КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 2а-8185/09/0670 Головуючий у 1-й інстанції: Семенюк М.М. Суддя-доповідач: Данилова М. В.
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"17" листопада 2010 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - судді Данилової М. В.,
суддів: Бистрик Г.М., Кучми А.Ю.
при секретарі Горбачовій Ю.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві апеляційну скаргу Новоград Волинської обєднаної Державної податкової інспекції Житомирської області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 14 травня 2010 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Церсаніт Інвест»до Новоград Волинської обєднаної Державної податкової інспекції Житомирської області, Головного управління Державного казначейства України в Житомирській області про визнання недійсним податкових повідомлень рішень, -
ВСТАНОВИЛА:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати нечинним податкові повідомлення рішення Новоград Волинської обєднаної Державної податкової інспекції Житомирської області від 17 березня 2009 року №0002682330/0, №0002682330/1 від 14 квітня 2009 року, №0002682330/2 від 03 липня 2009 року, №000268230/3 від 17 вересня 2009 року та стягнути з Державного бюджету України на його користь суму бюджетного відшкодування по податку на додану вартість за період з 01 вересня 2007 року по 30 листопада 2008 року в розмірі 16722803,00 грн.
Позивачем 11 січня 2010 року подано заяву про зменшення позовних вимог, в якій він просив визнати нечинним оскаржувані податкові повідомлення рішення Новоград Волинської обєднаної Державної податкової інспекції Житомирської області в частині зменшення суми бюджетного відшкодування на 13322338,00 грн. та стягнути дану суму з Державного бюджету на його користь.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 14 травня 2010 року позовні вимоги задоволено частково.
Не погоджуючись з прийнятою постановою, відповідач Новоград Волинська обєднана Державна податкова інспекція Житомирської області подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати дану постанову та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити, оскаржувану постанову суду в частині задоволення позовних вимог скасувати та в цій частині прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог. В іншій частині оскаржувану постанову суду залишити без змін.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 198 КАС України, суд апеляційної інстанції скасовує постанову суду та приймає нову постанову з підстав, передбачених ст.202 КАС України.
Колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.
З матеріалів справи вбачається, що Новоград Волинською обєднаною Державною податковою інспекцією Житомирської області проведено виїзну позапланову документальну перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за грудень 2008 року, яка виникла за рахунок відємного значення з податку на додану вартість, що декларувався за період з 01 вересня 2007 року по 30 листопада 2008 року, за результатами якої складено акт №442/05-53/23-30/33529350 від 17 березня 2009 року.
Даним актом встановлено, що позивачем порушено абз. «а»п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 ЗУ «Про податок на додану вартість», а саме завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за грудень 2008 року на 16722803 грн., оскільки позивачем своєчасно не заявлено бюджетне відшкодування у звітних періодах, де було проведено фактичну сплату податку на додану вартість, а тому ним втрачено право на декларування відшкодування податку на додану вартість за грудень 2008 року. Вказана сума в подальшому не може бути заявлена для відшкодування, лише може бути зарахована у зменшення податкових зобовязань з податку на додану вартість наступних періодів. Крім того, позивачем при розрахунку бюджетного відшкодування в податковій декларації з податку на додану вартість за грудень 2008 року не вірно враховано залишки відємного значення попередніх періодів та не враховано результати позапланових виїзних перевірок бюджетного відшкодування за період з вересня 2007 року по листопад 2008 року, за наслідками яких були прийняті рішення форми «В2»щодо збільшення бюджетного відшкодування в рахунок майбутніх платежів на загальну суму 9002453 грн.
На підставі даного акту Новоград Волинською обєднаною Державною податковою інспекцією Житомирської області були прийняті оскаржувані податкові повідомлення рішення, які оскаржувалися позивачем в адміністративному порядку.
Новоград Волинською обєднаною Державною податковою інспекцією Житомирської області було визнано суму бюджетного відшкодування позивача в розмірі 3400465,00 грн. Тобто, позивачу оскаржуваними податковими повідомленнями - рішеннями було зменшено суму бюджетного відшкодування на суму 13322338 грн. (16722803,00 грн. - 3400465,00 грн.).
Підпунктом 7.7.2 п.7.2 ст.7 ЗУ «Про податок на додану вартість»визначено, що якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).
ЗУ «Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України»внесено зміни до абз. «а»п.п.7.7.7 п.7.2 ст.7 ЗУ «Про податок на додану вартість»підлягає частина від'ємного значення, розрахованого згідно п.п.7.7.1 цього пункту, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).
У звязку зі зміною порядку розрахунку суми бюджетного відшкодування, Наказом Державної податкової адміністрації України від 17 березня 2008 року №159 «Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість»викладено в новій редакції форму податкової декларації з податку на додану вартість, затверджену наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 року №166 якими змінено порядок розрахунку суми бюджетного відшкодування та затверджено нову форму податкової декларації з податку на додану вартість з додатками до неї №№2,3,4,5, яка подається починаючи з березня 2008 року, та передбачає розшифрування накопиченого залишку відємного значення попередніх періодів у додатку 2 до Декларації з податку на додану вартість.
Відповідно до листа №7614/23-30 від 26 лютого 2009 року та №9224/23-30 від 17 березня 2009 року Новоград Волинською обєднаною Державною податковою інспекцією Житомирської області було витребувано у позивача первинні документи для підтвердженням задекларованих показників в декларації та уточнюючих розрахунків за грудень 2008 року. Документи, що витребовувались позивачем надані не були. Колегія суддів приходить до висновку, що суму бюджетного відшкодування в розмірі 13322338 грн. не підтверджена первинними документами.
Слід, також, зазначити, що постановою Новоград Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 27 травня 2009 року директора ТОВ «Церсаніт Інвест»Кровяка З.А. було притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.2 КУпАП, а саме за ведення податкового обліку з порушенням встановленого законодавством порядку, що призвело до завищення бюджетного відшкодування за грудень 2008 року в розмірі 16722803,00 грн.
Постановою Новоград Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 14 травня 2009 року головного бухгалтера ТОВ «Церсаніт Інвест»було притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.2 КУпАП, а саме за ведення податкового обліку з порушенням встановленого законодавством порядку, що призвело до завищення бюджетного відшкодування за грудень 2008 року в розмірі 16722803,00 грн.
Новоград Волинською обєднаною Державною податковою інспекцією Житомирської області у відповідності до вимоги ч.2 ст.71 КАС України доведено правомірність прийнятих нею рішень.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що рішення суду першої інстанції прийняте з порушенням норм матеріального права.
Отже, оскаржувана постанова суду в частині задоволення позовних вимог підлягає скасуванню з прийняттям в цій частині нової постанови, якою в задоволенні позовних вимог слід відмовити в повному обсязі. В іншій частині оскаржувану постанову суду слід залишити без змін.
Керуючись статтями 160, 196, 198, 202, 205, 207, 212 КАС України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Новоград-Волинської обєднаної Державної податкової інспекції - задовольнити.
Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 14 травня 2010 року в частині зменшення сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за період з грудня 207 року по жовтень 2008 року у розмірі 4319885 грн. - скасувати.
Прийняти нову постанову, якою в частині задоволення позовних вимог ТОВ «Церсаніт Інвест» до Новоград Волинської обєднаної Державної податкової інспекції Житомирської області, Головного управління Державного казначейства України в Житомирській області про визнання недійсними податкових повідомлень рішень - відмовити.
В іншій частині постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 14 травня 2010 року залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий:
Судді: