнана неконституційною, відповідач зауважив, що відповідно до ст. 152 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони на відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності. Закони, інші акти або їх положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Законом України від 06 грудня 2016 року № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі Закон № 1774) встановлено обмеження до 31 грудня 2017 року.

З огляду на це відповідача доводив, що рішення Конституційного Суду України не скасовує обмеження виплати пенсії на 2017 рік, а тому дії органів Пенсійного фонду України є правомірними.

Враховуючи, що відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016 не змінює порядок нарахування пенсій до ухвалення цього рішення.

Просив відмовити в позові.

Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини. Докази відхилені судом, та мотиви їх відхилення.

На виконання вимог ст. 90 КАС суд оцінив докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні; оцінив належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, виходячи з того, що жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 77 КАС кожна особа повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.

За правилами абз. 1 ч. 2 ст. 77 КАС в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Ухвалою від 10 березня 2025 року суд витребував у відповідача ГУ ПФУ в м. Києві - пенсійну справу (копії матеріалів електронної пенсійної справи) ОСОБА_1 з усіма наявними в ній матеріалами, включаючи рішення про призначення пенсії, а також всі рішення про перерахунок пенсії з матеріалами, що слугували підставою для їх прийняття.

Витребувані докази відповідач суду не надав, про причини, що унеможливили їх подання, суд не повідомив, а тому справа розглянута по суті за наявними у ній матеріалами.

З`ясовуючи чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, а також чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, суд встановив наступне.

Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що встановлено на підставі паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3 .

З 28 листопада 2002 року постійне місце проживання позивача зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , про що свідчить штамп про реєстрацію місця проживання, проставлений в паспорті.

Позивач є особою з інвалідністю 2 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни осіб з інвалідністю внаслідок війни, що підтверджено посвідченням серії НОМЕР_4 , виданим Управлінням праці і соціального захисту населення Шевченківської районної державної адміністрації в м. Києві 14 березня 2017 року (дійсне до 01 березня 2019 року), та посвідченням серії НОМЕР_4 , виданим Управлінням праці і соціального захисту населення Шевченківської районної державної адміністрації в м. Києві 21 грудня 2020 року (довічно).

Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ідентифікаційний код 42098368) зареєстроване як юридична особа, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений відповідний запис.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в м. Києві та отримує пенсію на підставі Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262).

Як свідчить протокол за пенсійною справою № 2601033475 (Міноборони) від 01 лютого 2017 року, при призначенні ОСОБА_1 пенсії пенсійний орган виходив з такого:

вид пенсії за вислугу років;

дата звернення 22 грудня 2016 року;

умови призначення вислуга років 30 (календарна 30), у розмірі 70% грошового забезпечення;

військове звання полковник;

посада начальник відділу центру департаменту Військової частини НОМЕР_1 ;

дата і причина звільнення 25 листопада 2016 року, ст. 26 ч. 6 п. «б», запас;

грошове забезпечення для обчислення пенсії:

- посадовий оклад 1800,00 грн;

- оклад за військове звання 135,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років 40% 774,00 грн;

- щомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, в тому числі робота з таємними виробами, носіями, документами 15%, надбавка за спеціальні завдання чи державну охорону 50%, надбавка за особливо важливі завдання 100%, надбавка за оперативно-розшукову діяльність 50%, премія 535% 9597,00 грн;

в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії 12306,00 грн;

основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 30) у розмірі 8614,20 грн;

підвищення або надбавка до пенсії:

учасник АТО учасник бойових дій (ст. 6) 311,75 грн;

учасник бойових дій 40,00 грн;

всього призначено 8965,95 грн;

призначено згідно з Законом № 2262 загальний розмір пенсії за справою щомісячно в розмірі 8965,95 грн; з 26 листопада 2016 року довічно.

Згідно з протоколом за пенсійною справою № 2601034040 (Міноборони) від 01 квітня 2017 року пенсія позивача обчислена виходячи з такого:

вид пенсії по інвалідності;

дата звернення 14 березня 2017 року;

умови призначення у розмірі 80% грошового забезпечення;

військове звання полковник;

посада начальник відділу центру департаменту Військової частини НОМЕР_1 ;

дата і причина звільнення 25 листопада 2016 року, ст. 26 ч. 6, п. «б», запас;

причина інвалідності поранення, контузія, травма, каліцтво, захворювання, пов`язані із захистом Батьківщини;

група інвалідності 2;

дата встановлення інвалідності 27 лютого 2017 року;

період встановлення інвалідності 27 лютого 2017 року 28 лютого 2019 року;

грошове забезпечення для обчислення пенсії:

посадовий оклад 1800,00 грн;

оклад за військове звання 135,00 грн;

процентна надбавка за вислугу років 40% 774,00 грн;

щомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, в тому числі робота з таємними виробами, носіями, документами 15%, надбавка за спеціальні завдання чи державну охорону 50%, надбавка за особливо важливі завдання 100%, надбавка за оперативно-розшукову діяльність 50%, премія 535% 9597,00 грн;

в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії 12306,00 грн;

основний розмір пенсії: 80% грошового забезпечення у розмірі 9844,80 грн;

з урахуванням доплати 12306,00 грн;

в тому числі збільшення основного розміру пенсії (25%) 2461,20 грн;

вид підвищення або надбавка до пенсії:

особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи при виконанні обов`язків військової служби (ст. 7) 498,80 грн;

особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи при виконанні обов`язків військової служби 50,00 грн;

всього призначено 12854,80 грн;

призначено згідно з Законом № 2262 загальний розмір пенсії за справою щомісячно в сумі 10740,00 грн з 14 березня 2017 року довічно.

В подальшому на підставі Постанови КМУ № 103 ГУ ПФУ в м. Києві провело перерахунок пенсії ОСОБА_1 із грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі Постанова КМУ № 704), у складі якого були враховані лише його основні види.

