Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 листопада 2010 р. справа № 2а-23314/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кірієнка В.О.
при секретаріЛоминог А.М.
за участю представника позивача Леонова О.Ю.
представника відповідача не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за Горлівської обєднаної державної податкової інспекції до Колективного підприємства «Торгсервіс» про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Голівська обєднана державна податкова інспекція Донецької області звернулася до суду з позовом до Колективного підприємства «Торгсервіс» про стягнення фінансових санкцій.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, 16 квітня 2010 року фахівцями Горлівської ОДПІ було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу КП «Торгсервіс», про що складено акт № 58/05/03/23/24319321.
За результатами розгляду матеріалів перевірки винесенні рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.04.2010 № НОМЕР_1 на суму 340,00 грн. не забезпечено зберігання використаної книги обліку розрахункових операцій та №0000992343 на суму 2385,00 грн. не забезпечено оприбуткування готівкових коштів у сумі 477,00 грн. у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків.
Податкові повідомлення рішення були направленні на адресу КП «Торгсервіс» 23.04.2010 року та отримані бухгалтером підприємства 07.05.2010 року.
від 29.01.2010 року № НОМЕР_2 було отримано особисто відповідачем
Отже, станом на день винесення постанови відповідачем зазначена заборгованість не сплачена.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав аналогічно викладеному у позовній заяві. Просив позов задовольнити.
Відповідач до судового засідання не зявився, про час дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Заперечення на адресу суду не надходили, тому думка відповідача стосовно позовних вимог не відома.
На підставі ст. 128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача та на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Горлівської обєднаної державної податкової інспекції до Колективного підприємства «Торгсервіс» про стягнення фінансових санкцій є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що Колективне підприємство «Торгсервіс» зареєстровано Виконавчим комітетом Горлівської міської ради Донецької області 06.05.1996 р. № 1256105 0001 000231, ідентифікаційний код юридичної особи 24319321 та взятий на облік до Горлівської обєднаної державної податкової інспекції 17.05.1996 року за № 288.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у сфері публічно правових відносин від порушень, у тому числі, органів державної влади.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів /обовязкових платежів/, а також неподаткових доходів, установлених законодавством. Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень. Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Горлівська обєднана державна податкова інспекція Донецької області, є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
На підставі ст. 11-1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” позивачем була проведена перевірка з питань дотримання вимог податкового законодавства.
За результатами перевірки Горлівською обєднаною державною податковою інспекцією Донецької області складений акт № 58/05/03/23/24319321 від 16.04.2010 року, яким встановлено порушення вимог:
- п. 6 ст. 3 Закону України № 1776-ІІІ від 01.06.2000 р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями), а саме не забезпечено зберігання використаної книги обліку розрахункових операцій;
- п.2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 № 637, із змінами та доповненнями, а саме не оприбуткування готівкової виручки в сумі 477,00 грн. в книзі обліку доходів та витрат субєкта малого підприємництва юридичної особи яка застосовує спрощену систему оподаткування обліку та звітності
Позивачем за порушення вищевказаних вимог закону були прийняті рішення про застосування до КП «Торгсервіс» штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_3 від 23.04.2010 р. на суму 2385,00 грн. та № НОМЕР_1 від 23.04.2010 р. на суму 340,00 грн.
Згідно ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:
1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);
2) здійснювати контроль за:
додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку;
11) застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України; ( Пункт 11 статті 11 із змінами, внесеними згідно з Законом № 2505-IV ( 2505-15 ) від 25.03.2005 )
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За порушення вимог Закону № 1776-ІІІ від 01.06.2000 р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями) до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
2) ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій;
3) ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну;
4) п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;
5) тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну;
6) двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
7) тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі порушення встановленого у пункті 1 статті 9 порядку проведення розрахунків через каси підприємств, установ і організацій, в яких ці операції повинні проводитися з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, або у разі порушення порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті;
8) п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій реєстратора розрахункових операцій, в конструкцію чи програмне забезпечення якого внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника.
Таким чином, штрафна санкція, згідно п. 6 ст. 17 Закону № 1776-ІІІ складає 17 х 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян = 340,00 грн.
Указом Президента «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» із змінами і доповненнями, внесеними Указами Президента України від від 7 вересня 2001 року N 802/2001ст. 1 передбачено, у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, а саме за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми. Тобто фінансова санкція складає 477,00 х 5 = 2385,00 грн.
Передбачені цією статтею штрафи в повному обсязі стягуються до державного бюджету в порядку, встановленому законодавством.
Статтею 2 зазначеного Указу передбачено, що штрафні санкції, передбачені цим Указом, застосовуються до осіб, зазначених у статті 1 цього Указу, органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок і подань державної контрольно-ревізійної служби, фінансових органів та органів Міністерства внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку та в розмірах, чинних на день завершення перевірок або на день одержання органами державної податкової служби зазначених подань.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення заборгованості підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 121, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Горлівської обєднаної державної податкової інспекції до Колективного підприємства «Торгсервіс» про стягнення фінансових санкцій задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Колективного підприємства «Торгсервіс» санкцій (код ЄДРПОУ 24319321)
штрафні санкції у сумі 2725 (дві тисячі сімсот двадцять пять) гривень 00 копійок за рахунок його грошових коштів на р/р 31117104700021, код платежу НОМЕР_4, ОКПО 34686448, одержувач державний бюджет у Центрально-Міському районі м. Горлівки, МФО 834016 ГУДКУ в Донецькій області.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 19 листопада 2010 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кірієнко В.О.