ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 серпня 2010 р.Справа №2а-8136/10/8/0170 (15:40 год.) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнова А.О. , при секретарі Гнатенко І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЧЛ"
про стягнення
за участю представників сторін: не зявились
Суть спору: Державна податкова інспекція в м.Ялті АРКрим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЧЛ» про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій на суму 1671,43грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що перевіркою встановлені порушення п.п. 12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 р. (із змінами та доповненнями), на підставі чого до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 1672,00грн., які на момент звернення позивача з позовом до суду сплачені відповідачем частково у сумі 0,57грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 25.06.2010р. відкрито провадження в адміністративній справі та справу призначено до розгляду на 10.08.2010р.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, надіславши до суду клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив. Про час, день та місце розгляду справи повідомлений належним чином - рекомендованою кореспонденцією з повідомлення про вручення. Надіслані на адресу відповідача адміністративний позов з доданими до нього документами та судова повістка повернулися до суду з позначкою пошти: «адресат не зявився», що розцінюється судом як відмова від отримання та не є підставою для відкладення розгляду справи або оголошення перерви.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛЧЛ» зареєстроване у якості юридичної особи виконавчим комітетом Ялтинської міської ради, про що видане свідоцтво про реєстрацію юридично особи №04055765Ю0010724 (а.с.9).
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛЧЛ» взяте на облік як платник податків у Державній податковій інспекції в м.Ялті 15.08.2000р. за №1300 (а.с.8).
05.03.2010р. Державною податковою інспекцією в м. Ялті на підставі направлень №00531, №00532 від01.03.2010р. (а.с.13,14) проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці кафе «Уютне», розташованого за адресою: м.Ялта, вул.Чехова,21, підприємницьку діяльність у якому здійснює ТОВ «ЛЧЛ».
За результатами перевірки було встановлено порушення п.12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями (далі Закон № 265/95), а саме: не ведення в порядку, встановленому законодавством, обліку запасів на складах та за місцем їх реалізації.
Відповідно до п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- вести у порядку , встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та /або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Порушення вищезазначених законодавчих приписів були відображені в Акті перевірки №2272/01/12/23/30993609 від05.03.2010р. (а.с. 11-12). Даний Акт був отриманий офіціантом ОСОБА_1, про що свідчить підпис на самому Акті (зворотній бік а.с. 12).
На підставі Акту перевірки №2272/01/12/23/30993609 від05.03.2010р. ДПІ в м.Ялті АРКрим було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002262303 від12.03.2010р. на суму 1672,00грн. (а.с.15).
Вказане рішення було отримане відповідачем 12.03.2010р., про що свідчить підпис на корінці рішення (а.с.15).
Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002262303 від12.03.2010р. на суму 1672,00грн. не було оскаржене відповідачем.
Згідно ст. 15 Закону № 265/95 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Статтею 16 Закону №265/95 передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, патентів, ліцензій.
Відповідно до ст. 21 Закону №265/95 до субєктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено н ведення в порядку, встановленому законодавством, обліку запасів на складах та за місцем їх реалізації, фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 1672,00грн. (836,0 х 2=1672,00грн.) за рішенням №№0002262303 від12.03.2010р.
Таким чином, за відповідачем склалася непогашена заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1672,00грн.
Судом встановлено, що відповідачем сума заборгованості частково сплачена п/п №46354 від 14.04.2010р. на суму 0,57грн., тому сума заборгованості складає 1671,43грн. (а.с.6).
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
У повному обсязі постанову складено 10.08.2010р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЧЛ» (98612, АРКрим, м.Ялта, вул.Кривошти,б.18, п.40; ідентифікаційний код30993609, р/р №26001297542 «Райфайзен Банк Аваль» м. Київ, р/р №26002290272011 в Кримському РУ ПАТ «Приватбанк» м. Сімферополь, МФО 384436) 1671,43грн. заборгованості по штрафним санкціям на р/р 31110104700039 в ГУ ДКУ в АРКрим, МФО824026, код платежу34740850.
3. За заявою позивача після набрання постановою суду законної сили видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кушнова А.О.