Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа 350/52/25
Номер провадження 3/350/53/2025
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2025 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Сокирко Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від відділення поліції № 2 Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Липовиця Рожнятівського району Івано-Франківської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ; пенсіонера; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ;
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и л а :
В ході обшуку проведеного 7 листопада 2024 року у період часу з 16 год 42 хв до 18 год 36 хв за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_1 було виявлено та вилучено мисливську гладкоствольну рушницю марки ТОЗ-БМ, 16 калібру, № НОМЕР_2 , цівка 31932 66 промислового виробництва.
У судове засідання ОСОБА_1 не прибув, спрямував до суду клопотання, у якому вказав, що вину в інкримінованому йому правопорушенні визнає повністю, просив розгляд справи проводити за його відсутності та при ухваленні рішення просив не застосовувати конфіскацію зброї, а надати йому можливість її узаконити, так як ця рушниця входила до предмету спадкування після смерті його батька.
У відповідності до приписів статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з`ясувати, чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи (стаття 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення підтверджується: відомостями з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 252825, складеного 6 січня 2025 року відносно ОСОБА_1 , ухвалою слідчого судді від 6 листопада 2024 року про надання дозволу на проведення обшуку; протоколом обшуку від 7 листопада 2024 року та іншими матеріалами справи. Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши всі докази по справі, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, приходжу до переконання, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення. При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 та, діючи в межах санкції частини першої статті 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд врахував характер вчиненого правопорушення, суспільну небезпеку, особу правопорушника, його майновий стан.
Обставинами, що згідно статті 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення є визнання вини та щире каяття. Обставин, що згідно статті 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
Санкцією частини першої статті 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачене адміністративне стягнення у виді штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.
Враховуючи, що ОСОБА_1 документального підтвердження щодо законності придбання (спадкування) зброї не надав, вважаю, що вилучена зброя підлягає конфіскації.
Відповідно до частини першої статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. У відповідності до пункту 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Однак, як вбачається із долученого до матеріалів справи пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 серії НОМЕР_3 виданого 11 жовтня 2017 року ОСОБА_1 є особою з інвалідністю ІІ групи. Згідно з пунктом 9 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються зокрема особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.
Керуючись статтею 190, 268, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу на користь держави у розмірі семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119 (сто дев`ятнадцять) гривень з конфіскацією зброї.
Штраф сплатитина рахунок: UA178999980314080542000009590, отримувач коштів: ГУК в Ів-Фр. об./ТГ Спас/21081100, код отримувача: ЄДРПОУ 37951998, Казначейство України (ел.адм.подат.).
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Мисливську двохствольну куркову рушницю ТОЗ-БМ, 16 калібру, № НОМЕР_2 , цівка НОМЕР_4 , промислового виробництва, яку було виявлено та вилучено під час проведення обшуку 7 листопада 2024 року та упаковано в спецпакет №WAR 1867834, скріпленого пломбою № L87366408 CONTROL і передано до камери речових доказів Відділення поліції № 2 Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області - конфіскувати в дохід держави. Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексута зазначеного у постанові про стягнення штрафу. На постановуможебутиподано апеляційнускаргу доІвано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя Сокирко Л.М.