Постанова № 12404385, 10.11.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2010
Номер справи
2а-5673/10/1270
Номер документу
12404385
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 листопада 2010 року Справа № 2а-5673/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,

за участю

секретаря судового засіданняІгнатович О.А.

та

представників сторін:

від позивача - головний державний податковий інспектор

юридичного сектору Кривошеєва О.В.

(довіреність від 15.04.2010 № 1339/10-010-233)

від відповідача -провідний юрисконсульт юридичного відділу

Глухова Л.І. (довіреність від 28.12.2009 № 01/4-10-667)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

справу за адміністративним позовом

державної податкової інспекції в м. Первомайську Луганської області

до державного підприємства «Первомайськвугілля»

про стягнення податкового боргу у розмірі 2991157,76 грн.,

ВСТАНОВИВ:

22 липня 2010 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державної податкової інспекції в м. Первомайську Луганської області до державного підприємства «Первомайськвугілля» про стягнення податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 3211075,91 грн.

Ухвалою суду від 10 листопада 2010 року прийнято та приєднано до справи заяву державної податкової інспекції в м. Первомайську Луганської області про зміну позовних вимог від 18.10.2010 № 3740/10-010-596, в якій позивач зменшив розмір позовних вимог та просить стягнути з державного підприємства «Первомайськвугілля» податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 2991157,76 грн. (арк. справи 109-110, 123-124).

В обґрунтування змінених позовних вимог позивач зазначив таке.

Державне підприємство «Первомайськвугілля» зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності та перебуває на обліку як платник податків у державній податковій інспекції в м. Первомайську Луганської області.

Податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у загальному розмірі 2991157,76 грн. виник шляхом несплати у повному обсязі сум збору за забруднення навколишнього природного середовища, які були самостійно визначені платником податків в податкових розрахунках зі збору за забруднення навколишнього середовища, та нарахованих контролюючим органом штрафних (фінансових) санкцій за несвоєчасність сплати податкових зобов`язань і пені.

Враховуючи, що податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища державним підприємством «Первомайськвугілля» самостійно не сплачений, позивач просить стягнути його в судовому порядку, оскільки відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Представник відповідача у судовому засіданні надав заяву від 10 листопада 2010 року № 01/4-7-764 про встановлення способу і порядку виконання судового рішення шляхом розстрочення сплати податкового боргу (арк. справи 125-126). У заяві відповідач зазначив, що станом на 10 листопада 2010 року сторони по справі узгодили між собою суму недоїмки зі збору за забруднення навколишнього середовища у розмірі 2991157,76 грн., яка підлягає стягненню з державного підприємства «Первомайськвугілля». Крім того, у заяві відповідач зазначив, що засновником державного підприємства «Первомайськвугілля» є держава в особі Міністерства вугільної промисловості України. Підприємство є збитковим підприємством паливно-енергетичного комплексу України, що підтверджується звітами за результатами фінансової звітності. Так, збитки державного підприємства «Первомайськвугілля» за 9 місяців 2010 року склали 36.163 млн. грн. На скрутний стан фінансового становища підприємства вплинули: світова економічна криза, спрацювання гірничо-шахтного обладнання, недостатнє державне фінансування тощо. З огляду на викладене, відповідач заявою від 10 листопада 2010 року № 01/4-7-764 просить суд встановити спосіб та порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення його виконання та розстрочити сплату податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього середовища у загальному розмірі 2991157,76 грн. у період з 01.12.2010 по 31.12.2016 відповідно до графіку розстрочення (арк. справи 125-126, 127, 128-129).

Представник позивача не заперечував щодо задоволення заяви державного підприємства «Первомайськвугілля» про встановлення на підставі ст. 257 КАС України способу та порядку виконання судового рішення шляхом розстрочення погашення податкового боргу згідно наданого графіка, про що надав суду заяву від 10.11.2010 (арк. справи 128).

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Державне підприємство «Первомайськвугілля» зареєстроване виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області 24 березня 2003 року та як платник податків знаходиться на обліку в державній податковій інспекції в м. Первомайську Луганської області, про що свідчить довідка від 18 квітня 2003 року за № 873 (арк. справи 11).

