Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 712/11992/23
Провадження № 1-кп/712/243/25
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2025 року Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:
головуючого: судді - ОСОБА_1
суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3
при секретарі - ОСОБА_4
з участю: прокурора - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
ОСОБА_7 , ОСОБА_8
захисника - ОСОБА_9
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спеціального судового провадження в залі суду в м. Черкаси кримінальне провадження №22023250000000009 від 05.01.2023 по обвинуваченню ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Кіндрашівка Куп`янського району Харківської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , громадянки України, раніше не судимої,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_10 , являючись громадянкою України та мешканкою с. Розпасіївка Троїцької селищної громади Сватівського р-ну Луганської області, будучи достеменно проінформованою та розуміючи факт захоплення населених пунктів Троїцької селищної громади Сватівського р-ну Луганської області збройними силами рф, усвідомлюючи, що суверенітет України поширюється на всю її територію, Україна є унітарною державою, а територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, будучи обізнаною про те, що с. Розпасіївка, с. Федосіївка, с. Царівка Троїцької селищної громади Сватівського району Луганської області є невід`ємною складовою частиною України, і що порядок утворення органів виконавчої влади регулюється виключно Конституцією України та законами України, 14 квітня 2022 року, перебуваючи на території Троїцької селищної громади Сватівського р-ну Луганської області, діючи умисно, всупереч інтересам держави Україна, її суверенітету та територіальній цілісності, з ідеологічних та корисливих мотивів, підтримуючи воєнну агресію рф на території України, переслідуючи єдиний кримінально протиправний намір, направлений на сприяння державі?агресору російській федерації в посиленні заходів тимчасової окупації населених пунктів Троїцької селищної громади Сватівського району Луганської області добровільно, без фізичного примусу, погроз вбивством чи застосуванням насильства щодо неї чи членів її родини на підставі розпорядження т.зв. «главы администрации Троицкого района лнр» від 14 квітня 2022 року № 41-лс зайняла посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Луганської області, а саме - посаду «начальника Распасеевского отдела по жизнеобеспечению территорий (с. Распасеевка, с. Федосеевка, с. Царевка)» в незаконному органі влади «администрации троицкого района лнр». Указаний «отдел» розташовується за адресою: Луганська обл., Сватівський р-н, с. Розпасіївка, вул. Центральна, б. 9.
У період з квітня 2022 року по теперішній час ОСОБА_10 , як «начальник Розпасіївського відділу з життєзабезпечення територій (с. Розпасіївка, с. Федосіївка, с. Царівка) Адміністрації Троїцького району ЛНР», відповідно до посадової інструкції, виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.
Крім того, громадянка України ОСОБА_10 , діючи умисно, на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, інформаційній та економічній безпеці, з 14 квітня 2022 року по теперішній час, перебуваючи на посаді, пов`язаній з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Луганської області, а саме - посаді «начальника Распасеевского отдела по жизнеобеспечению территорий (с. Распасеевка, с. Федосеевка, с. Царевка)» (Луганська обл., Сватівський р-н, с. Розпасіївка, вул. Центральна, б. 9) в незаконному органі влади «администрации троицкого района лнр», реалізуючи свій злочинний умисел, виконуючи покладені на неї організаційно-розпорядчі функції, вказівки і розпорядження представників окупаційної адміністрації російської федерації в окупованих населених пунктах Троїцької селищної громади Сватівського району Луганської області, бажаючи проявити себе та довести свою лояльність і відданість окупаційній владі держави-агресора, нехтуючи своїм конституційним обов`язком щодо захисту прав та інтересів громади, безпосередньо бере участь у загальному управлінні незаконного органу влади, надає безпосередню допомогу в проведенні підривної діяльності проти України представникам держави-агресора - рф у встановленні та підтриманні їх незаконної влади на тимчасово окупованій території, в тому числі: здійснює керівництво підрозділом життєзабезпечення, забезпечення виконання покладених на підрозділ задач, створення належних умов праці у підрозділі; розподіляє обов`язки між працівниками підрозділу та контроль за їх роботою; організовує та контролює виконання основних завдань підрозділу в цілому; представляє підрозділ у взаємозв`язках з адміністрацією, підприємствами, установами, організаціями, громадянами; підписує службову документацію підрозділу; організовує роботу по електро-, газо-, тепло-, водопостачанню населення, водовідведенню, постачанню населення паливом; організовує дорожню діяльність щодо автомобільних доріг місцевого значення, забезпечення безпеки дорожнього руху на них, включаючи створення та забезпечення функціонування парковок (парковочних місць), здійснення контролю за збереженням автомобільних доріг місцевого значення, організація дорожнього руху; створює умови для надання транспортних послуг населенню і організовує транспортне обслуговування населення; проводить заходи з охорони навколишнього середовища; організовує ритуальні послуги і утримання місць захоронень; бере участь в організації діяльності по накопиченню (у тому числі роздільному накопиченню), збору, транспортуванню, обробці, утилізації, знешкодженню, захороненню твердих побутових відходів; організовує благоустрій територій; здійснює житловий контроль; здійснює діяльність по поводженню з тваринами без власників, що мешкають на території; реалізовує питання проведення капітального ремонту спільного майна в багатоквартирних будинках; виконує інші функції в межах компетенції.
Допомога ОСОБА_10 представникам іноземної держави призвела до забезпечення сталого та належного функціонування незаконно створених органів влади та посилила заходи тимчасової окупації.
Обвинувачена ОСОБА_10 , будучи повідомленою в порядку передбаченому КПК України, про місце дату і час розгляду справи, в судове засідання не з`явилася, про причини неявки до суду не повідомила. Зокрема, суд належно повідомляв обвинувачену про розгляд справи, здійснюючи повідомлення про призначені судові засідання в Соснівському районному суді м. Черкаси в газеті «Урядовий кур`єр», та внесенням інформації на офіційному веб-сайті суду.
Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні за підозрою ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України, здійснювалось в порядку спеціального досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 18.10.2023.
Також, відповідно до ухвали суду від 18 грудня 2024 року, здійснено спеціальне судове провадження стосовно обвинуваченої ОСОБА_10 .
