Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
11 листопада 2010 року 09 год. 16 хв. № 2а-12467/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в особі судді Пилипенко О.Є., при секретарі Ісаковій Є.К.
За результатами розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи
За позовомУправління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва
ДоКомунального підприємства «Централізована система дитячо-юнацьких клубів «Дитячі мрії»Шевченківської районної у м. Києві ради
ПроСтягнення заборгованості у розмірі 201208,22 грн. За участю представників сторін
від позивача: Польовчук О.В. за дов. № 94/07 від 11.01.2010 р.
від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва звернулося до Окружного адміністративного суду міста з позовними вимогами до Комунального підприємства «Централізована система дитячо-юнацьких клубів «Дитячі мрії»Шевченківської районної у м. Києві ради про стягнення заборгованості розмірі 201208,22 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість по сплаті страхових внесків в розмірі 201208,22 грн.
В наданих суду запереченнях на позов, відповідач просив у задоволенні вимог відмовити, заперечує існування заборгованості та зауважив, що Окружним адміністративним судом міста Києва було винесено постанову у справі № 2а-3058/10/2670, якою вже було стягнено з Комунального підприємства «Централізована система дитячо-юнацьких клубів «Дитячі мрії»Шевченківської районної у м. Києві ради суму заборгованості по рішеннях від 26.10.2009 р. № 2550 та від 29.12.2009 р. № 3522.
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представника позивача, суд приходить до наступних висновків.
Комунальне підприємство «Централізована система дитячо-юнацьких клубів «Дитячі мрії» є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР та ст. 14, ст. 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. № 1058-ІV.
Відповідно до абз. 1 ст. 1 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 року № 1058-IV, платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Абзацом 1 статті 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” встановлено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Статтею 1 Закону “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страхувальники це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до вказаної статті страхові внески це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно з ч. 1 статті 15 Закону “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Частинами 3 та 4 цієї статті встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду, а особи, визначені частиною першою статті 12 цього Закону, - з дня набрання чинності договором про їх добровільну участь; платникам страхових внесків у десятиденний термін після їх реєстрації видається повідомлення про реєстрацію платника страхових внесків за формою, встановленою правлінням Пенсійного фонду.
Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Інструкції розміри страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” за ставкою 32 відсотки суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України “Про оплату праці”.
Частиною 6 статті 19 Закону “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до пп. 5.1.4 Інструкції нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Абзацом 6 частини 2 статті 17 Закону “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” встановлено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч. 10 ст. 20 Закону “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Згідно зі статтею 23 Закону “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 та 3 Закону “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках:
а)якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків;
б)якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків;
в)якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем 26.10.2009 р. були винесені рішення № 2550 та 29.12.2009 р. № 3522, відповідно до яких на підставі п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування)страхувальникам страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду застосовано до відповідача штраф у розмірі 6519 грн. 38 коп. та нараховано пеню в розмірі 3963 грн. 87 грн.
Загальна сума боргу становить 201 208 грн. 22 коп. (внески 190724 грн. 97 коп. + фінансова санкція 6519 грн. 38 коп. + 3963 грн. 87 коп.).
В свою чергу, відповідач в наданих суду запереченнях посилається на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24.03.2010 р. у справі № 2а-3058/10/2670, якою з останнього стягнено суму заборгованості в розмірі 81957 грн. 86 коп. по рішеннях від 26.10.2009 р. № 2550 та від 29.12.2009 р. № 3522. вважає, що позивач заявляючи вимоги у даній справі № 2а-12467/10/2670 намагається стягнути з нього суму заборгованості повторно, за той же самий період.
З приводу вказаного належить зауважити, що у постанові суду від 24.03.2010 р. у справі № 2а-3058/10/2670 чітко вказано, що оскільки відповідачем самостійно не було сплачено суму страхових внесків у строки, встановлені ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», то до нього засновані штрафні санкції згідно рішень № 766 від 23.06.2008 р., № 767 від 23.06.2008 р., № 768 від 23.07.2008 р. на загальну суму 81975,86 грн., стягнення якої і було предметом розгляду вказаної вище справи, з огляду на дане доводи відповідача про стягнення суми 201208,22 грн. не приймаються судом до уваги.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Беручи до уваги те, що суми страхових внесків до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва у розмірі 201 208 грн. 22 коп. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду даного спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 17, 94, 158, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
ПостановиВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Комунального підприємства «Централізована система дитячо-юнацьких клубів «Дитячі мрії»Шевченківської районної у м. Києві ради (01001, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 24, ЄДРПОУ 34967572) суму заборгованості (недоїмки) по сплаті внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 201208 (двісті одна тисяча двісті вісім) грн. 22 (двадцять дві) коп. на користь Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва (01054, м. Київ, вул. Боровського, 29).
Постанова набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяО.Є. Пилипенко Дата підписання повного тексту постанови: 16.11.2010 р.