ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-1682/10/1770
18 жовтня 2010 року 16год. 15хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шевчук С.М. за участю секретаря судового засідання Бєлкіної Д.С. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: <Текст >
позивача: представник ОСОБА_1, представник ОСОБА_2
відповідача: представник Троянчук Д.М. третьої особи позивача: представник <Текст >третьої особи відповідача: представник <Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Суб'єкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1 <Список ><в особі >третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа >
доДержавна податкова інспекція у м.Рівне третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >
про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень , -
ВСТАНОВИВ :
Позивач суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 звернулася з позовом до Державної податкової інспекції у м.Рівне про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень від 21.10.2009 року № 0003001742/0 та № 0003011742/0, прийнятих Державною податковою інспекцією в м.Рівне на підставі акта перевірки від 15.10.2009 року № 173/17-119/2307723447.
В судовому засіданні позивач та його представник надали пояснення, які повністю співпадають з позицією, викладеною в позовній заяві, а зокрема зазначили, що підставою для нарахування позивачу податкового зобовязання з податку на додану вартість, податку з доходів фізичних осіб від підприємницької діяльності стали висновки акту перевірки про те, що правочини між позивачем та ПП «ТЕК "Транс Експо Регіон" є нікчемними. Позивач та його представник проти обумовлених обставин заперечують та вказують, що послуги фактично надавалися, перевіряючими не вимагалися до перевірки товаро-транспортні накладні, хоча такі в позивача були наявні. На момент вчинення господарських зобов'язань ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон" було зареєстроване в Єдиному державному реєстрів та було зареєстроване платником податку на додану вартість. Зазначили, що позивач не цікавився наявністю у контрагента виробничих потужностей, оскільки послуги контрагентом надавалися вчасно та якісно. Договори-заявки позивач укладав з ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон", від імені якого діяв Обод П.І. Також зазначили, що надання первинних документів, витребовуваних судом, є неможливим, оскільки такі документи були вилучені 04.10.2010 року працівниками податкової міліції та співробітниками СБУ. Просили позов задоволити повністю.
Відповідач подав письмові заперечення проти позову. Представник відповідача в судовому засіданні надав пояснення, які повністю співпадають з позицією, що викладена в запереченнях, а зокрема пояснив, що в ході перевірки позивача встановлено обставини щодо фіктивного підприємництва ПП "ТЕК Транс "Експо Регіон", послуги позивачеві названим контрагентом фактично не надавалися, а підписи, вчинені на первинних документах, складені нібито від імені ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон", його керівникові не належать, а відтак такі правочини вважають нікчемними та вказують на безпідставність формування позивачем валових витрат та податкового кредиту на підставі первинних документів, які не здійснювалися від імені ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон". Просили відмовити у задоволенні позову.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити.
Суд виходив з такого.
Посадовими особами відповідача була проведена документальна планова виїзна перевірка дотримання вимог податкового законодавства позивача, про що складено акт від 15.10.2009 року № 173/17-119/2307723447 (а.с.8-35).
Перевіркою встановлено порушення:
- абз. 2 ст. 13, п."б" ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" № 13-92 від 26.12.1992 року (із змінами та доповненнями), пп. 9.12.1п. 9.12 ст. 9 та п. 7.1 ст. 7 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", яке полягає у завищенні позивачем валових витрат у зв'язку з включенням до їх складу господарських операцій з ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон", що призвело до заниження податку з доходів фізичних осіб на суму 16616,75 грн., (в т.ч. за 2008 рік - 15890,75 грн., І-ІІ кв. 2009 року - 726,00 грн.);
- пп. 7.4.1, пп. 7.4.4 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", а зокрема включення до податкового кредиту сум податку на додану вартість, що нараховані з господарських операцій позивача з контрагентом ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон", що призвело до завищення податкового кредиту на суму 21078 грн., у зв'язку з чим позивачеві донараховано до сплати ПДВ у сумі 21078,00 грн.
За результатами перевірки податковим органом прийнято податкові повідомлення-рішення від 21.10.2009 року №0003001742/0 (а.с.6) про визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість на суму 31617,00 грн., в т.ч. за основним платежем - 21078,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 10539,00 грн.; та від 21.10.2009 року № 0003011742/0 (а.с.7) про визначення податкового зобов'язання за платежем податок з доходів фізичних осіб від підприємницької діяльності в сумі 16616,75 грн.
