Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.11.10р.Справа № 33/219-09 За скаргою: Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Промтехмаш", м. Дніпропетровськ
на дії державної виконавчої служби
У справі:
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровське виробниче підприємство "Транселектромаш", м. Дніпропетровськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Промтехмаш", м. Дніпропетровськ
про стягнення 95 745 грн. 20 коп.
Суддя Коваленко О.О.
Представники:
Від позивача: не з'явився
Від відповідача (скаржник): Широких Є.С., довіреність б/н від 05.07.2010 р.
Від ДВС: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 10.06.2009р. стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Промтехмаш" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровське виробниче підприємство "Транселектромаш" 95745 –основної заборгованості (дев'яносто п'ять тисяч сімсот сорок п'ять грн.), 957 (дев'ятсот п'ятдесят сім) грн. 55 коп. –державного мита та 118 (сто вісімнадцять) грн. 00 коп. –витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. На примусове виконання рішення було видано наказ, який прийнятий до виконання відділом державної виконавчої служби, якою було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.
На виконання наказу господарського суду Дніпропетровської області, виконавчою службою було проведено опис і арешт будівлі, яка належала відповідачу на праві власності, її оцінка та продаж з прилюдних торгів. Була арештована нежитлова будівля та споруди за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Ударників, 27: Літ. К-7, К’-7, на 1 поверсі поз. 1-39, І –VII, на ІІ поверсі поз. 1-16, І –ІІІ, на ІІІ поверсі поз. 1-31, І –V, на ІV поверсі поз. 1-8, 11-22, І –ІІІ, на V поверсі поз. 1-23, І –V,на VІ поверсі поз. 1-22, І –ІІІ, на VІІ поверсі поз. 1-24, І –ІХ, заг. пл. 6108,8 кв.м. та проведено дії з її примусової реалізації.
Скаржник вважає, що вказані дії були проведені з порушенням норм чинного законодавства, що призвело до продажу об'єкту нерухомості по заниженій ціні та збитків скаржника.
19.08.2010р. до суду надійшла уточнена скарга, в якій скаржник просить:
1. Визнати недійсним звіт про незалежну оцінку майна –нежитлових приміщень, розташованих за адресою: Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, вул. Ударників 27 (виконавець: ТОВ "Магістр Нерухомість", Замовник Красногвардійський відділ державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції Оцінювач, член українського товариства оцінювачів К.М. Дубовик).
2. Визнати неправомірними дії Красногвардійського ВДВС щодо:
- не роз'яснення:
- державною виконавчою службою права проводити оцінку (переоцінку) майна в порядку, встановленому законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність, на порушення статті 5 закону України "Про виконавче провадження";
- боржнику права на оскарження звіту про оцінку та відводу оцінщика, на порушення статті 7, 17 закону України "Про виконавче провадження";
- неповідомлення боржника про проведення:
- переоцінки майна на порушення п. 5.12.2 Інструкції про проведення виконавчих дій;
- перших та других торгів на порушення ст.7 Закону України "Про виконавче провадження" п. 3.11 Тимчасового положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна;
- відкритих торгів з продажу арештованого майна без повідомлення боржника про їх призначення на порушення п. 3.11 Тимчасового положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна.
Скаргу обґрунтовує тим, що згідно до ч. 1 ст. 61 закону України "Про виконавче провадження", реалізація арештованого майна здійснюється спеціалізованими організаціями, які залучаються на тендерній (конкурсній) основі, на підставі договорів між Державною виконавчою службою та спеціалізованими організаціями шляхом його продажу на прилюдних торгах, аукціонах".
Відповідно до статті 10 вказаного Закону, "Учасниками виконавчого провадження є державний виконавець, сторони, представники сторін, експерти, спеціалісти, перекладачі, суб'єкти оціночної діяльності - суб'єкти господарювання". Спеціалізовані організації, які проводять торги, не є самостійним учасником виконавчого провадження, а отже їх дії не можуть оскаржуватися в рамках виконавчого провадження та відповідно оскарження ї дій не тягне наслідків для перебігу виконавчого провадження.
Оскільки саме ВДВС залучає спеціалізовану організацію, спеціалізована організація діє на підставі договору з ВДВС, вона має статус судвиконавця, відповідальність за дії якого має нести виконавча служба, яка її залучила. Вказаний висновок випливає з норм Цивільного кодексу, зокрема, ч. 2 ст. 902 та ч.1 ст. 838 Цивільного кодексу України.
