Єдиний державний реєстр судових рішень 290/1633/24
П О С Т А Н О В А
Іменем України
селище Романів 26 грудня 2024 року
Суддя Романівського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В, розглянувши в режимі відеоконференції матеріали, які надійшли з Відділення поліції № 5 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 51 частиною 3, статтею 173-2 частиною 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП):
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
В С Т А Н О В И В :
У грудні 2024 року до Романівського районного суду Житомирської області надійшли матеріали про адміністративні правопорушення (протоколи про адміністративне правопорушення серії ВАД № 111731 за статтею 173-2 частиною 2 КУпАП, серії ВАД № 111730 за статтею 51 частиною 3 КУпАП, скоєні ОСОБА_1 , яким присвоєно номера судових справ 290/1633/24 та 290/1634/24.
Згідно частини 2 статті 36 КУпАП, суддею об`єднано вказані матеріали про адміністративні правопорушення в одне провадження та присвоєно № 290/1633/24.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 111730 від 08 листопада 2024 року, 28 жовтня 2024 року близько 22 години гр. ОСОБА_1 в магазині «Престиж» по вул.Небесної Сотні,112/2 в смт.Романів із полиці шляхом вільного доступу таємно викрав одну пляшку горілки «Козацька рада», ємністю 0.5 л. вартістю 125 грн., чим вчинив дрібну крадіжку.
Дії ОСОБА_1 уповноваженою посадовою особою органу поліції кваліфіковано за статтею 51 частиною 3 КУпАП.
Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 111731 від 12 листопада 2024 року, 11 листопада 2024 року близько 21 години гр. ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 , вчинив домашнє психологічне насильство відносно співмешканки ОСОБА_2 , а саме ображав її образливими словами та принижував, внаслідок чого могло б бути завдано чи було завдано шкоду психічному здоров`ю потерпілої.
Дії ОСОБА_1 уповноваженою посадовою особою органу поліції кваліфіковано за статтею 173-2 частиною 2 КУпАП.
ОСОБА_1 приймав участь у судовому розгляді вищезазначених матеріалів в режимі відеоконференції. Свою вину у вчиненні даних правопорушень заперечив.
Згідно зі статтею 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться у межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису тощо.
Як зазначено в статті 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Диспозиція частини 1 статті 173-2КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Частина 2 статті 173-2КУпАП передбачає відповідальність за ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров`ю особи.
Згідно статті 51частини 1КУпАП об`єктивна сторона правопорушення полягає у дрібному викраденні чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Чавстина 3 статті 51 КУпАП передбачає відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частиною першою або другою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.
Дослідивши матеріалисправи проадміністративні правопорушення,заслухавши особу,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності суддеювстановлено,що вдіях ОСОБА_1 є ознакискладу адміністративнихправопорушень,передбачених статтею173-2частиною 2,статтею 51частиною 3 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами проадміністративні правопорушення серії ВАДза №111730 від08листопада 2024року та серії ВАД №111731 від 12 листопада 2024 року, протоколамиприйняття заявипро кримінальнеправопорушення таіншу подіювід 08листопада 2024року тавід 12листопада 2024року, письмовими поясненнями ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , що містяться в матеріалах справи, письмовими та усними поясненнями ОСОБА_1 , що містяться в матеріалах справи та надані під час судового розгляду, довідкою про вартість викраденого майна,матеріалами фотофіксації, постановою судді Романівського районного суду Житомирської області від 22 серпня 2024 року (справа № 290/1241/24), а тому суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтею173-2 частиною 2 КУпАП та статтею 51 частиною 3 КУпАП, є доведеною.
Відповідно до постанови Романівського районного суду Житомирської області від 22 серпня 2024 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушень, передбачених частиною 1 статті 51 КУпАП та частиною 1 статті 173-2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340,00 грн.
Обставин, що пом`якшують або обтяжують його відповідальність суддею не встановлено.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі статтею 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до частини 1 статті 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Однак, згідно частини 2 цієї ж статті, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, а тому вважає, що до нього слід застосувати стягнення у вигляді штрафу в межах санкції частини 3 статті 51 КУпАП,що буденеобхідним дляйого виправленнята достатнімдля виконаннязавдань КУпАП.
Підстави для застосування іншого, більш м`якого або суворого стягнення, відсутні.
Накладаючи на ОСОБА_1 адміністративне стягнення,суддя такожстягує зйого судовийзбір урозмірі,визначеному частиною2статті 4Закону України«Про судовийзбір».
Керуючись статтями 33-35,36, 38, 40-1, 51 ч.3,173-2 ч.2, 280, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати в одне провадження справи за номерами 290/1633/24 та 290/1634/24, присвоївши № 290/1633/24.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених статтею 51 частиною 3 КУпАП та статтею173-2 частиною 2 КУпАП, та накласти на його адміністративне стягнення за частиною 3 статті 51 КУпАП відповідно до статті 36КУпАП у виді штрафу в розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 5100.00 (п`ять тисяч сто) гривень.
Штраф стягнути на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у Жит.обл/ТГ смт. Романів/21081100; Код отримувача: 37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA328999980313020106000006819; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Найменування коду класифікації доходів бюджету:Адміністративні штрафи та санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605(шістсотпять)гривень 60копійок. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до суду Житомирського апеляційного суду через Романівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя М.В. Ковальчук