Постанова № 12525315, 22.10.2010, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
22.10.2010
Номер справи
б8/127-10
Номер документу
12525315
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м.Київ-32, вул. Комінтерну, 16 тел. 230-31-77

ПОСТАНОВА

про визнання боржника банкрутом

22.10.10 Справа № Б8/127-10

Господарський суд Київської області в особі судді Скутельника П.Ф., при секретарі Балик О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за заявою Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції, ідентифікаційний код юридичної особи: 19421230, місцезнаходження: 09117, Київська обл., м. Біла Церква вул. 50-річчя Перемоги, 12 (надалі за текстом: «Заявник»/«Кредитор»),

до боржника, - приватного підприємства «Сільгосппостач», ідентифікаційний код юридичної особи: 32796571, місцезнаходження: 09142, Київська область, Білоцерківський район, с. Йосипівка, вул. Радянська, буд. 45,

про порушення справи про банкрутство,

за участю представників:

від Кредитора/Заявника: не зявився;

від Боржника: не зявився, -

В С Т А Н О В И В:

30 вересня 2010 року до господарського суду Київської області звернулась Білоцерківська обєднана державна податкова інспекція (ідентифікаційний код юридичної особи: 19421230, місцезнаходження: 09117, Київська обл., м. Біла Церква вул. 50-річчя Перемоги, 12) (надалі за текстом «Заявник»/«Кредитор») із заявою №30101/10/10 від 27 вересня 2010 року про порушення справи про банкрутство боржника приватного підприємства «Сільгосппостач»(ідентифікаційний код юридичної особи: 32796571, місцезнаходження: 09142, Київська область, Білоцерківський район, с. Йосипівка, вул. Радянська, буд. 45) (надалі за текстом: «Боржник»), з підстав, що керівні органи Боржника відсутні за його місцезнаходженням, боржник не звітує до податкового органу та наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності Боржника та на підставі ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Ухвалою господарського суду Київської області 04 жовтня 2010 року було порушено справу про банкрутство № Б8/127-10, призначено розгляд справи у підготовчому засіданні на 15 жовтня 2010 року, залучено до участі у справі засновника (власника, надалі - учасника) Боржника громадянина України ОСОБА_2 (місце проживання: 91031, АДРЕСА_1), зобовязано Заявника, засновника (учасника) Боржника, Боржника надати низку документальних доказів по справі, а засновника (учасника) Боржника, Боржника також відзив на заяву про порушення справи про банкрутство відповідно до п. 3 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з підтвердженням чи запереченням щодо факту неплатоспроможності та розміру вимог кредитора; загальною сумою заборгованості боржника перед кредиторами, у тому числі по заробітній платі працівникам боржника, а також заборгованості із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших видах загальнообов'язкового державного соціального страхування по податках і зборах (обов'язкових платежах), з відомостями про наявне у боржника майно, у тому числі і кошти, які знаходяться на його рахунках у банках чи інших фінансово-кредитних установах, поштові адреси банків чи інших фінансово-кредитних установ; відомостями про фінансовий стан підприємства, перелік дебіторів і кредиторів із зазначенням їх реквізитів та сум заборгованості; документи фінансово-господарської діяльності, реєстраційні документи, відомості про майнові активи Боржника, тощо.

В судовому засіданні 15 жовтня 2010 року представники Заявника, Боржника, Засновник (учасник) Боржника громадянин України ОСОБА_2 не звявились. Ухвала про порушення цієї справи була направлена на адресу Заявника, Засновника (учасника) Боржника, Боржника, що підтверджено відбитком печатки канцелярії господарського суду Київської області про відправлення ухвали від 07 жовтня 2010 року вих. № 769, - ухвали по справі направлені Боржнику повернуті підприємством звязку в звязку з відміткою про відсутність адресата (рекомендований лист № відправлення 01032 2612900 0, відправлене 08 жовтня 2010 року, № 01032 2460237 9, відправлене 27 жовтня 2010 року).

Учасники провадження Заявник, Боржник, Засновник (учасник) Боржника ОСОБА_2 жодного з витребуваних документів доказів по справі не надали, вимоги суду не виконали, про причини невиконання судового рішення не повідомили, в судове засідання не прибули, хоча були своєчасно повідомлені судом про час і місце розгляду цієї справи про банкрутство.

Боржник та засновник (учасник) Боржника громадянин України ОСОБА_2 відзиву на заяву Заявника на ухвалу суду не надали.

15 жовтня 2010 року до суду надійшло клопотання по справі від Заявника № 34191/10/10 від 15 жовтня 2010 року в якій Заявник просить призначити ліквідатором по справі арбітражного керуючого Востокіна Ігоря Сергійовича (ліцензія серії НОМЕР_2 від 31 березня 2008 року), до якого долучено копію довіреності на головного державного податкового інспектора юридичного відділу Білоцерківської ОДПІ Зайцева В.С. №10097/10/10 від 19 квітня 2010 року та копія ліцензії арбітражного керуючого Востокіна Ігоря Сергійовича.

15 жовтня 2010 року надійшла заява арбітражного керуючого Борисова О.Ю. до якої долучена ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_3 (ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів: НОМЕР_1, ліцензія видана 13 березня 2008 року, строк дії ліцензії до 12 березня 2013 року) про участь у справі про банкрутство № Б8/127-10, в якій арбітражний керуючий Борисов О.Ю. просить призначити його арбітражним керуючим (розпорядником майна, ліквідатором) у справі № Б8/127-10 про банкрутство приватного підприємства «Сільгосппостач»та повідомляє суд про те, що за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень законодавства та ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого не допускав; ніколи не здійснював управління цим Боржником юридичною особою; судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має, не є зацікавленою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

В звязку з неявкою Заявника, Боржника, засновника (учасника) Боржника в судове засідання, розгляд справи у підготовчому засіданні відкладено на 22 жовтня 2010 року, повторно витребувано у учасників провадження документальні докази по справі, у Боржника, засновника (учасника) Боржника також і відзив на заяву про порушення справи про банкрутство. Доказом відправлення ухвали суду по справі від 15 жовтня 2010 року підтверджено відбитком печатки канцелярії господарського суду Київської області про відправлення ухвали від 19 жовтня 2010 року, вих. № 838.

В судове засідання 22 жовтня 2010 року представники Заявника, Боржника, Засновник (учасник) Боржника громадянин України ОСОБА_2 не зявились, вимоги ухвал суду по справі не виконано, жодних з витребуваних судом документів по справі суду не надано.

Відповідно до ч. 12 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” відсутність відзиву Боржника не зупиняє провадження по справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.

Дослідивши всебічно, повною обєктивно всі матеріали справи, обставини справи у їх сукупності керуючись законом, суд приходить до висновку про банкрутство Боржника на підставі наступного.

У відповідно до ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” уразі, якщо керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобовязань.

Боржник є юридичною особою, субєктом підприємницької діяльності, свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності - юридичної особи видано Білоцерківською районною державною адміністрацією 29 березня 2004 року про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за №19425498Ю0020414. Відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” Боржник є субєктом банкрутства.

