Постанова № 12427477, 08.09.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
08.09.2010
Номер справи
2а-2614/10/8/0170
Номер документу
12427477
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 вересня 2010 р.Справа №2а-2614/10/8/0170 (11:42 год.) м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Гнатенко І.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Закритого акціонерного товариства "Кримвтормет"

до Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м.Севастополя

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення

за участю представників сторін:

від позивача: Журавльова Тамара Вікторівна, довіреність №5 від 09.01.2010р.

від відповідача: Мішуткін Михайло Вікторович, довіреність №7731/10 від 14.10.2009р.

від третьої особи: не зявився

Суть спору: позивач - ЗАТ «Кримвтормет» звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя № 0000131503/0 від 02.02.2010р. про стягнення з ЗАТ «Кримвтормет» суми податкового зобовязання в сумі 55676,95 грн., у тому числі недоїмки по основному платежу в сумі 42828,43 грн., штрафних санкцій в сумі 12484,52 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.02.2010 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 13.07.2010 року залучено Інкерманську міську раду до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.

Позовні вимоги мотивовані тим, що висновки акту невиїзної документальної перевірки з питання правильності обчислення, повноти й своєчасності внесення в бюджет узгоджених податкових зобов'язань з орендної плати за землю за листопад 2009 року №21/12/15-341/00190638 від 22.01.2010 року не засновані на нормах матеріального права, суперечать чинному законодавству, оскільки ЗАТ "Кримвтормет" вірно, відповідно до умов договору від 17.11.2004 р. № 89/04 та Закону України "Про оренду землі", визначило суми орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної форми власності за лютий 2009 року. Крім того, позивач вважає, що вказівка відповідача на порушення ним ст.7 Закону України “Про плату за землю” є безпідставною, зважаючи на те, що даною нормою передбачені лише розміри ставок земельного податку.

У судовому засіданні представник позивача на позовних вимогах наполягав, з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача проти позову заперечував з підстав, викладених у запереченнях на позовну заяву, зокрема посилаючись на те, що спірне податкове повідомлення-рішення прийняте відповідно до вимог чинного законодавства України і підстав для його скасування немає. В обґрунтування правової позиції відповідач посилається на те, що згідно до норм діючого законодавства та умов договору оренди земельної ділянки на позивача покладений обовязок розраховувати розмір орендної плати з урахуванням зміни розмірів земельного податку, ставки орендної плати та нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Представник 3-ї особи надав письмові пояснення по суті спору, де зазначив, що розгляд спору залишає на розсуд суду.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані сторонами та 3-ю особою докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

22.01.2010 року ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя проведено невиїзну документальну перевірку ЗАТ "Кримвтормет" з питання правильності обчислення, повноти і своєчасності внесення до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з орендної плати за землю за листопад 2009 року, за результатами якої було складено акт за вих.№21/12/25-341/00190638 від 22.01.2010 р. ( а. с. 11-15).

З висновку акту перевірки № 21/12/25-341/00190638 від 22.01.2010 р. вбачається, що перевіркою встановлено порушення позивачем ст. 7 Закону України "Про плату за землю" № 378/96-ВР від 19.09.1996 р., п. 4 ст. 23 Закону України "Про оренду землі" № 161-ХІУ від 06.10.1998 р., з подальшими змінами та доповненнями, що призвело до заниження розміру орендної плати за листопад 2009 року в сумі 42828,43 грн.

Заниження орендної плати встановлено відповідачем за договором оренди земельної ділянки № 89/04 від 17.11.2004 року у звязку з введенням у дію з 01 січня 2006 року рішення Севастопольської міської Ради № 4046 від 19 жовтня 2005 року про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Севастополя у адміністративних межах міста.

На підставі висновків вказаного акту ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя прийнято податкове повідомлення-рішення від 02.02.2010 р. № 0000131503/0, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з орендної плати за землю на загальну суму 55676,95 грн., де основний платіж - 42828,43 грн., штрафні (фінансові) санкції 12848,52грн. (а. с. 17).

Не погодившись з зазначеним податковим повідомленням-рішенням відповідача, позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м.Севастополя від 02.02.2010 р. № 0000131503/0.