На порушення норм 3.11. Тимчасового положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27 жовтня 1999 р. N 68/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 02 листопада 1999 р. за N 745/4038, скаржника не повідомляли про призначення перших та других торгів, і умов, на яких будуть проведені такі торги, про уцінку вартості будівель та споруд. Продаж нерухомого майна було проведено без відома скаржника, що не дало змоги захистити права щодо справедливої ринкової оцінки майна скаржника.
Відповідно до п. 3.11. Тимчасового положення, “Спеціалізована організація письмово повідомляє державного виконавця, стягувача та боржника про дату, час, місце проведення прилюдних торгів, а також стартову ціну реалізації майна”.
В порушення вимог Закону України "Про виконавче провадження" Положення, прилюдні торги проведено без відома боржника. Такі дії державної виконавчої служби і організатора торгів порушують права відповідача як боржника у виконавчому провадженні.
Дії державної виконавчої служби по проведенню прилюдних торгів були проведені з порушенням ст.7 Закону України "Про виконавче провадження" та умов п.3.11 "Тимчасового положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна" які є обов'язковими для виконання.
Відповідно до п.5.2. Порядку реалізації арештованого майна переоцінка проводиться державним виконавцем. За результатами переоцінки складається акт, який додається до актів опису, оцінки та передачі майна.
Згідно умов п. 5.12.2 Інструкції про проведення виконавчих дій Державний виконавець переоцінює майно за участю представників торгівельної організації у присутності стягувача та боржника.
Про факт проведення переоцінки скаржника не повідомляли та для переоцінки не запрошували.
На підставі даних щодо вартості будівель та споруд, в межах виконавчого провадження було організовано та проведено прилюдні торги. Належне майно боржника було уцінене на 0,5 % та продане за ціною 1 153 000, 00 грн.
Для проведення оцінки будівель та споруд виконавчою службою було залучено Товариство з обмеженою відповідальністю “Магістр Нерухомості”, оцінку проводила оцінювач Дубовик Катерина Миколаївна.
Згідно з висновком оцінювача Дубовик К.М., вартість арештованих будівель та споруд складає 1 390 000,00 (Один мільйон триста дев'яносто тисяч) грн. з ПДВ.
Відповідно до ст.57 закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець про оцінку арештованого майна повідомляє сторони, які мають право оскаржити оцінку майна до суду.
Згідно до ст.7 вищенаведеного Закону, державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права у точній відповідності із законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів громадян і юридичних осіб. Особам, які беруть участь у виконавчому провадженні або залучаються до проведення виконавчих дій, повинні бути роз'яснені державним виконавцем їх права відповідно до вимог цього Закону.
19.01.2010р. директора ТОВ ІІ "Промтехмаш" Сапега Д.В. було ознайомлено під підпис з звітом про незалежну оцінку майна на якому він поставив відмітку про не погодження з оцінкою майна.
Скаржнику (Боржнику) державною виконавчою службою не було роз’яснено право на оскарження звіту про оцінку майна.
Для проведення оцінки будівель та споруд виконавчою службою було залучено Товариство з обмеженою відповідальністю “Магістр Нерухомість”, оцінку проводила оцінювач Дубовик К.М. у зв'язку з не роз'ясненням державною виконавчою службою права на оскарження звіту про оцінку майна скаржник неодноразово звертався зі скаргами про те, що Дубовик К.М. не має належної кваліфікації щодо проведення оцінки нерухомого майна з метою його продажу з прилюдних торгів в порядку для виконання судових рішень.
Згідно до ст.5 закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець роз'яснює сторонам їх права проводити оцінку (переоцінку) майна в порядку, встановленому законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність.
Державним виконавцем ВДВС не було роз'яснено скаржнику (Боржнику) права проводити оцінку (переоцінку) майна в порядку, встановленому законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність.
Також скарга обґрунтовується тим, що 06.04.2010 р. скаржником було отримано конверт з чистим аркушем паперу в середині, який відправлявся рекомендованим листом з повідомленням ПП “Спеціалізоване підприємство Юстиція”, яка проводила прилюдні торги. Про цей факт свідчить акт наявності вкладень в поштовий конверт, який було складено працівниками скаржника, та представником орендаря, який знаходився в приймальні в момент відкриття конверту. Після цього, в квітні 2010 року підозрюючи введення в оману щодо перебігу виконавчого провадження, скаржник ознайомився з матеріалами виконавчого провадження та виявив, що належне майно вже продане по заниженим цінам.