Кредитором/Заявником надано суду докази відсутності за місцезнаходженням керівних органів Боржника, якими є: витяг з державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємств, виданого на запит Білоцерківської ОДПІ станом на 31 серпня 2010 року №6832484, відповідно до якого юридична особа приватне підприємство «Сільгосппостач», ідентифікаційний код 32796571 згідно графи «статус відомостей про юридичну особу»відсутня за місцезнаходженням 09142, Київська область, Білоцерківський район, с. Йосипівка, вул. Радянська, буд. 45 (с. 1); факт відсутності боржника за місцезнаходженням підтверджено також: актом Білоцерківської ОДПІ Київської області від 06 жовтня 2008 року «Про неможливість вручення податкового повідомлення рішення №000387/151/2278 від 06 жовтня 2008 року ПП «Сільгосппостач», згідно якого при проведенні перевірки місцезнаходження ПП «Сільгосппостач»Заявником встановлено, що підприємство не знаходиться за юридичною адресою (Білоцерківський район, с. Йосипівка, вул. Радянська, буд. 45; актом Білоцерківської ОДПІ Київської області від 20 серпня 2009 року «Про неможливість вручення податкового повідомлення рішення №000410/151/2958 від 20 серпня 2009 року ПП «Сільгосппостач», згідно якого Заявником на підставі акту ГВПМ Білоцерківської ОДПІ встановлено, що підприємство не знаходиться за юридичною адресою (Білоцерківський район, с. Йосипівка, вул. Радянська, буд. 45; актом Білоцерківської ОДПІ Київської області від 19 серпня 2009 року № 156/151 «Про неможливість вручення акта про результати невиїздної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності ПП «Сільгосппостач»(код 32796571) Заявником встановлено, що раніше направлені рекомендовані листи Боржнику за адресою його місцезнаходження не вручено та повернути Білоцерківським відділенням звязку до Білоцерківської ОДПІ з відміткою «За зазначеною адресою не проживає», згідно акту перевірки ГВПМ Білоцерківської ОДПІ перевірки місцезнаходження ПП «Сільгосппостач»від 18 травня 2005 року встановлено, що Боржник не знаходиться за юридичною адресою: Білоцерківський район, с. Йосипівка, вул. Радянська, буд. 45; актом Білоцерцікської ОДПІ Київської області від 28 жовтня 2008 року «Про неможливість вручення податкової вимоги № 1/_183»Заявником встановлено, що підприємство не знаходиться за юридичною адресою (Білоцерківський район, с. Йосипівка, вул. Радянська, буд. 45; довідкою Укрпошта форма 20 (на конверті адресованого Боржнику) з відбитком поштового штемпеля від 08 грудня 2008 року щодо причини повернення пошти, де вказано, що за зазначеною адресою (09142, Київська обл., Білоцерківський район, с. Йосипівка, вул. Радянська, буд. 45) не проживає (0911700144898); актом Білоцерківської ОДПІ Київської області від 09 грудня 2008 року Заявником встановлено, що підприємство не знаходиться за юридичною адресою (Білоцерківський район, с. Йосипівка, вул. Радянська, буд. 45); довідкою Йосипівської сільської Ради від 14 січня 2009 року № 02-18-13, виданої виконкомом Йосипівської сільської ради, згідно якої ПП «Сільгосппостач»на території сільської ради на час видачі довідки не працювало; постановою про повернення виконавчого документа ВП №15060323 Районного відділу державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції від 24 грудня 2009 року, згідно якої виконавчий лист № 2а-7100/09/1070 від 22 вересня 2009 року виданий Київським окружним адміністративним судом, в звязку з встановленням, що майна Боржника, на яке може бути звернено стягнення не виявлено, кошти на рахунках підприємства відсутні, фінансово-господарську діяльність підприємство не здійснює (що підтверджено довідкою з банку №22/134/31 від 18 листопада 2009 року, відповіддю БЦ МБТІ № 3911 від 24 листопада 2009 року, актами державного виконавця від 16 вересня 2009 року, від 17 грудня 2009 року) повернуто органу, що його видав без виконання.

Поряд з наведеним, Кредитором надано докази припинення Боржником підприємницької діяльності, ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкової звітності, зокрема податкових декларацій. Такими доказами є: акт Білоцерківської ОДПІ Київської області про результати невиїздної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 26 вересня 2008 року № 2189/151/368, згідно якого встановлено, що Боржником за період за 2005 рік (9 місяців 2005 року, 11 м-в 2005 року, 2005 рік, 1 квартал 2006 року, 1 півр. 2006 року, 9 місяців 2006 року, 11 місяців 2006 року, 2006 рік, 1 квартал 2007 року, 1 півр. 2007 року, 9 місяців 2007 року, 11 місяців 2007 року, 2007 рік, 1 квартал 2008 року, 1 півр. 2008 року), 2006 рік, 2007 рік, 1 півріччя 2008 року декларація з податку на прибуток підприємства не подана; акт Білоцерківської ОДПІ Київської області про результати невиїздної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 19 серпня 2000 року № 2843/151/401, згідно якого встановлено, що Боржником за період 9 місяців 2008 року, 11 місяців 2008 року, 2008 рік, 1 квартал 2009 року, 1 півр. 2009 року декларація з податку на прибуток підприємства не подана; акт Білоцерківської ОДПІ Київської області щодо своєчасності подання податкової звітності по податку на додану вартість за лютий 2005 року листопад 2008 року від 27 листопада 2008 року № 2703/153/32796571/469, згідно якого встановлено, що Боржником за період з лютого 2005 року по листопад 2008 року декларація з податку на додану вартість не подана.

