Рішення № 124497781, 17.01.2025, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.01.2025
Номер справи
380/25113/24
Номер документу
124497781
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 січня 2025 рокусправа № 380/25113/24

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Морської Галини Михайлівни, розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, третя особа - головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі - відповідач), третя особа - головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області в якому просить: визнати незаконною та скасувати постанову старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Зайця Остапа Андрійовича про закінчення виконавчого провадження ВП№76180704 від 10 грудня 2024 року по виконавчому листі №380/14306/23 від 30.08.2024, а виконавчий лист повернути у Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції для подальшого виконання.

Ухвалою від 23.12.2024 відкрито провадження у справі, визначено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалою від 10.01.2024 залучено до участі у справі третю особу - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що постановою Восьмого апеляційного суду від 04.07.2024р. у справі №380/14306/23 Головне управління ДСНС України у Львівській області (далі Відповідач) було зобов`язане підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (далі Позивач) станом на 01 січня 2023 року з обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, зокрема, з урахуванням премії у середньому розмірі, фактично виплаченої за місяць у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнився на пенсію. На виконання зазначеного судового рішення Головним управлінням ДСНС України у Львівській області (далі Боржник) було виготовлено довідку №224-ДВ/5807 від 09.07.2024 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, в якій були зазначені складові грошового забезпечення, із відсотковими розмірами яких позивач не погоджується.

На підставі виконавчого листа старшим державним виконавцем Зайцем Остапом Андрійовичем винесена Постанова від 01.10.2024 про відкриття виконавчого провадження ВП №76180704.

Для забезпечення виконання судового рішення державним виконавцем винесена Постанова, про накладання на боржника штрафу від 14.11.2024 за невиконання рішення суду. На виконання постанови Боржником в адресу Відповідача було надіслано звіт та нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 за №399- ДВ/5807 від 25.11.2024, в якій були зазначені відомості про складові довідок та їх відсоткове значення.

Позивач стверджує, що не перевіряючи достовірності заявлених Боржником у звіті стверджень щодо виконання приписів судового рішення та посилаючись на норми п.9 ч..1 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження», державним виконавцем було винесено Постанову про закінчення виконавчого провадження ВП №76180704 від 10.12.2024.

Оскільки розмір надбавки за особливості проходження служби (125%) був зазначений в довідці не у середньому розмірі (225,6%), а грошовий еквівалент надбавки та премії був обрахований без урахування зміни окладів, то Позивач із відповідною заявою від 04.12.2024 «Про забезпечення примусового виконання судового рішення у ВП №76180704 був вимушений звернувся до державного виконавця з проханням про повторне накладання на Боржника штрафу та про забезпечення виконання приписів судового рішення, але заява Відповідачем не була взятою до уваги. Тобто, Відповідач вважає, що Боржником приписи постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.07.2024 у справі №380/14306/23 виконано в повному обсязі. На думку Позивача досудове вирішення спірних правовідносин без втручання суду є недоцільним, оскільки дії державного виконавця узгоджувалися із керівництвом Відділу. Позивач дії старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Зайця Остапа Андрійовича щодо закінчення виконавчого провадження ВП№76180 704 вважає протиправними, а винесену ним Постанову ВПМ76180704 від 10.12.2024 незаконною та такою, що потребує скасування, оскільки перешкоджає реалізації його права на отримання пенсії у визначеному законодавством розмірі.

Із вказаних підстав просить суд задовольнити позов.

Відповідач надіслав суду відзив, у якому заперечив проти позову, мотивуючи тим, що на виконанні у Відділі перебувало виконавче провадження № 76180704, з виконання виконавчого листа № 380/14306/23, виданого 30.08.2024 Львівським окружним адміністративним судом, про зобов`язання Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09 квітня 1992 року N 2262-ХІ1 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов`язковим зазначення відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, зокрема, з урахуванням премії у середньому розмірі, фактично виплаченої за місяць у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнився на пенсію, відповідно до абзацу п`ятого пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року №103.

04.12.2024 Відділом отримано лист від боржника про виконання рішення суду з відповідним документальним підтвердженням. Видано та скеровано до ГУ ПФУ у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення від 25.11.2024 у якій зазначені відсоткові значення додаткових видів грошового забезпечення відповідно до додатку 2 Порядку №45.

04.12.2024 ОСОБА_1 подано чергову заяву про забезпечення примусового виконання рішення у якій наголошує на неправильності нарахування відсоткового значення додаткових видів грошового забезпечення, а саме премії, яка, на думку стягувача, повинна бути 225,6%, та просить накласти штраф у подвійному розмірі на боржника.

Оскільки виконавчим документом №380/14306/23 не встановлено конкретний розмір відсоткового значення додаткових видів грошового забезпечення, встановлення та обчислення такого відсоткового значення є обов`язком боржника відповідно до рішення суду, а стягувач не позбавлений права визнати протиправними дії боржника, щодо зменшення відсоткового значення, звернувшись з відповідним адміністративним позовом до суду, оскільки це є предметом нових спірних правовідносин.

