Постанова № 12517510, 24.11.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2010
Номер справи
2а-4283/09/0770
Номер документу
12517510
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Cправа № 2а-4283/09/0770

Ряд статзвітності № 6.7

Код - 04

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2010 р. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Рейті С.І.

при секретарі судового засідання - Рибак Т.В.

за участю представників

позивача: Курта Г.І.- провідний спеціаліст юрисконсульт (довіреність від 27.04.2010 року № 07-25/03)

відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно ревізійного управління в Закарпатській області в інтересах держави до Державного підприємства "Мокрянське лісомисливське господарство" про зобовязання виконати вимогу в частині відшкодування коштів у сумі 351140,00 грн., в уточненому (зменшеному) предметі позову, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 24 листопада 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови. Постанова в повному обсязі складена 26 листопада 2010 року.

Контрольно ревізійне управління в Закарпатській області (далі позивач, КРУ в Закарпатській області) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства "Мокрянське лісомисливське господарство" (далі відповідач, ДП "Мокрянське ЛМГ") про зобовязання виконати вимогу від 05.07.2009 року № 13-16/474 в частині відшкодування коштів у сумі 352590,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що проведеною контрольно ревізійним відділом в Тячівському районі Закарпатської області (далі КРВ в Тячівському районі) ревізією фінансово господарської діяльності ДП "Мокрянське ЛМГ" за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року встановлено ряд порушень законодавства, про що складено акт від 16.06.2009 року за № 13-10/32 (акт підписаний відповідачем без заперечень, першій та третій примірники акту отримано відповідачем 22.06.2009 року). З метою забезпечення усунення виявлених порушень та у відповідності до ст. ст. 10,15 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", 05.07.2009 року заступником начальника КРВ в Тячівському районі прийнято Вимогу щодо усунення недоліків і порушень законодавства за № 13-16/474, вимога направлена директору ДП "Мокрянське ЛМГ" та вказаною вимогою зобов'язано відповідача вчинити дії (аналогічні предмету даного позову). Вимога КРВ в Тячівському районі є законною, законні вимоги є обов'язковими для виконання, в той же час вимога КРВ в Тячівському районі не виконана та вказані порушення відповідачем не усунуто, в зв'язку з чим КРУ в Закарпатській області (оскільки КРВ в Тячівському районі не має статусу юридичної особи та не має адміністративної процесуальної правоздатності) звертається до суду з позовом про зобов'язання виконати вимогу в частині невідшкодованих коштів до бюджету.

В судовому засіданні представником позивача надано суду клопотання (лист КРУ в Закарпатській області від 20.10.2010 року № 07-25-4-17/5997, а.с.89-94), яким фактично позивачем зменшено позовні вимога та позивач просить зобовязати відповідача виконати вимогу КРВ в Тячівському районі від 05.07.2009 року № 13-16/474 в частині відшкодування коштів у сумі 351140,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача уточнила позовні вимоги, зазначивши про звернення КРУ в Закарпатській області до суду з позовом в інтересах держави, у відповідності до п. 10 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", яким передбачено право на звернення до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Представник позивача уточнені позовні вимоги підтримала з підстав, наведених у позовній заяві, просить уточнений (зменшений) позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач заперечення на позовну заяву суду не надав, не забезпечив явку свого представника в судові засідання 17.05.2010 року (надано суду клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку з проведенням перевірки підприємства, а.с.82), 15.09.2010 року та 24.11.2010 року (без повідомлення про причини не прибуття в судове засідання), хоча належним чином повідомлявся про відкриття провадження в адміністративній справі, про дату, час та місце судових засідань. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справа вирішується за відсутності представника відповідача, на підставі доказів наявних в матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення уточненого (зменшеного) позову в повному обсязі, виходячи з наступного:

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, КРВ в Тячівському районі проведено ревізію фінансово господарської діяльності ДП "Мокрянське ЛМГ" за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року, про що складено акт від 16.06.2009 року за № 13-10/32 (а.с.24-77), та ревізією виявлено порушень на суму 1855120,00 грн.., в тому числі: недоотримання фінансових ресурсів 268390,00 грн., незаконні видатки, що призвели до збитків на загальну суму 258440,00 грн., незаконні видатки, що не призвели до збитків на суму 764900,00 грн., інших порушень фінансової дисципліни 13390,00 грн., втрати підприємства внаслідок неефективних управлінських дій 550000,00 грн.