Так, згідно з розпорядженням про перерахунок пенсії по інвалідності за пенсійною справою № 2601034040 Міноборони з 01 травня 2018 року пенсія позивача перерахована із сум грошового забезпечення:

- посадовий оклад 9020,00 грн;

- оклад за військове звання 1480,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років 50% 5250,00 грн;

всього 15750,00 грн;

в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії 15750,00 грн;

основний розмір пенсії: 80% грошового забезпечення у розмірі 12600,00 грн;

з урахуванням доплати 15750,00 грн;

в тому числі збільшення основного розміру пенсії (25%) 3150,00 грн;

вид підвищення або надбавки до пенсії:

особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи при виконанні обов`язків військової служби (ст. 7) 580,80 грн;

особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи 50,00 грн;

підсумок пенсії (з надбавками) 16380,80 грн;

з урахуванням максимального розміру пенсії 13730,00 грн, попередньої суми пенсії 12936,80 грн та підвищення 396,60 грн (50% від 793,20 грн) 13333,40 грн;

згідно з Постановою КМУ № 103 підвищення складає 793,20 грн, з них виплачується:

з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року щомісячно 50% від підвищення 396,60 грн;

з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року щомісячно 75% від підвищення 594,90 грн;

з 01 січня 2020 року щомісячно 100% від підвищення 793,20 грн;

підстава перерахунку: грошове забезпечення згідно з Постановою КМУ № 704, Постанова КМУ № 103 п. 1, перерахунок з 01 січня 2018 року;

з 01 травня 2018 року 13333,40 грн;

строк закінчення виплати пенсії 28 лютого 2019 року.

Як свідчить розпорядження про перерахунок пенсії по інвалідності за пенсійною справою № 2601034040 Міноборони з 01 серпня 2018 року пенсія ОСОБА_1 перерахована із сум грошового забезпечення:

- посадовий оклад 9020,00 грн;

- оклад за військове звання 1480,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років 50% 5250,00 грн;

всього 15750,00 грн;

в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії 15750,00 грн;

основний розмір пенсії: 80% грошового забезпечення у розмірі 12600,00 грн;

з урахуванням доплати 15750,00 грн;

в тому числі збільшення основного розміру пенсії (25%) 3150,00 грн;

вид підвищення або надбавки до пенсії:

особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи при виконанні обов`язків військової служби (ст. 7) 580,80 грн;

особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи при виконанні обов`язків військової служби 50,00 грн;

підсумок пенсії (з набавками) 16380,80 грн;

з урахуванням максимального розміру пенсії 14350,00 грн, попередньої суми пенсії 12936,80 грн та підвищення 706,60 грн (50% від 1413,20 грн) 13643,40 грн;

згідно з Постановою КМУ № 103 підвищення складає 1413,20 грн, з них виплачується:

з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року щомісячно 50% від підвищення 706,60 грн;

з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року щомісячно 75% від підвищення 1059,90 грн;

з 01 січня 2020 року щомісячно 100% від підвищення 1413,20 грн;

підстава перерахунку уточнення роботи пенсіонера, влаштування на роботу або її припинення;

з 01 серпня 2018 року 13643,40 грн; строк закінчення виплати пенсії 28 лютого 2019 року.

Згідно з протоколом за пенсійною справою № 2601041017 (Міноборони) від 14 березня 2019 року пенсія ОСОБА_1 була обчислена таким чином:

вид пенсії за вислугу років;

дата звернення 11 березня 2019 року;

умови призначення вислуга років 30 (календарна 30), у розмірі 70% грошового забезпечення;

військове звання полковник;

посада начальник відділу центру департаменту Військової частини НОМЕР_1 ;

дата і причина звільнення 25 листопада 2016 року, ст. 26 ч. 6 п. «б», запас;

грошове забезпечення для обчислення пенсії:

- посадовий оклад 1800,00 грн;

- оклад за військове звання 135,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років 40% 774,00 грн;

- середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, у тому числі робота з таємними виробами, носіями, документами 15%, надбавка за спеціальні завдання чи державну охорону 15%, надбавка за особливо важливі завдання 100%, надбавка за оперативно-розшукову діяльність 50%, премія 535% 9597,00 грн;

в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії 12306,00 грн;

основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 30) у розмірі 8614,20 грн;

учасник АТО учасник бойових дій (ст. 6) 374,25 грн;

учасник бойових дій 40,00 грн;

всього призначено 9028,45 грн;

призначено згідно з Законом № 2262 загальний розмір пенсії за справою в сумі 9028,45 грн;

з 01 березня 2019 року довічно.

Розпорядженням про перерахунок пенсії за вислугу років за пенсійною справою № 2601041017 Міноборони з 01 квітня 2019 року пенсія ОСОБА_1 перерахована із сум грошового забезпечення:

- посадовий оклад 9020,00 грн;

- оклад за військове звання 1480,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років 50% 5250,00 грн;

всього 15750,00 грн;

в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії 15750,00 грн;

основний розмір пенсії: 70% грошове забезпечення (вислуга років 30) у розмірі 11025,00 грн;

вид підвищення або надбавки до пенсії:

учасник АТО учасник бойових дій (ст. 6) 374,25 грн;

учасник бойових дій 40,00 грн;

підсумок пенсії (з надбавками) 11439,25 грн;

з урахуванням попередньої суми пенсії 9028,45 грн та підвищення 1808,10 грн (75% від 2410,80 грн) 1808,10 грн;

згідно з Постановою КМУ № 103 підвищення складає 2410,80 грн, з них виплачується:

з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року щомісячно 50% від підвищення 1205,40 грн;

з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року щомісячно 75% від підвищення 1808,10 грн;

з 01 січня 2020 року щомісячно 100% від підвищення 2410,80 грн;

підстава перерахунку: грошове забезпечення згідно з Постановою КМУ № 704, Постанова КМУ № 103 п. 1, перерахунок з 01 січня 2018 року;

з 01 квітня 2019 року 10836,55 грн; строк закінчення виплати пенсії довічно.

