Постанова № 124271897, 07.01.2025, Добровеличківський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
07.01.2025
Номер справи
387/1520/24
Номер документу
124271897
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 387/1520/24

Номер провадження по справі 2-а/387/2/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 січня 2025 року смт Добровеличківка

Добровеличківський районний суд, Кіровоградської області складі

Головуючого судді Солоненко Т. В.

із секретарем судового засідання Косюг І.В.

розглянувши упорядку спрощеного провадженняматеріали адміністративногопозову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, третя особа інспектор відділення поліції №2 Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області лейтенант поліції Ризюк Микола Дмитрович про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення

ВСТАНОВИВ:

До Добровеличківського районного суду Кіровоградської області надійшов адміністративний позов представника позивача Ведющенка В.В. в інтересах позивачки ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, третя особа інспектор відділення поліції №2 Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області лейтенант поліції Ризюк Микола Дмитрович про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення серії ЕНА №3377034 від 30.10.2024 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 126 КУпАП.

Вобґрунтування позовупозивач зазначила, що30.10.2024інспектор ВП №2 Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області лейтенант поліції Ризюк Микола Дмитрович відносно ОСОБА_1 складено постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №3377034. З даною постановою позивачка не погоджується, вважає рішення інспектора не законним, оскільки при розгляді справи позивач пояснювала інспектору, що інкриміноване правопорушення вона не вчиняла і до даної події не причетна.

За наведеного, позивач вважає оскаржувану постанову такою, що винесена незаконно та підлягає скасуванню.

Крім того, сторона позивача заначила, що оскаржувану постанову позивачем було отримано потовою кореспонденцією 09.11.2024, що підтверджується трекінгом відправлень Укрпошти та поштовим конвертом, відтак строк на оскарження постанови позивачем було пропущено з поважних причин, тому представник позивача заявив клопотання про поновлення строків на оскарження постанови серії ЕНА №3377034 від 30.10.2024.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.11.2024 справу №387/1520/24 за вказаним позовом передано на розгляд судді Солоненко Т.В..

Ухвалою Добровеличківського районного суду Кіровоградської області від 25.11.2024 у справі відкрито спрощене позовне провадження. Сторонам було направлено копію ухвали від 25.11.2024, а також відповідачу було направлено копію позовної заяви із додатками.

Ухвалою суду від 17.12.2024 розгляд справи відкладено на 07.01.2025.

Відповідно до ч.6 ст.12, ч.1, 2 ст. 257, ч.1 ст.260 Кодексу адміністративного судочинства України зазначена справа є справою незначної складності та розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження.

Згідно з ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Представник відповідача Компанієць О.В. 02.12.2024 через підсистему ЄСІТС "Електронний суд" надала суду відзив на позовну заяву, за змістом якого відповідач заперечує проти позовних вимог позивача в повному обсязі. Стверджує, що стягнення застосоване в межах ч. 1 ст. 126 КУпАП, за якою позивачка була притягнена до адміністративної відповідальності, постанова винесена уповноваженою особою, яка мала право розглядати справу про адміністративне правопорушення з дотриманням правил чинного законодавства.

03.12.2024 від третьої особи надійшов лист №5547/113-2-2024 від 03.12.2024, яким до суду надано диск з відеозаписом правопорушення.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, всебічно та повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступні фактичні обставини та відповідні ним правовідносини.

Судом встановлено, що 30.10.2024 інспектор ВП №2 (смт. Добровеличківка) Новоукраїнського ГУНП в Кіровоградській області лейтенант поліції Ризюк Микола Дмитрович виніс постанову серія ЕНА №3377034 відносно ОСОБА_1 , якою застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 425,00 грн. за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1ст. 126 КУпАП.

