Єдиний державний реєстр судових рішень КОПІЯ< Текст >
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
25.11.2010 р. № 2а-9459/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чалого І.С.,
при секретарі судового засідання Елоян Ж.Г.,
за участю представників сторін:
позивача: Хрущова О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрінфотех" про стягнення заборгованості
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з ТОВ "Укрінфотех" (код 32989607) заборгованість з: ПДВ (30 14010100), комунальний податок (50 16010200), у загальній сумі 16875, 63 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що згідно облікових карток платника податків загальна сума податкового боргу відповідача складає 16875,63 грн., в т.ч. пеня в розмірі 0,38 грн., з яких комунальний податок в розмірі 5,40 грн. та пеня 0,38 грн. та податок на додану вартість в розмірі 16869,85 грн. Згідно п.6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашень зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 №2181-ІІІ після здійснення процедур узгодження суми позивачем були виставлені податкові вимоги № 1/50 від 03.06.2009 р. та № 2/79 від 23.09.2009 р. Однак відповідачем не погашена сума заборгованості у розмірі 16875,63 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав аналогічні пояснення та просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засіданні не з'явився з невідомих суду причин, про день та час розгляду справи повідомлений був своєчасно та належним чином, про причини не явки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутності не надавав.
Згідно зі ст.35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Суд вважає, що не зявлення відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Суд, вислухавши думку представника позивача, дослідивши докази у справі, дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
При розгляді матеріалів справи судом було встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Укрінфотех", зареєстровано Зміївською районною державною адміністрацією Харківської області 01.09.2004 р. за № 14581200000000014, як юридична особа.
Також, як свідчить довідка № 38 від 01.06.2010 р., підприємство перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Зміївському районі Харківської області з 02.07.2004 р. за № 26, як платник податків.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Згідно з п. 1.2 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” Державна податкова інспекція у Зміївському районі Харківської області здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) та забезпечує правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків.
Відповідно до Закону України «Про систему оподаткування» від 18.02.1997 р., № 77/97-ВР платники податків, зборів (обовязкових платежів) зобовязанні сплачувати належні суми податків та зборів у встановлені законом терміни і це зобовязання припиняється їх сплатою.
Згідно з п.4.1.1 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року, № 2181-ІІІ платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
На підставі п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, вказаного в наданій їм податковій декларації, на протязі десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.4.1.4. ст. 4 Закону №2181-ІІІ, для надання податкової декларації. В п.п. 5.4.1, п. 5.4 ст.5 вказаного Закону зазначається, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як свідчать матеріали справи, платник податків надав до Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області податковий розрахунок комунального податку, якими визначив суму зобовязання, яке згідно з даними облікової картки платника податків на даний час складає 5,40 грн.
Також, згідно з даними облікової картки платника податків відповідачу була нарахована пеня в розмірі 0,38 грн.
Згідно з п.п.1, 2 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року за №509-ХІІ зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділення, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ, а також мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензування відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлення порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Матеріалами справи підтверджено, що працівниками Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області 02.02.2009 р. було проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ "Укрінфотех", поданої за 1 квартал 2008 року
В ході перевірки виявлені порушення п.п. 7.4.1 п. 7.4 Закону України "Про податок на додану вартість", а саме підприємством відповідача було занижено суму ПДВ, що підлягає сплаті платником до бюджету, на суму 12059,00 грн.
Відповідно до абз. б п.п. 4.2.2. п. 4.2 ст. 2 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» із змінами та доповненнями контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» із змінами та доповненнями, у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
За результатами перевірки складено акт № 126/15-048/32989607 від 02.02.2009 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000481501/0 від 05.02.2009 р. про визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість в розмірі 16883,00 грн., з яких за основним платежем 12059,00 грн. та штрафні (фінансові) санкції 4824,00 грн., яке було отримане платником податків 10.02.2009 р.
Позивач скористався правом адміністративного оскарження податкового повідомлення - рішення № 0000481501/0 від 05.02.2009 р. в порядку п.п. 5.2.2 п.5.2 ст. 5 Закону України №2181 "Про порядок погашення зобов'язання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" до Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області, Державної податкової адміністрації у Харківській області.
Рішенням відповідача, а в подальшому рішенням Державної податкової адміністрації у Харківській області, скаргу позивача було залишено без задоволення, відповідно рішення-повідомлення без змін.
З метою доведення платника податків до нового граничного строку сплати податкових зобов'язань, відповідно п.п. 4.6 п. 4 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року №253, із змінами та доповненнями, зареєстрованого в Мін'юсті України №06.07.2001 року №567/5758, після кожного розгляду скарг Державною податковою інспекцією у Зміївському районі Харківської області виносились податкові повідомлення-рішення через дріб, а саме податкові повідомлення-рішення № 0000481501/1 від 10.03.2009 р., яке отримано платником податків 19.03.2009 р. та № № 0000481501/2 від 12.05.2009 р. , яке отримано платником податків 23.05.2009 р.
Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення.
Дане податкове зобовязання платника податків є узгодженим.
Працівниками Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області 21.05.2009 р. було проведено документальну невиїзну перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість за період з 07.04.2009 р. по 29.04.2009 р.
В ході перевірки виявлені порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме ТОВ "Укрінфотех" несвоєчасно здійснювалась сплата узгодженого податкового зобов'язання по деклараціям з податку на додану вартість
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» із змінами та доповненнями, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф.
За результатами перевірки складено акт № 673/15-048/32989607 від 21.05.2009 р.
На підставі зазначеного акту начальником Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003441501/0 від 09.06.2009 р. про визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість в розмірі 122,62 грн., яке було отримане платником податків 13.06.2009 р.
Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» дане податкове зобовязання платника податків є узгодженим.
Відповідно до п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний погасити нараховану суму протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
На підставі п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вищезазначеного Закону №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до відповідача були надіслані перша податкова вимога № 1/50 від 03.06.2009 року, яка була направлена поштою, але повернута на адресу податкового органу. Дана податкова вимога була розміщена на дошці податкових оголошень 18.08.2009 р., про був складений акт № 20 від 18.08.2009 р.
Відповідно до п.п. 6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
23 вересня 2009 року відповідачу направлено другу податкову вимогу № 2/79, яка була отримана платником податків 19.10.2009 р .
Правом адміністративного та судового оскарження підприємство відповідача не скористалося.
На теперішній час сума заборгованості підприємством не сплачена і складає 16875,63 грн.,
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені та штрафних санкцій у порядку передбаченому законом.
З урахуванням наведеного, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 94, 160, 161,162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрінфотех" про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Укрінфотех" (63404, Харківська область, м. Зміїв, вул. Абонентська скринька, 2, код 32989607) на користь Державного бюджету України заборгованість з податку на додану вартість та комунального податку в розмірі 16875.63 грн. (шістнадцять тисяч вісімсот сімдесят п'ять гривень 63 коп.).
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
У повному обсязі постанова виготовлена 01.12.2010 р.
Суддя І.С.Чалий