Як свідчить протокол за пенсійною справою № 2601041017 (Міноборони) від 11 травня 2019 року, пенсія позивача обчислена виходячи з такого:

вид пенсії за вислугу років;

дата звернення 11 березня 2019 року;

умови призначення вислуга років 30 (календарна 30), у розмірі 70% грошового забезпечення;

військове звання полковник;

посада начальник відділу центру департаменту Військової частини НОМЕР_1 ;

дата і причина звільнення 25 листопада 2016 року, ст. 26 ч. 6 п. «б», запас;

грошове забезпечення для обчислення пенсії:

- посадовий оклад 9020,00 грн;

- оклад за військове звання 1480,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років 50% 5250,00 грн;

в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії 15750,00 грн;

основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 30) у розмірі 11025,00 грн;

вид підвищення або надбавка до пенсії:

учасник АТО учасник бойових дій (ст. 6) 374,25 грн;

учасник бойових дій 40,00 грн;

всього призначено 11439,25 грн;

згідно з Постановою КМУ № 103 підвищення складає 2410,80 грн, з них виплачується:

з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року щомісячно 50% від підвищення 1205,40 грн;

з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року щомісячно 75% від підвищення 1808,10 грн;

з 01 січня 2020 року щомісячно 100% від підвищення 2410,80 грн;

призначено згідно з Законом № 2262 загальний розмір пенсії за справою щомісячно з 01 березня 2019 року по 28 лютого 2021 року 10836,55 грн.

Згідно з розпорядженням про перерахунок пенсії за вислугу років за пенсійною справою № 2601041017 Міноборони з 01 червня 2019 року пенсія позивача обчислена із сум грошового забезпечення:

- посадовий оклад 9020,00 грн;

- оклад за військове звання 1480,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років 50% 5250,00 грн;

всього 15750,00 грн;

в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії 15750,00 грн;

основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 30) у розмірі 11025,00 грн;

з урахуванням доплати 13781,25 грн;

в тому числі збільшення основного розміру пенсії (25%) 2756,25 грн;

вид підвищення або надбавки до пенсії:

особа з інвалідністю 2 групи при виконанні обов`язків військової служби (ст. 7) 598,80 грн;

особа з інвалідністю 2 групи при виконанні обов`язків військової служби 50,00 грн;

підсумок пенсії (з надбавками) 14430,05 грн;

з урахуванням попередньої суми пенсії 11416,55 грн та підвищення 2260,13 грн (75% від 3013,50 грн) 13676,68 грн;

згідно з Постановою КМУ № 103 підвищення складає 3013,50 грн, з них виплачується:

з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року щомісячно 50% від підвищення 1506,75 грн;

з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року щомісячно 75% від підвищення 2260,13 грн;

з 01 січня 2020 року щомісячно 100% від підвищення 3013,50 грн;

підстава перерахунку: встановлення інвалідності;

з 01 червня 2019 року 13676,68 грн;

строк закінчення виплати пенсії 28 лютого 2021 року;

Як свідчить протокол за пенсійною справою № 2601042381 (Міноборони) від 19 вересня 2019 року, пенсія ОСОБА_1 була обчислена виходячи з такого:

вид пенсії по інвалідності;

дата звернення 17 вересня 2019 року;

умови призначення у розмірі 80% грошового забезпечення;

військове звання полковник;

посада начальник відділу центру департаменту Військової частини НОМЕР_1 ;

дата і причина звільнення 25 листопада 2016 року, ст. 26 ч. 6 п. «б», запас;

причина інвалідності поранення, контузія, травма, каліцтво, захворювання, пов`язані із захистом Батьківщини;

група інвалідності 2;

дата встановлення інвалідності 01 березня 2019 року;

період встановлення інвалідності 01 березня 2021 року 28 лютого 2021 року;

грошове забезпечення для обчислення пенсії:

- посадовий оклад 1800,00 грн;

- оклад за військове звання 135,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років 40% 774,00 грн;

- середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, у тому числі робота з таємними виробами, носіями, документами 15%, надбавка за спеціальні завдання та державну охорону 50%, надбавка за особливо важливі завдання 100%, надбавка за оперативно-розшукову діяльність 50%, премія 535% 9597,00 грн;

в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії 12306,00 грн;

основний розмір пенсії: 80% грошового забезпечення у розмірі 9844,80 грн;

з урахуванням доплати 12306,00 грн;

в тому числі збільшення основного розміру пенсії (25%) 2461,20 грн;

вид підвищення або надбавка до пенсії:

особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи при виконанні обов`язків військової служби (ст. 7) 333,65 грн;

особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи при виконанні обов`язків військової служби (ст. 7) 291,95 грн;

особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи при виконанні обов`язків військової служи 50,00 грн;

всього призначено 12981,60 грн;

призначено згідно з Законом № 2262 загальний розмір пенсії за справою щомісячно в сумі 12981,60 грн;

з 17 вересня 2019 року по 28 лютого 2021 року.

