Постанова № 12429942, 11.04.2008, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.04.2008
Номер справи
8/200
Номер документу
12429942
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № <Внутрішній Номер справи >

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11 квітня 2008 року 11 год. 15 хв. № 8/200

Окружний адміністративний суд міста Києва в особі судді Пилипенко О.Є., при секретарі Коваль А.В.

За результатами розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи

За позовом Фізичної особи підприємця ОСОБА_1

до Відділу приватизації комунального майна Подільського району міста Києва

про зобовязання виконати рішення

За участю представників сторін

Від позивача: ОСОБА_2 за дор. від 09.04.2008 р.

Від відповідача: Путіна Т.Є. за дор. від 15.11.2007 р. № 01/891

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відділу приватизації комунального майна Подільського району міста Києва про зобовязання виконати рішення Х сесії Подільської районної у місті Києві ради V скликання від 12.07.2007 р. № 227 «Про перелік об'єктів комунальної власності територіальної громади Подільського району, що підлягають приватизації та надання дозволу»(додаток 1 п. 34) та укласти договір купівлі-продажу нежилого приміщення, що розташоване по АДРЕСА_2 в м. Києві, загальною площею 38,80 кв. м. з фізичною особою підприємцем ОСОБА_1.

Позовні вимоги мотивовані тим, що рішенням Х сесії V скликання Подільської районної в м. Києві ради № 227 від 12.07.2007р. позивачеві, надано дозвіл на приватизацію спірного приміщення шляхом викупу. Головним управлінням охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації 12.02.2008 р. було надано висновок, яким погоджено приватизацію позивачем на спірне приміщення.

Відповідач проти позову заперечує, посилається на ст. 1 Закону України “Про тимчасову заборону приватизації памяток культурної спадщини” відповідно до якої приватизацію памяток культурної спадщини заборонено до затвердження Верховною Радою України переліку памяток культурної спадщини, які не підлягають приватизації. Оскільки, вказаний перелік не затверджений, дії відповідача по тимчасовому призупиненню процесу приватизації нежилого приміщення є правомірними, а позовні вимоги безпідставними.

Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представників сторін, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до договору оренди нерухомого майна (нежилих будівель, споруд, приміщень) комунальної власності територіальної громади Подільського р-ну м. Києва № 8038/07 від 11.04.2007 р. позивач є орендарем приміщення, а саме приміщення 1 поверху площею 39,1 кв. м., по АДРЕСА_2, для розміщення складських приміщень. Строк дії договору встановлено до 10.04.2008 року.

Рішенням X сесії V скликання Подільської районної в м. Києві Ради № 227 від 12.07.2007р. було затверджено перелік об'єктів комунальної власності громади Подільського району м. Києва, що підлягають приватизації шляхом викупу орендарем. Згідно п. 34 зазначеного переліку (додаток № 1) позивачеві було надано дозвіл приватизувати шляхом викупу орендоване ним приміщення по АДРЕСА_2

Позивач звернувся до Відділу приватизації комунального майна Подільського району міста Києва з листом від 15.03.2008, в якому просив укласти договір купівлі-продажу нежилого приміщення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2

Листом № 06/225 від 24.03.2008 р. відповідач відмовив позивачеві в укладанні договору купівлі-продажу, посилаючись на заборону приватизації до затвердження Верховною Радою України переліку памяток культурної спадщини, які не підлягають приватизації, відповідно до Закону України „Про тимчасову заборону приватизації памяток культурної спадщини”.

Суд вважає, що позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ст. 10 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” відповідний орган приватизації публікує в інформаційному бюлетені та місцевій пресі, інших друкованих виданнях, визначених органами приватизації, перелік обєктів, що підлягають приватизації шляхом викупу, який містить назву обєкта приватизації та його місцезнаходження.

Частиною 1 ст. 8 зазначеного Закону передбачено, що підготовка до приватизації здійснюється з моменту прийняття рішення про приватизацію підприємства. Строк підготовки обєкта малої приватизації до продажу не повинен перевищувати двох місяців з дня прийняття рішення про включення його до відповідного переліку обєктів, що підлягають приватизації.

У звязку з тим, що будинок по АДРЕСА_2 у м. Києві є щойно виявленим обєктом культурної спадщини, Головним управлінням охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації 12.02.2008 року було надано висновок стосовно приватизації нежитлових приміщень в цьому будинку. Згідно вказаного висновку було погоджено приватизацію фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 нежитлових приміщень першого поверху загальною площею 38,8 кв. м. у будинку за адресою: АДРЕСА_2 у Подільському районі міста Києва.