Оцінюючи правомірність дій та рішень субєкту владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст. 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії) : на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України.

З матеріалів справи вбачається, що 17 листопада 2004 року між Інкерманською міською Радою та Закритим акціонерним товариством “Кримвтормет” було укладено договір оренди земельної ділянки № 89/04 загальною площею 8,0538 га, що розташована по Сімферопольському шосе, 4 м.Інкерман, для обслуговування Севастопольського виробничого відділення ЗАТ “Кримвтормет” з заготовки та переробки металічного лому (а.с.6-10).

Строк дії договору 50 років (п. 3. 1 договору від 17 листопада 2004 року № 89/04).

Вказаний договір зареєстрований Севастопольським міським управлінням земельних ресурсів 08 грудня 2004 року під № 11 в Книзі реєстрації договорів оренди землі (номенклатурний № 4-1-01).

Відповідно до пункту 4 договору від 17 листопада 2004 року №89/04 річна орендна плата за користування земельної ділянки встановлена у розмірі 4,5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки й величина річної орендної плати за користування земельною ділянкою розраховується за формулою 13700929,00 х 4,5% = 616541,81 грн.

Відповідно до пункту 2.3 даного договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 13700929,00 грн.

Рішенням Севастопольської міської Ради XIX сесії XХХІV скликання від 19 жовтня 2005 року №4046, опублікованим в газеті «Известия» від 12.11.2005р. з 01 січня 2006 року введено нову нормативну грошову оцінку земель Севастополя в адміністративних межах міста (а.с.83-84).

На думку відповідача згідно до вищевказаного рішення Севастопольської міської Ради, річна орендна плата за землю за договором оренди від 17 листопада 2004 року площею 80538,00 га повинна бути розрахована ЗАТ “Кримвтормет” самостійно, виходячи з нормативу грошової оцінки землі 23824420 грн.

Однак з даним висновком відповідача погодитись не можна у звязку з наступним.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про оренду землі” оренда землі це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України “Про оренду землі” відносини, повязані з орендою землі, регулюються земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Статтею 13 Закону України “Про оренду землі” визначено, що договір оренди землі це договір, за яким орендодавець зобовязаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобовязаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до частини 2 статті 21 вказаного Закону, розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до закону України “Про плату за землю”).

Згідно до статті 30 Закону України “Про оренду землі” зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

Відповідно до статті 13 Закону України “Про плату за землю” підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності договір оренди такої земельної ділянки.

Статтею 19 Закону України “Про плату за землю” визначено, що розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).

Таким чином, з положень Закону України “Про оренду землі” та Закону України “Про плату за землю” вбачається, що розмір орендної плати за землю встановлюється сторонами відповідно до умов договору оренди земельної ділянки.

В обґрунтування правомірності донарахування податкових зобовязань ЗАТ “Кримвтормет” з орендної плати за земельну ділянку виходячи з розміру нової нормативної грошової оцінки землі, Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м. Севастополя посилається на підпункт 4.3 пункту 4 договору оренди від 17 листопада 2004 року № 89/04, згідно до якого приведений розрахунок величини річної орендної плати щорічно коректується у відповідності з пунктом 4.5 вказаного договору.

Але, відповідно до пункту 4.5 договору, величина річної орендної плати підлягає щорічному перерахунку у строк до лютого поточного року у залежності від щорічно індексуємої грошової оцінки земельної ділянки.

Тобто, мова у пункту 4.5 договору йде про щорічний перерахунок орендної плати у звязку з щорічною індексацію грошової оцінки землі, а не про перерахунок орендної плати у звязку зі збільшенням нормативної грошової оцінки землі.

При таких обставинах справи, посилання відповідача на підпункт 4.5 пункту 4 договору оренди землі від 17 листопада 2004 року суд вважає неправомірним.

Відповідно до підпункту 4.6 пункту 4 договору передбачено щорічний перегляд розміру орендної плати у разі збільшення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, але такий перегляд розміру орендної плати повинен бути здійснений у відповідності з положеннями пункту 13 договору, яким визначено, що зміни умов даного договору здійснюється у письмовій формі по взаємному погодженню сторін, а у разі не досягнення угоди про зміну умов договору спір вирішується у судовому порядку.