Листом КРВ в Тячівському районі від 05.07.2009 року за № 13-16/474 (а.с.12-14) заступником начальника КРВ в Тячівському районі направлено директору ДП "Мокрянське ЛМГ" вимогу про усунення порушень, виявлених ревізією фінансово господарської діяльності (а.с.10-12), в тому числі вимоги, виконання яких які є предметом даного адміністративного позову, а саме:

1. розглянути матеріали ревізії та притягнути до відповідальності посадових осіб, винних у виявлених порушеннях;

2. стягнути з ВАТ "Київська Русь" незаконно перераховані кошти у сумі 1200,00 грн.;

3. дотримуватися законодавства при здійсненні обліку активів. Відобразити по бухгалтерському обліку та у балансі ДП "Мокрянське ЛМГ" перераховані внески в спільну діяльність ДВКП "Закарпатліссервіс" на суму 13397,00 грн. Скласти акти звірки взаєморозрахунків у відповідності до "Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків" затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 11.08.1994 р. № 69;

4. директору Фабрицій М.Д. вжити заходи щодо стягнення з осіб, винних у незаконно відшкодованих витратах на відрядження в загальній сумі 3390,00 грн.;

5. директору Фабрицій М.Д. вжити заходи щодо стягнення з осіб, винних у незаконно нарахованій та виплаченій заробітній платі за час відпустки та незаконно нарахованій, виплаченій заробітній платі при проведенні розрахунку в загальній сумі 18914,31 грн.;

6. директору Фабрицій М.Д. вжити заходи щодо забезпечення відшкодування ДП "Мокрянське ЛМГ" зайво перераховані кошти у фонди в загальній сумі 7055,01 грн.;

7. вжити заходи щодо забезпечення відшкодування недоотриманих фінансових ресурсів за рахунок здійснення реалізації лісопродукції за заниженими цінами в загальній сумі 37836,35 грн.;

8. директору Фабрицій М.Д. вжити заходи щодо стягнення з осіб, винних у незаконній рубці дерев, незаконному вирубуванні межових дерев, винних у пошкодженні межових дерев в загальній сумі 192279,58 грн.;

9. вжити заходи щодо забезпечення відшкодування нестачі з винних осіб в загальній сумі 7476,00 грн.;

10. вжити заходи щодо забезпечення відшкодування недоотриманих збитків заподіяних лісовому господарству за вилучення земельної ділянки з лісофонду загальною площею 1,8 га в сумі 169344,00 грн.;

11. забезпечити відшкодування в доход бюджету на реєстраційний рахунок управління державного казначейства в Тячівському районі кошти в загальній сумі 4790,66 грн. за незаконно вилучену земельну ділянку площею 1,8 га.;

12. стягнути за договором генерального підряду від 30.05.2008 року № 100 зайво витрачені кошти на будівництво та ремонт доріг, які були допущені внаслідок завищення вартості будівельних робіт в загальній сумі 18197,02 грн.;

13. забезпечити відшкодування в дохід відповідних бюджетів з винних осіб кошти в загальній сумі 61200,00 грн. за накладені майнові стягнення;

14. забезпечити в 2009 році виконання робіт по обєктам, які були включені до генерального плану виконання робіт по ліквідації наслідків стихійного лиха в сумі 550000 грн.;

15. директору Фабрицій М.Д. при здійсненні закупівель, робіт та послуг за державні кошти дотримуватися вимог нормативних та законодавчих документів.

Даною вимогою зазначено про обов'язковість її виконання, та запропоновано подати письмову інформацію про вжитті заходи та виконання вимог до КРВ в Тячівському районі в строк до 20 липня 2009 року.

