Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 567/2009/24
Провадження №3/567/33/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 січня 2025 року м. Острог
Суддя Острозького районного суду Рівненської області Назарук В.А.
при секретарі Гічиновській Я.В.
за участю
особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ВП №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого водієм в ТОВ «РСН Трейд», РНОКПП НОМЕР_1
за ст.124, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення
встановив:
04.12.2024 о 18:50 год. в с.Межиріч Рівненського району Рівненської області ОСОБА_1 керував автомобілем КАМАЗ 355102, реєстраційний номер НОМЕР_2 з причіпом, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння.
04.12.2024 о 18:50 год. в с.Межиріч Рівненського району Рівненської області ОСОБА_1 керував автомобілем КАМАЗ 355102, реєстраційний номер НОМЕР_2 з причіпом, не вибрав безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, не дитримався безпечної дистанції, в результаті чого здійснив наїзд на автомобіль SCANIA, реєстраційний номер НОМЕР_3 , внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження.
В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав та від дачі пояснень відмовився.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП доведена протоколом про адміністративне правопорушення від 04.12.2024 серії ААД №820881, схемою місця ДТП від 04.12.2024 та іншими матеріалами справи поясненнями ОСОБА_1 від 04.12.2024, який зазначив, що під час руху транспортного засобу відволікся на телефон та здійснив зіткнення свого автомобіля з автомобілем SCANIA, а також поясненнями ОСОБА_2 , який зазначив, що 04.12.2024 в с.Межиріч зупинив автомобіль SCANIA в який через деякий час в`їхав автомобіль КАМАЗ під керуванням ОСОБА_1 , який перебував з ознаками алкогольного сп`яніння.
З схеми місця ДТП від 04.12.2024 вбачається, що дорожньо-транспортна пригода мала місце в с.Межиріч Рівненського району. В результаті ДТП автомобіль КАМАЗ 355102, реєстраційний номер НОМЕР_2 та автомобіль SCANIA, реєстраційний номер НОМЕР_3 отримали механічні пошкодження. З зазначеної схеми вбачається, що на момент ДТП автомобіль під керуванням ОСОБА_1 в`їхав в автомобіль SCANIA перпендикулярно останньому.
Статтею ст.124 КУпАП передбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Зібрані у справі про адміністративне правопорушення докази суд визнає належними, допустимими та такими, що відповідають вимогам ст.251 КУпАП.
З зазначених матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 порушив п.12.1 Правил дорожнього руху, яким визначено, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен враховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Однією з підстав притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130КУпАП є керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану сп`яніння.
Порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак сп`яніння визначається ст.266 КУпАП, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09.11.2015 №1452/735.
Статтею 266 КУпАП визначено,під часогляду водіяна станалкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо щодоперебування підвпливом лікарськихпрепаратів,що знижуютьйого увагута швидкістьреакції поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків.
В судовому засіданні встановлено, що стосовно водія ОСОБА_1 , щодо якого такі ознаки алкогольного сп`яніння були встановлені, зазначені вимоги закону поліцейськими було виконано, оскільки водію було запропоновано проведення такого огляду як на місці зупинки транспортного засобу, так і в медичному закладі.
За результатами огляду на стан алкогольного сп`яніння було встановлено, що ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп`яніння (2,07 проміле).
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена протоколом про адміністративні правопорушення серії ААД №850695 та іншими доказами.
З акту огляду на стан сп`яніння з використання спеціальних технічних засобів від 04.12.2024 встановлено, що зазначеного дня в ОСОБА_1 було виявлено ознаки сп`яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя, він пройшов огляд на стан алкогольного сп`яніння, який показав позитивний результат і з цим результатом ОСОБА_1 був згідний.
Зазначене підтверджено наданим суду відеозаписом.
З зазначених доказів вбачається, що ОСОБА_1 порушив п.2.9 а Правил дорожнього руху України, яким передбачено, що водієві заборонено керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
З довідки ВП №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області від 05.12.2024 встановлено, що ОСОБА_1 раніше не притягувався до адміністративної відповідальності.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, ст.124 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення судом взято до уваги те, що ОСОБА_1 працевлаштований, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності. Суд вважає, що для перевиховання ОСОБА_1 та запобігання вчиненню ним нових правопорушень необхідним є накладення стягнення з врахуванням ст.36 КУпАП в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП, також суд враховує, що альтернативи відповідному стягненню, за вчинення даного правопорушення закон не передбачає.
Одночасно, застосовуючи такий вид адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, те, що його дії характеризуються умисною формою вини, складають підвищену суспільну небезпеку, оскільки становлять небезпеку дорожньому руху та несуть загрозу для його учасників.
Відповідно до ч.5 ст.283КУпАП постанова судді про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Таким чином, відповідно до ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України«Про судовийзбір» у зв`язку з ухваленням судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи викладене, керуючись ст.24, 36, 40-1, 221, 276, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення
п о с т а н о в и в :
визнати ОСОБА_1 таким, що вчинив правопорушення, передбачені ст.124, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Реквізити для сплати штрафу:
Отримувач коштів: ГУК у Рівнен.обл./Рівнен.обл./21081300. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38012494. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку отримувача (IBAN): UA218999980313020149000017001. Код класифікації доходів бюджету: 21081300.
У разі несплати штрафу в 15-ти денний термін, штраф підлягає примусовому стягненню з ОСОБА_1 в порядку ст.308 КУпАП у подвійному розмірі, а саме в сумі 34000 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДПРОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку отримувача (IBAN): UA908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційногосуду через Острозький районний суд Рівненської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.