Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 346/736/25
Провадження № 3/346/521/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2025 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Сольський В.В., розглянувши справу, яка надійшла від Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого,
за ст.ст. 173-2 ч. 1, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 вчинивдомашнє насильство, внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров`ю потерпілої, та допустив злісну непокору працівникам поліції під час виконання службових обов`язків.
Правопорушення вчинені за наступних обставин.
09 лютого 2025 року близько 16 год ОСОБА_1 , перебуваючи за місцем проживання в АДРЕСА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, лаявся нецензурною лайкою в сторону співмешканки ОСОБА_2 , штовхав, погрожував фізичною розправою, чим вчинив домашнє насильство психологічного характеру, внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров`ю потерпілої.
Крім того, цього ж дня о 17 год 55 хв за вказаним місцем проживання ОСОБА_1 , не виконував неодноразове законне розпорядження працівників поліції про припинення вказаного правопорушення, поводив себе зухвало, шарпав працівників поліції, при виконанні поліцейськими службових обов`язків.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинених адміністративних правопорушеннях визнав.
На розгляді в суді знаходяться дві адміністративні справи відносно ОСОБА_1 за ст. ст. 173-2 ч. 1, 185 КУпАП.
Враховуючи, що за вчинення вищевказаних правопорушень працівниками Коломийського РВП було складено різні протоколи про адміністративні правопорушення та оформлено різні адміністративні справи, що одночасно надійшли на розгляд Коломийського міськрайонного суду за №№ 346/733/25, 346/736/25, тому відповідно до системи автоматизованого розподілу передані на розгляд одному судді.
Виходячи з вимог ч. 2ст. 36 КУпАП, оскільки правопорушення вчинені однією і тією ж особою, адміністративні справи повинні бути об`єднані у одне провадження, і по них має бути винесена одна постанова, оскільки справи надійшли до суду одночасно і рішення по жодному з них ще не приймалося.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини, на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство - це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь; психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров`ю особи.
Відповідно до диспозиції ст. 185 КУпАП адміністративним правопорушенням є злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов`язків.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейський має право вимагати в особи пред`явлення нею документів, що посвідчують особу, та/або документів, що підтверджують відповідне право особи, у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в документах, зокрема, у випадку: якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення; якщо особа перебуває в місці вчинення правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події; якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об`єктом вчинення правопорушення.
Вина правопорушника у вчиненні адміністративного правопорушення, знайшла своє підтвердження в судовому засіданні та підтверджується письмовими матеріалами справи, а саме:
- протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію ОСОБА_2 від 09 лютого 2025 року та її письмовими поясненнями, де вона зазначила, про обставини конфлікту з ОСОБА_1 , в ході якого останній лаявся нецензурними словами, шарпав її за одяг, погрожував розправою;
-рапортами поліції, про те, що 09 лютого 2025 року на лінію «102» надійшло повідомлення від ОСОБА_2 про те, що між нею та чоловіком виникла сварка, останній застосовує відносно неї фізичну силу. Приїздом ГРПП на місце події встановлено, що ОСОБА_1 вчинив акт домашнього насильства відносно співмешканки. Під час оформлення документів допустив злісну непокору працівникам поліції;
-результатом аналізу № 11 від 09 лютого 2025 року відповідно до якого ОСОБА_3 перебував у стані алкогольного сп`яніння;
- формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства від 09 лютого 2025 року відносно ОСОБА_1 , якою встановлено низький рівень небезпеки;
Призначаючи адміністративне стягнення суд враховує: характер вчиненого ним правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, яка доведена повністю, та приходить до переконання про можливість застосування до особи адміністративного стягнення у виді штрафу, в межах санкційст.ст. 173-2 ч. 1, 185 КУпАП.
З огляду на викладене та зважаючи на вимогистатті 40-1 КУпАПз особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі ставки, визначеної ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
А тому, із порушника слід також стягнути судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Керуючись ст.ст.23, 36, 40-1, 173-2, 185,221,283,284 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
Об`єднати в одне провадження адміністративні справи №№ 346/733/25, 346/736/25, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.ст. 173-2 ч. 1, 185 КУпАП
Даній справі присвоїти один номер 346/736/25.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ст.ст. 173-2 ч. 1, 185 КУпАПта призначити покарання:
за ст. 173-2 ч. 1 двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 грн
за ст. 185 вісім неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 136 грн.
Відповідно дост. 36 КУпАПвизначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 гривень 60 копійок у дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; кодкласифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова у справі про адімінстративне правопорушення може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається КабінетомМіністрівУкраїни.
Суддя: Сольський В. В.