Згідно зі ст.374 КПК України, суд переконався, що дане кримінальне провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia) відповідає загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законом стороною обвинувачення, під час здійснення спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження (in absentia) були використані всі можливі передбачені законом заходи щодо дотримання прав підозрюваного чи обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя з урахуванням встановлених законом особливостей такого провадження.
Відповідно до вимог КПК України, обвинувачена ОСОБА_10 повідомлялася про дату, час та місце проведення судових засідань у передбачений законом спосіб, через опублікування виклику у газеті «Урядовий кур`єр», та на офіційному веб-сайті Соснівського районного суду м.Черкаси. Інтереси ОСОБА_10 захищались адвокатом, як на досудовому слідстві, так і в суді, що свідчить про те, що права обвинуваченої в ході досудового слідства, а також у судовому засіданні порушені не були.
Дослідивши під час спеціального судового провадження в судовому засіданні надані стороною обвинувачення докази, суд вважає, що винуватість ОСОБА_10 у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушеннях, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України підтверджується дослідженими в судовому засіданні матеріалами кримінального провадження:
- даними витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінального провадження №22023250000000009 від 05.01.2023 відповідно до якого: «Громадянка України ОСОБА_11 у період з березня 2022 року по теперішній час добровільно, за власної згоди, займає посаду начальника Розпасіївського відділу по життєзабезпечення територій (с. Розпасіївка, с. Федосіївка, с. Царівка) Адміністрації Троїцького району ЛНР», пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, а саме в окупаційній адміністрації держави-агресора», правова кваліфікація ст. 111-1 ч. 5 КК України (том 1 а.м.к.п.1);
- даними витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінального провадження №22023250000000009 від 05.01.2023 відповідно до якого: 1. «Громадянка України ОСОБА_11 у період з березня 2022 року по теперішній час добровільно, за власної згоди, займає посаду начальника Розпасіївського відділу по життєзабезпечення територій (с. Розпасіївка, с. Федосіївка, с. Царівка) Адміністрації Троїцького району ЛНР», пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, а саме в окупаційній адміністрації держави-агресора», правова кваліфікація ст. 111-1 ч. 5 КК України; 2. «Громадянка України, мешканка смт Троїцьке Сватівського району Луганської області, ОСОБА_11 у період з квітня 2022 року по теперішній час, обійнявши посаду т.зв. «начальника Розпасіївського відділу по життєзабезпечення територій (с. Розпасіївка, с. Федосіївка, с. Царівка) Адміністрації Троїцького району ЛНР», діючи умисно, виконує організаційно-розпорядчі функції у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Луганської області, чим вчиняє діяння на шкоду суверенітетові. Територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, а саме надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинене в умовах воєнного стану», правова кваліфікація ст. 111 ч. 2 КК України (том 1 а.м.к.п.2);
- даними рапорту старшого слідчого в ОВС СВ УСБУ в Черкаській області ОСОБА_12 №6/880 від 08.05.2023 про виявлене кримінальне правопорушення відповідно до кого у ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні №22023250000000009, відомості про яке внесені до ЄРДР 05.01.2023, за онаками вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, отримано фактичні дані, які свідчать про те, що у період з квітня 2022 року по даний час мешканка смт. Троїцьке Сватівського району Луганської області ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи в смт. Троїцьке Сватівського району Луганської області, обійнявши посаду т.зв. «начальника Розпасіївського відділу по життєзабезпечення територій (с. Розпасіївка, с. Федосіївка, с. Царівка) Адміністрації Троїцького району ЛНР», діючи умисно, виконує організаційно-розпорядчі функції у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Луганської області.
Таком чином ОСОБА_10 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 111 КК України, а саме діяння, умсно вчинене громадяном України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, а саме надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України (том 1 а.м.к.п.31);
- даними витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінального провадження №22023250000000142 від 08.05.2023 відповідно до якого: «Громадянка України, мешканка смт Троїцьке Сватівського району Луганської області, ОСОБА_11 у період з квітня 2022 року по теперішній час, обійнявши посаду т.зв. «начальника Розпасіївського відділу по життєзабезпечення територій (с. Розпасіївка, с. Федосіївка, с. Царівка) Адміністрації Троїцького району ЛНР», діючи умисно, виконує організаційно-розпорядчі функції у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Луганської області, чим вчиняє діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, а саме надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинене в умовах воєнного стану», правова кваліфікація ст. 111 ч. 2 КК України (том 1 а.м.к.п.32);
- даними постанови про об`єднання матеріалів досудового розслідування від 14.08.2023 року відповідно до якої матеріали досудового розслідування №22023250000000009 від 05.01.2023 та №22023250000000142 від 08.05.2023 об`єднано в одне кримінальне провадження, під єдиним реєстраційним номером - №22023250000000009 (том 1 а.м.к.п.53-54);
- даними рапорту начальника 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ в Черкаській області ОСОБА_13 від 03.01.2023 року №5/2/52 про виявлене кримінальне правопорушення, відповідно до якого ним отримано інформацію щодо фактів колабораційної діяльності громадянки України ОСОБА_10 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , уродженка с. Кіндрашівка Харківської області, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ), яка добровільно зайняла посаду в окупаційній адміністрації держави-агресора та підтримує окупаційну владу т.зв. ЛНР в смт. Троїцьке Луганської області.
Зокрема, ОСОБА_10 , добровільно, за власної згоди в період з березня 2022 року по теперішній час займає посаду «начальника Розпасіївського відділу по життєзабезпеченню територій (с. Розпасіївка, с. Федосіївка, с. Царівка) Адміністрації Троїцького району ЛНР», пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, а саме в окупаційній адміністрації держави-агресора.
Вказаний факт протиправної діяльності ОСОБА_10 підтверджується поясненнями мешканців смт. Троїцьке Луганської області ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Таким чином, у діях ОСОБА_10 наявні ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність, шляхом добровільного зайняття громадянином України посади, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-госпюдарських функцій, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора).