Розпорядженням про перерахунок пенсії по інвалідності за пенсійною справою № 2601042381 Міноборони з 01 жовтня 2019 року пенсія позивача перерахована із сум грошового забезпечення:

- посадовий оклад 9020,00 грн;

- оклад за військове звання 1480,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років 50% 5250,00 грн;

всього 15750,00 грн;

в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії 15750,00 грн;

основний розмір пенсії: 80% грошового забезпечення в розмірі 12600,00 грн;

з урахуванням доплати 15750,00 грн;

в тому числі збільшення основного розміру пенсії (25%) 3150,00 грн;

вид підвищення або надбавки до пенсії:

особа з інвалідністю 2 групи при виконанні обов`язків військової служби (ст. 7) 625,60 грн;

особа з інвалідністю 2 групи при виконанні обов`язків військової служби 50,00 грн;

підсумок пенсії (з надбавками) 16425,60 грн;

з урахуванням розмір пенсії для розрахунку підвищення 14970,00 грн, попередньої суми пенсії 12981,60 грн, підвищення 1491,30 грн (75% від 1988,40 грн) та перерахунок надбавок 14472,90 грн;

Згідно з Постановою КМУ № 103 підвищення складає 1988,40 грн, з них виплачується:

з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року щомісячно 50% від підвищення 994,20 грн;

з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року щомісячно 75% від підвищення 1491,30 грн;

з 01 січня 2020 року щомісячно 100% від підвищення 1988,40 грн;

підстава перерахунку: грошове забезпечення згідно з Постановою КМУ № 704, Постанова КМУ № 103 п. 1, перерахунок з 01 січня 2018 року;

з 01 жовтня 2019 року 14472,90 грн;

строк закінчення виплати пенсії 28 лютого 2021 року;

Як свідчить протокол за пенсійною справою № 2601042381 (Міноборони) від 10 грудня 2020 року, пенсія ОСОБА_1 була обчислена виходячи з такого:

вид пенсії пенсія по інвалідності,

дата звернення 17 вересня 2019 року;

умови призначення у розмірі 80% грошового забезпечення;

військове звання полковник;

посада начальник відділу центру департаменту Військової частини НОМЕР_1 ;

дата і причина звільнення 25 листопада 2016 року, ст. 26 ч. 6 п. «б», запас;

причина інвалідності поранення, контузія, травма, каліцтво, захворювання, пов`язані із захистом Батьківщини;

група інвалідності 2;

дата встановлення інвалідності 24 листопада 2020 року;

період встановлення інвалідності 24 листопада 2020 року довічно;

грошове забезпечення для обчислення пенсії:

- посадовий оклад 9020,00 грн;

- оклад за військове звання 1480,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років 50% 5250,00 грн;

всього 15750,00 грн;

в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії 15750,00 грн;

основний розмір пенсії: 80% грошового забезпечення в розмірі 12600,00 грн;

з урахуванням доплати 15750,00 грн;

в тому числі збільшення основного розміру пенсії (25%) 3150,00 грн;

вид підвищення або надбавки до пенсії:

особа з інвалідністю 2 групи при виконанні обов`язків військової служби (ст. 7) 707,60 грн;

особа з інвалідністю 2 групи при виконанні обов`язків військової служби 50,00 грн;

підсумок пенсії (з надбавками) 16507,60 грн;

призначено згідно з Законом № 2262 загальний розмір пенсії за справою щомісячно в розмірі 16507,60 грн; з 17 вересня 2019 року довічно.

Таким чином, в період з 01 квітня 2019 року по 16 вересня 2019 року ОСОБА_1 отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262 в розмірі 70% грошового забезпечення, визначеного за відповідною посадою згідно з Постановою КМУ № 704, у складі якого не були враховані його додаткові види.

З 17 вересня 2019 року ОСОБА_1 отримував пенсію по інвалідності відповідно до Закону № 2262 в розмірі 80% грошового забезпечення, визначеного за відповідною посадою згідно з Постановою КМУ № 704, у складі якого не були враховані його додаткові види.

При цьому пенсійний орган проводив пенсійні виплати без обмеження пенсії її максимальним розміром.

В березні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ГУ ПФУ в м. Києві, в якому просив:

- визнати бездіяльність ГУ ПФУ в м. Києві щодо непроведення перерахунку пенсії за вислугу років з 01 квітня 2019 року та пенсії по інвалідності з 17 вересня 2019 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 21 грудня 2020 року № 222/4/164/239/944, виданої Військовою частиною НОМЕР_1 , без обмежень, протиправною;

- зобов`язати ГУ ПФУ в м. Києві провести перерахунок пенсії за вислугою з 01 квітня 2019 року та пенсії по інвалідності з 17 вересня 2019 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 12 жовтня 2020 року № 222/4/164/239/944, виданої Військовою частиною НОМЕР_1 , без обмеження її розміру;

- зобов`язати ГУ ПФУ в м. Києві виплатити різницю між належною та виплаченого пенсіями з 01 квітня 2019 року по день перерахунку.

29 червня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення у справі № 640/7911/21, яким позов ОСОБА_1 задовольнив частково, а саме:

- визнав бездіяльність ГУ ПФУ в м. Києві щодо непроведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років з 01 квітня 2019 року та пенсії по інвалідності з 17 вересня 2019 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 21 грудня 2020 року № 222/4/164/239/944, виданої Військовою частиною НОМЕР_1 , без обмежень, протиправною;

- зобов`язав ГУ ПФУ в м. Києві провести перерахунок ОСОБА_1 пенсії за вислугою з 01 квітня 2019 року та пенсії по інвалідності з 17 вересня 2019 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 12 жовтня 2020 року № 222/4/164/239/944, виданої Військовою частиною НОМЕР_1 ;

- зобов`язав ГУ ПФУ в м. Києві виплатити ОСОБА_1 різницю між належною та виплаченого пенсіями з 01 квітня 2019 року по день перерахунку.

В решті позовних вимог суд відмовив.

Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 червня 2021 року у справі № 640/7911/21 залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 03 листопада 2021 року і набрало законної сили.

Під час розгляду справи № 640/7911/21, серед іншого, суд встановив такі фактичні обставини, що знайшли відображення в рішенні від 29 червня 2021 року:

«[…]

ОСОБА_1 звернувся до Військової частини НОМЕР_1 із заявою про надання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення.

Військова частина НОМЕР_1 за результатами розгляду вказаної вище заяви повідомила позивача про те, що листом від 31 грудня 2020 року надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві оновлену довідку № 222/4/164/239/944 від 12 жовтня 2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року.