Відповідно до вимог Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» державне підприємство «Первомайськвугілля» подало до державної податкової інспекції в м. Первомайську Луганської області:

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 16.10.2007 № 61181, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 30782,51 грн. (арк. справи 55);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.02.2009 № 20874, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 61621,07 грн. (арк. справи 25);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.02.2009 № 20876, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 265780,99 грн. (арк. справи 26);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.02.2009 № 20877, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 160770,49 грн. (арк. справи 27);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.02.2009 № 20878, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 80196,75 грн. (арк. справи 28);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 08.05.2009 № 5423, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 103276,41 грн. (арк. справи 29);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 08.05.2009 № 5424, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 18682,80 грн. (арк. справи 30);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 08.05.2009 № 5425, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 210553,71 грн. (арк. справи 31);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 08.05.2009 № 5426, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 117391,46 грн. (арк. справи 32);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 07.08.2009 № 10970, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 4800,75 грн. (арк. справи 33);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 07.08.2009 № 10971, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 123866,56 грн. (арк. справи 34);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 07.08.2009 № 10972, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 106040,92 грн. (арк. справи 35);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 07.08.2009 № 10973, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 72976,02 грн. (арк. справи 36);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.11.2009 № 15673, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 109740,56 грн. (арк. справи 37);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.11.2009 № 15674, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 84531,91 грн. (арк. справи 38);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.11.2009 № 15675, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 80392,86 грн. (арк. справи 39);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.11.2009 № 15676, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 2052,83 грн. (арк. справи 40);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.02.2010 № 20515, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 114955,93 грн. (арк. справи 41);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.02.2010 № 20516, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 18991,26 грн. (арк. справи 42);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.02.2010 № 20517, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 162936,61 грн. (арк. справи 43-44);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.02.2010 № 20518, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 123334,77 грн. (арк. справи 45);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 07.05.2010 № 5298, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 19918,44 грн. (арк. справи 46);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 07.05.2010 № 5299, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 235515,24 грн. (арк. справи 47);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 07.05.2010 № 5300, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 165207,24 грн. (арк. справи 48);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 07.05.2010 № 5301, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 133095,81 грн. (арк. справи 49);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.08.2010 № 10426, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 73986,27 грн. (арк. справи 118);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.08.2010 № 10427, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 3777,91 грн. (арк. справи 117);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.08.2010 № 10428, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 160802,62 грн. (арк. справи 116);

- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.08.2010 № 10429, в якому визначило податкове зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 65877,51 грн. (арк. справи 119).

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно із підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

В порушення норм підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» державне підприємство «Первомайськвугілля» узгоджену суму податкового зобовязання, визначену вищезазначеними податковими розрахунками, не сплатило, внаслідок чого за ним станом на дату судового розгляду та вирішення адміністративної справи утворилась заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 2911840,19 грн.

У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний відповідно до вимог підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сплатити штраф у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до вимог пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні санкції (штрафи) за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.

На підставі акта перевірки від 19 березня 2010 року № 102/15-32320594 за несплату протягом граничних строків узгодженої суми податкового зобовязання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища до відповідача у відповідності із підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковим повідомленням рішенням від 19 березня 2010 року № 0000701500/0 застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 37870,13 грн. (арк. справи 56-58, 59).

Податкове повідомлення - рішення від 19 березня 2010 року № 0000701500/0 було отримано заступником головного бухгалтера державного підприємства «Первомайськвугілля» 19 березня 2010 року, про що свідчить його особистий підпис на корінці податкового повідомлення рішення (арк. справи 59).

Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно із підпунктом 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

Абзацом 6 підпункту 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» регламентовано, що день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.

Державне підприємство «Первомайськвугілля» податкове повідомлення рішення державної податкової інспекції в м. Первомайську Луганської області від 19 березня 2010 року № 0000701500/0 ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувало, тому визначене ним податкове зобовязання згідно із підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення рішення.

Відповідно до підпунктів 16.1.1 та 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 Відповідно до підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені згідно із підпунктом 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» розпочинається:

- при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;

- при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Пеня відповідно до підпункту 16.4.1 пункту 16.4 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Згідно із пунктом 3.7 розділу 3 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 11 червня 2003 року № 290 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 червня 2003 року за № 522/7843, якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеної пропорції), то податковий орган у день надходження від органу державного казначейства інформації про зарахування коштів до бюджету, яка надається відповідно до вимог Порядку взаємодії між органами Державного казначейства України та державної податкової служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами, затвердженого наказом Державного казначейства України та Державної податкової адміністрації України від 25 квітня 2002 року № 74/194 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 травня 2002 року за № 436/6724, самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини).