В зв'язку з невиконанням відповідачем вимоги КРВ в Тячівському районі від 05.07.2009 року за № 13-16/474, позивач (КРУ в Закарпатській області оскільки КРВ в Тячівському районі не є юридичною особою) звернувся до суду з позовом в інтересах держави, яким просить зобовязати відповідача виконати вимогу КРВ в Тячівському районі від 05.07.2009 року № 13-16/474 в частині відшкодування коштів у сумі 351140,00 грн., в уточненому (зменшеному) предметі адміністративного позову.

Статус державної контрольно ревізійної служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначено Законом України "Про державну контрольно ревізійну службу в Україні" від 26.01.2003 року № 2939 (з наступними змінами та доповненнями, далі Закон 2939). Статтею 3 Закону 2939 встановлено, що державна контрольно ревізійна служба у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами, актами Президента та Кабінету Міністрів України.

Головним завданням державної контрольно ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобовязань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у субєктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і організаціях, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували в період, який перевіряється) державне чи комунальне майно, виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків та запобігання їм у подальшому (ч. 1 ст. 2 Закону 2939).

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування (ч. 2 ст. 2 Закону 2939), інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті (ч. 5 цієї статті).

ДП "Мокрянське ЛМГ" є підконтрольною установою, КРВ в Тячівському районі проведено інспектування у формі ревізії, результати якої викладено в акті від 16.06.2009 року за № 13-10/32, та згідно якого виявлено факти порушення законодавства.

Відповідно до п. 10 ст. 10 Закону 2939 державній контрольно ревізійній службі, в тому числі контрольно ревізійним управлінням в областях, надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Наказом Головного Контрольно ревізійного управління України від 03.03.2008 року за № 113 затверджено Методичні рекомендації щодо реалізації матеріалів ревізій по окремих видах порушень, та пунктами 2.1.1., 3.1.1, 3.2.1, 3.3.1 передбачено право органів ДКРС звернення до суду з позовною заявою в інтересах держави, у відповідності до п.10 ст. 10 Закону 2939, як заходи з реалізації матеріалів ревізії.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, зокрема, актом КРВ в Тячівському районі від 16.06.2009 року за № 13-10/32, при ревізії нарахування та виплат витрат на відрядження працівникам ДП "Мокрянське ЛМГ" встановлено порушення п. 2 постанови Кабінету Miністрів України "Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон" від 23.04.1999 року № 663 та порушення п 1.1 Інструкції про службові відрядження в межах України та закордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 року №59 ( в редакції наказу від 10.06.1999 року №146), тобто, бухгалтерією підприємства здійснено нарахування витрат на відрядження вісімнадцяти працівникам без підтверджуючих документів, що призвело до незаконного відшкодування витрат на відрядження в cyмi 3390,00 грн.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, зокрема, актом КРВ в Тячівському районі від 16.06.2009 року за № 13-10/32, ревізією дотримання законодавства при нарахуванні та здійсненні виплат заробітної плати за час відпустки працівникам ДП "Мокрянське ЛМГ" встановлено, що в порушення п. 1.4 Колективного договору на 2007-2009 роки (зареєстрованого в травні 2007 року за №40 Дубівським управлінням праці та соціального захисту населения Тячівської РДА Закарпатської області) та розділу VI Галузевої Угоди між Державним комітетом лісовоого господарства України i профспілкою працівників лісового господарства України на 2007 рік, яка зареестрована в Mіністерстві праці та соціальної політики України від 11.12.2006 року за № 1525/18-06 та п.2 Постанови Верховної Ради України "Про порядок введения в дію Закону України "Про відпустки" iз внесеними змінами i доповненнями" від 15.11.1996 року - надавалися відпустки працівникам та проводилися нарахування відпускних в значно більшій кількості днів, ніж це передбачено законодавством, що призвело до переплат заробітної плати за час відпустки дванадцятьом працівникам на загальну суму 18914,31 грн., та, як наслідок, зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перерахувань до державних цільових фондів на суму 7055,01 грн.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, зокрема, актом КРВ в Тячівському районі від 16.06.2009 року за № 13-10/32, ревізією з питань відповідності цін на реалізацію лісопродукції нормативно - правовим, внутрішнім розпорядчим актам та затвердженим цінам по підприємству проведеною за період з 01.01.2008 року по 01.07.2008 року суцільним способом методом співставлення цін затверджених ДП "Мокрянське ЛМГ" з наданими до ревізії документами (товарно - транспортні накладні на відпуск лісопродукції, податкові накладні, акти приймання-передачі лісопродукції та договорів купівлі - продажу деревини, в тому числі i на аукціонах) - встановлено недоотриманих підприємством фінансових pecypciв за рахунок здійснення реалізації лісопродукції за заниженими цінами в сумі 34757,00грн. Крім того, ревізією питань фактичного виходу деревини, яку проведено шляхом співставлення даних звітів про рух лісопродукції за 2008 рік та планової сортиментної структури, яку визначено по лсорубочних квитках, встановлено, що підприємством в порушення п. 3.7 Інструкції з обліку продукції лісозаготівель, лісопиляння i деревообробки на підприємствах Держкомлісгоспу України (затвердженої наказом Державного Комітету лісового господарства від 19.12.2003 року №205, із внесеними змінами згідно наказу від 27.06.2007 року №219), та вимог пунктів 56 та 57 Порядку специального використання лісових ресурсів (затверджений постановою КМ України від 23.05.2007 року № 761), не забезпечено проведения огляду місць заготівлі деревини з метою встановлення якості заготовленої лісопродукції та належне оформления актів ф.ЛГ-19 по двох лісосіках, що призвело до виникнення відхилення в частині занижения понад 10%, фактичного обсягу сортиментної структури оприбуткованої лісопродукції до планової сортиментної структури виходу лісопродукції, внаслідок чого підприємством втрачено фінансових pecypciв від реалізації в загальній сумі 3079,35 грн. (в т.ч. ПДВ).