Враховуючи викладене, керуючись положеннями ст.ст. 214, 216 КПК України, вважає за доцільне направити матеріали до слідчого відділу Управління для прийняття процесуального рішення про наявність підстав для відкриття кримінального провадження за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України (том 1 а.м.к.п.57);
- даними поясненнями ОСОБА_14 , яка показала, що вона до 04.04.2022 проживала в Луганській області, смт Троїцьке, працювала в Троїцькій селищній раді на посаді керуючого справами виконкому. Внаслідок повномасштабного вторгнення рф на територію України, була змушена покинути своє місце проживання та переїхати до м. Жовті Води Дніпропетровської області. Під час перебування на окупованій території в смт. Троїцьке Луганської області їй стало відомо про колабораційну діяльність ОСОБА_10 . Вказана особа до початку збройної агресії працювала в Троїцькій селищній раді на посаді діловода відділу загальної та організаційної роботи виконавчого комітету (с. Розпасіївка). На даний час, ОСОБА_10 активно співпрацює з окупаційною владою ЛНР на території смт. Троїцьке та добровільно погодилася очолити керівну посаду начальника Розпасіївського відділу по життєзабезпеченню територій (с. Розпасіївка, с. Федосіївка, с. Царівка) Адміністрації Троїцького району ЛНР. На скільки їй відомо, ОСОБА_10 користується власним мобільним телефоном: НОМЕР_2 (том 1 а.м.к.п.58);
- даними поясненнями ОСОБА_15 , яка показала, що вона до повномасштабного вторгнення рф на територію України працювала в Троїцькій селищній раді на посаді начальника юридичного відділу. На даний час вона проживає в м. Чуднів Житомирської області, працює першим заступником начальника Троїцької селищної військової адміністрації Сватівського району Луганської області. До моменту її виїзду з окупованої території смт. Троїцьке Луганської області, їй стало відомо про колабораційну діяльність ОСОБА_10 . Вказана особа до початку збройної агресії працювала в Троїцькій селищній раді на посаді діловода відділу загальної та організаційної роботи виконавчого комітету (с. Розпасіївка). На даний час ОСОБА_10 активно співпрацює з окупаційною владою ЛНР на території смт. Троїцьке, с. Розпасіївка та добровільно погодилась очолити керівну посаду в Адміністрації Троїцького району ЛНР(начальник Розпасіївського відділу по життєзабезпеченню територій (с. Розпасіївка, с. Федосіївка, с. Царівка) (том 1 а.м.к.п.59);
- даними листа Троїцької селищної військової адміністрації Сватівського району Луганської області від 17.06.2023 №1076 відповідно якого, у відповідь на лист 19.05.2023 №6/009-1 Троїцька селищна військова ідміністрація надала наступну інформацію:
Громадянка ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с. Кіндрашівка Харківської обл., зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
ОСОБА_10 працювала в Троїцькій селищній раді з 07.06.2017 року на посаді діловода відділу загальної та організаційної роботи Троїцької селищної ради (Розпасіївський старостинський округ), звільнена з посади 31.03.2022 року за угодою сторін.
До адміністративної відповідальності адміністративною комісією Троїцької селищної ради гр. ОСОБА_10 не притягалася.
Скарг на гр. ОСОБА_10 від колег, сусідів та мешканців Троїцької громади до Троїцької селищної ради не надходило (том 1 а.м.к.п.65);
- даними листа начальника 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ в Черкаській області ОСОБА_13 від 12.01.2023 №5/2/125 відповідно до якого на виконання доручення №6/81 від 10.01.2023, у рамках досудового розслідування кримінального провадження № 22023250000000009 від 05.01.20232 відділу ГВ ЗНД УСБУ в Черкаській області, співробітниками 2 йлу ГВ ЗНД УСБУ в Черкаській області встановлено установчі дані ОСОБА_10 , зокрема:
ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , уродженка с. Кіндрашівка Харківської області, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , використовує мобільний телефон: НОМЕР_3 , 1МЕІ НОМЕР_4 , використовує мессенджери «Telegram», «Viber», «WhatsApp». Також, на окупованій території України (зокрема, Луганська область) відсутні послуги стільникового зв`язку з ураїнськими мобільними операторами (в т.ч. «Vodafone»), тому для виконання їх службових обов`язків, в окупаційній адміністрації держави-агресора ОСОБА_10 користується вищевказаними мессенджерами.
Згідно Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у приватній їласності ОСОБА_10 знаходиться земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства за адресою: Луганська область, Троїцький район, Розпасіївська сільська рада (кадастровий номер 4425485500:08:001.0140, площа - 1,6718 га).
Крім того, згідно отриманих даних, місце зберігання технічних засобів ОСОБА_10 та матеріальних об`єктів, які можуть бути знаряддями вчинення кримінального правопорушення, знаходяться за місцем її проживання та місцем роботи на окупованій території Луганської області (том 1 а.м.к.п.67);
- даними листа начальника 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ в Черкаській області ОСОБА_13 від 05.04.2023 №5/2/851 відповідно до якого на виконання доручення №6/81 від 10.01.2023, у рамках досудового розслідування кримінального провадження № 22023250000000009 від 05.01.20232 відділу ГВ ЗНД УСБУ в Черкаській області, співробітниками 2 йлу ГВ ЗНД УСБУ в Черкаській області додатково встановлено наявні сторінки в соцільній інтернет-мережі «Одноклассники», котрими користується ОСОБА_10 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ).
Додаток скриншоти сторінки в соціальній інтернет-мережі «Одноклассники» ОСОБА_10 на 5 арк.
На першій сторінці скриншоту знаходиться зображення жінки та наступні написи: ОСОБА_16 ), 39 лет, с. Распасеевка Украина та ОСОБА_16 , 39 лет, Луганск, Луганская обл.
На другій сторінці знаходяться зображення жінки з підписом ОСОБА_16 ( ОСОБА_17 ) та дані про особу: 1. Родилась ІНФОРМАЦІЯ_9 (39 лет) 2. Живет в с. Роспасеевка.
На третій сторінці знаходяться зображення жінки з підписом ОСОБА_16 ( ОСОБА_17 ) та дані про особу: 1. Родилась ІНФОРМАЦІЯ_9 (39 лет), 2. Живет в Луганск.
На четвертій та п`ятій сторінках зображення жінки з написом ОСОБА_16 (том 1 а.м.к.п.68-73);
- даними протоколу огляду від 23.08.2023 року з диском до нього відповідно до якого був проведений огляд публікації на Інтернет-ресурсі.