Договором оренди земельної ділянки від 17 листопада 2004 року не передбачено можливості односторонньої зміни умов договору. Не передбачена така зміна і діючим законодавством України щодо надання земельної ділянки у оренду.

Зміна розміру орендної плати є безумовно зміною умов договору, тому така зміна може бути здійснено лише за взаємним погодженням сторін по договору, а саме Інкерманською міською Радою та ЗАТ “Кримвтормет”.

Але, матеріали справи свідчать про те, що ані Інкерманська міська Рада, ані ЗАТ “Кримвтормет” не ініціювали питання про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 17 листопада 2004 року щодо річного розміру орендної плати.

За таких обставин, суд дійшов до висновку про те, що орендна плата за землю, незважаючи на віднесення її до обовязкових загальнодержавних податків і зборів (стаття 14 Закону України “Про систему оподаткування”), має іншу правову природу, ніж інші податки та збори, розмір та порядок сплати яких встановлюється нормативними актами, тому її збільшення органами державної податкової служби всупереч умовам договору є втручанням державних органів в діяльність органу місцевого самоврядування, тому що визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками в порядку та у спосіб, встановлений нормативними актами України, є функціями тільки органів місцевого самоврядування та не можуть здійснюватися іншим способом ніж угодою сторін та внесенням змін до договору оренди земельної ділянки.

Що стосується застосування рішення Севастопольської міської ради ХІХ сесії ХХІV скликання від 19 жовтня 2005 року №4046, яким з 01 січня 2006 року введено нормативну грошову оцінку земель Севастополя в адміністративних межах міста, то суд вважає, що воно не підлягає застосуванню для встановлення нормативної грошової оцінки земель на території м. Інкерман з наступних підстав.

Рішенням Виконавчого комітету Севастопольської міської ради від 08.02.1977р. №3/93 (а.с.72-803) затверджені межі міста Білокамянська.

Постановою Верховної Ради Української РСР від 26.02.1991р. №787-ХІІ місто Білокамянськ Севастопольської міської ради перейменоване на місто Інкерман.

Відповідно до положень ч.1 ст.133 Конституції України систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.

Враховуючи зазначені вище нормативні акти у м. Інкерман є встановлені межі (а.с.114-116) і він є визначеною адміністративно-територіальною одиницею держави.

21.05.1997р. прийнятий Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”, який набрав чинності 14.06.1997р. та є спеціальним законом стосовно організації та діяльності органів місцевого самоврядування і його положення повинні застосовуватися та є обовязковими на території України з 14.06.1997р. (п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону).

Вказаний закон відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Частиною 2 статті 2 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” встановлено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Одним з принципів місцевого самоврядування, встановлених ст.4 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, є правова організаційна та матеріально-фінансова самостійність в межах повноважень, визначених цим та іншими законами.

Відповідно до положень ст.1 вказаного закону, представницьким органом місцевого самоврядування є виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення.

Згідно до частин 1, 3, 5, 6 ст. 16 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Місцеві бюджети є самостійними, вони не включаються до Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та інших місцевих бюджетів.

Відповідно до пунктів 35, 36 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання про затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності відповідних територіальних громад.

Частиною1 статті 60 Закону України “Про місцеве самоврядування України” встановлено, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності в тому числі на землю.

Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження обєктами комунальної власності (ч. 5 ст. 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”).

Територіальні громади, органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження (ч.1 ст.71 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”).

Відповідно до абзацу 1 ч.2 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” сільські, селищні, міські, районні в містах, районні, обласні ради після набрання чинності цим Законом здійснюють повноваження, передбачені Конституцією України і цим Законом.

Частиною 1 ст. 15 Закону України “Про оцінку земель” встановлено, що підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Частиною 1 ст. 23 вказаного закону встановлено, що технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

З аналізу викладених норм законів випливає, що рішення щодо встановлення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, які знаходяться в межах міста, можуть приймати лише органи місцевого самоврядування (ради), повноваження яких розповсюджуються на територію міста.

Таким чином, повноваження щодо розпорядження та встановлення нормативів грошової оцінки земельних ділянок на території м. Інкерман належать органу місцевого самоврядування цього міста, тобто Інкерманській міській раді, а не Севастопольській міськраді.