Як вбачається із матеріалів справи 09 березня 2021 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки.

Листом від 12 березня 2021 року № 3600-0310-8/42432 Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві повідомило позивача про відсутність правових підстав для здійснення перерахунку пенсії на підставі наданої довідки про розмір грошового забезпечення, мотивуючи свою відмову тим, що нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, які передбачають проведення перерахунку пенсій, призначених згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після дати набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, в тому числі з 05 березня 2019 року, не приймалось, а довідка про розмір грошового забезпечення оформлена та подана всупереч Порядку № 45 та не може бути підставою для перерахунку пенсії, у зв`язку з чим вказана довідка повернута на адресу ВЧ без виконання.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними позивач звернувся з даним позовом до суду.

[…]».

Відмовляючи ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог в частині визнання протиправними дій пенсійного органу та покладання на нього обов`язку здійснити перерахунок пенсії без обмеження її максимального розміру, Окружний адміністративний суд міста Києва виходив з такого:

«[…]

В той же час, в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази того, що позивачу відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії без обмеження максимального її розміру, що, в свою чергу, дозволяє дійти висновку про передчасність позовних вимог в цій частині та про відсутність правових підстав для зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмеження максимального розміру.

[…]».

16 травня 2022 року Окружний адміністративний суд міста Києва у справі № 640/7911/21 постановив ухвалу, якою виправив описку в рішенні від 29 червня 2021 року, вказавши правильну дату довідки «21 грудня 2020 року» замість помилково вказаної «12 жовтня 2020 року».

В серпні 2022 року на виконання рішення суду у справі № 640/7911/21 ГУ ПФУ в м. Києві провело перерахунок пенсії ОСОБА_1 , однак застосувало обмеження її максимальним розміром, що визнається сторонами.

Так, згідно з інформацією, що містилась в особистому кабінеті ОСОБА_1 на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України станом на 06 вересня 2022 року та станом на 05 жовтня 2022 року, з 17 вересня 2019 року позивач отримував пенсію по інвалідності в розмірі 20270,00 грн.

Складові пенсійної виплати:

основний розмір пенсії: 80% грошового забезпечення у розмірі 26288,00 грн;

з урахуванням індексації 29968,32 грн;

з урахуванням доплати 37460,40 грн;

індексація базового ОСНП (26288*0,140) 3680,32 грн;

в тому числі збільшення основного розміру пенсії (25%) від суми 29968,32 грн 7492,08 грн;

особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи при виконанні обов`язків військової служби 810,80 грн;

особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи при виконані обов`язків військової служби 50,00 грн;

підсумок пенсії (з надбавками) 38321,20 грн;

з урахуванням максимального розміру пенсії 20270,00 грн.

Крім того, внаслідок перерахунку пенсії позивача на виконання рішення суду у справі № 640/7911/21 ГУ ПФУ в м. Києві здійснило донарахування пенсії за вислугу років за період з 01 квітня 2019 року по 16 вересня 2019 року та пенсії по інвалідності за період з 17 вересня 2019 року по лютий 2022 року.

Як свідчить розрахунок на доплату (виплату, утримання) пенсії за пенсійною справою № 2601041017, 19 серпня 2022 року пенсійний орган на виконання рішення суду у справі № 640/7911/21 провів розрахунок на доплату пенсії ОСОБА_1 за період з квітня 2019 року по вересень 2019 року включно в сумі 8785,81 грн, із розрахунку:

квітень 2019 року підлягало виплаті 14970,00 грн, фактично виплачено 13676,68 грн, сума доплати 1293,32 грн;

травень 2019 року підлягало виплаті 14970,00 грн, фактично виплачено 13676,68 грн, сума доплати 1293,32 грн;

червень 2019 року підлягало виплаті 14970,00 грн, фактично виплачено 13676,68 грн, сума доплати 1293,32 грн;

липень 2019 року підлягало виплаті 15640,00 грн, фактично виплачено 13703,48 грн, сума доплати 1936,52 грн;

серпень 2019 року підлягало виплаті 15640,00 грн, фактично виплачено 13703,48 грн, сума доплати 1936,52 грн;

вересень 2019 року (по 16 вересня 2019 року) підлягало виплаті 8341,33 грн, фактично виплачено 7308,52 грн, сума доплати 1032,81 грн.

Як свідчить розрахунок на доплату (виплату, утримання) пенсії за пенсійною справою № 2601041017, 22 серпня 2022 року пенсійний орган на виконання рішення суду у справі 640/7911/21 провів розрахунок на доплату пенсії ОСОБА_1 за період з липня 2020 року по лютий 2022 року в сумі 13752,00 грн, із розрахунку:

липень 2020 року підлягало виплаті 17120,00 грн, фактично виплачено 16484,80 грн, сума доплати 635,20 грн;

серпень 2020 року підлягало виплаті 17120,00 грн, фактично виплачено 15484,80 грн, сума доплати 635,20 грн;

вересень 2020 року підлягало виплаті 17120,00 грн, фактично виплачено 16484,80 грн, сума доплати 635,20 грн;

жовтень 2020 року підлягало виплаті 17120,00 грн, фактично виплачено 16484,80 грн, сума доплати 635,20 грн;

листопад 2020 року підлягало виплаті 17120,00 грн, фактично виплачено 16484,80 грн, сума доплати 635,20 грн;

грудень 2020 року підлягало виплаті 17690,00 грн, фактично виплачено 16507,60 грн, сума доплати 1182,40 грн;

січень 2021 року підлягало виплаті 17690,00 грн, фактично виплачено 16507,60 грн, сума доплати 1182,40 грн;

лютий 2021 року підлягало виплаті 17690,00 грн, фактично виплачено 16507,60 грн, сума доплати 1182,40 грн;

