Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 946/10091/24
Провадження № 3/946/86/25
У К Р А Ї Н А
ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 січня 2025 року м. Ізмаїл
Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Яковенко І.І., розглянув справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Ізмаїлі Одеської області, громадянина України, директора ТОВ «Судноремонтне підприємство «Дунайсудносервіс», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
встановив:
ОСОБА_1 , являючись посадовою особою, а саме директором ТОВ «Судноремонтне підприємство «Дунайсудносервіс», в порушення вимог п.п. 39.4.2.1, п.п. 39.4.2 п. 39.4 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами і доповненнями), порушив порядок ведення податкового обліку, в частині несвоєчасного декларування платником податків контрольованих операцій у поданому звіті про контрольовані операції за 2023 рік, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Притягуваний ОСОБА_1 у судовому засіданні в повному обсязі визнав себе винним у вчиненні адміністративного правопорушення, погодившись з обставинами викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення, але заявив клопотання про закриття справи про адміністративне правопорушення, у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП, зазначивши, що звіт про контрольовані операції за 2023 рік був поданий 20.09.2024, а термін його подачі становив до 30.09.2024. Після того, як була виявлена помилка в звіті, вона була виправлена. Але як з 20.09.2024, так і з 30.09.2024 на наданий час пройшло більш ніж три місяці, у зв`язук з чим строки накладення адміністративного стягнення сплили.
Крім повного визнання вини притягуваним ОСОБА_1 , його вина у порушенні порядку ведення податкового обліку повністю підтверджується сукупністю досліджених судом доказів.
Так, відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці данні встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Згідно даним протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 порушив порядок ведення податкового обліку, в частині несвоєчасного декларування платником податків контрольованих операцій у поданому звіті про контрольовані операції за 2023 рік.
Крім того, вказані обставини справи також підтверджуються даними акту №53297/14-32-23-01/31893917 від 09.12.2024 про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Судноремонтне підприємство «Дунайсудносервіс» з питань не своєчасного декларування контрольованих операцій у поданому звіті про контрольовані операції за 2023 рік, з якого вбачається, що звіт про контрольовані операції за 2023 рік був поданий 20.09.2024, в якому помилково не було включено господарські операції з компанією-нерезидентом з безоплатного отримання металобрухту відходів металобрухту на суму 116280 грн, чим порушено вимоги п/п. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України.
Таким чином, аналіз сукупності усіх досліджених у суді доказів, дозволяє суду дійти висновку про наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, та про доведеність винності ОСОБА_1 в його вчиненні.
Однак, суд вважає, що провадження у цій справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід закрити з наступних підстав.
Так, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю при закінченні на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 цього Кодексу. Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
На думку суду, наявне правопорушення не можна вважати триваючим, у зв`язку з тим, що ОСОБА_1 , являючись посадовою особою, допустив порушення порядку ведення податкового обліку шляхом несвоєчасного декларування платником податків контрольований операцій у поданому звіті про контрольовані операції за 2023 рік, що було вчинено ним одноразовою дією, а саме у період за 2023, коли ним було подано відповідний звіт 20.09.2024. Враховуючи, що притягуваний допустив вказане порушення одноразовими діями, то правопорушення не є триваючим. Саме тому, часом вчинення цього правопорушення є не дата складання посадовими особами Державної податкової служби України акту перевірки, а час подачі звіту про контрольовані операції за 2023 рік, тобто 20.09.2024.
Таким чином, враховуючи, що адміністративне правопорушення було вчинене ОСОБА_1 20.09.2024, то на час розгляду справи строки накладення адміністративного правопорушення вже сплинули, у зв`язку з чим у відповідності до наведеного п. 7 ч. 1 ст.247 КУпАП провадження по цій справі за ч. 1 ст.163-1 КУпАП слід закрити.
Керуючись ст.ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП, суд
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, та провадження у справі закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
СУДДЯ
Ізмаїльського міськрайонного суду І.І. Яковенко