Доводи відповідача щодо відсутності таких повноважень у третьої особи у звязку з невизначеністю меж міста Інкерман суд до уваги не приймає, оскільки земельна ділянка, що надана позивачу в оренду знаходиться в межах м. Інкерман, а не м. Севастополь.

Твердження відповідача про те, що м. Інкерман входить в межі м. Севастополь, суд до уваги не приймає у звязку з наступним.

Відповідно до положень ст. 1 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” районні та обласні ради - це органи місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст.

Частиною 2 ст. 5 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” встановлено, що у містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.

Частиною 2 статті 10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.

Вказані норми свідчать, що адміністративно-територіальний устрій України не передбачає входження до складу районів в містах інших міст, а також входження до складу міст інших міст.

Це також не відповідає положенням ч. 1 ст. 133 Конституції України, згідно з якою систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.

Таким чином, з аналізу вказаних норм випливає, що повноваження районної ради в місті або міськради не можуть розповсюджуватися на територію іншого міста.

Районні ради, про які йдеться в статті 10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” - це ради, повноваження яких розповсюджується на територію, на якій можуть бути розташовані декілька сіл, селищ, міст, а не райради у містах.

При таких обставинах та відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” рішення Севастопольської міськради не можуть розповсюджуватися та бути обовязковими для застосування Інкерманською міською радою та на території м. Інкерман або бути підставою для їх застосування іншими органами в м. Інкерман.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обовязковими до виконання на відповідній території.

Згідно до ч. 2 ст. 140 Конституції України особливості здійснення місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України.

Таким чином, враховуючи, що на цей час законами України не встановлені особливості місцевого самоврядування в м. Севастополі, на територію м. Інкерман не можуть розповсюджуватися рішення Севастопольської міськради, в тому числі щодо встановлення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, оскільки територія м.Інкерман не є територією м. Севастополя.

Також суд вважає необхідним вказати на те, що відповідно до п.34, 35 ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” до повноважень органів місцевого самоврядування (ради) віднесені повноваження в галузі земельних відносин, в які, згідно з діючим законодавством, входить розпорядження землями комунальної власності, затвердження відповідно до закону ставок земельних податків, визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками, встановлення та зміна цільового призначення земель (ст. 20 ЗК України), вилучення земельних ділянок, передача їх в державну власність та інше.

При цьому, законами України не визначено, що частина повноважень (у даному випадку щодо встановлення норм грошової оцінки земельної ділянки) може належати іншим органам місцевого самоврядування, повноваження яких на територію відповідної громади не розповсюджуються.

Матеріли справи свідчать, що земельна ділянка, надана позивачу в оренду, знаходиться на території м. Інкерман і повноваження щодо розпорядження нею та встановлення нормативної грошової оцінки є невідємними складовими частинами повноважень в галузі земельних відносин, наданих Інкерманській міськраді Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, зокрема п. 34 ст. 26, та іншими нормативними актами України.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя № 0000131503/0 від 02.02.2010 року про визначення податкового зобов'язання з орендної плати за землю на загальну суму 55676,95 грн., з яких 42828,43 грн. основний платіж, 12848,52 грн. штрафні (фінансові) санкції не може бути визнане таким, що прийнято на підставі та відповідно до діючого законодавства, добросовісно та безсторонньо, тому позовні вимоги є правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України. Позивач при зверненні до суду сплатив 3,40 грн. судового збору, який і підлягає стягненню з Державного бюджету на користь позивача.

В судовому засіданні 08.09.2010 р. були проголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову у повному обсязі складено 13.09.2010р.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 160-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя № 0000131503/0 від 02.02.2010 року про визначення з ЗАТ «Кримвтормет» суми податкового зобовязання в сумі 55676,95 грн., у тому числі й недоїмки по основному платежу в сумі 42828,43 грн., штрафних санкцій в сумі 12484,52 грн.

3.Стягнути з Державного бюджету України на користь Закритого акціонерного товариства "Кримвтормет" (95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Сувороський спуск, 5, ідентифікаційний код 00190638) судовий збір у розмірі 3,40 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кушнова А.О.