Відповідно до частини 4 ст. 43 закону України “Про виконавче провадження”, сума, яка залишається після продажу арештованого майна, після погашення заборгованості та сплати усіх штрафів та зборів, повертається боржникові. За результатами зведеного виконавчого провадження Скаржнику було повернено 45 274,59 грн., що підтверджується розрахунком розподілу стягнутих з боржника сум від 09.04.2009 р. В той час, як при продажу майна за справедливою ринковою ціною скаржнику була би повернена сума коштів в розмірі: 5528790,00 грн. (справедлива ринкова ціна майна) –984425,41 грн. (загальна сума вимог за зведеним виконавчим провадженням) - 45274,59 грн. (повернута сума ВДВС) =4499090,00 грн., що і складає суму збитків скаржника.
15.10.2010р. скаржник надав до суду додаткові письмові пояснення до уточненої скарги у яких зазначив, що відповідно до Звіту ТОВ НПП "Фінансова та технічна експертиза" про оцінку майна: нежитлової будівлі лит.К-7, К'-7 (корпус №12, цех №34, корпус №12 виробнича будівля) загальною площею 6109,6 м.кв. (у.т.ч. настройка лит. над К-7, крильця лит.к,к'), розташованою за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Ударників, 27 вартість об'єкту оцінки станом на 15.01.2010р. складає 5528790 грн. (п'ять мільйонів п'ятсот двадцять вісім тисяч сімсот дев'яносто грн.) з ПДВ.
28.10.2010р. скаржник надав до суду додаткові письмові пояснення до уточненої скарги у яких зазначив, 08.01.2010р. ТОВ "Магістр Нерухомість" (код за ЄДРПОУ 32298852, адреса: 49000, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 76/1), оцінювачем К.М. Дубовик було складено та затверджено Звіт про незалежну оцінку майна нежитлових приміщень, розташованих за адресою: Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, вул. Ударників, 27.
Згідно до Звіту ринкова вартість об'єкта становить 1390000 грн. (один мільйон триста дев'яносто тисяч грн.) з ПДВ.
Дніпропетровське територіальне обласне відділення Українське товариство оцінювачів 14.05.2010р. видало Рецензію №4/01-05Р на "Звіт про незалежну оцінку майна нежитлових приміщень, розташованих за адресою: Дніпропетровська область, м. Дніпропетровськ, вул. Ударників, 27" у якій зазначило, що поданий "Звіт про незалежну оцінку майна нежитлових приміщень, розташованих за адресою: Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, вул. Ударників, 27" не відповідає вимогам нормативно-правовим актам з оцінки майна є неякісним і не може бути використаний.
Рецензія №4/01-05Р була затверджена та підписана Головою Дніпропетровського територіального обласного відділення Українського товариства оцінювачів, Членом представництва Експертної Ради в Дніпропетровській області, Головою Експертної Ради в Дніпропетровській області, Членами представництва Експертної Ради в Дніпропетровській області.
Також у додаткових письмових поясненнях до уточненої скарги зазначено, що підтвердженням недійсності Звіту складеного оцінювачем К.М. Дубовик є наступне:
15.01.2010р. (через сім днів після складання вищенаведеного Звіту оцінки майна) ТОВ науково-виробниче підприємство "Фінансова та технічна експертиза" було складено Звіт про оцінку майна: нежитлова будівля літ.К-7, К'7 (корпус №12 цех №34 , корпус №12 виробнича будівля) загальною площею 6109,6 м.кв. (в.т.ч. надбудівля літ. над К-7, ганки літ. к, к'), розташованого за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Ударників, 27 згідно до якого вартість об'єкту оцінки станом на 15.01.2010р. складає 5528790 грн. (п'ять мільйонів п'ятсот двадцять вісім тисяч сімсот дев'яносто грн.) з ПДВ.
Згідно до Рецензії проведеної 26.01.2010р. оцінювачем Звіт від 15.01.2010р. про оцінку майна: нежитлова будівля лит.К-7, К'7 (корпус №12 виробнича будівля) загальною площею 6109,6 м.кв. (в.т.ч. надбудівля літ. над К-7, ганки літ. к, к'), розташованого за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Ударників, 27 - повністю відповідає вимогам нормативно-правових актів по оцінці майна.
Представник скаржника скаргу підтримав, просив її задовольнити.
Позивач в судове засідання не з'явився, вимог суду не виконав.
ВДВС проти скарги заперечує, вважає що дії по арешту та реалізації майна боржника були вчинені відповідно до вимог чинного законодавства. Просить в задоволенні скарги відмовити. Також заявив клопотання про залишення скарги без розгляду з посиланням на те, що господарським судом розглянуті такі ж скарги з того ж предмету і тих же підстав у справах №1/414-09 та №35/191-09.