березень 2021 року підлягало виплаті 17690,00 грн, фактично виплачено 16507,60 грн, сума доплати 1182,40 грн;

квітень 2021 року підлягало виплаті 17690,00 грн, фактично виплачено 16507,60 грн, сума доплати 1182,40 грн;

травень 2021 року підлягало виплаті 17690,00 грн, фактично виплачено 16507,60 грн, сума доплати 1182,40 грн;

червень 2021 року підлягало виплаті 17690,00 грн, фактично виплачено 16507,60 грн, сума доплати 1182,40 грн;

грудень 2021 року підлягало виплаті 19340,00 грн, фактично виплачено 18573,60 грн, сума доплати 766,40 грн;

січень 2022 року підлягало виплаті 14515,19 грн, фактично виплачено 13748,79 грн, сума доплати 766,40 грн;

лютий 2022 року підлягало виплаті 19340,00 грн, фактично виплачено 18573,60 грн, сума доплати 766,40 грн.

06 вересня 2022 року ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ в м. Києві з заявою, в якій просив:

- здійснити перерахунок призначеної йому пенсії за вислугу років з 01 квітня 2019 року та пенсії по інвалідності з 17 вересня 2019 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 21 грудня 2020 року № 222/4/164/239/944, виданої Військовою частиною НОМЕР_1 , та виплачувати її без обмежень десятьма розмірами прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- нарахувати та виплатити йому різницю між перерахованою пенсією без обмежень та фактично сплаченими сумами за період з 01 квітня 2019 року по 30 вересня 2022 року;

- надати інформацію щодо розмірів доплат у щомісячному розрізі з квітня 2019 року по вересень 2022 року.

У відповідь на звернення позивача через вебпортал Пенсійного фонду України від 06 вересня 2022 року № ВЕБ-26002-Ф-С-22-078589, зареєстроване 07 вересня 2022 року за № 19580/Т-2600-22, ГУ ПФУ в м. Києві листом від 29 вересня 2022 року № 21238-19580/Т-02/8-2600/22 роз`яснило таке.

В серпні 2022 року на виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 червня 2021 року та ухвали від 16 травня 2022 року у справі № 640/7911/21 ГУ ПФУ в м. Києві провело перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року в межах резолютивної частини та здійснило нарахування коштів за періоди з 01 квітня 2019 року по 16 вересня 2019 року, з 01 липня 2020 року по 30 червеня 2021 року, з 01 грудня 2021 року по 28 лютого 2022 року в загальній сумі 22 537,81 грн.

Доплата за періоди з 17 вересня 2019 року по 30 вересня 2020 року, з 01 липня 2021 року по 30 листопада 2021 року та з 01 березня 2022 року відсутня, оскільки до та після виконання рішення суду розмір пенсійної виплати в ці періоди визначався з урахуванням обмеження максимального розміру та не змінився.

Обґрунтовуючи правомірність своїх дій в частині обмеження максимального розміру пенсії позивача, ГУ ПФУ в м. Києві покликалося на норми ст. 2, абз. 2 п. 2 Прикінцевих положень Закону України від 08 липня 2011 року № 3668-VІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (далі Закон № 3668, в редакції законів від 24 грудня 2015 року № 911-VIII та від 06 грудня 2016 року № 1774-VІІІ), ст. 43 Закону № 2262 (в редакції Закону від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII) і зазначало, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) з 01 січня 2018 року не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Пенсійний орган дійшов висновку, що з 01 квітня 2019 року після виконання рішення суду розмір пенсії позивача до виплати визначається з урахуванням обмеження максимального розміру, оскільки розмір пенсії перевищує десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Також суд встановив, що в провадженні Київського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа № 320/21826/23 за позовом ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в м. Києві, в якому позивач просив:

- визнати бездіяльність ГУ ПФУ в м. Києві щодо непроведення перерахунку пенсії по інвалідності та виплати її без обмежень десятьма розмірами прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- зобов`язати ГУ ПФУ в м. Києві перерахувати пенсію по інвалідності та виплатити її без обмежень десятьма розмірами прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- зобов`язати ГУ ПФУ в м. Києві виплатити різницю між належною та виплаченою пенсіями з 12 квітня 2023 року по день перерахунку.

При зверненні до Київського окружного адміністративного суду з позовом до ГУ ПФУ в м. Києві в обґрунтування заявлених вимог позивач вказував на те, що Конституційний Суд України рішенням від 12 жовтня 2022 року № 7-р(ІІ)/2022 визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), приписи ст. 2 Закону № 3668 зі змінами, що поширюють свою дію на Закон № 2262, оскільки вони не забезпечують соціальних гарантій високого рівня, які випливають зі спеціального юридичного статусу громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також осіб, що збройно захищають суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України під час агресії російської федерації проти України, розпочатої в лютому 2014 року.

Приписи ст. 2 Закону № 3668 зі змінами, визнані неконституційними, втратили чинність через шість місяців із дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, тобто з 12 квітня 2023 року.

На звернення позивача від 14 квітня 2023 року щодо проведення з 12 квітня 2023 року перерахунку пенсії по інвалідності та виплати її без обмеження десятьма розмірами прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідач надав відповідь від 12 травня 2023 року № 15799-14201/Т-02/8-2600/23, якою відмовив у проведенні такого перерахунку.

Свою відмову пенсійний орган мотивував тим, що відповідно до ст. 43 Закону № 2262 (в редакції Закону № 3668) з 01 січня 2018 року максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Тому розмір пенсійної виплати з 01 квітня 2019 року визначається з урахуванням обмеження максимального розміру відповідно до ст. 43 Закону № 2262, оскільки перевищує десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, виходячи з мотивувальної та резолютивної частин Рішення Другого сенату Конституційного Суду України від 12 жовтня 2022 року № 7-р(ІІ)/2022, а також враховуючи норму ч. 1 ст. 2 Закону № 2262, підлягають виплаті без обмеження максимальним розміром пенсії, призначені з 12 квітня 2023 року особам, які під час служби збройно захищали суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України під час агресії російської федерації проти України, розпочатої в лютому 2014 року.