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, зокрема, актом КРВ в Тячівському районі від 16.06.2009 року за № 13-10/32, проведеною ревізією з питань стану збереження земель лісового фонду, встановлено вилучення земельної ділянки площею 1,8 га. з порушення вимог ст. 118, ч.9 ст.149 та ст.151 Земельного кодексу України, зокрема, зазначеною нормою передбачено, що земельні ділянки надані у постійне користування iз земель державної та комунальної власності, можуть вилучатися для суспільних та інших потреб, тобто проводиться за згодою землекористувачів на підставі рішень Кабінету Міністрів України, Ради Міністрів АРК, місцевих державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад відповідно до їx повноважень, та нормативно-грошова оцінка вищевказаної земельної площі становить 4790,66 грн.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, зокрема, актом КРВ в Тячівському районі від 16.06.2009 року за № 13-10/32, проведеним з 27 по 29 травня 2009 року оглядом лісосіки проміжного користування лісового фонду в кварталі 4 виділ 13,14 Брадульського лісництва відведеної в рубку по лісорубному квитку №206309 від 06.08.2008 року, встановлено порушення п.4 постанови Кабінету Miністрів України "Про затвердження Правил поліпшення якісного складу лісів" від 12.05.2007 року №724 - на загальну суму 5979,58 грн., а саме виявлено незаконну рубку вітровальних дерев в кількості 8 шт. породи ялина загальною масою 5,38 кбм.. (розмір відшкодування заподіяної шкоди природним комплексам внаслідок незаконної рубки дерев склав 1972,50 грн.). Виявлено пошкоджених на лісосіці дерева до ступеня припинення росту масою 5 кбм. в кількості 8 дерев породи ялина (розмір відшкодування шкоди заподіяної природним комплексам внаслідок пошкодження дерев до ступеня припинення росту склав 3605,00 грн.). Kpiм цього, проведено незадовільну очистку місць рубок від порубкового залишку на площі 2,5га. (розмір відшкодування шкоди заподіяної природним комплексам внаслідок несвоечасної очистки місць рубок від порубкового залишку становить 402,08 грн.) Проведеним в ході ревізії обстеженням ділянок лісу, встановлено порушення п.4 постанови Кабінету Mіністрів України "Про затвердження Правил поліпшення якісного складу лісів" від 12.05.2007 року №724, що призвело до порушень на загальну суму 186300 грн., а саме: незадовільну та несвоєчасну очистку місць рубок, виявлено пошкоджені межові дерева до ступеня припинення росту, незаконне вирубування межових дерев та інші порушення.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, зокрема, актом КРВ в Тячівському районі від 16.06.2009 року за № 13-10/32, проведеними інвентаризаціями комісією ДП "Мокрянське ЛМГ" основних засобів виявлено нестачу основних засобів в Усть - Чорнянському лісництві в матеріально віповідальної особи лісничого Усть-Чорнянського лісництва ОСОБА_3, на суму 3738,00 грн. У відповідності до положень постанови КМ України від 22.01.1996 року №116 - з коефіцієнтом 2 нестача становить в сумі 7476,00 грн.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, зокрема, актом КРВ в Тячівському районі від 16.06.2009 року за № 13-10/32, проведеною звіркою договору генерального підряду № 100 від 30.05.2008р., укладеного між ДП "Мокрянське ЛМГ" з підрядною організацією - товариство з обмеженою відповідальністю БК "Закарпатдорбуд" встановлено, що роботи з будівництва автомобільної дороги проводились в Брадульському лісництві ДП "Мокрянське ЛМГ" на ділянці довжиною 2,0 км., договірна ціна прийнята твердою та складає 893825,60 грн. Першочергові аварійно - відновлювальні роботи на лісогосподарських дорогах урочищах "Личув", "Липник", "Гладання Гробув", "Совинний", "Зеленцюватий", "Татул", "Волоський", "Озерел", "Бобрувка", "Гладання" та будівництво моста в урочищі "Яворів" проводились на підставі договорів підряду №166 та №167 від 24.11.2008р. (вищезазначені договори генерального підряду затверджено директором ДП "Мокрянське ЛМГ" (замовник) та директором підрядної організації ТОВ БК "Закарпатдорбуд" (підрядник). На підставі наказу директора ДП "Мокрянське ЛМГ" від 27.04.2009 року за № 38, проведено обміри обсягів фактично виконаних підрядних po6iт з будівництва лісової автомобільної дороги в Брадульському лісництві урочища Дарув-Чорна та першочерговим аварійно -відновлювальним роботам по ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року на мостах ДП "Мокрянське ЛМГ", за результатами яких встановлено завищення вартості робіт на суму 10016 грн. В ході ревізії відшкодовано завищення вартості виконаних робіт в сумі 8656,8 грн. шляхом виконання робіт, які затверджені актом виконаних робіт форми 2в-КБ. Решта коштів в сумі 1359,2 грн. залишилися не вішкодованими. 3 метою документального підтвердження витрат понесених виконавцями при виконанні робіт по будівництву лісових доріг проведено зустрічну звірку в ТОВ БК "Закарпатдорбуд", за результатами якої встановлено не підтвердження даними первинних документів та бухгалтерського обліку витрат (які пов'язані з відрядженнями працівників підрядних організацій на будови та загально - виробничі витрати) включені в акти приймання виконаних робіт (форми КБ-2), які були пред'явлені до оплати ДП "Мокрянське ЛМГ" на суму 16837,82 грн. (в т.ч., ПДВ).