У ході огляду встановлено: У відкритому вікні браузера в адресну строку введено пошуковий запит «Квалификационный справочник должностей руководителей, специалистов и других служащих" та здіснено перехід за посиланням. Після переходу на один із ресурсів, а саме веб-сайту «Консультант Плюс. Должности руководителей, занятых на предприятиях, в учреждениях и организациях» - після чого чого введено пошуковий запит «Управляющий предприятия», відкривається посилання під назвою «Директор (Генеральный Директор, Упраляющий) Предприятия».
Далі міститься інформація щодо посадових обов'язків начальника фінансового відділу під назвою «Директор (Генеральный Директор, Упраляющий) Предприятия. Должостные обязанности. Требования к квалификации.
Таким чином, в ході огляду публікації підтверджено факт розміщення в мережі Інтернет на верб-сайті «Консультант Плюс. Должности руководителей, занятых на предприятиях, в учреждениях и организациях» публікації під назвою «Директор (Генеральный Директор, Упраляющий) предприятия», дата розміщення не вказана (том 1 а.м.к.п.75-83);
- даними рапорту старшого оперуповноваженого 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ в Черкаській області ОСОБА_18 від 28.09.2023 №5/2/3020 відповідно до якого встановлено місцезнаходження т.зв. «Распасеевського отдела по жизнеобеспечению територий», а саме: Луганська область, Сватівський район, с. Розпасіївка, вул. Центральна, 9.
Також, за результатами аналізу Телеграм-каналів (ІНФОРМАЦІЯ_10) та інших Інтернет ресурсів (ІНФОРМАЦІЯ_11) окупаційної влади т.зв. «администрации троицкого района лнр», публікацій, котрі могли б містити інформацію щодо злочинної діяльності ОСОБА_10 , зокрема обіймання нею вищевказаної посади в окупаційних органах лнр, не встановлено (том 1 а.м.к.пю86);
- даними протоколу огляду від 24.05.2023 року з диском до нього, відповідно до якого був проведений огляд наявної в мережі Інтернет інформації щодо «Нормативно-правових актів лнр», пов`язаних зі створенням незаконних органів влади та адміністративно-територіальних одиниць т.зв. «лнр» на тимчасово окупованій території України.
У ході огляду встановлено: У відкритому вікні браузера в адресну строку введено пошуковий запит «законы лнр». Після переходу на один із ресурсів, при пошуку в переліку посилань на документи знайдено посилання на документ з назвою «Указ главы ЛНР о системе и структуре исполнительных органов».
В подальшому знайдено посилання на документи з назвою «Закон об образовании та територии ЛНР городских округов и муниципальных округов, установленнии их границ», «Указ главы ЛНР об образовании администрций городов и районов Луганской Народной Республики», «Указ главы ЛНР о некоторых вопроосах административно-территориального устройства Луганской Народной Республики».
Зазначені файли після завершення огляду записані на оптичний носій інформації для лазерних систем зчитування та роздрукований та додано до протоколу.
Судом досліджені: «Указ главы ЛНР о системе и структуре исполнительных органов» в п. 3 зазначено: Установить, что администрации городов и/или районов Луганскоой народной Республики являються органами исполнительной власти Луганской Народной Республики и входять в систему исполнительных органов самоуправления Луганской Народной Республики в соответствии с Федеральным конституционным законом от 4 октября 2022 г. №6-ФКЗ «О принятии в Российскую Федерацию Луганской Народной Республики и образовании в составе Российской Федерации нового субъекта - Луганской Народной Республики»; «Закон об образовании та територии ЛНР городских округов и муниципальных округов, установленнии их границ», в якому під №17 зазначено: Муниципальное образование Троицкой муниципальный округ Луганской Народной Республики - Троицкий район - поселок городского типа Троицкое; «Указ главы ЛНР об образовании администрций городов и районов Луганской Народной Республики», в якому в пункті 2.6 зазначено: Иные исполнителные органы государственной власти Луганской Народной республіки» зазначено: Администрация Троицкого района Луганской Народной Республики; «Указ главы ЛНР о некоторых вопроосах административно-территориального устройства Луганской Народной Республики»; «Структура исполнительных органів Луганской Народной Республики», в якому зазначено: Администрация Троицкого района Луганской Народной Республики (том 1 а.м.к.п.87-108);
- даними протоколу огляду від 26.09.2023 року з диском до нього, відповідно до якого був проведений огляд Інтернет-ресурсів щодо наявної в мережі інформації про завдання та функціональні обов`язки начальників підрозділів життєзабезпечення на території російської федерації.
У ході огляду встановлено: У пошуковому полі по черзі введено ключові слова для пошуку «начальник распасеевского отдела жизнеобеспечения территории» та «положение о распасеевском отделе жизнеобеспечения территориями, в результаті чого отримано повідомлення про те, що за вказаними параметрами пошуку не знайдено жодного документа.
Після чого у пошуковому полі введено інші ключові слова для пошуку «положение об отделе жизнеобеспечения территории», в результаті чого отримано відповідь ряд посилань, які відповідають заданим параметрам пошуку.
Для зясування завдань та функціональних обов`язків начальників підрозділів життєзабезпечення на території російської федерації проведено аналіз інформації, яка розміщена за посиланнями.
1.Наявне «Положение об отделе жизнеобеспечения города Костерево Петушинского района Владимирской области российской федерации».
2.Наявне «Положение об отделе жизнеобеспечения Санчурского муниципального района Кировской области российской федерации».
3.Наявне ««Положение об отделе жизнеобеспечения Яковлевского муниципального района Приморского края российской федерации».
4.Наявне «Положение об отделе жизнеобеспечения Анучинского муниципального района Приморского края российской федерации».
5.Наявне «Положение об отделе жизнеобеспечения Красноармейского муниципального района Приморского края российской федерации».