Розглянувши надані матеріали, вислухавши пояснення сторін, суд встановив наступне.
На виконання рішення суду у справі №33/219-09 Красногвардійським ВДВС Дніпропетровського міського управління юстиції було відкрито виконавче провадження, про що винесено постанову. Державною виконавчою службою було здійснено арешт, опис майна боржника та здійснена реалізація арештованого майна з прилюдних торгів через Приватне підприємство "Спеціалізоване підприємство "Юстиція" в особі Дніпропетровської філії за ціною 1153000,00 грн.
Скаржник вважає, що державною виконавчою службою реалізацію арештованого майна здійснено з грубим порушенням вимог законодавства.
Згідно до ст.7 закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права у точній відповідності із законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів громадян і юридичних осіб. Особам які беруть участь у виконавчому провадженні або залучаються до проведення виконавчих дій, повинні бути роз'ясненні державним виконавцем їх права відповідно до вимог цього Закону.
Як вбачається з матеріалів справи на порушення вищенаведеної статті, а також п.3.11. Тимчасового положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27 жовтня 1999 р. N 68/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 02 листопада 1999 р. за N 745/4038, державна виконавча служба не повідомляла скаржника про призначення перших та других торгів, і умов, на яких будуть проведені такі торги, про уцінку вартості будівель та споруд, це свідчить проте, що продаж нерухомого майна було проведено без відома скаржника і не дало змоги скаржнику захистити свої права щодо справедливої ринкової оцінки майна; а оскільки саме ВДВС залучає спеціалізовану організацію, спеціалізована організація діє на підставі договору з ВДВС, вона має статус судвиконавця, відповідальність за дії якого має нести виконавча служба, яка її залучила.
У зв'язку з цим суд вважає, що дії державної виконавчої служби і організатора торгів порушують права відповідача як боржника у виконавчому провадженні.
Обґрунтовані вимоги скаржника, щодо порушення державною виконавчою службою умов п.5.12.2. Інструкції про проведення виконавчих дій -Державний виконавець переоцінює майно за участю представників торгівельної організації у присутності стягувача та боржника.
Про факт проведення переоцінки майна державна виконавча служба скаржника не повідомляла та для переоцінки не запрошувала.
З огляду на надані матеріали вбачається, що на підставі даних щодо вартості будівель та споруд, в межах виконавчого провадження було організовано та проведено з порушенням прилюдні торги. Належне майно скаржнику уцінене без його відома на 0,5% та продане за ціною 1153000,00 грн.
У зв'язку з цим державним виконавцем були порушені умови п.5.12.2 Інструкції про проведення виконавчих дій.
Для проведення оцінки будівель та споруд державною виконавчою службою було залучено Товариство з обмеженою відповідальністю «Магістр Нерухомості», оцінку проводила оцінювач Дубовик К.М.
Згідно з долученого до матеріалів справи висновку оцінювача вартість арештованих будівель та споруд складає 1390000,00 грн. (один мільйон триста дев'яносто тисяч) грн. з ПДВ.
Відповідно до ст. 57 Закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець про оцінку арештованого майна повідомляє сторони, які мають право оскаржити оцінку майна до суду.
Державною виконавчою службою у судовому засіданні зазначено, що 19.01.2010р. директора ТОВ ІІ "Промтехмаш" Сапега Д.В. було ознайомлено під підпис з звітом про незалежну оцінку майна, що і підтверджує факт повідомлення про право на оскарження оцінки майна до суду.
Суд ознайомившись з Звітом вбачає, що директором ТОВ ІІ "Промтехмаш" Сапега Д.В. було зроблено на Звіті відмітку про не погодження з оцінкою майна, що не може вважатися підтвердженням роз'яснення скаржнику державною виконавчою службою про право на оскарження оцінки майна до суду, а тому та з огляду на викладене, державною виконавчою службою не було належним чином роз'яснені права та обов'язки боржнику у виконавчому провадженні, зокрема, оскаржити оцінку майна, у зв'язку з чим останній вчасно не скористався, тому вимоги скаржника обґрунтовані та підлягають задоволенню.
На підтвердження своїх вимог скаржником було долучено Звіт згідно до якого вбачається, що 15.01.2010р. (через сім днів після складання оцінювачем Дубовик К.М. Звіту оцінки майна) ТОВ науково-виробниче підприємство "Фінансова та технічна експертиза" було складено Звіт про оцінку майна: нежитлова будівля літ.К-7, К'7 (корпус №12 цех №34, корпус №12 виробнича будівля) загальною площею 6109,6 м.кв. (в.т.ч. надбудівля літ. над К-7, ганки літ. к, к'), розташованого за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Ударників, 27 згідно до якого вартість об'єкту оцінки станом на 15.01.2010р. склала 5528790 грн. (п'ять мільйонів п'ятсот двадцять вісім тисяч сімсот дев'яносто грн.) з ПДВ, тобто є більш ніж в чотири рази вищою за висновок оцінювача Дубовик К.М. (1390000,00) грн.