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, зокрема, актом КРВ в Тячівському районі від 16.06.2009 року за № 13-10/32, ревізією з питань повноти відображення в обліку підприємства сум накладених майнових стягнень за порушення правил ведення лісового господарства проведеною суцільним способом за весь ревізійний період методом звіряння даних акта проведених перевірок з даними відображеними в обліку підприємства та даними касових та банковських документа, встановлено, що підприємством в порушення пунктів 5, 3, 8 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерский облік та фінансову звітність в Україні" від 16 липня 1999 року № 996-ХІV та вимог п. 41 ст.7, п. 20 ст. 52 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" від 28 грудня 2007 року № 107-VI, не забезпечено належне відображення в обліку кредиторську заборгованість перед місцевими та державними бюджетами та дебіторську заборгованість фізичних i юридичних oci6, на яких накладено майнові стягнення, в загальній сумі 61200,00 грн. та не забезпечено надходження вказаної суми на рахунки підприємства i перерахування до бюджета. Не відображення господарських операцій в бухгалтерському обліку з нарахованих до сплати майнових стягнень за порушення правил ведения лісового господарства призвело до занижения станом на 01.01.2009 року у рядку 210 "Інша поточна дебіторська заборгованість" форми №1 звітност1 "Баланс" дебіторської заборгованості в сумі 5400,00 грн., до занижения станом на 01.01.2009 року у рядку 550 "Поточні зобовязання із розрахунка з бюджетом" форми №1 звітності "Баланс" кредиторської заборгованості в cyмi 55800,00 грн., що є порушенням п.1. ст.З, п.1 ст. 11 Закону України "Про бухгалтерский облік та фінансову звітність в Україні" від 16 липня 1999 року № 996-ХІV.