У разі вивчення та аналізу розміщених за вказаними посиланнями положень про підрозділи життєзабезпечення різних рівнів суб`єктів місцевої влади російської федерації встановлено, що основними їх завданнями є:
- Організація роботи по забезпеченню населення житлово-комунальними послугами (електро-, газо-, тепло-, водопостачання, водовідведення, постачання палива);
- Організація дорожньої діяльності щодо автомобільних доріг місцевого значення, забезпечення безпеки дорожнього руху на них, включаючи створення та забезпечення функціонування парковок (паркувальних місць), здійснення контролю за збереження автомобільних доріг місцевого значення, організація дорожнього руху;
- створення умов для надання транспортних послуг населенню і організація транспортного обслуговування населення;
- проведення заходів з охорони навколишнього середовища;
- організація ритуальних послуг і утримання місць захоронень;
- участь в організації діяльності по накопиченню (у тому числі роздільному закопиченню), збору, транспортуванню, обробці, утилізації, знешкодженню, схороненню твердих побутових відходів;
- організація благоустрою територій;
- здійснення діяльності по поводженню з тваринами без власників, що мешкають на території;
- реалізація питань проведення капітального ремонту спільного майна в багатоквартирних будинках.
На керівників (начальників) підрозділів життєзабезпечення різних рівнів покладаються такі обов`язки:
- здійснення керівництва підрозділом життєзабезпечення, забезпечення виконання покладених на підрозділ задач, створення належних умов праці у підрозділі;
- розподіл обов`язків між працівниками підрозділу та контроль за їх роботою;
- організація та контроль виконання основних завдань підрозділу в цілому;
- представництво підрозділу у взаємозв`язках з адміністрацією, підприємствами, установами, організаціями, громадянами;
- підписання службової документації підрозділу;
- виконання інших організаційно-розпорядчих функції, наданих нормативно-правовими актами, чи по дорученню голови адміністрації в межах компетенції.
Судом досліджені додатки до протколу огляду Інтернетресурсів від 26.09.2023 (том 1 а.м.к.п.109-135);
- даними протоколу огляду від 04.07.2023 року відповідно до якого була оглянута інформація, що міститься на оптичному носії інформації для лазерних систем зчитування з написом «2669-ВБ» (вилучений в ході проведення тимчасового доступу до речей і документів, належних АТ КБ «приватбанк». Електоронні файли, що мають значення для кримінального провадження та містяться на оптичному носії інформації для лазерних систем зчитування з написом «2669-ВБ» роздруковані та додані до протоколу.
Судом досліджені:
- анкета-заявление клиента - физического лица о присоединении к Условиям и Правилам предоставления банковских услуг, де зазначена «Общая информация - ОСОБА_10 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 , гражданство Украина, паспорт НОМЕР_5 , место рождения - Украина, Кондрашовка, адрес проживання - АДРЕСА_1 ;
- картка платника податків ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - № НОМЕР_1 ;
- копія паспорта серії НОМЕР_5 на ім'я ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (том 1 а.м.к.п. 136144);
- даними протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 06.04.2023 та довідкою до нього, відповідно до якого свідку ОСОБА_15 пред`явлено для впізнання фототаблицю, з фотознімками шістьох осіб жіночої статі. На фото під № 4 свідок впізнала ОСОБА_10 (т. 1 а.м.к.п.152-154);
- даними протоколу допиту свідка ОСОБА_14 , допитаної відповідно до вимог ст. 225 КПК України, що містяться в протоколі допиту свідка з оптичним носієм інформації від 21.02.2023.
Судом досліджений відеозапис допиту свідка ОСОБА_14 , яка показала, що станом на 24.02.2022 року вона проживала в смт Троїцьке Сватівського району, Луганської області. Проживала в квартирі разом з чоловіком, яка належить йому на праві власності. Займала посаду керуючою справами в органах місцевого самоврядування Троїцька селищна рада - виконавчого комітету Троїцької селищної ради. Після повновмаштабного вторгнення окупаційних військ рф на територію України на території Троїцької селищної ради вона знаходилась до 03 квітня 2022 року. З 24 лютого 2022 року продовжувала ходити на роботу до тих пір, поки не зайшли окупаційні віська. Окупаційні війська до них зайшли 06 березня 2022 року і з цього часу вони не працювали в адмінбудівлі селищної ради і продовжували свою діяльність в центрі надання соціальних служб. По 24 березня включно вони ходили на роботу і продовжували свою діяльність, щоб надавати гуманітарну допомогу переселенцям. Після 24 березня, після отримання попередження, що окупаційна влада не потерпить, що буде дві влади, вони припинили свою діяльність, призупинили трудові відносини і перестали виходити на роботу. Попередження від окупаційної влади отримав голова селищної ради. Зміст даного попередження голова довів до працівників. Один раз, самопроголошений начальник Троїцької адміністрації лнр ОСОБА_19 запропонував їй виходити до нього на роботу, на що вона відразу відмовилася. ОСОБА_10 вона знає. Вона до об`єднання ОТГ працювала в Розпасіївській сільській раді секретарем, після того, як стала об`єднана територіальна громада і приєдналася Розпасіївська сільська рада до смт Троїцька і вона з червня 2017 року займала посаду діловода в селищній раді. На момент входу окупаційних віськ ОСОБА_10 погодилася на співпрацю з окупаційною владою і звільнилася з селищної ради приблизно 30 березня. На теперішній час ОСОБА_10 займає посаду начальника відділу життєзабезпечення сіл Розпасіївки, Царівки і Федосіївки. На даний час вона займає посаду начальника відділу життєзабезпечення, що є аналогічною посаді старости або голови сільської ради, або секретаря сільської ради. Особисто ОСОБА_10 не приховувала того, що вона збирається йти працювати на окупаційну владу, про зайняття ОСОБА_10 конкретної посади їй стало відомо від бувшого старости села Розпасіївка, села Царівка та селі ОСОБА_20 . ОСОБА_10 їй казала, що буде йти працювати. Після виїзду на підконтрольну Україні територію з ОСОБА_10 зв`язки не підтримувала. Їй відомий номер телефону ОСОБА_10 - НОМЕР_2 . Після переїзду вона з ОСОБА_10 не спілкувалася. Вона спілкувалася тільки зі своїми батьками на окуповані території. ОСОБА_10 вона зможе впізнати (зачіска в неї коротка була, приблизно волсся по шию, раніше фарбувалася - мелірування або русявий колір волосся, очі голубі, обличчя круглої форми, на обличчі був завжди рум`янець, ніс акуратний). Вона неодноразово на сайті Троїцької адміністрації лнр зустрічала фотокарки з заходами, які проводилися в адміністрації лнр на яких була зображена ОСОБА_10 , зараз доступу до даного сайту у неї немає (том 1 а.м.к.п. 156-158);
- даними протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 05.05.2023 та довідкою до нього, відповідно до якого свідку ОСОБА_14 пред`явлено для впізнання фототаблицю, з фотознімками шістьох осіб жіночої статі. На фото під № 4 свідок впізнала ОСОБА_10 (т. 1 а.м.к.п162-165);
- даними протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 10.04.2023, відповідно до якого свідку ОСОБА_21 пред`явлено для впізнання фототаблицю, з фотознімками шістьох осіб жіночої статі. На фото під № 6 свідок впізнала ОСОБА_10 (т. 1 а.м.к.п. 171-173);
- даними протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 17.05.2023, відповідно до якого свідку ОСОБА_22 пред`явлено для впізнання фототаблицю, з фотознімками шістьох осіб жіночої статі. На фото під № 4 свідок впізнала ОСОБА_10 (т. 1 а.м.к.п. 178-181);
- даними протоколу допиту свідка ОСОБА_23 , допитаного відповідно до вимог ст.225 КПК України, що містяться в протоколі допиту свідка з оптичним носієм інформації від 17.05..2023.