Підставою для винесення спірних рішень, стали висновки ревізорів, викладені в названому акті перевірки, щодо: нікчемності правочинів позивача з ПП "ТЕК Транс Експо Регіон", безтоварності господарських операцій відображених позивачем з ПП "ТЕК "Транс-Експо-Регіон"у первинних документах щодо надання послуг, відсутності у позивача товаро - транспортних накладних, які можуть підтвердити обставини щодо фактичного надання послуг для позивача, відсутності трудових ресурсів та виробничих потужностей у ПП "ТЕК Транс Експо Регіон", якими могли б надаватись послуги, що підтверджують актом позапланової виїзної перевірки ПП "ТЕК Транс Експо Регіон" від 18.12.2008року № 1725/23-100/35953541 (а.с.68-80), відповідно до якого в ході перевірки ПП "ТЕК "Транс-Експо-Регіон" встановлено, що на розрахунковий рахунок названої особи перераховувались грошові кошти за господарські операції, які фактично не виконувалися, оскільки підприємство фінансово-господарської діяльності не здійснює (а.с.18).
Судом встановлено, що на підтвердження обставин щодо правомірності формування позивачем валових витрат та податкового кредиту по операціях з ПП "ТЕК Транс Експо Регіон" до перевірки позивачем надано:
- акти прийому-передачі робіт, виконавець - ПП "ТЕК Транс Експо Регіон": № 0807-21 від 07.08.2008 року на суму 4850,00 грн., ПДВ - 808,33 грн.; № 0815-25 від 15.08.2008 року на суму 5846,00 грн., ПДВ - 974,33 грн.; № 0815-26 від 15.08.2008 року на суму 4950,00 грн., ПДВ - 825,00 грн.; № 0815-27 від 15.08.2008 року на суму 6050,00 грн., ПДВ - 1008,33 грн.; № 0818-26 від 18.08.2008 року на суму 6750,00 грн., ПДВ - 1125,00 грн.; № 0819-30 від 19.08.2008 року на суму 6750,00 грн., ПДВ - 1125,00 грн.; № 0826-32 від 26.08.2008 року на суму 1400,00 грн., ПДВ - 233,33 грн.; № 0829-33 від 29.08.2008 року на суму 1250,00 грн., ПДВ - 208,33 грн.; № 65 від 15.09.2008 року на суму 1450,00 грн., ПДВ - 241,67 грн.; № 66 від 15.09.2008 року на суму 5600,00 грн., ПДВ - 933,33 грн.; № 67 від 16.09.2008 року на суму 4600,00 грн., ПДВ - 766,67 грн.; № 69 від 18.09.2008 року на суму 4800,00 грн., ПДВ - 800,00 грн.; № 70 від 19.09.2008 року на суму 5200,00 грн., ПДВ - 866,67 грн.; № 70.1 від 19.09.2008 року на суму 5200,00 грн., ПДВ - 866,67 грн.; № 70.2 від 19.09.2008 року на суму 5800,00 грн., ПДВ - 966,67 грн.; № 73 від 22.09.2008 року на суму 6700,00 грн., ПДВ - 1116,67 грн.; № 74 від 23.09.2008 року на суму 1600,00 грн., ПДВ - 26667 грн.; № 75 від 24.09.2008 року на суму 2600,00 грн., ПДВ - 433,33 грн.; № 76 від 24.09.2008 року на суму 4600,00 грн., ПДВ - 766,67 грн.; № 77 від 26.09.2008 року на суму 4870,00 грн., ПДВ - 811,67 грн.; № 600.7 від 08.10.2008 року на суму 2900,00 грн., ПДВ - 483,33 грн.; № 600.10 від 15.10.2008 року на суму 4750,00 грн., ПДВ - 791,67 грн.; № 600.11 від 15.10.2008 року на суму 1500,00 грн., ПДВ - 250,00 грн.; № 600.12 від 16.10.2008 року на суму 1200,00 грн., ПДВ - 200,00 грн.; № 600.13 від 17.10.2008 року на суму 6750,00 грн., ПДВ - 1125,00 грн.; № 600.14 від 17.10.2008 року на суму 6950,00 грн., ПДВ - 1158,33 грн.; № 600.18 від 20.10.2008 року на суму 4750,00 грн., ПДВ - 791,67 грн.; № 600.20 від 23.10.2008 року на суму 1150,00 грн., ПДВ - 191,67 грн.; № 600.23 від 27.10.2008 року на суму 3050,00 грн., ПДВ - 508,33 грн.; № 600.26 від 31.10.2008 року на суму 2600,00 грн., ПДВ - 433,33 грн.
- угоди про надання експедиційно-транспортних послуг, номера яких відповідають номерам актів прийому-передачі робіт;
- платіжні доручення на перерахування коштів з розрахункового рахунку, квитанції на оплату готівкових коштів ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон".
Обставини щодо надання позивачем до перевірки вказаних документів сторонами не заперечуються. Однак, відповідно до пояснень позивача, копії таких документів до матеріалів справи не можуть бути надані, оскільки вони вилучені працівниками правоохоронних органів.
