Постанова № 12404790, 15.11.2010, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.11.2010
Номер справи
2а-5056/10/1770
Номер документу
12404790
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-5056/10/1770

15 листопада 2010 року 13год. 00хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Ткачук Н.С. за участю секретаря судового засідання Холод Т.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Янок Т.М.

відповідача: представник Килюшик А.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції

доКомунального підприємства "Екосервіс"

про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом до Комунального підприємства "Екосервіс" про стягнення заборгованості по податку на додану вартість, з урахуванням штрафних санкцій та пені, на загальну суму 152392,17 грн.

В судовому засіданні представник позивача частково відмовився від адміністративного позову у зв'язку із добровільною сплатою КП "Екосервіс" заборгованості по податку на додану вартість в сумі 31000,00 грн. Ухвалою суду від 15.11.2010 року зазначену відмову прийнято судом, а провадження у справі в частині стягнення з Комунального підприємства "Екосервіс" заборгованості по податку на додану вартість в сумі 31000,00 грн. закрито.

Позивач позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості по податку на додану вартість, з урахуванням штрафних санкцій та пені, на загальну суму 121392,17 грн. підтримав. Просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача позовні вимоги визнав повністю. Пояснив суду, що заборгованість по сплаті податку на додану вартість, штрафним санкціям та пені виникла у звязку з несвоєчасною сплатою споживачами вартості наданих відповідачем послуг та відмовою територіального органу Державної інспекції з контролю за цінами у піднятті тарифів на послуги, які надає відповідач.

Заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно і всебічно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги в їх сукупності на підставі чинного законодавства, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що 20.05.2003 року державним реєстратором Сарненської районної державнорї адміністрації Рівненської області відповідача зареєстровано як юридичну особу та 23.05.2003 р. взято на облік як платника подтаків в Сарненській міжрайонній державній податковій інспекції. Платником податку на додану вартість Комунальне підприємство "Екосервіс" зареєстроване відповідно до свідоцтва №100272983 від 12.01.2007 р.

Станом на 15.11.2010 року згідно даних обліку позивача за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом по сплаті податку на додану вартість з урахуванням штрафних санкцій та пені на загальну суму 121392,17 грн.

Заборгованість відповідача в сумі 121392,17 грн. виникла у звязку з несплатою податкових зобовязань з податку на додану вартість згідно з :

поданими відповідачем до податкової інспекції декларацій за лютий-серпень 2010 року на суму 132834,55 грн.,

податковим повідомленням-рішенням форми "Ш" № 0000211640/0 від 21.04.2010 р. на суму 1485,82 грн., складеного на підставі акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати ПДВ до бюджету № 178/15/32404202 від 15.04.2010 р.;

податковим повідомленням-рішенням форми "Ш" № 0000351640/0 від 23.06.2010 р. на суму 4970,62 грн., складеного на підставі акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати ПДВ до бюджету № 274/15/32404202 від 15.06.2010 р.;

податковим повідомленням-рішенням форми "Ш" № 0000441640/0 від 07.09.2010 р. на суму 9908,81 грн., складеного на підставі акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати ПДВ до бюджету № 392/15/32404202 від 31.08.2010 р.;

частковою сплатою відповідачем боргу в сумі 31000 грн.

нарахуванням позивачем за несвоєчасну сплату податкових зобовязань пені в сумі 3192,37 грн.

Дані обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.6-7), копією свідоцтва про державну реєстрацію (а.с.5), копією довідки про взяття відповідача на облік платників податку (а.с.8), копією облікової картки платника податку на додану вартість (а.с.10-14), копіями податкових декларацій з податку на додану вартість за лютий-серпень 2010 року (а.с.15-28), копією акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати ПДВ до бюджету № 178/15/32404202 від 15.04.2010 р. (а.с. 29-30), копією акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати ПДВ до бюджету № 274/15/32404202 від 15.06.2010 р. (а.с.32-33), копією акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати ПДВ до бюджету № 392/15/32404202 від 31.08.2010 р. (а.с.35-36), копіями податкових повідомлень-рішень форми "Ш" № 0000211640/0 від 21.04.2010 р. (а.с.31), №0000351640/0 від 23.06.2010 р. (а.с.34), № 0000441640/0 від 07.09.2010 р. (а.с.37), копією свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100272983 від 12.01.2007 р. (а.с.50), довідкою про суми податкового боргу КП «Екосервіс»станом на 15.10.2010 р. (а.с.4), копіями корінців першої та другої податкових вимог з відміткою про вручення (а.с. 38,39), заявою Сарненської МДПІ від 12.11.2010 р. (а.с.53).

Частиною 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що податок на додану вартість належить до загальнодержавних і справляється на всій території України.

Згідно з п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. за № 2181-III із змінами і доповненнями (далі, - Закон № 2181) податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Підпунктом 5.3.1. пункту 5.3 статті 5 цього ж Закону встановлено, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.

Всупереч цьому, відповідач вчасно не сплатив податок на додану вартість згідно з поданими ним до податкового органу декларацій.

Підпунктом 17.1.7. пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181 встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Як вбачається з актів про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість від 15.04.2010 р., від 15.06.2010 р., від 31.08.2010 р. та винесених на підставі них відповідно податкових повідомлень-рішень № 0000211640/0 від 21.04.2010 р., № №0000351640/0 від 23.06.2010 р., № 0000441640/0 від 07.09.2010 р. у відповідності до вимог зазначеної норми Закону № 2181 податковим органом відповідачу було визначено суми штрафів у розмірі 1485,82 грн. - за затримку на 86 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в сумі 7429.09 грн.; у розмірі 4970,62 грн. за затримку на 113 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в сумі 9941,23 грн. та у розмірі 9908,81 грн. за затримку на 183 календарних дня граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в сумі 19817,60 грн

Відповідно до п. 4.2.1. п.4.2 ст. 4 Закону № 2181 якщо сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом.

Оскільки відповідач не оскаржував суми штрафних санкцій, визначені податковим органом, по податку на додану вартість в повідомленнях-рішеннях форми "Ш" № 0000211640/0 від 21.04.2010 р., №0000351640/0 від 23.06.2010 р., № 0000441640/0 від 07.09.2010 р., то загальна сума податкової заборгованості є узгодженою і підлягає сплаті.

Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Крім того, п.17.3. ст.17 Закону № 2181 встановлено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, прирівнюється до сплати (стягнення) податку.

Відповідно до ст. 16 цього ж Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. При нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону. Пунктом 16.3.1. цієї статті встановлено, що нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу.

Всупереч цьому, станом на час розгляду даної справи судом відповідачем не сплачено заборгованість по податку на додану вартість, з урахуванням штрафних санкцій і пені, на загальну суму 121392,17 грн.

У відповідності до вимог статті 6 Закону №2181 позивачем відповідачу виставлені перша податкова вимога форми "Ю1" № 1/159 від 02.12.2009 р. та друга податкова вимога форми "Ю2" № 2/13 від 14.01.2010 р., які на момент подання адміністративного позову останнім не задоволені. У встановленому порядку податкові вимоги не оскаржувалися.

Відповідно до п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства "Екосервіс" до Державного бюджету України заборгованість з податку на додану вартість, з урахуванням штрафних санкцій та пені, на загальну суму 121392,17грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя <Підпис >Ткачук Н.С.

Постанова складена в повному обсязі 18.11.10р.