Позивач булапритягнута доадміністративної відповідальностіза вчиненняадміністративного правопорушенняпередбаченого ч.1ст.126КУпАП,а саме,30.10.2024о 20:11год.в м.Помічна повул.Гагаріна,2,водій ОСОБА_1 ,керувала автомобілемNissanVanettед.н.з НОМЕР_1 з непрацюючими стопсигналами,чим порушилап.31.4.3.аПДР України,що кваліфікуєтьсяза ч.1ст.121КУпАП,та підчас перевіркидокументів встановлено,що водійне маєпри собіполіса обов`язковогострахування цивільно-правовоївідповідальності власниківназемних ТЗ,чим порушилап.2.1. ґ ПДРУкраїни,що кваліфікуєтьсяза ч.1ст.126КУпАП.Згідно ч.2ст.36КУпАП правопорушенняоб`єднано,чим порушивп.2.1.ПДР-відсутність уводія полісаобов`язкового страхуванняцивільно-правовоївласників наземних ТЗ.

Вказану постанову направлено позивачу на адресу її проживання рекомендованим листом. Згідно трекінгу «Укрпошта» № 27000001634355 лист вручено одержувачу особисто 09.11.2024.

Згідно полісу №СА/2899443 обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, страхувальник зазначена ОСОБА_1 , договір набирає чинності з 10.09.2024 до 09.09.2025. Забезпечений транспортний засіб номерний знак НОМЕР_1 , марка модель Nisan Vanette (а.с.8).

Оскільки предметом оскарження є постанова про притягнення до адміністративної відповідальності, суд повинен перевірити законність та обґрунтованість винесення постанови та дослідити, чи було дотримано порядок притягнення особи до адміністративної відповідальності, чи не пропущено строки, встановлені для розгляду справи та накладення адміністративного стягнення, чи виконано вимоги закону щодо обов`язкової присутності особи при розгляді її справи та своєчасного повідомлення цієї особи про місце та дату розгляду справи, та інше.

Згідно з частинами першою, третьою статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до статті 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, постанов у справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Відповідно до статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду із заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані не поважними, суд повертає позовну заяву. Якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду. Якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Згідно із статтею 268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279-1 - 279-8 цього Кодексу. При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу. Законами України може бути передбачено й інші випадки, коли явка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в орган (до посадової особи), який вирішує справу, є обов`язковою.

Відповідно до частини першої статті 285 КУпАП постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі, щодо якої її винесено.

З доданих стороною позивача документів вбачається, що копію оскаржуваної постанови ОСОБА_1 отримала 09.11.2024. Згідно штампу на поштовому конверті, ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом 19.11.2024.

Пропуск позивачем зазначеного строку відбувся з поважних причин, оскільки оскаржувана постанова не була їй вручена у день її винесення.

Ваховуючи зазначені обставини, суд визнає причини пропуску строку для звернення до суду з даним позовом поважними, та вважає за необхідне поновити ОСОБА_1 пропущений нею процесуальний строк для оскарження постанови.

Відповідно до ч. 5ст. 14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно дотримувати вимог цьогоЗакону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху.

Згідно п. 1.3. Правил дорожнього руху, затвердженихПостановою КМУ № 1306 від 10 жовтня 2001 р, учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.

Відповідно до пунктів 2.1.ґ) Правил дорожнього руху, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі чинний страховий поліс (страховий сертифікат Зелена картка) про укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов`язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в єдиній централізованій базі даних, оператором якої є Моторне (транспортне) страхове бюро України. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).

Згідно п. 31.4.3. Правил дорожнього руху, забороняється експлуатаціятранспортних засобівзгідно іззаконодавством занаявності такихтехнічних несправностейі невідповідностітаким вимогам: зовнішні світлові прилади - а) кількість, тип, колір, розміщення і режим роботи зовнішніх світлових приладів не відповідають вимогам конструкції транспортного засобу.

Відповідно дост. 52 Закону України «Про дорожній рух»контроль у сфері безпеки дорожнього руху здійснюється Кабінетом Міністрів України, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, Національною поліцією, іншими спеціально уповноваженими на те державними органами (державний контроль), а також міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади (відомчий контроль).

Згідно п. 11 ч. 1ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIIIполіція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманнямПравил дорожнього рухуйого учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.

