ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2010 р. Справа № 2-а-3382/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Житлово-будівельного кооперативу № 83 про стягнення штрафу в сумі 170,00 грн,
встановив:
Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі- позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Житлово - будівельного кооперативу № 83 (далі-відповідач, ЖБК № 83) про стягнення штрафу в розмірі 170,00 грн.
Представник позивача в судове засідання не з"явився, до суду надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідачем порушено ст. 14 Закону України "Про теплопостачання", ст. 9 Закону України "Про електроенергетику", за що на ЖБК № 83 згідно п.п.2, 8 Положення № 1312 накладено штраф в сумі 170, 00 грн., накладення штрафу було оформлено постановою № 05/30-0014 від 26.05.2009 року.
Відповідач до суду не з"явився, надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з"ясувавши фактичні обставини, на яких грунтується позов, об"єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 30 січня 2009 року державним інспектором з енергетичного нагляду Івановим С. О. відповідно до ст. 4 Закону України "Про осносні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст. 9 Закону України "Про електроенергетику", ст. 14 Закону України "Про теплопостачання" було здійснено позапланову перевірку виконання суб"єктами господарювання приписів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду об"єкту - Житлово-будівельного кооперативу № 83, за адресою: м. Херсон, пр. 200 років Херсону, 37.
За результатами перевірки було складено акт перевірки № 05/30-0051 від 30.01.2009 року, в якому зафіксовано такі порушення: не забезпечено безперешкодний доступ на свої об"єкти посадових осіб органів державного нагляду та контролю, не надання їм інформації і документів, необхідних для здійснення ними своїх повноважень (ч. 11 ст. 4, абз. 2 ст. 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"). Перевірка проводилася в присутності Голови ЖБК № 83 Волошиної С. С.
На підставі акту від 30.01.2009 року було винесено припис № 05/30-0051 від 30.01.2009 року, яким відповідачу надано термін для усунення порушень - 26.02.2009 року та допустити на свої об"єкти посадових осіб органів державного нагляду для здійснення заходів державного нагляду, а саме перевірки виконання вимог раніше виданого припису від 28.11.2008 року № 5-21-00-0101/П/ІЗО/0483, надати їм інформацію і документи, необхідні для здійснення ними своїх повноважень.
Другий примірник акту перевірки та припису було направлено 30.01.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, про отримання відповідачем акту і припису свідчить особистий підпис Голови ЖБК № 83 Волошиної С. С. на поштовому повідомленні.
27 лютого 2009 року державним інспектором з енергетичного нагляду Івановим С. О. відповідно до ст. 4 Закону України "Про осносні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст. 9 Закону України "Про електроенергетику", ст. 14 Закону України "Про теплопостачання" було здійснено позапланову перевірку виконання суб"єктами господарювання приписів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду об"єкту - Житлово-будівельного кооперативу № 83.
За результатами перевірки було складено акт перевірки № 05/30-0011 від 27.02.2009 року, в якому зафіксовано ухилення від виконання вимог Припису від 30.01.2009 року №05/30-0051 в частині допуску на свої об"єкти посадових осіб органів державного нагляду для здійснення перевірки виконання вимог раніше виданого припису від 28.11.2008 року № 5-21-00-0101/П/ІЗО/0483, надати їм інформацію і документи, необхідні для здійснення ними своїх повноважень. Перевірка проводилася в присутності Голови ЖБК № 83 Волошиної С. С.
На підставі перевірок Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Херсонській області виненсено постанову від 26.05.2009 року № 05/30-0014 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, якою на відповідача накладено штраф в розмірі 170,00 грн.
Визначаючись щодо позовних вимог, наданих у справу доказів, суд виходить з наступного.
Відповідно до Указу Президента України "Про Міністерство палива та енергетики України" від 14.04.2000 р. № 598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.
Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України - державне підтриємство, що здіснює централізоване диспетчерське (оперативно- технологічне) управління об"єднаною енергетичною системою України, пірозділом якої в південному peгіоні є відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Південному peгіоні".
ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні" здійснює свою діяльність відповідно до Положення про ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні" та на підставі довіреності, яку видає ДП "НЕК "Укренерго".
Згідно з вищезазначеним Положенням державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної i теплової енергії в Херсонській області є одним із структурних підрозділів ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні".
Наказом Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03.11.2006р. "Про державний енергетичний нагляд" встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної i теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Міністерству палива та енергетики щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, що регламентується Положениям про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної i теплової енергії, затвердженого постановою Кабинету Міністрів України № 929 від 07.08.96р.
Метою Державного енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об"єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб"єктами електроенергетики, суб"єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових i нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної i теплової енергії, посилення впливу на суб"єктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання i споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок i теплових мереж.
Згідно з ч. 2 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" суб"єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішнень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Відповідно до п. 7 ч. 2 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної i теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996р., керівники структурних підрозділів інсепекції та їх заступники є старшими державними інспекторами з енергетичного нагляду; інші спеціалісти, що виконують функції держаного енергетичного нагляду, є державними інспекторами.
Згідно з п.п. 5, 6 Положення про порядок накладення на суб"єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312 визначене коло посадових осіб, які можуть накладати штрафи та граничні розміри сум штрафних санкцій. Такими посадовими особами є старші державні інспектори та державні інспектори з енергетичного нагляду.
Так, за порушення Закону України "Про електроенергетику" на Житлово-будівельний кооператив № 83 згідно з п.п. 2, 8 "Положення про порядок накладання на суб"єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, накладено штраф в cyмi 170,00 грн., що було оформлено Постановою № 05/30-0014 від 26.05.2009 р.
Згідно з п. 10 Положення, суб"єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення Постанови про його накладання.
На час розгляду справи штраф в сумі 170,00 грн. не сплачений.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що дії позивача щодо стягнення штрафу у розмірі 170,00 грн. є правомірними, а позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Житлово-будівельного кооперативу № 83 (73000, м. Херсон, пр. 200 років Херсону, 37) 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп. штрафу р/р 31116106700002 одержувач Держбюджет м. Херсон, 21081100, код ОКПО 24104230 банк одержувача УДК по Херсонській області, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 6.5