Відповідно до п. 7 ст. 10 Закону 2939, державній контрольно ревізійній службі, в тому числі контрольно ревізійним управлінням в областях, надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, а при невиконанні вимог - звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів (п. 10 ст. 10 Закону 2939).

Вимога КРВ в Тячівському районі від 05.07.2009 року за № 13-16/474 відповідачем не виконана, виявлені ревізією порушення законодавства відповідачем не усунуто, вказана вимога є законною (не скасована та не оскаржена відповідачем ні в порядку, передбаченому ст. 13 Закону 2939, ні в судовому порядку) та є обов'язковою для виконання.

Згідно ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Позивачем доведено правомірність звернення до суду з позовом в інтересах держави до ДП "Мокрянське ЛМГ" про зобовязання виконати вимогу в частині відшкодування коштів у сумі 351140,00 грн., в уточненому (зменшеному) предметі позову, відповідачем доводів позовної заяви не спростовано, позовні вимоги обґрунтовані та ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, та за наведених обставин підлягають до задоволення.

У відповідності до ч. ч. 2, 4 ст. 94 КАС України, судові витрати у справі не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Контрольно ревізійного управління в Закарпатській області в інтересах держави до до Державного підприємства "Мокрянське лісомисливське господарство" про зобовязання виконати вимогу в частині відшкодування коштів у сумі 351140,00 грн., в уточненому (зменшеному) предметі позову задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Державне підприємство "Мокрянське лісомисливське господарство" (Закарпатська область, Тячівський район, с. Красна, вул. Підчос, 87 код ЄДРПОУ 32467828) виконати вимогу контрольно ревізійного відділу в Тячівському районі Закарпатської області від 05.07.2009 року за № 13-16/474 в частині:

- вжити заходи щодо стягнення з осіб, винних у незаконно відшкодованих витратах на відрядження, в загальній сумі 3390,00 грн.;

- вжити заходів щодо стягнення з осіб, винних у незаконно нарахованій та виплаченій заробітній платі за час відпустки та незаконно нарахованій, виплаченій заробітна плата при проведенні розрахунку в загальній сумі 18914,31 грн.

- вжити заходів щодо забезпечення відшкодування зайво перерахованих коштів у фонди в загальній сумі 7055,01 грн.;

- вжити заходів щодо забезпечення відшкодування недоотриманих фінансових ресурсів за рахунок здійснення реалізації лісопродукції за заниженими цінами в загальній сумі 37836,35 грн.

- забезпечити відшкодування в доход бюджету на реєстраційний рахунок управління державного казначейства в Тячівському районі кошти в загальній сумі 4790,66 грн. за незаконну вилучено земельну ділянку площею 1,8 га.

- вжити заходи щодо стягнення з осіб, винних у незаконній рубці дерев, незаконному вирубуванні межових дерев, винних у пошкодженні межових дерев в загальній сумі 192279,58 грн.

- вжити заходи щодо забезпечення відшкодування нестачі з винних осіб в загальній сумі 7476,00 грн.

- стягнути за договором генерального підряду від 30.05.2008 р. № 100 зайво витрачені кошти на будівництво та ремонт доріг, які були допущені внаслідок завищення вартості будівельних робіт в загальній сумі 18197,02 грн.

- забезпечити відшкодування в доход відповідних бюджетів з винних осіб коштів в загальній сумі 61200,00 грн. за накладені майнові стягнення.

3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя С. І. Рейті