Судом досліджений відеозапис допиту свідка ОСОБА_23 , який показав, що в м. Ніжині проживає з 5 жовтня 2022 року. До цього він проживав в селі Розпасіївка Троїцького району Луганської області, Троїцька територіальна громада. Зокрема село Розпасіївка була окупована з березня 2022 року. Станом на березень 2022 року він працював старостою Розпасіївського Старистинського округу номер 8, він відноситься до Троїцької ОТГ. Після окупації Розпасіївки він на роботу не вийшов, звільнення з роботи не було. Після окупації він зателефонував своєму керівнику - селищному голові Троїцької ОТГ і повідомив, що на роботу не буде виходити, після чого він знаходився вдома, потім пішов працювати до фермера. Приблизно місяць там пропрацював, щоб заробити кошти. ОСОБА_10 йому знайома дуже давно, вони працювали разом з 2010 року, вона була секретарем, потім діловодом. Вони разом працювали в Розпасіївці, він працював старостою, а вона - діловодом. Він може впізнати ОСОБА_10 . Після окупації села Розпасіївка ОСОБА_10 піщла на співпрацю з окупованими органами влади, з російськими військами, залишилася працювати в селі. Вона пішла працювати на бувшу посаду старости, як зараз називається посада він не може пояснити. Коли він ще не виїхав з окупованої території села Розпасіївка ОСОБА_10 вже працювала з окупованими органами влади, йому довелося їй передавати майно до сещиної ради. Охарактеризувати ОСОБА_10 може як добру людину, до роботи відносилася дуже добре, а чого вона так поступила і пішла працювати з окупованими органами влади він не знає, у неї троє дітей.
- даними протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 17.05.2023, відповідно до якого свідку ОСОБА_23 пред`явлено для впізнання фототаблицю, з фотознімками шістьох осіб жіночої статі. На фото під № 4 свідок впізнав ОСОБА_10 (т. 1 а.м.к.п. 182-189);
- даними протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 16.03.2023 з накопичувачем Mibrand 64 GB №5/2/1091т, що проводилося в період з 20.01.2023 по 15.03.2023 (включно) стосовно ОСОБА_10 , а саме мобільного телефону з ІМЕІ НОМЕР_4 , з абонентськими номерами НОМЕР_6 , за яким також закріплений обліковий запис ОСОБА_10 у месенджері «Telegram».
У результаті проведення негласної слідчої (розшукової) дії отримано інформацію, яка може бути використана як джерело доказів у кримінальному провадженні. Матеріали, викладено у роздруківках листувань вказаного облікового запису в месенджері «Telegram», закріпленим за абонентським номером НОМЕР_3 . Вказані матеріали збережені в електронному вигляді.
Вкладення вказаних поштових скриньок містить: обліковий запис телефонного месенджеру «Telegram» ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_3 ; Листування ОСОБА_10 через телефонний месенджер «Telegram», НОМЕР_3 ; Електронне листування через систему телефонного месенджеру «Telegram» між ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_3 . Та користувачем месенджеру, записаним як « ОСОБА_24 » НОМЕР_7 , яка скинула ОСОБА_10 супровідний лист про призначення ОСОБА_10 на посаду державної цивільної служби в АТР ЛНР, де зазначена виконавецм ОСОБА_25 (том 1 а.м.к.п.195-209);
- даними протоколу огляду від 02.10.2023 року відповідно до якого був здійснений огляд флеш-накопичувача №5/2/10941т. В ході огляду встановлено:
1) у папці «chat_022» міститься файл під назвою «messages.html№, об`ємом 3,40 КБ (3 487 байт). При відкритті вказаного файлу виявлено, що він являє собою листування ОСОБА_10 з абонентом, підписаним у телефонній книзі останньої, як « ОСОБА_26 ». Зазначене листування роздруковане на 1 аркуші та місить текст: «Вита привет, что вообще говорят, как дальше децствовать в сложившихся ситуациях, что освобождают територию»;
2) у папці «chat_028» міститься файл під назвою «messages.html№, об`ємом 51,6 КБ (52 871 байт). При відкритті вказаного файлу виявлено, що він являє собою листування ОСОБА_10 з абонентом, підписаним у телефонній книзі останньої, як « ОСОБА_27 » та містить текст: « ОСОБА_27 Я из Троицка ; ОСОБА_16 - Вообще давайте я к вам подъєду; ОСОБА_16 Я не местная; ОСОБА_16 - Да, куда мне подойти; ОСОБА_49 - Адрес: АДРЕСА_2 знаете? Это возле милиции, первый поъезд от милиции первый этаж квартира направо; ОСОБА_16 Нас на 10.00 в администрацию вызывают, во сколько можно после этого времени? ОСОБА_16 : Зайти не могу. Два дня в Луганске с дочкой, оформляемся в общагу. Ужас! Устала очень, идеи поездки!».