Боржник, Засновник (учасник) Боржника жодних заперечень вказаних даних не надав.

Відповідно до п.п. 4.1.4., п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181-ІІІ від 21 січня 2000 року «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яким встановлені граничні строки подання податкових декларацій: податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду.

Таким чином, виходячи з наведених документів, декларації Боржника з податку на прибуток підприємства не подавались Боржником за період з листопада 2005 року по 10 серпня 2009 року Білоцерківській ОДПІ Київської області, в яких повинні відображатися результати господарської діяльності; також не подавались Боржником декларації з податку на додану вартість за період з лютого 2005 року по листопад 2008 року Білоцерківській ОДПІ Київської області, в яких також повинні відображатися результати господарської діяльності. Вищенаведені документи підтверджують факт припинення Боржником своєї господарської діяльності, в тому числі і підприємницької діяльності.

Досліджуючи вимоги Кредитора суд встановив наступне.

Як зазначено, відповідно до п.п. 4.1.4., п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181-ІІІ від 21 січня 2000 року «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яким встановлені граничні строки подання податкових декларацій: податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду.

Постановою Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 15 «Про судову практику в справах про банкрутство» у п. 29 встановлено, що у разі подання органами державної податкової служби заяв про порушення справи про банкрутство безспірними слід вважати лише вимоги про стягнення податкового боргу (недоїмки), визначення якого наведено в пункті 1.3 статті 1 Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Безспірність вимог щодо стягнення недоїмок зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) має підтверджуватися документами про узгодження суми податкового зобов'язання.

Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення. Якщо платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв рішення з порушенням законодавства, податкове зобов'язання вважається узгодженим з дня прийняття рішення в адміністративному чи судовому порядку (пункт 5.2.2 статті 5 та пункт 16.2 статті 16). Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 цього Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків (пункт 5.4.1 статті 5).

Пунктом 1.3. Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визнано, що податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п. 6.1., 6.2. 6.3. Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності). У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Згідно п.п. 5.2.1. Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. (п.п. 5.2.2. визначено: у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього).

Абз. 4 п. 6.2.4 п.п. 6.2. п. 6. Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

На підставі матеріалів справи судом встановлено, що 03 червня 2009 року по справі № 2а-7100/09/1070 Київським окружним адміністративним судом прийнято рішення, яким задоволено вимоги Заявника по даній справі в сумі 8670,00 грн. про стягнення заборгованості з ПП «Сільгосппостач». На підставі зазначеного судового рішення Київським окружним адміністративним судом по адміністративній справі № 2а-7100/09/1070 03 червня 2009 року видано виконавчий лист щодо стягнення податкової заборгованості з ПП «Сільгосппостач»на користь Білоцерківської ОДПІ Київської області в сумі 8670,00 грн., судове рішення набрало законної сили 15 червня 2009 року.

Відповідно до ч. 2 п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 15 «Про судову практику в справах про банкрутство»безспірність вимог кредитора (кредиторів) за грошовими зобов'язаннями та щодо виплати заборгованості із заробітної плати підтверджується виконавчими документами, виключний перелік яких передбачено у статті 3 Закону України "Про виконавче провадження". Згідно п. 1 ч. 2 ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження", державною виконавчою службою підлягають виконанню такі виконавчі документи: виконавчі листи, що видаються судами.

Відповідно до вищенаведеного, заборгованість Боржника перед Заявником, затверджена рішенням Київського окружного адміністративного суду по адміністративній справі № 2а-7100/09/1070 03 червня 2009 року у сумі 8 670,00 грн., на виконання якого видано Київським окружним адміністративним судом виконавчий лист є безспірною.

Згідно матеріалів справи дана заборгованість виникла на підставі податкового повідомлення-рішення №000387/151/2278 від 06 жовтня 2008 року у сумі 2550,00 грн., термін сплати якої 16 жовтня 2008 року (підстава акт перевірки № 2189/151/368 від 26 вересня 2008 року) та на підставі податкового повідомлення-рішення №000445/0/3149 від 27 листопада 2008 року (підстава акт перевірки № 2703/153/32796571/469 від 27 листопада 2008 року) у сумі 6120,00 грн., термін сплати якої 15 грудня 2008 року.

Відповідно до Акту про розміщення податкових повідомлень на дошці податкових повідомлень від 04 грудня 2008 року №509/1/15-3, у звязку з незнаходженням юридичної особи Боржника за місцезнаходженням, що засвідчено поверненням листа з відміткою пошти податкове повідомлення-рішення по платнику № 00000445/445/0/3149 від 27 листопада 2008 року підлягає розміщенню на дошці податкових повідомлень.

Сума податкового боргу 2550,00 грн. була виставлена Боржнику першою податковою вимогою від 23 жовтня 2008 року № 1/183, та другою податкової вимогою № 2/231 від 04 грудня 2008 року. Відповідно до акту від 28 жовтня 2008 року Про неможливість вручення податкової вимоги 1/93 податкова вимога розміщена на дошці податкових оголошень.

На підставі вищенаведеного сума податкового боргу у розмірі 8 670,00 грн., складається з штрафних санкцій, була погодженою та є безспірною.

Відповідно до довідки до заяви про визнання ПП Сільгосппостач»банкрутом від 27 вересня 2010 року № 31906/10/24-0, на підставі податкового повідомлення рішення № 000410/151/2958 від 20 серпня 2009 року у Боржника 31 серпня 2009 року виник податковий борг у сумі 850,00 грн. Згідно вказаної довідки, станом на 27 вересня 2010 року загальна заборгованість Боржника перед Кредитором становить 9520,00 грн., з них 8 670,00 грн. вищерозглянутої заборгованості за податковими повідомленнями-рішеннями №№000387/151/2278 від 06 жовтня 2008 року та №000445/0/3149 від 27 листопада 2008 року; 850,00 грн. податковий борг, що виник на підставі податкового повідомлення рішення № 000410/151/2958 від 20 серпня 2009 року, які є не сплаченими за даними Заявника.

Боржник жодних заперечень, доказів сплати вказаної заборгованості перед Кредитором, відображену в Заяві Кредитора про порушення справи про банкрутство від 27 вересня 2010 року №30101/10/10 не надав.

Відповідно до п.п. 4.1.4., п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181-ІІІ від 21 січня 2000 року «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яким встановлені граничні строки подання податкових декларацій: податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду.

Положеннями п.п. 16.4., 22.13. Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»встановлено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону (п.п. 16.4). У 2008 році платники податку за результатами одинадцяти місяців 2008 року зобов'язані подати декларацію, складену за правилами, встановленими для повного податкового періоду, з урахуванням приросту (убутку) матеріальних запасів за одинадцять місяців 2008 року, суми амортизаційних відрахувань, нарахованих за три квартали поточного року, та двох третин амортизаційних відрахувань четвертого кварталу цього року і сплатити податкове зобов'язання, нараховане згідно із зазначеною декларацією у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду (22.13).

Статтєю 17 Закону України № 2181-ІІІ від 21 січня 2000 року «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у п.п. 17.1.1. передбачено, що у разі, коли платник не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Судом встановлено, що податкове повідомлення рішення № 000410/151/2958 від 20 серпня 2009 року видано на підставі Акту Білоцерківської ОДПІ Київської області від 19 серпня 2009 року № 2843/151/401, згідно якого в ході перевірки, що проводилась з 19 серпня 2009 року по 19 серпня 2009 року встановлено, що ПП «Сільгосппостач не подано декларації з податку на прибуток підприємства за періоди: 9 місяців 2008 року, 11 місяців 2008 року, 2008 рік, 1 квартал 2009 року, 1 півріччя 2009 року, та виставлено штрафну санкцію у сумі 850,00 грн., нараховану як десять неподаткових мінімумів доходів громадян за кожне неподання Боржником податкової декларації за пять періодів, що є відповідає вказаній нормі.

Боржник, Засновник (учасник) Боржника жодних заперечень вказаних даних не надав.

Відповідно до Акту № 198/151 від 20 серпня Про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення № 000410/151/2958 від 20 серпня 2009 року ПП «Сільгосппостач», на підставі даних, що містяться в праві підприємства Боржник не знаходиться за своєю юридичною адресою, акт про результати невиїздної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності ПП «Сільгосппостач»від 19 серпня 2009 року №2843/151/401 не вручено, про що складено акт від 19 серпня 2009 року № 156/151; відповідно до відомостей ЄДР направлено повідомлення про відсутність підприємства за місцезнаходженням. У разі, коли податковий орган або пошта не можуть вручити платнику податків податкове повідомлення у звязку з незнаходженням платника податків податкове повідомлення-рішення розміщується на дошці податкових оголошень. Цей день вважається днем його врученням. Зазначене податкове повідомлення рішення оскаржене Боржником не було.

Згідно п.п. 5.2.1. Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

На підставі вищенаведеного заборгованість Боржника перед Кредитором вважається узгодженою і безспірною; керівні органи Боржника відсутні за місцезнаходженням, Боржник не надавав декларації з податку на прибуток підприємства за період з листопада 2005 року по 10 серпня 2009 року; Боржник не надавав декларації з податку на додану вартість за період з лютого 2005 року по листопад 2008 року Білоцерківській ОДПІ Київської області. Відповідно до матеріалів справи Боржник не має активів для погашення боргу, припинив свою господарську діяльність, заборгованість з податків і зборів не сплачує з 16 жовтня 2008 року. Вказані ознаки вказують на припинення Боржником підприємницької діяльності, що є підставою для визнання Боржника банкрутом відповідно до положень ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Постановою Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 15 «Про судову практику в справах про банкрутство»у абз. 5 п. 17 встановлено, що вирішуючи питання про склад вимог з податками і зборами (обов'язковими платежами) при порушенні справ про банкрутство суди мають виходити з того, що суми пені, штрафів та інших фінансових санкцій враховуються окремо в реєстрі вимог кредиторів і задовольняються у шосту чергу в порядку черговості, встановленої статтею 31 Закону.

Суд визнає вимоги Кредитора у сумі 9520,00 грн. (девять тисяч пятсот двадцять гривень 00 коп.), що складаються з штрафних санкцій.

15 жовтня 2010 року до суду надійшло клопотання по справі від Заявника № 34191/10/10 від 15 жовтня 2010 року в якій заявник просить призначити ліквідатором по справі арбітражного керуючого Востокіна Ігоря Сергійовича (ліцензія серії НОМЕР_2 від 31 березня 2008 року), до якого долучено копію довіреності на головного державного податкового інспектора юридичного відділу Білоцерківської ОДПІ Зайцева В.С. №10097/10/10 від 10 квітня 2010 року та копія ліцензії арбітражного керуючого Востокіна Ігоря Сергійовича.

15 жовтня 2010 року надійшла заява арбітражного керуючого Борисова О.Ю. до якої долучена ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_3 (ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів: НОМЕР_1, ліцензія видана 13 березня 2008 року, строк дії ліцензії до 12 березня 2013 року) про участь у справі про банкрутство № Б8/127-10, в якій арбітражний керуючий Борисов О.Ю. просить призначити його арбітражним керуючим (розпорядником майна, ліквідатором) у справі № Б8/127-10 про банкрутство приватного підприємства «Сільгосппостач»та повідомляє суд про те, що за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень законодавства та ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого не допускав; ніколи не здійснював управління цим Боржником юридичною особою; судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має, не є зацікавленою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Статтєю 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у п.п. 2 передбачено, що господарський суд виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього. Від Кредитора письмової згоди на призначення його ліквідатором не надійшло, однак надійшла заява про призначення ліквідатором арбітражного керуючого Востокіна Ігоря Сергійовича (ліцензія серії НОМЕР_2 від 31 березня 2008 року) з доданою ліцензією. Поряд з цим надійшла зазначена заява з ліцензією від арбітражного керуючого Борисова О.Ю.

Зважаючи на конкуренцію кандидатур, суд наголошує, що жодна з кандидатур арбітражних керуючих не являється для суду пріоритетною.

Згідно п.п. 1, 3 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів; арбітражними керуючими не можуть бути призначені: особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими; особи, які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом; особи, яким заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади; особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів; до призначення арбітражним керуючим особа має подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

Розглянувши вимогу про призначення ліквідатора та заяву арбітражного керуючого Борисова О.Ю. судом встановлено, що наступне. Встановити відповідність арбітражного керуючого Востокіна Ігоря Сергійовича вимогам Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” є неможливим на підставі поданих кредитором документів, відсутня заява Арбітражного керуючого Востокіна І.С. на виконання вимог п. 3 ст. 3-1 зазначеного Закону.

Дослідивши документи арбітражного керуючого Борисова О.Ю. суд зясував, що Борисов О.Ю. відповідає вимогам ст. 3-1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, може бути призначений ліквідатором Боржника. Зважаючи на відсутність у матеріалах справи встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»документів, необхідних для встановлення відповідності арбітражного керуючого Востокіна Ігоря Сергійовича вимогам вказаного Закону (зокрема ст. 3-1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”) та встановлення судом відповідності вимогам зазначеного Закону арбітражного керуючого Борисова О.Ю., суд призначає ліквідатором Боржника приватного підприємства «Версаль» Борисова О.Ю.

Враховуючи, що при порушенні провадження в даній справі було введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. В силу мораторію припиняється дія будь-яких заходів, спрямованих на забезпечення виконання грошових зобовязань зі сплати податків і зборів (обовязкових платежів), а тому суд звільняє активи Боржника з податкової застави.

Відповідно до ч. 2 ст. 65 Закону України «Про виконавче провадження»у випадку банкрутства Боржника - юридичної особи внаслідок визнання боржника банкрутом, виконавчий документ передається ліквідатору для вирішення питання про подальший порядок виконання рішення у встановленому законодавством порядку.

На підставі викладеного, керуючись підпунктом «з»підпункту 8.7.1. пункту 8.7. статті 8 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст. ст. 3-1, 12, 22-24, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 67, 82, 84 Господарського процесуального кодексу України, Суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Визнати грошові вимоги Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції (ідентифікаційний код юридичної особи: 19421230, місцезнаходження: 09117, Київська обл., м. Біла Церква вул. 50-річчя Перемоги, 12) у сумі 9 520,00 грн. (девять тисяч пятсот двадцять гривень 00 коп.), що складаються з штрафних санкцій.

2. Визнати банкрутом приватне підприємство «Сільгосппостач», ідентифікаційний код юридичної особи: 32796571, місцезнаходження: 09142, Київська область, Білоцерківський район, с. Йосипівка, вул. Радянська, буд. 45;

3. Відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором приватного підприємства «Сільгосппостач»(ідентифікаційний код юридичної особи: 32796571, місцезнаходження: 09142, Київська область, Білоцерківський район, с. Йосипівка, вул. Радянська, буд. 45) арбітражного керуючого Борисова Олександра Юрійовича (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_3 (ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів: НОМЕР_1).

4. Ліквідаторові протягом 15 днів з моменту винесення цієї постанови прийняти бухгалтерську та іншу документацію, печатки, штампи, матеріальні та інші цінності від колишніх керівника Банкрута, головного бухгалтера та власника (учасника).

До завершення строку ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених ст. ст. 25-32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з урахуванням особливостей передбачених ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”; прийняти від органів Державної виконавчої служби виконавчі документи, письмово повідомити усіх кредиторів Боржника про уведення ліквідаційної процедури з зазначенням кінцевого строку направлення ліквідатору заяв з вимогами до Банкрута.

5. Зобовязати власника майна Боржника (учасника Боржника) громадянина України ОСОБА_6 забезпечити виконання ліквідатором вимог законодавства, передати ліквідаторові матеріали, відомості і документи щодо фінансово-господарської діяльності банкрута.

6. Звільнити з податкової застави активи платника податків - приватного підприємства «Сільгосппостач»(ідентифікаційний код юридичної особи: 32796571, місцезнаходження: 09142, Київська область, Білоцерківський район, с. Йосипівка, вул. Радянська, буд. 45);

7. Припинити повноваження власника майна (учасника) Боржника та органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

8. Призначити наступне засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута на 15 січня 2011 року на 09 год. 25 хв. в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. С.Петлюри (Комінтерну), 16, каб. 225).

Ліквідатору надати суду до 10 січня 2011 року звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.

9. Постанову надіслати учасникам провадження Кредитору, Ліквідатору, Боржнику, засновнику (учаснику) Боржника - громадянину України ОСОБА_2 (місце проживання: місце проживання: 91031, АДРЕСА_1), Київському управлінню з питань банкрутства (місто Київ та Київська область), міському відділу державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції, державному реєстратору Білоцерківської міської Ради, державному нотаріусу Білоцерківської міської державної нотаріальної контори.

Суддя П.Ф. Скутельник