Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02 листопада 2010 року 10:48 № 2а-14031/10/2670
за позовомДержавної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва
до відповідачаТовариства з обмеженою відповідальністю «Тарос»
прозобовязання вчинити певні дії
головуючий суддя:
судді:Добрянська Я.І.
секретар судового засіданняПономарьов Д.Г.
Представники сторін:
від позивача
від відповідача Чирва Д.О.(довіреність від 30.12.2009р. №7868/9/10/008) не прибув На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 02.11.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тарос», в якому, враховуючи зменшення позовних вимог просить зобовязати відповідача надати для перевірки всі необхідні бухгалтерські, податкові та інші первинні документи: оборотні відомості; первинні банківські документи (виписки банку, платіжні документи); первинні касові документи (касові книги, касові ордери, авансові звіти); прибуткові та видаткові накладні, податкові накладні, акти виконаних робіт; книгу продажу та придбання товарів, робіт, послуг; договори, угоди, контракти;звіти та декларації; договори купівлі-продажу нерухомого майна.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, посилаючись на те, що відповідач ігнорує вимогу податкового органу щодо надання документів для проведення перевірки.
Відповідач про час, дату та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, свого представника до суду не направив, заперечень на позов не надав.
Розглянувши наявні в матеріалах справи документи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Тарос»зареєстровано 30.09.1998 р. На податковий облік взято в ДПІ у Оболонському районі м. Києва 05.10.1998р. - довідка форми № 4-ОПП про взяття на облік № 2244/29-241.
Закон України «Про державну податкову службу України» визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»до системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі - органи державної податкової служби).
Згідно ст. 2 зазначеного Закону завданнями органів державної податкової служби є: - здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі); - внесення у встановленому порядку пропозицій щодо вдосконалення податкового законодавства; - прийняття у випадках, передбачених законом, нормативно-правових актів і методичних рекомендацій з питань оподаткування; - формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів та Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб; - роз'яснення законодавства з питань оподаткування серед платників податків; - запобігання злочинам та іншим правопорушенням, віднесеним законом до компетенції податкової міліції, їх розкриття, припинення, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Статтею 10 даного Закону визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій, зокрема державні податкові інспекції в районах у містах здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України;
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); одержувати у платників податків (посадових осіб платників податків) пояснення з питань, що виникають під час перевірок та стосуються реалізації повноважень органів державної податкової служби, встановлених цим та іншими законами України; перевіряти під час проведення перевірок у фізичних осіб документи, що посвідчують особу; запрошувати платників податків або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) такими платниками податків. Письмові повідомлення про такі запрошення направляються не пізніше ніж за десять робочих днів до дня запрошення рекомендованими листами, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків (посадова особа платника податків);
Положення ст. 11 -1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначають підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Так в силу положень ст. 11 -1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка. Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік. Забороняється проведення планових виїзних перевірок за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, крім зобов'язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами. Право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення. Проведення планових виїзних перевірок здійснюється органами державної податкової служби одночасно з іншими органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів). Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), визначається Кабінетом Міністрів України.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно плану-графіку проведення перевірок на серпень 2010 року, співробітниками відділу перевірок збиткових та малоприбуткових платників податків управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у Оболонському районі м. Києва на юридичну адресу ТОВ «Тарос» (код ЄДРПОУ 30154041) м. Київ, вул. Полупанова 21, було наплавлено повідомлення №18785/10/23-305 від 27.07.2010р. про намір провести виїзну планову перевірку, та 27.08.2010 року направлення №2304/23 від 27.08.2010р. про проведення планової виїзної перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію СПД та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових платежів.
Як вбачається з довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, а також з довідки про взяття на облік платника податків керівником ТОВ «Тарос»є Біда Мирон Степанович.
Направлення було отримано 27.08.2010 року, керівником ТОВ «Тарос»Бідою М.С. про що свідчить його розписка на направленні.
Також податковою інспекцією неодноразово направлялись листи на адресу ТОВ «Тарос»з проханням надати матеріали, які підтверджують фінансово-господарську діяльність товариства, розрахунки показників валових доходів, пояснення, а також всі первинні документи, а також інші документи, зокрема, такі запити були відображені у наступних листах: №22228/10/23-305 від 31.08.2010р., №22278/10/23-305 від 01.09.2010р, №22277/10/23-305 від 01 09.2010р., №22647/10/2.3-305 від 03.09.2010р., №23974/10/23-305 від 21.09.2010р., №23977/10/23-305 від 21.09.2010р., №23976/10/23-305 від 21.09.2010р., №23972/10/23-305 від 21.09.2010р., №23975/10/23-305 від 21.09.2010р., №23973/10/23-305 від 21.09.2010р., що наявні в матеріалах справи.
Всі зазначені вище листи були вручені ТОВ «Тарос», про що свідчать розписки на листах.
Так у зв'язку ненадання запитуваних документів інспекторами-ревізорами були складені акти про ненадання документів для перевірки, зокрема, акт №16-23-3 від 22.09.2010р. та №17-23-3 від 29.09.2010р.
Крім того, ДТП у Оболонському р-ні м. Києва на адресу засновника ТОВ «Тарос»був направлений лист №23866/10/23-305 від 20.09.2010р. з проханням у сприянні в отриманні первинних документі, які підтверджують фінансово-господарську діяльність підприємства в термін не пізніше 22.09.2010р.
Станом на час розгляду справи ТОВ «Тарос»до податкового органу не надано відповідних документів, що перешкоджає позивачу виконувати функції, що покладені на податкові органи чинним законодавством України, зокрема проводити перевірки фактів приховування і заниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів).
Разом з тим, суд звертає увагу на положення статті 19 Конституції України, яка визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Однак відповідач свого представника до суду не направив та не надав належних доказів того, що посадові особи податкового органу при надсиланні запрошення для проведення відповідної перевірки діяли всупереч положень чинного законодавства або мали на меті завідомо незаконні дії або цілі чи штучне створення приводу існування події.
Ст.19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивач, як субєкт владних повноважень, довів правомірність своїх дій.
Натомість відповідач свого представника до суду не направив, заперечень на позов не надав.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.71, 97, ст.ст. 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Зобовязати Товариство з обмеженою відповідальністю «Тарос» надати Державній податковій інспекції у Оболонському районі м. Києва для проведення перевірки з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства всі необхідні бухгалтерські, податкові та інші первинні документи: оборотні відомості; первинні банківські документи (виписки банку, платіжні документи); первинні касові документи (касові книги, касові ордери, авансові звіти); прибуткові та видаткові накладні, податкові накладні, акти виконаних робіт; книгу продажу та придбання товарів, робіт, послуг; договори, угоди, контракти;звіти та декларації; договори купівлі-продажу нерухомого майна.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано (ч. 1 ст. 254 КАС України)
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська
Дата підписання та складання постанови в повному обсязі 05.11.2010р.