Вважаю протиправною бездіяльність пенсійного органу щодо непроведення перерахунку та виплати пенсії без обмеження її максимального розміру, позивач звернувся з відповідним позовом до Київського окружного адміністративного суду.

11 грудня 2024 року Київський окружний адміністративний суд ухвалив рішення у справі № 320/21826/23, яким позов ОСОБА_1 задовольнив, а саме:

- визнав бездіяльність ГУ ПФУ в м. Києві щодо непроведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії по інвалідності та виплати її без обмежень десятьма розмірами прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- зобов`язав ГУ ПФУ в м. Києві перерахувати ОСОБА_1 пенсію по інвалідності та виплатити її без обмежень десятьма розмірами прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- зобов`язав ГУ ПФУ в м. Києві різницю між належною та виплаченою пенсіями з 12 квітня 2023 року по день перерахунку.

Будь-які інші докази щодо предмета доказування учасники справи не надали.

Норми права, які застосував суд, мотиви їх застосування.

Висновки суду по суті позовних вимог.

Згідно зі ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Норми Конституції України є нормами прямої дії.

П. п. 1, 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України установлено, що права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ, визначає Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262).

Обмеження граничного розміру пенсії, призначеної на підставі Закону № 2262, десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, вперше введено в дію Законом України від 08 липня 2011 року № 3668-VІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (далі Закон № 3668), який набрав чинності 01 жовтня 2011 року.

Відповідно до ст. 2 Закону № 3668 максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про Національний банк України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про судову експертизу», «Про статус і соціальний захист громадян, як постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення», «Про судоустрій і статус суддів», Постанови Верховної Ради України від 13.10.1995 «Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, Законом № 3668 внесено зміни у ст. 43 Закону № 2262, яку викладено в редакції Закону № 3668, а саме: «максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність».

Рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення ч. 7 ст. 43 Закону № 2262.

Згідно з п. 2 резолютивної частини вказаного Рішення положення ч. 7 ст. 43 Закону № 2262, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, тобто 20 грудня 2016 року.

Відповідно до Закону України від 06 грудня 2016 року № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі Закон № 1774), який набрав чинності з 01 січня 2017 року, в ч. 7 ст. 43 Закону № 2262 слова і цифри «у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року».

Таким чином, буквальне розуміння змін, внесених Законом № 1774 з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року, дозволяє стверджувати, що у Законі № 2262 відсутня ч. 7 ст. 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр, є нереалізованими.

Це означає, що ст. 43 Закону № 2262 не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.

Отже, внесені Законом № 1774 до ч. 7 ст. 43 Закону № 2262, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.

Верховний Суд неодноразово висловлював відповідну правову позицію у подібних правовідносинах в постановах від 03 жовтня 2018 року у справі № 127/4267/17, від 16 жовтня 2018 року у справі № 522/16882/17, від 10 жовтня 2019 року у справі № 522/22798/17, від 08 серпня 2019 року у справі № 522/3271/17, від 30 жовтня 2020 року у справі № 522/16881/17, від 09 листопада 2020 року у справі № 813/678/18, від 10 вересня 2021 року у справі № 300/633/19, від 21 грудня 2021 у справі № 120/3552/21-а та інших.

Верховний Суд не знайшов підстав для відступу від цього правового висновку і в постанові від 07 жовтня 2022 року у справі № 640/7973/21, оскільки Законом № 3668, внесено зміни у ст. 43 Закону № 2262, шляхом викладення її в редакції Закону № 3668.

Тобто, положення ч. 7 ст. 43 Закону № 2262 та положення ч. 1 ст. 2 Закону № 3668 (у частині поширення її дії на Закон № 2262), прийняті одночасно для регулювання одних і тих самих правовідносин (обмеження максимальним розміром пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262) та є однаковими за змістом.

Конституційним Судом України в Рішенні від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016 надано оцінку правовому регулюванню спірних правовідносин (обмеження максимальним розміром пенсії військовослужбовців) та визнано таким, що не відповідає ст. 17 Конституції України положення ч. 7 ст. 43 Закону № 2262.

Водночас положення ст. 2 Закону № 3668 (у частині поширення її дії на Закон № 2262), які дублюють зміст ч. 7 ст. 43 Закону № 2262, тобто є однопредметними правовими нормами,/ які прийняті одночасно для регулювання спірних правовідносин змін не зазнали та передбачали обмеження максимальним розміром пенсії військовослужбовців.

Тобто, на момент виникнення спірних правовідносин існувала колізія між Законом № 2262, з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 № 7-рп/2016, та Законом № 3668 у частині обмеження максимальним розміром пенсії військовослужбовців.

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 06 листопада 2018 року у справі № 812/292/18 зазначила, що норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи.

У постанові від 13 лютого 2019 року, що винесена Великою Палатою Верховного Суду у зразковій справі № 822/524/18, на підставі положень ст. ст. 1, 8, 92 Конституції України, а також на ст. 9 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права зроблено висновок про те, що у випадку існування неоднозначного або множинного тлумачення прав та обов`язків особи в національному законодавстві, наявність у національному законодавстві правових «прогалин» щодо захисту прав людини та основних свобод, зокрема, у сфері пенсійного забезпечення, органи державної влади зобов`язані застосувати підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.

Крім того, у постанові від 03 листопада 2021 у справі № 360/3611/20 Велика Палата Верховного Суду зробила висновок про те, що в разі наявності колізії між двома законами, які регулюють одне і те ж коло відносин і один з них визнано неконституційним, застосуванню підлягає підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.

Зважаючи на викладене, у цій справі застосуванню підлягають норми Закону № 2262 з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016, а не норми Закону № 3668.

