Постанова № 12553432, 08.11.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
08.11.2010
Номер справи
2а-15298/10/2670
Номер документу
12553432
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

08 листопада 2010 року <Час проголошення >№ 2а-15298/10/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:

Суддя Добрянська Я.І.

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва

до відповідача Малого приватного підприємства «Лана»

про стягнення заборгованості,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва з позовом до Малого приватного підприємства «Лана»про стягнення заборгованості на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 1994 грн. 96 коп.

Сторони про час, дату та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином, своїх представників до суду не направили.

Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.

Згідно ч. 6 ст. 12 КАС України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

В силу ч. 1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до частини шостої ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. ст. 12, 41, 128 КАС України, суд дійшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.

Розглянувши наявні в матеріалах справи документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Мале приватне підприємство «Лана»є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування»від 26.06.1997 р. №400/97-ВР та Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-IV.

Відповідно до п. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», (далі Закон № 1058-IV), страхувальниками є роботодавці підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 вказаного Закону, є календарний місяць.

Як визначає п. 6 ст. 20 цього Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до п. 1 ст. 19 Закону №1058-IV, страхові внески до солідарної системи нараховуються:

для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Згідно п. 1 та п. 2 ст. 106 цього Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону № 1058-IV, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 зазначеного Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до поданого відповідачем звіту за серпень 2010р., який міститься в матеріалах справи, ним самостійно були нараховані страхові внески у сумі 1994 грн. 96 коп.

Однак у строки, визначені ст. 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»зазначена сума відповідачем сплачена не була.

Крім того, заборгованість позивача по сплаті страхових внесків у розмірі 1994 грн. 96 коп. також підтверджена довідкою управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва про заборгованість від 19.10.2010р. №476/11, що наявна в матеріалах справи.

Управлінням Пенсійного фонду у Подільському районі м. Києва винесена відповідачу вимога про сплату боргу від 01.10.2010р. №1980, копія якої наявна в матеріалах справи.

У суду відсутні докази оскарження відповідачем зазначеної вимоги.

Як встановлює п. 12 ст. 20 Закону № 1058-IV, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

У разі наявності у платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями із сплати страхових внесків зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, то зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу).

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити у розмірі заявленої суми позовних вимог, оскільки у позивача наявні докази існування у відповідача боргу по внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування .

Суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі шляхом примусового стягнення з Малого приватного підприємства «Лана»заборгованість по внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 1994 грн. 96 коп.

Враховуючи викладене, та керуючись ст. ст. 12, 41, 69, 71, 94, 97, 112, 122, 128 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Малого приватного підприємства «Лана»на користь управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва ( р/р 256013012610 в ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київській обл. МФО 322669, ЄДРПОУ 26087978) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.08.2010 по 20.09.2010, в сумі 1994 (одна тисяча девятьсот девяносто чотири) грн. 96 коп.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.І.Добрянська