ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2010 року <Текст >Справа № 2а-3506/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Янюк О.С.,
при секретарі судового засідання Світлицькій О.В.,
за участю представників:
позивача Деревянко Н.В. (довіреність від 05.01.2010 №34/08);
відповідача не зявився
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м.Запоріжжя
до Казенного підприємства «Запорізький титано-магнієвий комбінат», м. Запоріжжя
про стягнення витрат на виплату та доставку пенсії
ВСТАНОВИВ:
У червні 2010 року Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м.Запоріжжя (далі УПФУ в Заводському районі, позивач) звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовною заявою до Казенного підприємства «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (далі КП «ЗТМК», відповідач), в якій позивач просить суд стягнути з відповідача витрати на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» від 13.12.1991 №1997-ХІІ (далі Закон № 1977) .
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідачем за період з квітня 2009 року по березень 2010 року не відшкодовуються витрати на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону №1977 і сумою пенсії, призначеної відповідно до інших законодавчих актів, у розмірі 8184,49грн.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про розгляд справи без його участі та заперечення на позов до суду не надходило. Про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представника відповідача.
На підставі ст. 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Розглянувши матеріали та зясувавши обставини адміністративної справи, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.
Відповідно до виданих відповідачем довідок про підтвердження наукового стажу для призначення наукової пенсії громадянам ОСОБА_2 (від 22.06.2005 №238) та ОСОБА_3 (від 10.06.2002 №б/н) зазначеним особам призначені та виплачуються пенсії, як науковим працівникам, на підставі Закону № 1977.
Згідно із розрахунком суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону №1977 і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів по КП «ЗТМК » станом на 01.04.2010 за період з квітня 2009 року по березень 2010 року відповідачем не відшкодуються УПФУ в Заводському районі м. Запоріжжя витрати на фінансування різниці між сумою пенсій, призначеною відповідно до Закону № 1977, і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, у звязку із чим у відповідача утворилася заборгованість у розмірі 8184,49грн.
Відповідачу надсилались повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсій, призначеною відповідно до Закону № 1977, і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, проте сума заборгованості у добровільному порядку ним сплачена не була.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до ст. 24 Закону № 1977 різниця між сумою пенсії, призначеною за цим Законом, і сумою пенсії, нарахованою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - за рахунок державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (при цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50% різниці пенсії, призначеної за цим Законом); для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Згідно п. 2 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій і вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.04 № 372 (далі - Порядок), за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50% різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій і вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій і закладів.
Відповідно до п. 3 Порядку фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації незалежно від форми власності і фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.
Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсій відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за затвердженим зразком (п.5 Порядку).
Підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
У відповідності до ст. 24 Закону № 1977 пенсія науковому працівнику призначається при досягненні пенсійного віку: чоловікам - за наявності стажу роботи не менше 25 років, у т.ч. стажу наукової роботи не менше 20 років; жінкам - за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років.
Згідно з п. 8 Порядку у випадку порушення строків сплати коштів, спрямованих на фінансування різниці у розмірі пенсій, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми в порядку, передбаченому законодавством.
Позивачем надано суду належним чином засвідчені довідки, видані КП «ЗТМК», які підтверджують, що громадяни ОСОБА_2 та ОСОБА_3 здобули право на призначення пенсії як науковим працівника, працюючи на КП «ЗТМК». Видаючи відповідні довідки, відповідачем підтверджено наявність у вище вказаних громадян права на отримання пенсії як науковим працівникам, а отже, з цього моменту у відповідача виник обовязок відшкодування такої пенсії. Проте, за період з квітня 2009 року по березень 2010 року відповідачем не фінансувалася різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону №1977 і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, у звязку із чим отоварилась заборгованість у розмірі 8184,49грн.
Під час розгляду справи відповідач доказів сплати заборгованості не надав, проти позову не заперечив, доводи позивача не спростував.
Згідно ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Казенного підприємства «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (код ЄДРПОУ 00194731, р/р 26004003124700, МФО 313957, філія Український міжнародний банк) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій за період з квітня 2009 року по березень 2010 року у розмірі 8 184,49грн. (вісім тисяч сто вісімдесят чотири грн. 49 коп) на користь Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя (р/р 25603301001077, МФО 313957, ЗОУ ВАТ «Державний ощадний банк України, ЄДРПОУ 20508427). Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя(підпис)О.С. Янюк