3) у папці «chat_038» міститься файл під назвою «messages.html№, об`ємом 5.30 КБ (5 434 байт). При відкритті вказаного файлу виявлено, що він являє собою листування ОСОБА_10 з абонентом, підписаним у телефонній книзі останньої, як « ОСОБА_31 » та містить текст: « ОСОБА_16 Вы меня еще раз извените, сегодня подоносили документы беженцы не успела внести в свою таблицу, они то приезжают то уезжают, тепер точно 31 беженец».
4) у папці «chat_039» міститься файл під назвою «messages.html№, об`ємом 19.5 КБ (19996 байт). При відкритті вказаного файлу виявлено, що він являє собою листування ОСОБА_10 з абонентом, підписаним у телефонній книзі останньої, як « ОСОБА_33 » та містить текст: « ОСОБА_16 Как проверить списки пенсионеров. Многие не получили пенсию. ОСОБА_16 - Можна ехать получать в Троицк? ОСОБА_35 , можна приехать перепроверить список своих? И когда? ОСОБА_36 , привет, скажи пожалуйста новые есть списки пенсионеров или нет ? А то еще не все получили пенсию. ОСОБА_37 , привет, сегодня не поехала в Троицк, завтра забегу (том 1 а.м.к.п. 210-225);
- даним ухвали слідчого судді Черкаського апеляційного суду №2661 т про дозвіл на використання результатів негласної слідчої (розшукової) дії в іншому кримінальному провадженні відповідно до якої надано дозвіл на використання результатів негласних слідчих (розшукових) дій проведених у кримінальному провадженні №22023250000000004 від 03.01.2023. а саме: протоколу №5/2/448т від 06.03.2023 із додатком у кримінальному провадженні №22023250000000009 від 05.01.2023 (том 2 а.м.к.п.3);
- даними протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 06.03.2024 з накопичувачем Kingston 64GB 5/2/1060т., що проводилося в період з 09.01.2023 по 05.03.2023 та з 11.01.223 по 05.03.2023 стосовно ОСОБА_25 , а саме мобільного телефону з ІМЕТ НОМЕР_8 , з абонентськими номером НОМЕР_7 , за яким також закріплений обліковий запис ОСОБА_25 у месенджері «Telegram», а також електронних поштових скриньок « ІНФОРМАЦІЯ_6 », « ІНФОРМАЦІЯ_7 ІНФОРМАЦІЯ_8 ». Вкладення вказаних поштових скриньок містить: «Биографическая справка ОСОБА_38 », « Биографическая справка ОСОБА_50 », «Распоряжение главы администрации», «лист согласование к проекту распоряжения о назначении на должность государственной гражданской службы ОСОБА_25 », «штатное расписание Администрации Троицкого района луганской народной республики с 01.04.2022 по 31.12.2022», супровідні листи про призначення ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 на посаду державної цивільної служби в АТР лнр, виконавець ОСОБА_25 , заяви на прийняття ОСОБА_25 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , на державну цивільну службу в Троїцьке районе управління юстиції лнр, список працівників адміністрації троїцького района лнр станом на 29.04.2022, розпорядження голови лнр «про затвердження структури і штатного розкладу АТР лнр», структура адміністрації Троїцького району лнр, штатний розпис з 03.03.2022 по 31.12.2022, супровідні листи АТР лнр до керівника адміністрації голови ЛНР про призначення ОСОБА_43 , ОСОБА_42 , ОСОБА_40 на посади державної цивільної служби в АТР лнр, електронне листування в месенджері «Telegram» між ОСОБА_25 та користувачем « ОСОБА_16 », супровідний лист про призначення ОСОБА_10 .
Судом досліджені додатки додані до протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 06.03.2024, зокрема: Штатний розклад Адміністрації Троїцького району ЛНР, в якому у розділі зазначено: «Распассеевский отдел по жизнеобеспечению территорий (с. Распасеевка, с. Фодосеевка, с. Царевка) - Начальник отдела - ОСОБА_10»; супровідний лист «Администрации Троицкого района Луганской Народной Республики» про призначення ОСОБА_10 на посаду державної цивільної служби в АТР ЛНР, виконавець: ОСОБА_25 ; «Список сотрудников Администрации Троицкого района Луганской Народной Республики по сотоянию на 29.04.2022» в якому в графі «Распассеевский отдел по жизнеобеспечению территорий (с. Распасеевка, с. Фодосеевка, с. Царевка) - начальником отдела» - зазначена « ОСОБА_46 »; супровідний лист «Администрации Троицкого района Луганской Народной Республики» від 14.04.2022 року про призначення ОСОБА_10 на посаду державної цивільної служби в АТР ЛНР, виконавець: ОСОБА_25 , в якому зазначено «Приложение: Копия распоряжения Главы Администрации Троицкого района Луганской Народной Республики от 14.04.2022 №41-лс «О назначении на должность государственной гражданской службы ОСОБА_47 » (т. 2 а.м.к.п. 5-58);
-даними протоколу огляду від 11.10.2023 року з диском до нього відповідно до якого був проведений огляд сторінок у соціальній мережі «Однокласники». Було виявлено сторінку користувача « ОСОБА_16 », на яких розміщені приватні фотознімки особи жіночої статі (том 2 а.м.к.п.79-85)4
-даними протоколу огляду від 14.10.2023 року відповідно до якого був здійснений огляд сайту «https://wanted.mvs.gov.ua» на якому в розділі: «Особи, які переховуються від органів влади» виявлено публікацію із елементами наступного змісту: «СБУ в Черкаській області. РОС: ОСОБА_48 , УКР. ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Особа, яка переховується від органів досудового розслідування та наявні фото ОСОБА_10 » (том 2 а.м.к.п.90-92);
-даними ухвали слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 18.10.2023 року відповідно до якої було надано дозвіл на здійснення у кримінальному провадженні № 22023250000000009 від 05.01.2023 спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваної ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Кіндрашівка, Куп`янського району Харківської області, українки, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої на тимчасово окупованій території України (том 2 а.м.к.п.106-107).
