Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
22.11.10Справа №2а-3071/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі< колегії суддів >: головуючого судді - Куімова М.В.;
при секретарі - Богдановій В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомКомунального підприємства "Агенство "Союзпечать"< Список ><Позивач в особі >доДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя< Список ><Відповідач в особі >про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкції, суд, -
ВСТАНОВИВ:
КП «Агенство «Союзпечать» звернулось до суду з адміністративним позовом до ДПІ в Ленінському районі м. Севастополя про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 24.09.2010 року № 000593. Позовні вимоги мотивовані тим, що 14.09.2010 року відповідачем проведена перевірка магазину «Філателія», який належить позивачу. За наслідками перевірки було прийняте спірне рішення про застосування штрафних санкцій. Але позивач вважає, що перевірка була проведена із порушенням вимог чинного законодавства, а тому прийняте рішення про застосування штрафних санкцій є неправомірним та просить його скасувати.
У судовому засіданні представники позивача Щербатюк І.А. та Пестрецова Г.Н. підтримали позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача Бойко І.В. у судовому засіданні з позовом не погодилася у повному обсязі з підстав, викладених у письмових запереченнях.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно пункту 2 частини 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Статтею 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
3) застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування;
4) забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення;
5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;
6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;
7) подавати до органів державної податкової служби звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця;
8) реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України;
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
10) друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років;
11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
14) вводити в експлуатацію, проводити технічне обслуговування, ремонтувати реєстратори розрахункових операцій через центри сервісного обслуговування у встановленому порядку;
15) надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України "Про захист прав споживачів". Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.
Відповідно до ст. 112 Закону України "Про державну податкову службу в України" посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: 1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; 2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення. Ненадання цих документів платнику податків або їх надання з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, є підставою для недопущення посадових осіб органу державної податкової служби до проведення планової або позапланової виїзної перевірки.
У судовому засіданні встановлено, що ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя з метою здійснення контролю за додержанням порядку проведення розрахунків за товари (послуги) проведено оперативну перевірку господарської одиниці магазину, розташованого по вул. Володарського, 19, що належить КП «Агенство «Союзпечать» з питань дотримання вимог Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».
На проведення перевірки були оформлені направлення від 09.09.2010 року № 008104/23-326/01-10 та 008104/23-326/01-101, реквізити яких відображені в акті перевірки. Зазначені направлення вручені старшому продавцю ОСОБА_1., що підтверджується її особистим підписом та відповідні посадові особи ДПІ були допущені нею до проведення перевірки.
Перевіркою було встановлено порушення п.п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що було зафіксовано в акті перевірки № 0524/27/02/23/03347945 від 14.09.2010 року. Порушення виразилися у непроведенні розрахункової операції через РРО, невидачі покупцю розрахункового документа встановленої форми, незабезпеченні відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, зазначеній у денному звіті РРО. Крім того, перевіркою книги ОРО встановлено та зафіксовано порушення вимог п. 9 ст. 3 вищезгаданого Закону, що виразилося у незберіганні та нездійсненні щоденного друку 42 фіскальних звітних чеків.
На підставі акту перевірки ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя було прийняте рішення №0005932330 від 24.09.2010 року про застосування до КП «Агенство «Союзпечать» штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 14461,50 грн.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що ненадання платнику податків у разі проведення виїзних планових та позапланових перевірок, передбачених п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» документів, є підставою для недопущення посадових осіб органу ДПС до проведення відповідної перевірки, однак це не є підставою для визнання нечинним рішення про застосування штрафних санкцій за результатами вже проведеної перевірки, якою виявлені певні порушення.
Отже, суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Повний текст постанови складено та підписано 26 листопада 2010 року.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 94, 158-161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволені позову Комунального підприємства «Агентство «Союзпечать» до Державної податкової інспекції в Ленінському районі м. Севастополя про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкції, - відмовити.
Судові витрати у справі віднести на рахунок Комунального підприємства «Агентство «Союзпечать».
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги.
СуддяпідписМ.В. Куімов
Судді:< підпис ><Суддя >
< З оригіналом згідно >
Суддя< підпис >М.В. Куімов
Судді:< підпис ><Суддя >