Справа № 2а- 875/10
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2010 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі
головуючого судді Клімашевської І.В.
з участю секретаря Шелест А.Ю.
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача Яремко Т.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Охтирка справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі Сумської області про визнання бездіяльності протиправною, зобовязання проведення нарахування пенсійного забезпечення відповідно до норм чинного законодавства,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_3 звернувся в суд з вказаним позовом в вересні 2010 року. Вимоги обґрунтовував тим, що він є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія І) інвалідом ІІІ групи і тому має пільги і компенсації, встановлені Законом України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Крім того, зазначив, що на з 01.01.2006 року він перебуває на обліку в Управлінні ПФУ в Охтирському районі та отримує пенсію як особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.
На підставі зазначеного Закону йому призначено щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну його здоровю, розмір якої повинен визначатися виходячи з мінімальної пенсії за віком, яка встановлена законами, але відповідач визначав розмір зазначеної додаткової пенсії позивачеві згідно з постановою Кабінету Міністрів України.
Позивач стверджував, що статтями 50 та 54 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” встановлено, що він має право на щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоровю, у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, та розмір його пенсії не може бути нижчим 6 мінімальних пенсій за віком.
За таких обставин позивач вимушений був звернутись до суду з адміністративним позовом, в якому просив: поновити пропущений строк звернення до суду з адміністративним позовом; визнати протиправною бездіяльність УПФУ в Охтирському районі з приводу не нарахування та недовиплати йому основної та додаткової пенсії, як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи; зобовязати відповідача, Управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі Сумської області, здійснити йому перерахунок державної пенсії , як інваліду 3 групи, щодо захворювання яких встановлено звязок з Чорнобильською катастрофою, в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, та пере6рахунок додаткової пенсії як інваліду 3 групи за шкоду, заподіяну здоровю, в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, згідно до ст. 50 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, відповідно до встановленого нового розміру прожиткового мінімуму, починаючи з 01.01.2006 року.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.
Представник відповідача позов не визнав повністю та в своїх запереченнях зазначив, що позивач ОСОБА_3 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Охтрському районі з 02.12.2002 року. З моменту постановки на облік та до 26.03.2003 року він отримував пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення». З 26.03.2003 року за особистою заявою ОСОБА_3 він отримував пенсію відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». З 25.05.2005 року одержував пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», а з 01.01.2006 року знову відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Обчислення пенсій ОСОБА_3 з 01.01.2006 року здійснюється управліням Пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Постанови Кабінету Міністрів України №530 від 22.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», Постанови Кабінету Міністрів України №654 від 16.07.2008 року «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян».
Вважала, що за таких обставин підстав для перерахунку пенсії немає, тому в задоволенні позову просила відмовити.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали даної справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоровя, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_3 являється особою, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія І), та має право на пільги і компенсації, встановлені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Внаслідок захворювання, повязаного з виконанням службових обовязків із ліквідації наслідків аварії, його визнано інвалідом ІІІ групи.
Встановлено, що в управлінні ПФУ в Охтирському районі він перебуває на обліку з 02.12.2002 року та декілька разів переходив на різні види пенсії. З 01.01.2006 року ОСОБА_3 отримує пенсію відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що підтверджується письмовими матеріалами наданими відповідачем.
Відповідно до частини першої статті 50 зазначеного Закону особам, віднесеним до категорії 1, які є інвалідами ІІІ групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоровю, у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком.
Згідно з частиною четвертою статті 54 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в усіх випадках розмір пенсій для інвалідів ІІІ групи, щодо яких встановлено звязок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим 6 мінімальних пенсій за віком .
Таким чином, позивач ОСОБА_3 має право на призначення державної пенсії в розмірі, не нижчому 6 мінімальних пенсій за віком, та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоровю, у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком.
Наявність такого права у позивача є визначальною для вирішення вказаного спору, крім того, це право гарантується Конституцією України (частина друга статті 46 Конституції України).
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Разом з цим встановлено, що розмір основної і додаткової пенсії позивачу нараховані сплачені позивачу у меншому розмірі ніж передбачено ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи».
Так, з гідно довідки №394 від 21 жовтня 2010 року, наданої УПФУ в Охтирському районі, основна пенсія ОСОБА_3 виплачувалась в таких розмірах:
- з 01.01.2006 по 31.12.2007 733,77 грн.;
- з 01.01.2008 по 31.03.2008 846,00 грн.;
- з 01.04.2008 по 21.05.2008 865,80 грн.;
- з 22.05.2008 по 30.06.2008 870 грн.;
- з 01.07.2008 по 31.10.10 980 грн.