Відповідно до пункту 3.8 розділу 3 вищезазначеної Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, у випадку, зазначеному у пункті 3.7 цієї Інструкції, сума, що спрямовується на погашення наявної у платника податків пені, розподіляється структурним підрозділом адміністрування облікових показників та звітності податкового органу в автоматичному режимі за допомогою алгоритму, що визначає питому вагу такої пені у загальній сумі податкового боргу.

Як вбачається з облікової картки відповідача, за несвоєчасне погашення податкового зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у відповідності до вимог підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу нарахована пеня, несплачений залишок якої на дату судового розгляду та вирішення адміністративної справи складає 41447,44 грн. (арк. справи 67-71, 111-115).

Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобовязань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога- не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога- не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» державною податковою інспекцією в м. Первомайську Луганської області державному підприємству «Первомайськвугілля» 22 серпня 2003 року було надіслано першу податкову вимогу № 1/114 та 22 вересня 2003 року другу податкову вимогу № 2/179 (арк. справи 12, 13, 14, 15).

25 квітня 2006 року державною податковою інспекцією в м. Первомайську Луганської області відносно державного підприємства «Первомайськвугілля» прийнято рішення № 1-24-008/32320594 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (арк. справи 17).

Але зазначені заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідача.

Оскільки відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, а звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу відповідно до пункту 1.6 статті 1 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є примусовим стягненням, і відповідач за час судового розгляду справи податковий борг зі збору за забруднення навколишнього середовища у розмірі 2991157,76 грн. не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

З урахуванням клопотання відповідача, відсутністю заперечень позивача, суд вважає за необхідне відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановити спосіб та порядок виконання даного судового рішення шляхом розстрочення державному підприємству «Первомайськвугілля» сплати в доход Державного бюджету України податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього середовища у розмірі 2991157,76 грн. строком на шість років (сімдесят два місяця), починаючи з 01 грудня 2010 року по 31 грудня 2016 року включно, згідно затвердженого графіку та зобовязання державної податкової інспекції в м. Первомайську Луганської області провести у картці особового рахунку державного підприємства «Первомайськвугілля» розстрочення сплати податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до пункту 15 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем- фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 10 листопада 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 12 листопада 2010 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 71, 87, 94, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з державного підприємства «Первомайськвугілля» (ідентифікаційний код 32320594, місцезнаходження: Луганська область, м. Первомайськ, вул. Куйбишева, буд. 18-А) в доход Державного бюджету України податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 2991157,76 грн. (два мільйони девятсот девяносто одна тисяча сто пятдесят сім гривень сімдесят шість копійок).

Розстрочити державному підприємству «Первомайськвугілля» (ідентифікаційний код 32320594) сплату в доход Державного бюджету України податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 2991157,76 грн. (два мільйони девятсот девяносто одна тисяча сто пятдесят сім гривень сімдесят шість копійок) строком на шість років (сімдесят два місяця), починаючи з 01 грудня 2010 року по 31 грудня 2016 року включно, згідно такого графіку:

Термін сплати

2010 рік,

грн.2011 рік, грн.2012 рік,

грн. 2013 рік, грн.2014 рік, грн.2015 рік, грн.2016 рік, грн.

січень1000500020000600007000080000

лютий1000500020000600007000080000

березень1000500020000600007000080000

квітень1000500020000600007000080000

травень1000500020000700007000080000

червень1000500020000700007000080000

липень25001000020000700007000080000

серпень25001000020000700007000080000

вересень25001000020000700007000080000

жовтень25001000030000700007000080000

листопад25001000030000700007000080000

грудень10025001000030000700008000080057,76

Всього1002100090000270000800000850000960057,76 Державній податковій інспекції в м. Первомайську Луганської області провести у картці особового рахунку державного підприємства «Первомайськвугілля» (ідентифікаційний код 32320594) розстрочення сплати податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 2991157,76 грн. (два мільйони девятсот девяносто одна тисяча сто пятдесят сім гривень сімдесят шість копійок) згідно затвердженого графіку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 12 листопада 2010 року.

СуддяТ.І. Чернявська