Ураховуючи вищевикладене, керуючись вимогами п. 9 частини першої статті 39, статтею 40 Закону, 10.12.2024 державним виконавцем винесено постанову про закінчення виконавчого провадження, яку скеровано сторонам, та, разом з оригіналом виконавчого листа у справі № 380/14306/23, на адресу Львівського окружного адміністративного суду за вихідним № 33426. Таким чином, рішення Львівського окружного адміністративного суду в справі № 380/14306/23 боржником виконано в повному обсязі. Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що дії державного виконавця були вжиті в межах та в спосіб визначений Законом, а наведені позивачем доводи та міркування не відповідають дійсності та спростовуються наявними матеріалами виконавчого провадження. Вимоги Позивача є неправомірними, а тому такими, що не підлягають до задоволення.

Із вказаних підстав просить суд відмовити у задоволенні позову.

Третя особа надіслала суду пояснення, у яких заперечила проти задоволення позову, мотивуючи наступним. Головним управлінням на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04 липня 2024 року, було надіслано на адресу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області лист від 09.07.2024 № 58 04-4283/58 07 Про оформлення довідки ОСОБА_1 разом із довідкою від 09.07.2024 №224-ДВ/58 07 (далі - Довідка) про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом 01 січня 2023 року. Головне управління повідомляє, що в Довідку включені відомості про середні розміри додаткових видів грошового забезпечення та премії по відповідній (аналогічній) посаді особи, яка проходила службу в Головному управлінні і відповідають фактично виплаченим, а саме: - надбавка за особливості проходження служби у сумі 5 445,00 грн; - премія у сумі 7 225,00 грн. Головне управління звертає увагу на те, що неможливе встановлення та включення до довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії колишнім особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту розміру грошового забезпечення, який значно перевищує той, який виплачено тим, хто проходив службу.

Стверджує, що позивач оскаржує постанову про закінчення виконавчого провадження державного виконавця від 10.12.2024 ВП №76180704 з тих підстав, що були предметом розгляду судових справ №380/16291/24, №380/16992/24, №380/17751/24, в яких винесено рішення, що набрали законної сили.

Із вказаних підстав просить суд відмовити у задоволенні позову.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відзив відповідача, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2023 року по справі №380/14306/23 у задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області про зобов`язання вчинити дії відмовлено повністю.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04 липня 2024 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено. Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2023 року у справі № 380/14306/23 скасовано та прийнято нову постанову, якою позов задоволено. Визнано протиправними дії Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області щодо зазначення в довідці від 19.06.2023 № 83-ДВ/5807 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 премії в розмірі 36% посадового окладу. Зобов`язано Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІ1 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, зокрема, з урахуванням премії у середньому розмірі, фактично виплаченої за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнився на пенсію, відповідно до абзацу п`ятого пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21 лютого 2018 року № 103.

На виконання зазначеного судового рішення Головним управлінням ДСНС України у Львівській області (далі Боржник) було виготовлено довідку №224-ДВ/5807 від 09.07.2024 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, в якій були зазначеними наступні відомості: посадовий оклад 8800,00, оклад за спеціальним званням 2250,00, надбавка за вислугою років 50 (ПО+ОСЗ) 5525,00, надбавка за особливості проходження служби (ПО+ОСЗ+НВР) 5445,00, надбавка за службу в режимних обмеженнях 10% (ПО) 880,00, надбавка за кваліфікацію 5% (ПО) 440,00, премія (пос.оклад) 7225,00. Всього - 30565,00.

Вважаючи довідку №224-ДВ/5807 неналежною, ОСОБА_1 отримав виконавчий лист та звернув його до виконання.

Старшим державним виконавцем Зайцем Остапом Андрійовичем винесена постанова від 03.10.2024 про відкриття виконавчого провадження ВП №76180704, якою Головне управління ДСНС України у Львівській області було зобов`язане у десятиденний термін виконати рішення суду.

На виконання постанови боржник надіслав лист від 14.10.2024 № 58-01-6565/5814 та повідомив про виконання рішення суду, шляхом виготовлення довідки №224-ДВ/5807 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 та надсилання її в адресу пенсійного органу.

28.10.2024 державний виконавець надіслав боржнику вимогу, у якій зазначив, що довідка №224-ДВ/5807 виготовлена з порушенням, оскільки у ній не зазначені відсоткові значення надбавки за особливі умови проходження служби та премії, і зобов`язав Боржника: підготувати та надіслати до ГУ ПФУ у Львівській області оновлену довідку відповідно до рішення суду з урахуванням Постанови КМУ від 13.02.2008 року №45, а саме, зазначаючи відсоткове значення надбавки за особливі умови проходження служби та премії.

07.11.2024 боржника надіслав державному виконавцю лист № 5805-7125/5814, у якому зазначив, що постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.07.2023 у справі №380/14306/23 ним виконана шляхом виготовлення довідки №224-ДВ/5807 від 09.07.2024 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, яка у відповідності до судового рішення скерована на адреси Позивача та Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

14.11.2024 державний виконавець у ВП №76180704 прийняв постанову про накладення на боржника штрафу у сумі 5100,0 грн., у якій констатував, що боржник видав довідку з порушенням вимог Постанови КМУ від 13.02.2008 року №45, а саме, не зазначаючи відсоткове значення надбавки за особливі умови проходження служби та премії.

26.11.2024 боржник надіслав державному виконавцю лист № 5801-7479/5814, до якого долучив довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із зазначенням відсоткового значення видів грошового забезпечення.

04.12.2024 ОСОБА_1 надіслав державному виконавцю заяву, у якій зазначив, що боржник не виконав рішення суду, оскільки у довідці вказані неправильні відсотки.

Зазначив, що наказом Боржника №20 від 18.01.2023 надбавку за особливі умови служби на 2023 рік було визначено в розмірі 50% (посадового окладу+окладу за спеціальним званням+надбавки за вислугу років), а наказом №55 від 13.02.23 премія за рівнозначною посадою за січень 2023 року була встановленою в розмірі 225,6% (середній розмір) посадового окладу. Проте розмір премії (125%) був зазначений в довідці не у середньому розмірі (225,6%), а грошовий еквівалент надбавки та премії був обрахований без урахування зміни окладів.

У зв`язку із цим просив державного виконавця накласти на боржника штраф у подвійному розмірі та зобов`язати виконати рішення суду.

10.12.2024 державний виконавець прийняв постанову ВП № 76180704 про закінчення виконавчого провадження у зв`язку із виконанням боржником рішення суду.

Не погодившись із цією постановою, позивач звернувся до суду.

Надаючи оцінку позиціям сторін у справі, суд застосовує наступні правові норми.

За умовами ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначаються Законом України "Про виконавче провадження" від 02 червня 2016 року №1404-VIII (далі - Закон №1404-VIII).

Відповідно до ст.1 Закону №1404-VIII виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

За змістом положень ст.3 Закону №1404-VIII відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення, зокрема, на підставі таких виконавчих документів як виконавчі листи, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень.

Частиною 1 ст.5 Закону №1404-VIII визначено, що примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та, у передбачених цим Законом випадках, на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону №1404-VIII виконавче провадження підлягає закінченню у разі: … 9) фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.

Судом встановлено, що на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.07.2024 у справі №380/14306/23 Головне управління ДСНС України у Львівській області підготувало та надало до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку від 25.11.2024 № 399-ДВ/5807 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року

Як слідує з матеріалів справи, причиною звернення ОСОБА_1 до суду стало те, що, на думку позивача, постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04 липня 2024 року у справі № 380/14306/23 залишається невиконаною. На виконання постанови суду апеляційної інстанції та за наслідками виконавчого провадження Головним управління ДСНС України у Львівській області (боржником) виготовлена нова довідка про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , однак, на думку позивача, без урахування приписів судового рішення та вимог абзацу п`ятого пункту 5 Порядку № 45.

Надаючи оцінку такому твердженню позивача, суд враховує висновок Восьмого апеляційного адміністративного суду, викладений в ухвалі від 09 серпня 2024 року у справі № 380/14306/23 за наслідками розгляду заяви позивача про встановлення судового контролю у цій справі через невиконання Головним управління ДСНС України у Львівській області постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04 липня 2024 року у справі № 380/14306/23. Підставою для цього звернення до суду апеляційної інстанції позивач також вказав непогодження із розмірами складових грошового забезпечення, вказаними у довідці, видані на виконання судового рішення у справі № 380/14306/23.

Розглядаючи таку заяву Восьмий апеляційний адміністративний суд зазначив наступне: «… Оцінюючи встановлені обставини, колегія апеляційного суду вважає, що відповідачем, з використанням наданої йому дискреції, на виконання рішення суду видано нову довідку позивачу для перерахунку пенсії. Незгода позивача із складовими, які зазначені у цій новій довідці, діями відповідача щодо виготовлення нової довідки перебувають поза межами такої форми судового контролю, яка передбачена статтею 382 КАС України. Фактично між сторонами після видачі нової довідки виникли нові правовідносини, які не можуть бути предметом оцінки суду шляхом встановлення судового контролю, передбаченого даною процесуальною нормою…».

Із наведеного висновку слідує, що після видачі нової довідки між сторонами виникли нові правовідносини і незгода позивача із складовими, які зазначені у новій довідці, не може розглядатись і межах виконання судового рішення у справі № 380/14306/23.

Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про відсутність підстав вважати, що постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.07.2024 у справі №380/14306/23 не є виконаною.

Відтак суд вважає спірну постанову законною.

За приписамипункту 4 частини першоїстатті 5 КАС Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Відповідно до положеньстатті 9 КАС Українирозгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами частин першої, другоїстатті 77 КАС Українивстановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, разом із тим, якщо суб`єкт владних повноважень надасть докази правомірності свого рішення, то обов`язок спростувати такі докази покладається на позивача, що кореспондується із принципом змагальності сторін, закріпленому у ст. 3 КАС України.

За правилами ст. 139 КАС України, у разі відмови у задоволенні позову, судовий збір позивачу не відшкодовується.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

в и р і ш и в :

У задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяМорська Галина Михайлівна