Згідно довідки № 395 від 21 жовтня 2010 року, розмір додаткової пенсіі, що виплачувалась УПФУ в Охтирському районі ОСОБА_3, становив:
- з 26.03.2003 по 31.12.2007 8,31 грн.;
- з 01.01.2008 по 31.03.2008 70,15 грн.;
- з 01.04.2008 по 30.06.2008 72,15 грн.;
- з 01.07.2008 по 30.09.2008 72,30 грн.;
- з 01.10.2008 по 31.10.2009 74,70 грн.;
- з 01.11.2009 по 31.12.2009 85,95 грн.;
- з 01.01.2010 по 31.03.2010 104,25 грн.;
- з 01.04.2010 по 30.06.2010 105,90 грн.;
- з 01.07.2010 по 31.08.2010 106,35 грн.
Натомість, з 01.01.2006 року основний розмір пенсії передбачений ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» не міг бути менший 6 мінімальних пенсій за віком, тобто 2100 грн., з 01.04.2006 року 2154 грн., з 01.10.2006 року 2196 грн., 01.01.2007 року 2280 грн., 01.04.2007 року 2436 грн., з 01.10.2007 року 2466 грн.. Розмір мінімальної пенсії за віком визначається відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
З 01.01.2006 року додатковий розмір пенсії передбачений ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» не міг бути менший 50% мінімальної пенсії за віком, тобто 175,00 грн., з 01.04.2006 року 179,50 грн., з 01.10.2006 року 183,00 грн., 01.01.2007 року 190,00 грн., 01.04.2007 року 203,00 грн., з 01.10.2007 року 205,50 грн.
Відповідно до ст. 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», зі змінами внесеними Законом України № 749-5 від 15.03.2007 року, прожитковий мінімум для особи, яка втратила працездатність, визначений з 1 січня 380 грн., з 1 квітня 406 грн., з 1 жовтня 411 грн. При цьому, зазначена стаття доповнена абзацом, яким передбачено, що для визначення мінімального розміру пенсії за віком відповідно до абзацу 1 частини 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» з 1 квітня та з 1 жовтня 2007 року застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначений абзацом 5 частини 1 цієї статті, збільшений на 1 відсоток, що складає відповідно 410 грн. 06 коп. та 415 грн. 11 коп.
Таким чином, позивачу, як інваліду ІІІ групи, як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, 1 категорії, розмір додаткової пенсії в 2007 році повинен був розраховуватися, виходячи із наведених розмірів прожиткового мінімуму.
Незважаючи на це, розмір, з якого виходив відповідач при розрахунку пенсії позивачу, був нижчій, ніж прожитковий мінімум (відповідно мінімальна пенсія за віком), встановлений Законом України «Про Державний бюджет України 2007 рік».
Пунктом 28 розділу ІІ Закону України від 28 грудня 2007 року № 107-VI «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» статтю 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» викладено в новій редакції: особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах: інвалідам IІІ групи 15 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; інвалідам ІІ групи 20 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; ч. ч. 3, 4 статті 54 замінено чотирма частинами, за змістом яких у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено звязок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987-1990 роках по III групі інвалідності 140% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, по II групі інвалідності 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначається на момент виплати пенсії згідно із законом про Державний бюджет України і не може коригуватися іншими нормативно-правовими актами. Рішенням Конституційного Суду України №10рп/2008 від 22.05.2008 року у справі «щодо предмета та змісту закону про державний бюджет України» визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення статті 67 розділу 1, пунктів 2-4, 6-8, 10-18, підпункту 7 пункту 19, пунктів 20-22, 24-34, підпунктів 1-6, 8-12 пункту 35, пунктів 36-100 розділу ІІ Закону України №107-УІ, в тому числі і зміни, внесені до ст.ст. 50, 54, 67 Закону України «Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Рішення Конституційного Суду має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у звязку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень Закону України №107-УІ, визнаних не конституційними.
Таким чином, положення пункту 28 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №107-УI від 28.12.2007 року втратило чинність 22 травня 2008 року. Тому вихідним критерієм розрахунку державної та додаткової пенсії виступає мінімальна пенсія за віком, розмір якої згідно зі ст.28 Закону №1058-ІУ встановлюється в розмірі, визначеному законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, оскільки вказаний мінімальний розмір є певним стандартом, в порівнянні з яким визначаються розміри інших видів виплат та допомог.
Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані не конституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Таким чином, з 01 січня 2008 року по 21 травня 2008 року обчислення основної та додаткової пенсії позивачу повинно було здійснюватись у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а з 22 травня 2008 року згідно мінімального розміру пенсії за віком, для визначення якого застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначений Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік.
Однак відповідач діяв у супереч зазначеного, нараховуючи і виплачуючи позивачу основну пенсію менше 6 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію у розмірі 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Доводи відповідача про необхідність застосування до спірних відносин постанов КМУ № 530 від 28.05.2008 р., № 654 від 16.07.2008 р., необґрунтовані, оскільки зазначеними постановами встановлено розміри державної та додаткової пенсій в твердій грошовій сумі, що суперечить статтям 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якими встановлено розміри державної та додаткової пенсій як величини кратні мінімальної пенсії за віком.
В даному випадку мають враховуватися засади пріоритетності Законів України над урядовими нормативними актами та вимоги ст.92 Конституції України, згідно якої виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина (п.1) та основи соціального захисту (п.60).
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.
З огляду на викладене відповідач діяв з порушеннями зазначених положень Закону та прав позивача у період з 01.01.2006 року по 31.12.2007 року і з 22.05.2008 року по день винесення рішення по цій справі, тому вимога позивача щодо визнання бездіяльності УПФУ в Охтирському районі з приводу ненарахування та невиплати йому державної основної та додаткової пенсії підлягає задоволенню.
Крім того, суд приходить до висновку, що оскільки обовязок по нарахуванню та сплаті пенсії покладається на органи Пенсійного фонду України, необхідно забезпечити захист прав позивача шляхом зобовязання відповідача здійснити перерахунок державної пенсії та додаткової пенсії за період з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по день винесення постанови.
Позивачем заявлена вимога про зобовязання відповідача здійснити перерахунок пенсії з часу постановлення на облік.
Пунктом 3 ч. 1 ст. 268 ЦК України передбачено неможливість застосування строку позовної давності до вимог позивача, які по суті є вимогою по відшкодуванню шкоди, завданої здоровю, в звязку з чим відсутні підстави для застосування наслідків пропуску строку для звернення до суду в частині зобовязання здійснити перерахунок додаткової пенсії. Тому вимоги позивача підлягають задоволенню, а додаткова пенсія перерахуванню з часу постановлення ОСОБА_3 на облік до управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі Сумської області за Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 01.01.2006 року.
Відповідно до положень ст.ст. 99, 100 КАС України, в редакції від 07.07.2010 року, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого Кодексом або іншими законами, який становить шість місяців з часу, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволені адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Суд приймає до уваги відсутність заяви сторони про застосування наслідків пропуску строку на звернення до суду з позовом, тому дійшов висновку про задоволення вимог позивача в частині зобовязання здійснити перерахунок основної пенсії. Тому вимоги позивача підлягають задоволенню, а основна пенсія перерахуванню з часу постановлення ОСОБА_3 на облік до управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі Сумської області за Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 01.01.2006 року.
Відповідно до ст. ст.161,257 КАС України постанова суду підлягає негайному виконанню відповідачем.
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Оскільки позивач оскаржує неправомірні дії органу державного управління, а саме Управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі, а тому на користь позивача належить стягнути судовий збір у сумі 3 гривні 40 копійок.
Судом встановлено, що при зверненні до суду позивачем було сплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 33,60 грн.
Ст.87 КАС України визначено види витрат, повязаних з розглядом адміністративних справ, до яких витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи не відносяться.
За таких обставин та на підставі ст.98 КАС України суд вважає необхідним повернути позивачу зайво сплачену суму витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Крім того, в матеріалах справи наявна угода про надання юридичної допомоги позивачу та квитанція до приходного касового ордеру від 01.10.2010 року на суму 1000 грн.
У відповідності зі ст. 90 КАС України витрати, пов'язані з оплатою правової допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної правової допомоги. Граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу встановлюється законом.
Виходячи з п.1. ч.1 додатку до Постанови КМУ «Про граничні розміри компенсації витрат, повязаних з розглядом цивільних та адміністративних справ, і порядок їх компенсації за рахунок держави» передбачається, що граничний розмір витрат, повязаних з правовою допомогою стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, якщо компенсація сплачується іншою стороною, не повинен перевищувати суму, що обчислюється, виходячи з того, що зазначеній особі, виплачується 40 відсотків розміру мінімальної заробітної плати за годину її роботи.
