Постанова № 12468247, 15.11.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
15.11.2010
Номер справи
2а-9807/09/12/0170
Номер документу
12468247
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

15.11.10Справа №2а-9807/09/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Котаревій Г.М., при секретарі Тарасовій О.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості по штрафним санкціям у розмірі 1099953,75 грн.,

за участю представників:

позивача Нечаєва Н.О., довіреність № 3/10-0 від 13.01.2010 року;

відповідача не зявився;

Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 по штрафним санкціям за порушення Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 1099953,75 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 04.09.2009 року відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою суду від 28.05.2010 року провадження по справі зупинено до набрання законної сили рішенням по справі № 2а-5892/10/07/0170 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим про визнання незаконним та скасування рішення.

Ухвалою суду від 12.10.2010 року провадження по справі поновлено.

У судовому засіданні, яке відбулось 15.11.2010 року, представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 07.12.2010 року зареєстрований виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як фізична особа-підприємець, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію від 07.12.2007 року (а.с.10).

Згідно з довідкою № 26443 від 13.12.2007 року (а.с.11) відповідач з 13.12.2007 року зареєстрований як платник податку в ДПІ в м. Сімферополі АР Крим за № 36991.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначає Закон України «Про державну податкову службу в України», відповідно до ст.4 якого Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, якому підпорядковуються зокрема Державна податкова інспекція в АРК .

До прав органів державної податкової служби відноситься згідно з п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в України» ( далі Закон) здійснення документальних невиїзних перевірок, а також планових та позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності повноти нарахування і сплати податків та зборів ( обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями іншими відокремленими підрозділами, що не мають статус юридичної особи а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності.

Керуючись наданим правом, на підставі направлень від 02.02.2009 року № 826 та № 827 (а.с.12-13) посадовими особами Державної податкової інспекції в м. Сімферополь АР Крим 09.02.2009 року проведено перевірку господарської одиниці кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1» (АДРЕСА_2, що належить відповідачу, за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської.

За результатами перевірки складено акт №001061/0257/01/09/23/НОМЕР_1 від 09.02.2009 року, в якому зафіксовано порушення відповідачем п.п.1,2,9,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме:

- не забезпечено зберігання фіскального звітного чеку в книзі обліку розрахункових операцій;

- проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;

- не роздрукування на реєстраторах розрахункових операцій фіскальних звітних чеків і не забезпечення їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

- не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (покупюрний опис до акту додається).

Так, в ході перевірки було здійснено контрольну закупку: придбано каву за ціною 3 грн. та 50 гр. коньяку «Грінвіч» за ціною 6 грн., обслуговування 1% - 1 грн., на загальну суму 10,00 грн.

Вказана розрахункова операція проведена без використанням реєстратора розрахункових операцій Міні-500.02 МЕ (реєстраційне посвідчення № 0109010390, заводський № 57142210ПВ, фіскальний № 0109010390), за допомогою якого здійснюється торговельна діяльність відповідачем, розрахунковий документ не роздрукований.

Крім того, перевіркою встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, визначеній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, сума невідповідності становить 107,00 грн.

Перевіркою встановлено, що відповідач з 03.06.2009 року здійснює торгівлю алкогольними напоями з придбанням відповідної ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями № 844948 строком дії з 29.05.2008 року по 29.05.2008 року. До п. 1 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстратора розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1336 від 23.08.2000 року, включено роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку).

Враховуючи те, що як було встановлено вище, відповідач здійснює торгівлю алкогольними напоями, всі здійснювані ним розрахункові операції необхідно проводити з використанням реєстратора розрахункових операцій.

Відповідно до звіту субєкта малого підприємництва фізичної особи платника єдиного податку, загальна сума отриманого у 2008 році прибутку становить 206744,20 грн. Згідно зі звітами про використання реєстратора розрахункових операцій за 2008 рік, сума проведена через РРО становить 5414,45 грн. Таким чином, встановлений факт не проведення розрахунків в 2008 році через реєстратор розрахункових операцій Міні-500.02 МЕ № 57142210ПВ на суму 201329,75 грн.

Також проведеною перевіркою встановлено несвоєчасне роздрукування фіскальних звітних чеків в кількості 8 штук: фіскальний звітний чек № 0161 за 02.02.2009 року роздрукований 03.02.2009 року, фіскальний звітний чек № 0156 за 28.01.2009 року роздрукований 29.01.2009 року, фіскальний звітний чек № 0144 за 14.01.2009 року роздрукований 15.01.2009 року, фіскальний звітний чек № 0131 за 27.12.2008 року роздрукований 28.12.2008 року, фіскальний звітний чек № 0119 за 15.12.008 року роздрукований 16.12.2008 року, фіскальний звітний чек № 0075 за 28.10.2008 року роздрукований 29.10.2008 року.

Акт перевірки акт №001061/0257/01/09/23/НОМЕР_1 від 09.02.2009 року підписаний представником відповідача з запереченнями, один примірник акту отриманий.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі по тексту Закон).

Статтею 1 вказаного Закону передбачено застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Згідно з п. 4 вказаної статті, у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 22 Закону встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

На підставі зазначеного вище, враховуючи порушення, виявлені під час перевірки, позивачем було зроблено розрахунок фінансових санкцій, що підлягають застосуванню до відповідача на суму 1009953,75 грн. ((10,00 грн.х5) +(340,00 грн.х8)+(201329,75грн.х 5)+107,00 грн.х5)).

Позивачем 25.02.2009 року прийнято рішення № 00037772303 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1009953,75 грн.

Вказане рішення отримане відповідачем 25.02.2009 року, про що свідчить відмітка на корінці цього рішення.

Не погодившись з рішенням Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим рішення № 00037772303 від 25.02.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій, відповідач звернувся з позовом до Окружного адміністративного суду АР Крим про його оскарження.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 10.06.2010 року по справі № 2а-5892/10/7/0170 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим про визнання не законним та скасування рішення № 00037772303 від 25.02.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій, у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Вказаним судвим рішенням встановлено факт правомірності застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 1009953,75 грн. на підставі рішення № 00037772303 від 25.02.2009 року.

Постанова Окружного адміністративного суду АР Крим від 10.06.2010 року по справі № 2а-5892/10/7/0170 оскаржена не була.

Відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Згідно з ч. 2 ст. 255 КАС України обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Аналогічне правило встановлено ч. 1 ст. 72 КАС України, а саме: обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Враховуючи зазначене вище, суд дійшов висновку про правомірність та обґрунтованість вимог позивача щодо стягнення з відповідача 1009953,75 грн. штрафних (фінансових) санкцій на підставі рішення № 00037772303 від 25.02.2009 року.

Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Станом на день розгляду справи, заборгованість з фінансових санкцій відповідачем не сплачена та становить 1009953,75 грн.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості у повному обсязі, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

У судовому засіданні, яке відбулось 15.11.2010 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Відповідно до вимог ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 22.11.2010 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (95000, АДРЕСА_1, відомості про відкриті рахунки в установах банків в матеріалах справи відсутні) на користь державного бюджету м. Сімферополя (р/р 31114104700002 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026,ЄДРПОУ 34740405; код платежу 3021080908) 1009953,75 грн. заборгованості.

У разі неподання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Котарева Г.М.