Згідно ч. 1ст. 222 Кодексу України про адміністративні правопорушенняоргани Національної поліції розглядають, серед іншого, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 126 Кодексу.

Частиною 2ст. 222 Кодексу України про адміністративні правопорушенняКодексу визначено, що від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право уповноважені працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання відповідно до покладених на них повноважень.

Так, органи Національної поліції розглядають справи, в тому числі: про порушенняправил дорожнього руху, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту (зокрема, частини перша, друга, третя, п`ята і шоста статті 121, статті 121-1, 121-2, частини перша, друга і третя статті 122, частина перша статті 123, статті 124-1 - 126).

Частиною 1ст. 126 КУпАПвстановлено, керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред`явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в посвідченні водія відповідної категорії, реєстраційному документі на транспортний засіб, а також полісі (договорі) обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), або не пред`явила електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов`язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, а також інших документів, передбачених законодавством, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 1.9 Правил дорожнього рухувстановлено, що особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Відповідно дост. 35 Закону України «Про Національну поліцію»поліцейський може зупиняти транспортні засоби, зокрема, у разі, якщо водій порушивПравила дорожнього руху.

На підставі ч. 2ст. 258 КУпАПпротокол не складається у разі вчинення адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Національної поліції, та адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі.

Частинами 4 та 5 названої статті Кодексу встановлено, що у випадках, передбачених частинами першою та другою цієї статті, уповноваженими органами (посадовими особами) на місці вчинення правопорушення виноситься постанова у справі про адміністративне правопорушення відповідно до вимогстатті 283 цього Кодексу. Якщо під час складання постанови у справі про адміністративне правопорушення особа оспорить допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається, то уповноважена посадова особа зобов`язана скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до вимогстатті 256 цього Кодексу, крім випадків притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченогостаттею 185-3 цього Кодексу, та правопорушень у сфері забезпечення дорожнього руху, у тому числі зафіксованих в автоматичному режимі. Процедуру оформлення поліцейськими патрульної поліції матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, визначає Інструкція з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженанаказом Міністерства внутрішніх справ України від 7 листопада 2015 року № 1395(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 року за №1408/27853).

Відповідно до п. 4 Розділу І названої Інструкції у разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, розгляд якого віднесено до компетенції Національної поліції України, поліцейський виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складання відповідного протоколу.

Постанова виноситься у разі виявлення адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, передбачених статтями 80 і 81 (в частині перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах транспортних засобів), частинами першою, другою, третьою, п`ятою і шостою статті121, статтями121-1,121-2, частинами першою, другою і третьою статті122, частиною першою статті123, статтею124-1, статтями125,126, частинами першою, другою і третьою статті127, статтями128,129, статтею132-1, частинами шостою і одинадцятою статті133-1, частинами першою, другою і третьою статті140 КУпАП.

Предмет доказування у справі про адміністративні правопорушення становлять обставини, що підлягають з`ясуванню у справі про адміністративне правопорушення. По справі про адміністративне правопорушення з`ясуванню підлягають: наявність події адміністративного правопорушення; особа, яка вчинила протиправні дії (бездіяльність), за які КУпАПпередбачена адміністративна відповідальність; винність особи у вчиненні адміністративного правопорушення; обставини, що пом`якшують адміністративну відповідальність, і обставини, що обтяжують адміністративну відповідальність; характер і розмір шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням; обставини, що виключають провадження по справі про адміністративне правопорушення; інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи; причини і умови вчинення адміністративного правопорушення.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність події адміністративного правопорушення, винність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються: протоколом про адміністративне правопорушення; поясненнями особи, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення; показаннями потерпілого, свідків; висновками експерта; іншими документами; показаннями спеціальних технічних засобів; речовими доказами.