З огляду на викладене суд відхиляє аргументи пенсійного органу щодо наявності правових підстав для обмеження максимального розміру призначеної позивачу пенсії.

Суд встановив, що в серпні 2022 року на виконанні рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 червня 2021 року у справі № 640/7911/21 ГУ ПФУ в м. Києві провело ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років з 01 квітня 2019 року та пенсії по інвалідності з 17 вересня 2019 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 12 жовтня 2020 року № 222/4/164/239/944, виданої Військовою частиною НОМЕР_1 .

Внаслідок цього перерахунку розмір пенсійної виплати ОСОБА_1 перевищив десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, а тому ГУ ПФУ в м. Києві обмежило загальний розмір пенсії (з надбавками), право на який набув позивач, максимальним розміром.

Ці фактичні обставини не є спірними і визнаються сторонами.

З огляду на встановлені фактичні обставини та правове регулювання спірних правовідносин, діючи на підставі ч. 2 ст. 9 КАС, суд дійшов висновку, що дії ГУ ПФУ в м. Києві, які полягали в обмеженні максимального розміру пенсії ОСОБА_1 за наслідками її перерахунку на виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 червня 2021 року у справі № 640/7911/21, підлягають визнанню протиправними.

Як наслідок, для забезпечення повного та ефективного захисту порушеного права позивача на належне пенсійне забезпечення належить застосувати такий спосіб захисту як зобов`язання ГУ ПФУ в м. Києві:

- провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років з 01 квітня 2019 року на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 червня 2021 року у справі № 640/7911/21 без обмеження максимального розміру пенсії, та здійснити її виплату з урахуванням раніше проведених виплат;

- провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії по інвалідності з 17 вересня 2019 року на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 червня 2021 року у справі № 640/7911/21 без обмеження максимального розміру пенсії та здійснити її виплату з урахуванням раніше проведених виплат.

При цьому суд зауважує, що в рамках цієї справи спірним питанням є лише правомірність дій пенсійного органу, які полягали в обмеженні максимального розміру пенсії позивача при її перерахунку на виконання рішення суду у справі № 640/7911/21.

Суд бере до уваги, що за наслідками розгляду справи № 640/7911/21 Окружний адміністративний суд м. Києва відмовив у задоволенні вимог ОСОБА_1 в частині покладення на пенсійний орган обов`язку провести перерахунок і виплату пенсії без обмеження максимальним розміром як таких, що заявлені передчасно. (На час виникнення спірних правовідносин, що були предметом розгляду у справі № 640/7911/21, ГУ ПФУ в м. Києві не застосовувало обмеження пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром).

Натомість у справі, що розглядається, внаслідок перерахунку пенсії ОСОБА_1 на виконання рішення суду у справі 640/7911/21 розмір пенсійної виплати перевищив десять прожиткових мінімумів установлених для осіб, які втратили працездатність, у зв`язку з чим ГУ ПФУ в м. Києві обмежило її максимальним розміром.

Тобто між позивачем та відповідачем виник новий публічно-правовий спір, відмінний від того, що був предметом розгляду у справі № 640/7911/21, і цей новий спір потребує розгляду та вирішення судом.

При цьому суд наголошує на тому, що, розглядаючи цю справу по суті, не надає оцінку рішенням, діям, бездіяльності пенсійного органу з точки зору повноти виконання ним рішення суду у справі № 640/7911/21.

Суд відхиляє заперечення відповідача, які зводяться до відсутності підстав для перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. ст. 43 і 63 Закону № 2262 та положень Постанови КМУ № 704, виходячи із грошового забезпечення, визначеного згідно з довідкою Військової часини НОМЕР_1 від 12 жовтня 2020 року № 222/4/164/239/944, оскільки право позивача на такий перерахунок підтверджено таким, що набрало законної сили, рішенням суду у справі № 640/7911/21.

Застосований судом спосіб захисту забезпечує повне та ефективне відновлення порушеного права позивача на належне пенсійне забезпечення, а тому в іншій частині позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Суд надав оцінку основним доводам і запереченням сторін. Решта доводів і заперечень сторін висновків суду по суті позовних вимог не спростовують.

Додатково суд відзначає, що аналіз предмету і підстав позову ОСОБА_1 , який був предметом розгляду у справі № 320/21826/23, в порівнянні з предметом і підставами позову у справі № 640/17318/22, зумовлює висновок про те, що вони не є тотожними.

Відтак, наразі немає передбачених п. 3 ч. 1 ст. 240 КАС підстав для залишення позову ОСОБА_1 без розгляду або визначених п. 4 ч. 1 ст. 238 КАС підстав для закриття провадження у справі № 640/17318/22, а тому вона розглянута і вирішена судом по суті.

Розподіл судових витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно з ч. 3 ст. 139 КАС при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Як особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи, позивач звільнений від сплати судового збору за подання позовної заяви відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Докази здійснення інших судових витрат позивачем не надані, а тому судові витрати не підлягають розподілу.

Керуючись ст. ст. 2, 12, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ідентифікаційний код 42098368, місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16) про визнання бездіяльності протиправною і зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, які полягали в обмеженні максимального розміру пенсії ОСОБА_1 за наслідками її перерахунку на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 червня 2021 року у справі № 640/7911/21.

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років з 01 квітня 2019 року на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 червня 2021 року у справі № 640/7911/21 без обмеження максимального розміру пенсії, та здійснити її виплату з урахуванням раніше проведених виплат.

4. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії по інвалідності з 17 вересня 2019 року на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 червня 2021 року у справі № 640/7911/21 без обмеження максимального розміру пенсії та здійснити її виплату з урахуванням раніше проведених виплат.

5. В іншій частині позовних вимог відмовити.

6. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

7. Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

8. Повне судове рішення складено 24 березня 2025 року.

Суддя Т.О. Кравченко