Відповідно до вимог чинного законодавства підготовка обєкту до приватизації нежитлових приміщень першого поверху загальною площею 38,8 кв. м. у будинку за адресою: АДРЕСА_2 мала відбутись протягом двох місяців з дня винесення відповідного рішення, а саме рішення Х сесії V скликання Подільської районної у місті Києві ради № 227 від 12.07.2007 р., яким було затверджено перелік обєктів комунальної власності територіальної громади Подільського району м. Києва, що приватизувались шляхом викупу.

Таким чином, строки підготовки обєкта до приватизації (нежитлових приміщень першого поверху загальною площею 38,8 кв. м. у будинку за адресою: АДРЕСА_2) були порушені. Відповідно до чинного, на час виникнення спірних правовідносин, законодавства приватизація вказаного обєкту мала відбуватись протягом двох місяців з дня прийняття рішення Подільською районною радою 12.07.2007р.

Статтею 23 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” визначено обовязок відповідача укласти договір купівлі-продажу обєкту приватизації та передати його по акту.

Відповідно до чинного законодавства обєкти культурної спадщини, що є памятками (за винятком памяток, відчуження яких обмежується законодавчими актами України) можуть бути відчужені, а також передані власником або уповноваженим ним органом у володіння, користування чи управління іншій юридичній або фізичній особі за наявності погодження відповідного органу охорони культурної спадщини (ч. 1 ст. 18 Закону України "Про охорону культурної спадщини"). Перелік пам'яток, які не підлягають приватизації затверджується Верховною Радою України.

На час прийняття рішення Подільською районною у м. Києві радою від 12.07.2007р. та протягом двох місяців строку встановленого законодавством для здійснення підготовки об'єкту дот приватизації Верховною Радою України перелік пам'яток, які не підлягають приватизації не був затверджений.

Висновком Головного управління охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації від 12.02.2008р. було погоджено приватизацію фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 нежитлових приміщень першого поверху загальною площею 38,8 кв. м. у будинку за адресою: АДРЕСА_2 у Подільському районі міста Києва.

Відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини" пам'яткою є обєкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, Згідно переліку об'єктів культурної спадщини будинок по вул. Ярославській, 10 є нововиявленою пам'яткою, згідно категорії охорони нововиявлена архітектура (житлова архітектура). Визначення "нововиявлена пам'ятка культурної спадщини" містилося в Законі Української РСР "Про охорону і використання пам'яток історії та культури", який втратив чинність у 2000 році. Таким чином "нововиявлений" об'єкт культурної спадщини, який не внесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, і не набув статусу пам'ятки національного чи місцевого значення не є предметом регулювання Закону України „Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини", та може бути приватизованим у встановленому законодавством порядку.

Враховуючи викладене, позивачем були дотримані всі вимоги законодавства, що передбачені для підготовки до приватизації нежитлових приміщень, а саме нежитлових приміщень першого поверху загальною площею 38,8 кв. м. у будинку за адресою: АДРЕСА_2, які були внесені до переліку об'єктів комунальної власності, що підлягають приватизації шляхом викупу згідно із рішенням Х сесії V скликання Подільської районної в м. Києві ради № 227 від 12.07.2007р., тому у відповідності до ст. 4 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" відповідач зобов'язаний здійснити всі необхідні дії на виконання рішення Подільської районної в м. Києві ради № 227 від 12.07.2007р.

Таким чином, проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення сторін суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі, а саме, необхідно зобов'язати Відділ приватизації комунального майна Подільського району міста Києва виконати рішення Х сесії Подільської районної у місті Києві ради V скликання від 12.07.2007 р. № 227 «Про перелік об'єктів комунальної власності територіальної громади Подільського району, що підлягають приватизації та надання дозволу»(додаток 1 п. 34) та укласти договір купівлі-продажу нежилого приміщення, що розташоване по АДРЕСА_2 в м. Києві, загальною площею 38,80 кв. м. з фізичною особою підприємцем ОСОБА_1.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо Судове рішення ухвалене на користь, сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з відповідного Державного бюджету України, тому судові витрати підлягають стягненню на користь позивача за рахунок Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 17, 94, 158, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Зобовязати Відділ приватизації комунального майна Подільського району міста Києва (04070, м. Київ. вул. Щекавицька, 42/48, код ЄДРПОУ 26200699) виконати рішення Х сесії Подільської районної у місті Києві ради V скликання від 12.07.2007 р. № 227 «Про перелік об'єктів комунальної власності територіальної громади Подільського району, що підлягають приватизації та надання дозволу»(додаток 1 п. 34) та укласти договір купівлі-продажу нежилого приміщення, що розташоване по АДРЕСА_2 в м. Києві, загальною площею 38,80 кв. м. з фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 (04071, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1).

3. Судові витрати в сумі 3 грн. 40 коп. присудити на користь фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (04071, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) за рахунок Державного бюджету України.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.Є. Пилипенко

Дата підписання постанови: 14.04.2008 р.