Документи визнаються доказами, якщо відомості, викладені або засвідчені в них організаціями, їх об`єднаннями, посадовими особами та громадянами, мають значення для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Документи можуть містити відомості, зафіксовані як у письмовій, так і в іншій формі. До документів можуть бути віднесені матеріали фото-і кінозйомки, звуко-і відеозапису, інформаційних баз і банків даних та інші носії інформації.

Відповідно дост. 252 КУпАП та п. 10 «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» затвердженої наказом МВС № 1395 від 07.11.2015 р., поліцейський оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Судом було досліджено наявний в матеріалах справи відеозапис, з якого вбачається, що позивач керувала автомобілем «Nissan Vanette» реєстраційний номер НОМЕР_1 з не працюючими стопами. У зв`язку з таким порушенням ПДРУкраїни позивач була зупинена працівниками поліції. Під час спілкування з ОСОБА_1 працівники поліції з`ясували, що вона не має при собі поліса обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів . Також сама ОСОБА_1 підтвердила на відео, що не має при собі даного поліса.

Тобто, вказаний відеозапис чітко та однозначно підтверджує факт вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 126 КУпАП, що полягає у керуванні транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред`явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться у полісі (договорі) обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

На підставі наведеного суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 керувала транспортним засобом«Nissan Vanette» реєстраційний номер НОМЕР_1 , проте не мала при собі та не пред`явила полісі (договорі) обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Крім того, в матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували, що інспектор відділення поліції №2 Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області лейтенант поліції Ризюк Микола Дмитрович при складанні постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності діяв не в спосіб, передбаченийКУпАП, чи в порушення положень КУпАП.

При цьому, як вбачається з матеріалів справи, у відповідності до положень чинного законодавства поліцейським було розглянуто справу про адміністративне правопорушення у присутності позивача та враховуючи характер вчиненого правопорушення, відповідно дост. 283 КУпАП 30.10.2024 винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення якою, як зазначено вище, позивач притягнута до адміністративної відповідальності у виді штрафу в розмірі 425 грн.

Також слід зазначити, що Кодекс адміністративного судочинства Українипередбачає не лише обов`язок суб`єкта владних повноважень щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності (ч. 2ст. 77 КАС України), але й обов`язок кожної сторони довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення (ч. 1ст. 77 КАС України).

Обов`язок доказування в адміністративному судочинстві визначенийстаттею 77 КАС Українирозподіляється таким чином, що позивач повинен довести обставини, якими він обґрунтовує позовні вимоги, тобто підставу позову, а відповідач повинен довести обставини, якими він обґрунтовує заперечення проти позову.

Частиною 4статті 161 КАС Українивстановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Позивач не надав суду жодних належних доказів, які спростовували б факт порушення нимПДРУкраїни.

З урахуванням вищевикладеного, позивачем не доведено та не надано доказів на підтвердження своїх посилань про винесення постанови ЕНА №3377034 від 30.10.2024 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 126 КпАП Україниз порушенням та не у відповідності до чинного законодавства України, а відповідно і її протиправності.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що не підлягають задоволенню.

З огляду на відмову в задоволенні позову, судові витрати позивача не підлягають відшкодуванню останньому за рахунок відповідача та залишаються за позивачем.

Керуючись ст.2,5,9,72,73,77,139,241,242,244,246,255,268-272,286,297 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Поновити позивачу ОСОБА_1 строк на оскарження постанови про адміністративне правопорушення серії ЕНА №3377034 від 30 жовтня 2024 року по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України.

Відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, третя особа інспектор відділення поліції №2 Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області лейтенант поліції Ризюк Микола Дмитрович про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження та може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного судупротягом десяти днів з дня його проголошення .

З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.

Відомості про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ).

Відповідач: Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області (вул. Віктора Чміленка, 41, м. Кропивницький, код ЄДРПОУ 40108709).

Третя особа інспектор відділення поліції №2 Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області лейтенант поліції Ризюк Микола Дмитрович (вул. Центральна, 115, селище Добровеличківка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область, 27000).

Повний текст рішення складено та підписано 07.01.2025.

Суддя Таїсія СОЛОНЕНКО