Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.14
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 листопада 2010 року Справа № 2а-7962/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Чиркіна С.М.
при секретарі: Лисенко Є.М.
за участю
прокурора-заявника: Шидлаускаса П.В. (посвідчення № 129 від 09.10.2006)
представника позивача: Краснокутського Д.В.(довіреність №23/1-90 від 14.01.10),
представника відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського районного центру зайнятості до Відкритого акціонерного товариства «Племінне птахогосподарство «Комунарське» про стягнення штрафу у розмірі 5168,60 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
21 жовтня 2010 року до суду надійшов адміністративний позов прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського районного центру зайнятості до Відкритого акціонерного товариства «Племінне птахогосподарство «Комунарське» про стягнення штрафу у розмірі 5168,60 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення позивачем п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" та несплату штрафу, визначеного актом про порушення законодавства України про зайнятість населення № 46 від 16 липня 2010 року.
Прокурор-заявник у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві, просив позов задовольнити.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив задовольнити позов.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, надав суду заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі та розгляд справи у за його відсутності. (а.с.35).
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Заслухавши пояснення прокурора-заявника та представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Згідно з п.2 ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02 березня 2000 року №1533-III функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Статтею 34 Закону України „Про зайнятість населення" № 803-ХІІ від 01.03.1991р. (із змінами та доповненнями) передбачено контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення здійснюється місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами відповідних рад, відповідними державними органами, інспекціями служби зайнятості та профспілковими об'єднаннями.
Згідно з ч.4 ст.18 зазначеного Закону у складі державної служби зайнятості створюється інспекція, що здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, фермерами та іншими роботодавцями.
Відповідно до п.1 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 р. №47, Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення входить до складу державної служби зайнятості. Інспекція здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями.
Згідно з п.5 вказаного Положення основними завданнями інспекції є здійснення контролю за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями законодавства про зайнятість та забезпечення громадянам прав і гарантій у галузі зайнятості шляхом здійснення заходів щодо запобігання та усунення виявлених порушень законодавства про зайнятість населення.
Як передбачено п.6 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Інспекція відповідно до покладених на неї завдань проводить, зокрема, перевірку додержання законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцям, передусім щодо подання державній службі зайнятості інформації про наявність вільних робочих місць (вакантних посад), про всіх прийнятих працівників, про наступне вивільнення працівників та фактично вивільнених працівників.
Відповідно до п.п. б,г п.8 зазначеного Положення Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення надається право, у тому числі, давати власнику (керівнику) підприємства, установи та організації або уповноваженому ним органу та іншим роботодавцям у разі виявлення порушень законодавства про зайнятість населення приписи про їх усунення; та право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій усіх форм власності, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України "Про зайнятість населення".
Відповідно до п.4. ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991р. №803-XI (зі змінами та доповненнями) підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідач - Відкрите акціонерне товариство «Племінне птахогосподарство «Комунарське» зареєстроване Перевальською районною державною адміністрацією Луганської області 20.06.1999 за № 1373107 0005 000081.(а.с.7).
Судом встановлено, що на підставі наказу № 8к від 17.05.2010 бухгалтера Відкритого акціонерного товариства «Племінне птахогосподарство «Комунарське» у зв'язку із скороченням штату на підставі п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України (скорочення штату) ОСОБА_3 було звільнено з посади бухгалтера.(а.с.4).
16 липня 2010 року головним спеціалістом інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Луганського обласного центру зайнятості ОСОБА_4, у присутності головного зоотехніка Відкритого акціонерного товариства «Племінне птахогосподарство «Комунарське» ОСОБА_5, у звязку з виконанням службових обовязків згідно з Законом України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Положенням про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.1991 р. №47, доповідної записки директора Перевальського районного центру зайнятості від 14.06.2010 № 23/1-1467 була проведена перевірка з питань додержання вимог законодавства України про зайнятість населення.
За результатами вказаної перевірки Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Луганського обласного центру зайнятості складено акт перевірки додержання вимог законодавства України про зайнятість населення № 46 від 16.07.2010, яким встановлено порушення відповідачем п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991р. №803-XI (зі змінами та доповненнями), а саме: ненадання до центру зайнятості письмової інформації про заплановане вивільнення працівників та фактичне вивільнення працівників. З актом перевірки ознайомлений голова правління Відкритого акціонерного товариства «Племінне птахогосподарство «Комунарське» С.П. Поляков, про що свідчить його особистий підпис на акті, завірений печаткою підприємства.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з акту перевірки, підприємством порушено вимоги п.5 статті 20 Закону „Про зайнятість населення" - при вивільненні працівників, у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією, банкрутством або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників, за два місяці у письмовій формі не повідомлено про це державну службу зайнятості, а у десятиденний строк після вивільнення - не подано до Перевальського районного центру зайнятості звіти на вивільнену наказом № 8к від 17.05.2010 ОСОБА_3, з урахуванням чого запропоновано у десятиденний строк сплатити штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника у загальній сумі 5168,60 грн. (а.с.9-11).
Абзацом 2 п.5 ст. 20 вказаного Закону передбачено, що у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Судом встановлено, що згідно довідки від 07.07.2010 про заробітну плату ОСОБА_3, яка працювала бухгалтером у Відкритому акціонерному товаристві «Племінне птахогосподарство «Комунарське» з 13.12.1975 по 17.05.2010, її заробітна плата за цей період склала 5168,60 грн.(а.с.8).
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Позивачем доведена законність підстав для стягнення з відповідача 5168,60 грн. штрафу за порушення вимог чинного законодавства у сфері зайнятості.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Дії представника відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
Приймаючи до уваги вищевикладене, позовні вимоги прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського центру зайнятості обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2,17,18, 87, 94,136, 159, 160, 161, 163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського районного центру зайнятості до Відкритого акціонерного товариства «Племінне птахогосподарство «Комунарське» про стягнення штрафу у розмірі 5168,60 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Племінне птахогосподарство «Комунарське» (ід.код 00851525) штраф у розмірі 5168,60 грн.(пять тисяч сто шістдесят вісім гривень шістдесят копійок) на користь Перевальського районного центру зайнятості на розрахунковий рахунок №37176975900241, МФО 804013, код платежу 50040500 ГУДКУ в Луганській області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяС.М. Чиркін