Також скаржником до матеріалів справи було долучено Рецензію з якої вбачається, що Дніпропетровське територіальне обласне відділення Українське товариство оцінювачів 14.05.2010р. в особі голови Дніпропетровського територіального обласного відділення Українського товариства оцінювачів, члена представництва експертної ради в Дніпропетровській області, голови Експертної Ради в Дніпропетровській області, членів представництва Експертної Ради в Дніпропетровській області видало Рецензію №4/01-05Р на „Звіт про незалежну оцінку майна нежитлових приміщень, розташованих за адресою: Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, вул. Ударників, 27” у якій зазначило, що поданий оцінювачем Дубовик К.М. „Звіт про незалежну оцінку майна нежитлових приміщень, розташованих за адресою: Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, вул. Ударників, 27” не відповідає вимогам нормативно-правовим актам з оцінки майна є неякісним і не може бути використаний. Одночасно з цим з матеріалів справи вбачається, що була проведена ще одна Рецензія на Звіт про оцінку майна нежитлової будівлі літ.К-7, К'7 (корпус №12 цех №34, корпус №12 виробнича будівля) загальною площею 6109,6 м.кв. (в.т.ч. надбудівля літ. над К-7, ганки літ. к, к'), розташованої за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Ударників, 27 згідно до якого вартість об'єкту оцінки станом на 15.01.2010р. склала 5528790 грн. (п'ять мільйонів п'ятсот двадцять вісім тисяч сімсот дев'яносто грн.). Згідно рецензії звіт від 15.01.2010р. повністю відповідає вимогам нормативно-правових актів по оцінці майна.
Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку, що оцінювачем Дубовик К.М. здійснена неякісна (недостовірна) оцінка, тобто оцінка, проведена з порушенням нормативно-правових актів з оцінки майна принципів, методичних підходів, методів, оціночних процедур та не може бути використана для цілей, визначених у звіті (реалізації арештованого майна боржника).
Отже, вимоги скаржника обґрунтовані, скаргу слід задовольнити та визнати недійсними звіт від 08.01.2010р. про незалежну оцінку майна –нежитлових приміщень, розташованих за адресою: Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, вул. Ударників 27 (виконавець: ТОВ "Магістр Нерухомість", Замовник Красногвардійський відділ державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції, Оцінювач, член українського товариства оцінювачів К.М. Дубовик) та прилюдні торги, проведені 06.04.2010р. Приватним підприємством "Спеціалізоване підприємство "Юстиція" Дніпропетровська філія відповідно до договору №08/011/10А-19н від 10.02.2010р., укладеного з Красногвардійським відділом державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції.
Керуючись ст.ст. 5, 7, 10, 57, ч.1 ст.61 Закону України „Про виконавче провадження”, ст.28 Закону України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”, п.3.11. Тимчасового положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна від 02.11.1999р., п. 5.12.2. Інструкції про проведення виконавчих дій, ст.ст. 86, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Скаргу задовольнити.
Визнати недійсними звіт від 08.01.2010р. про незалежну оцінку майна –нежитлових приміщень, розташованих за адресою: Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, вул. Ударників 27 (виконавець: ТОВ "Магістр Нерухомість", Замовник Красногвардійський відділ державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції Оцінювач, член українського товариства оцінювачів К.М. Дубовик) та прилюдні торги, проведені 06.04.2010р. Приватним підприємством "Спеціалізоване підприємство "Юстиція" Дніпропетровська філія відповідно до договору №08/011/10А-19н від 10.02.2010р., укладеного з Красногвардійським відділом державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції.
Визнати неправомірними дії Красногвардійського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції щодо:
- не роз'яснення державною виконавчою службою права проводити оцінку (переоцінку) майна в порядку, встановленому законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність.
- не роз’яснення боржнику права на оскарження звіту про оцінку та відводу оцінювача.
- неповідомлення боржника про проведення переоцінки майна.
- неповідомлення боржника про проведення перших та других торгів.
- проведення відкритих торгів з продажу арештованого майна без повідомлення боржника про їх призначення.
Ухвала набирає законної сили з часу її прийняття та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в порядку, встановленому для оскарження судових рішень.
Суддя О.О. Коваленко