З урахуванням часу, витраченого на складання представником позовної заяви, яка містить загальнопоширений текст та за участь у судовому засіданні, на котрі в цілому витрачено незначний час, враховуючи складність справи, виходячи із принципів обєктивності, розумності та справедливості, суд вважає за необхідне стягнути з управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області на користь ОСОБА_3 500 гривень витрат на правову допомогу.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.19 Конституції України, ст.50,54,67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ч.3 ст.45 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”, Законом України “Про Державний бюджет України на 2009 рік”, ст.ст. 6,9,17, 158-163, 167,185,186 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов ОСОБА_3 задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Управління пенсійного фонду України в Охтирському рацйоні з приводу ненарахування та недовиплати ОСОБА_3 державної основної та додаткової пенсії, як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської кататрофи.
Зобов»язати управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі Сумської області здійснити ОСОБА_3 перерахунок державної пенсії у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком відповідно до вимог ст. 54 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та перерахунок додаткової пенсії як інваліду 3 групи за шкоду заподіяну здоров»ю, в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, згідно до ст.50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру пенсії за віком визначеної ст. 28 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по день винесення постанови з урахуванням фактично здійснених виплат.
В іншій частині позову відмовити.
Стягнути з УПФУ в Охтирському районі на користь ОСОБА_3 3,40 грн. понесених судових витрат та 500 грн. витрат на правову допомогу, а всього 503,40 грн.
Зобов"язати Охтирське управління Державного казначейства Головного управління Державного казначейства України в Сумській області повернути ОСОБА_3 витрати на ІТЗ розгляду справи в розмірі 33,60 грн. (тридцять три гривні 60 копійок), які було сплачено за квитанцією №2229.447.2 від 15.09.2010р. Сумській філії ПАТ КБ «Приватбанк», м.Суми на користь державного бюджету Охтирського раойну на розрахунковий рахунок № 31215259700013, МФО 837013, ОКПО 23635347.
Постанова суду підлягає негайному виконанню відповідачем.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Охтирський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її проголошення. Особи, які беруть участь у розгляді справи, але не були присутні під час проголошення рішення, мають право оскаржити постанову в 10 денний строк з моменту отримання її копії.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду І.В.Клімашевська
Справа № 2а- 875/10
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(резолютивна частина)
22 жовтня 2010 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі
головуючого судді Клімашевської І.В.
з участю секретаря Шелест А.Ю.
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача Яремко Т.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Охтирка справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі Сумської області про визнання бездіяльності протиправною, зобовязання проведення нарахування пенсійного забезпечення відповідно до норм чинного законодавства,
Керуючись ст.19 Конституції України, ст.50,54,67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ч.3 ст.45 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”, Законом України “Про Державний бюджет України на 2009 рік”, ст.ст. 6,9,17, 158-163, 167,185,186 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов ОСОБА_3 задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Управління пенсійного фонду України в Охтирському рацйоні з приводу ненарахування та недовиплати ОСОБА_3 державної основної та додаткової пенсії, як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської кататрофи.
Зобов»язати управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі Сумської області здійснити ОСОБА_3 перерахунок державної пенсії у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком відповідно до вимог ст. 54 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та перерахунок додаткової пенсії як інваліду 3 групи за шкоду заподіяну здоров»ю, в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, згідно до ст.50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру пенсії за віком визначеної ст. 28 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по день винесення постанови з урахуванням фактично здійснених виплат.
В іншій частині позову відмовити.
Стягнути з УПФУ в Охтирському районі на користь ОСОБА_3 3,40 грн. понесених судових витрат та 500 грн. витрат на правову допомогу, а всього 503,40 грн.
Зобов"язати Охтирське управління Державного казначейства Головного управління Державного казначейства України в Сумській області повернути ОСОБА_3 витрати на ІТЗ розгляду справи в розмірі 33,60 грн. (тридцять три гривні 60 копійок), які було сплачено за квитанцією №2229.447.2 від 15.09.2010р. Сумській філії ПАТ КБ «Приватбанк», м.Суми на користь державного бюджету Охтирського раойну на розрахунковий рахунок № 31215259700013, МФО 837013, ОКПО 23635347.
Постанова суду підлягає негайному виконанню відповідачем.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Охтирський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її проголошення. Особи, які беруть участь у розгляді справи, але не були присутні під час проголошення рішення, мають право оскаржити постанову в 10 денний строк з моменту отримання її копії.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду І.В.Клімашевська