Позивачем до складу валових витрат в повному обсязі віднесено суми по взаєморозрахунках за 2008 рік з ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон" на загальну суму 105388,30 грн. (без ПДВ) та суми податку на додану вартість за зазначеними податковими накладними включено позивачем до податкового кредиту відповідних періодів: за серпень 2008 року - 6308,00 грн., за вересень 2008 року - 8837,00 грн.; за жовтень 2008 року - 5933,00 грн. (а.с.16, 28).
З акту позапланової виїзної перевірки ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон" від 18.12.2008року (а.с.68-80) вбачається, що ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон" зареєстровано виконавчим комітетом Рівненської міської ради 30.05.2008 року як юридичну особу, ДПІ у м.Рівне зареєстровано названого субєкта як платника податку на додану вартість (а.с.69). Згідно даних облікової справи вказаного підприємства, його керівником з 01.06.2008 року по 31.10.2008 року (у період складання названих угод про надання експедиційно-транспортних послуг, актів прийому-передачі робіт) є Павло Іванович Обод. Крім того, в ході проведення вищевказаної перевірки ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон" перевіряючими з'ясовано, що операції ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон" із придбання та реалізації мали не реальний товарний характер, товар не перевозився і не зберігався, відсутній управлінський та технічний персонал, ресурси, зо допомогою яких могли б виконуватись операції з продажу-придбання ТМЦ, послуг. Вказаний акт перевірки підписаний директором ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон" Обод П.І. без зауважень (а.с.70).
В супереч п. 1 ст. 71 КАС України, позивач не надав суду відомостей та не довів обставин, на які він покликався щодо реального надання йому ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон" експедиційно-транспортних послуг.
Поряд з тим, 25.05.2010 року Рівненським міським судом винесено вирок у кримінальній справі №1-386/10 відповідно до якого встановлено, що діяльність ПП "ТЕК "Транс Експо Регіон" носила фіктивний характер. В результаті задекларованих господарських операцій на досудовому слідстві та в суді не було встановлено наявність розумних економічних або інших причин (ділової мети) виробничої або господарської діяльності необхідності систематичного придбання та продажу товарів. Встановлено також неможливість реального виконання зобовязань з урахуванням часу, значного обсягу робіт, що часто виконувались одночасно протягом одного календарного місяця, тобто відсутність необхідних умов для досягнення відповідних результатів економічної діяльності в силу відсутності найманих працівників. Основних засобів, складських приміщень та транспортних засобів, що свідчить про відсутність у вказаного субєкта господарських можливостей на виконання господарських зобовязань.
З обумовленого вироку вбачається, що Обод П.І. ніяких господарських операцій, як директор ПП «ТЕК "Транс Експо Регіон" не здійснював і про фіктивні операції через ПП «ТЕК "Транс Експо Регіон", що проводилися членами організованої злочинної групи, не знав. За період часу з 02.09.2008року по 19.02.2009року, члени організованої злочинної групи здійснювали безпосереднє складання бухгалтерських документів щодо фіктивних господарських операцій, проводили податковий облік ПП «ТЕК "Транс Експо Регіон". Поряд з тим, судом встановлено, що члени організованої злочинної групи мали розроблений план, переслідували спільну злочинну мету щодо отримання незаконних доходів на постійній основі шляхом створення фіктивних підприємств, з метою прикриття незаконної діяльності по конвертації безготівкових коштів у готівку та мінімізації податкових зобовязань для різних субєктів підприємницької діяльності.
Таким чином, відповідно до ст. ст. 215, 228 ЦК України правочин позивача, відображений у перелічених вище актах прийому-передачі робіт та договорах є нікчемним, оскільки є направленим на порушення публічного порядку та на незаконне заволодіння майном держави, шляхом безпідставного зменшення податкових платежів до державного бюджету.
За таких обставин, відповідачем правомірно зменшено позивачу валові витрати на суму 105388,30грн., винесено податкове повідомлення-рішення від 21.10.2009 року № 0003011742/0 (а.с.7) про визначення податкового зобовязання з податку з доходів фізичних осіб від підприємницької діяльності та нараховано зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 31617,00 грн. згідно податкового повідомлення-рішення від 21.10.2009 року № 0003001742/0 (а.с.6), з яких: 21078,00 грн. - основний платіж, 10539,00 грн. - штрафна (фінансова) санкція (котра визначено відповідно до п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).
За таких обставин, суд вважає, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити. <Текст >
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову відмовити повністю.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя <Підпис >Шевчук С.М.
Постанова складена в повному обсязі 20.10.10р.