Суд вважає, що за встановлених обставин, вина обвинуваченої ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України, доведена «поза розумним сумнівом» і зібраних доказів достатньо для визнання її винною, адже її винуватість підтверджується вище дослідженими як прямими, так і непрямими доказами, які є належними та допустимими, узгоджуються між собою, послідовні та безспірно доводять винуватість обвинуваченої у пред`явленому їй обвинуваченні.
Розглянувши кримінальне провадження з дотриманням положень ч. 1 ст. 337 КПК України, в межах висунутого обвинувачення, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ, наданий стороною обвинувачення, з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку, вважає зазначені докази належними, допустимими, достовірними та в сукупності достатніми для прийняття рішення про винуватість обвинуваченої ОСОБА_10 у вчиненні нею інкримінованих кримінальних правопорушень, поза розумним сумнівом та кваліфікує її дії:
- ч. 5 ст. 111-1 КК України, тобто у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, а саме в окупаційній адміністрації держави-агресора;
- ч. 2 ст. 111 КК України, тобто у державній зраді, тобто діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості України, шляхом надання іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчиненому в умовах воєнного стану.
Обставини, які пом`якшують покарання обвинуваченої ОСОБА_10 , судом не встановлені.
До обставин, що обтяжують покарання обвинуваченої ОСОБА_10 суд відносить вчинення злочину з використанням умов воєнного стану.
У відповідності до ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 111 КК України відноситься до особливо тяжких злочинів. Кримінальне правопорушення, передбачене ч.5 ст. 111-1 КК України, відноситься до тяжкого злочину.
Особі, яка вчинила кримінальні правопорушення, має бути призначене покарання необхідне й достатнє для її виправлення і попередження вчинення ним нового кримінального правопорушення.
Обираючи обвинуваченій ОСОБА_10 вид та розмір покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчинених нею кримінальних правопорушень, які віднесені до категорії тяжких та особливо тяжких злочинів, обставини його вчинення, характер діяння, форму й ступінь вини, мотив вчинення кримінальних правопорушень, дані про особу обвинуваченої.
При призначенні покарання суд враховує, що обвинувачена ОСОБА_10 , як громадянин України, вчинила особливо тяжкий злочин проти основ національної безпеки України в період встановленого в Україні воєнного стану. Маючи правовий зв`язок з Україною, що знаходить свій вияв у взаємних правах та обов`язках, будучи зобов`язаною здійснювати захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, в порушення зазначених зобов`язань добровільно вчинила умисні дії, які спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво) збройним формуванням та окупаційній адміністрації держави- агресора з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації та підтримки рішень та дій держави-агресора, збройних формувань, окупаційної адміністрації держави-агресора та шляхом виконання наданих їй незаконних повноважень направлених на забезпечення сталої та безперешкодної роботи незаконних органів влади окупаційної адміністрації держави-агресора.
Приймаючи до уваги характер, ступінь тяжкості та суспільну небезпеку скоєного ОСОБА_10 кримінального правопорушення, особу обвинуваченої, яка на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, посередньо характеризується, обтяжуючі покарання обставини, відсутність пом`якшуючих покарання обставин, суд вважає, що обвинуваченій необхідно призначити покарання за ч.5 ст. 111-1 КК України у виді 10 (десяти) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати будь які посади, пов`язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, державного управління, органах місцевого самоврядування, в органах, що надають публічні послуги на строк 15 (п`ятнадцять) років та з конфіскацією всього майна, яке є її власністю та за ч.2 ст. 111 КК України у виді 15 років позбавлення волі волі з конфіскацією всього майна, яке є її власністю.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_10 покарання у виді 15 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати будь які посади, пов`язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, державного управління, органах місцевого самоврядування, в органах, що надають публічні послуги на строк 15 (п`ятнадцять) років та з конфіскацією всього майна, яке є її власністю.
При цьому, з огляду на вчинення ОСОБА_10 суспільно-небезпечного кримінального правопорушення у сфері злочинів проти основ національної безпеки України, а також відсутність обставин, передбачених ст. 66 КК України, що пом`якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого нею кримінального правопорушення, суд, при призначенні покарання ОСОБА_10 не вбачає підстав для застосування положень ст. 69 КК України.
Таке покарання стосовно ОСОБА_10 на переконання суду, є необхідним та достатнім для її виправлення і попередження вчинення нею та іншими особами кримінальних правопорушень.
Початок строку відбування покарання ОСОБА_10 слід обраховувати з моменту її фактичного затримання.
Цивільний позов не заявлено.
Речові докази і процесуальні витрати по справі відсутні.
Керуючись статтями 297-1, 368-371, 373-376, 615 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
ОСОБА_10 визнати винною у вчиненні кримінальних правопорушень - злочинів, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України та призначити їй покарання:
- за ч.5 ст. 111-1 КК України у виді 10 (десяти) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати будь які посади, пов`язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, державного управління, органах місцевого самоврядування, в органах, що надають публічні послуги на строк 15 (п`ятнадцять) років та з конфіскацією всього майна, яке є її власністю;
- за ч.2 ст. 111 КК України у виді 15 (п`ятнадцяти) років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є її власністю.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_10 покарання у виді 15 (п`ятнадцяти) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати будь які посади, пов`язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, державного управління, органах місцевого самоврядування, в органах, що надають публічні послуги на строк 15 (п`ятнадцять) років та з конфіскацією всього майна, яке є її власністю.
Строк відбуття покарання ОСОБА_10 рахувати з моменту її фактичного затримання для відбуття покарання за даним вироком.
Виконання вироку покласти на Управління СБУ в Черкаській області.
Цивільний позов не заявлено.
Речові докази у кримінальному провадженню відсутні.
На вирок протягом 30 діб може бути подана апеляція до Черкаського апеляційного суду.
Якщо апеляційну скаргу подано обвинуваченим, щодо якого судом ухвалено вирок за результатами спеціального судового провадження, суд поновлює строк за умови надання обвинуваченим підтвердження наявності поважних причин, передбачених ст. 138 КПК України, та надсилає апеляційну скаргу разом із матеріалами кримінального провадження до суду апеляційної інстанції.
Прокурору та захиснику копію вироку вручити негайно після його проголошення.
Головуючий:
Судді: