Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Вступна та резолютивна частини
28.09.2010 р. Справа № 2а-4222/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А. за участю секретаря судового засідання Непомнящої А.О. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомМиколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, <Позивач адресса > доДержавної акціонерної холдингової компанії "Чорноморський суднобудівний завод", <Відповідач адресса > за участю представників:від позивача: Щукін І.І.
від відповідача: Демус Ю.С.
простягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 83667,84 грн. та пені в сумі 1681,70 грн., Керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Державної акціонерної холдингової компанії "Чорноморський суднобудівний завод" (вул. Індустріальна, 1, м. Миколаїв, 54011, ідентифікаційний код 14312980) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно господарські санкції у розмірі 83667 гривень 84 копійки.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя І. А. Устинов
Миколаївський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 вересня 2010 року Справа № 2а 4222/10/1470
м. Миколаїв
10:52
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А., за участю секретаря судового засідання Непомнящої А.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів,
до Державної акціонерної холдингової компанії «Чорноморський суднобудівний завод»,
за участю представників від позивача: Щукін І.І.
від відповідача: Демус Ю.С.
про стягнення адміністративно господарських санкцій у розмірі 83667,84 грн. та пені у розмірі 1681,70 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з Державної акціонерної холдингової компанії «Чорноморський суднобудівний завод»(далі ДАХК «Чорноморський суднобудівний завод») несплачених адміністративно - господарських санкцій за невиконання 4% нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році та пені за порушення терміна сплати санкції, всього на загальну суму 85349,54 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у відповідності до ст. 19 Закону України "Про основи соціального захисту інвалідів в Україні" для всіх підприємств, установ і організацій, які використовують найману працю установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця. Позивач вважає, що ДАХК «Чорноморський суднобудівний завод»порушило зазначену норму закону, а саме у 2009 році на підприємстві не працювало 76 інвалідів, а повинно було працювати 80. За це порушення підприємство повинно було сплатити 83667,84 грн. адміністративно-господарських санкцій. Згідно ст. 20 п.2 вище названого закону передбачено нарахування пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, які розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 Закону України "Про основи соціального захисту інвалідів в Україні". На день подання позову підприємство самостійно адміністративно - господарську санкцію не відрахувало. Розмір нарахованої пені за порушення строків сплати адміністративно-господарської санкції становить 1681,70 грн. Відділення Фонду вважає, що підприємством не виконано норми Закону України "Про основи соціального захисту інвалідів в Україні", а саме ст. ст. 19, 20 і тому повинно нести відповідальність згідно чинного законодавства.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, просив стягнути з відповідача ДАХК «Чорноморський суднобудівний завод»на користь Державного бюджету України несплачені адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році у розмірі 83667,84 грн. та пені за порушення терміна сплати санкції у розмірі 1681,70 грн., всього на загальну суму 85349,54 грн.
Представник відповідача позов не визнав посилаючись на наступне.
Відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»від 14.05.1992 р. Господарським судом Миколаївської області 17.06.2008 року введено мораторій на задоволення вимог кредиторів (зупинення виконання боржником грошових зобовязань і зобовязань щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобовязань та зобовязань щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію. Мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Згідно ухвали Господарського суду Миколаївської області від 17.06.2008 року порушено провадження по справі №11/222/08 про банкрутство ДАХК «Чорноморський суднобудівний завод».
Згідно ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів на нараховується неустойка (штраф,пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобовязань і зобовязань щодо сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообовязкового державного соціального страхування, податків і зборів (обовязкових платежів).
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов необхідно задовольнити частково з наступних підстав.
Позивач звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовною вимогою про стягнення з відповідача 83667,84 грн. адміністративно господарських санкцій за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів за 2009 рік та пені у розмірі 1681,70 грн.
На підставі ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Положення про реалізацію статей 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. №70, відповідач повинен був створити робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, у кількості одного робочого місця, у даному випадку за 2009 рік 80 місць, і ввести їх в дію шляхом працевлаштування на них інваліда.
Фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу.
Виконанням нормативу робочих місць, вважається працевлаштування фізичною особою, яка використовує найману працю інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць.
За даними наданого відповідачем "Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік" (форма 10-П1) на підприємстві працювали 76 штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, кількість штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»повинна складати 80 осіб.
Відповідач встановлений Законом норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів не виконав.
Відповідно до ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»підприємства, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Середньорічна заробітна плата на підприємстві у 2009 році складала 20916,96 грн., тому розмір адміністративно-господарських санкцій складає 83667,84 грн.
Штрафні санкції, згідно Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2001 р. N 1767, сплачуються підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним.
На підставі викладеного, позовні вимоги, щодо стягнення з Державної акціонерної холдингової компанії "Чорноморський суднобудівний завод", на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році у розмірі 83667,84 грн. є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Щодо вимог про стягнення пені у розмірі 1681,70 грн. суд зазначає, Господарським судом Миколаївської області відносно відповідача порушено провадження у справі про банкрутство, відповідно до ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Згідно ч. 4 ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань.
Таким чином, вимога про стягнення пені в розмірі 1681,70 грн. є необґрунтованою та такою, що задоволенню не підлягає.
Відповідно до ст. 4 Декрету Кабінет Міністрів України "Про державне мито" позивач звільнений від сплати державного мита.
Керуючись статтями 158, 160 163, Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Державної акціонерної холдингової компанії "Чорноморський суднобудівний завод" (вул. Індустріальна, 1, м. Миколаїв, 54011, ідентифікаційний код 14312980) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно господарські санкції у розмірі 83667 гривень 84 копійки.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя І.А. Устинов
Постанова оформлена
у відповідності до ч.3 ст. 160 КАС України
та підписана суддею 01.10.2010 року
Суддя І.А. Устинов