Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
___________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2010 р. Справа № 2-а-3969/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравченка К.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м.Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій, -
встановив:
У липні 2010 року Державна податкова інспекція у м.Херсоні (надалі - позивач) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 1407,50 грн., які нараховані рішенням від 05.08.2009 р. № 0007952307, що прийнято на підставі акту перевірки від 10.07.2009 р. №0814/21/22/23/НОМЕР_1. Оскільки відповідач не сплатив вказані фінансові санкції у встановлені законодавством строки, дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.
Від представника позивача надійшла заява з проханням розглянути справу у порядку письмового провадження.
Відповідач у судові засідання 01.11.2010 року та 17.11.2010 року не з'явився про причини неявки суд не повідомив, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином.
Згідно ч.6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому проваджені у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд вважає, що перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні відсутні та вирішив розглянути справу у порядку письмового провадження.
Суд перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
10.07.2009 року працівниками Державної податкової інспекції у м.Херсоні на підставі направлення на перевірку від 03.07.09 р. №1053/237, здійснена перевірка належної відповідачу господарської одиниці - кіоску, що знаходиться за адресою: Херсонська область, Голопристанський район, с.Залізний порт, вул.Морська, 64-П з дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 10.07.2009 р. №0814/21/22/23/НОМЕР_1. На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій від 05.08.2009 р. № 0007952307.
Підставами для застосування до відповідача фінансової санкції згідно рішення від 05.08.2009 р. № 0007952307 стало порушення останнім п. 9, 13 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», якою зобовязано субєктів підприємницької діяльності: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Під час перевірки встановлено порушення порядку зберігання денних звітів РРО в книзі обліку розрахункових операцій, невідповідність суми наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначених у денному звіті РРО на суму 9,50 грн..
Відповідальність за дані порушення передбачено п.4 ст.17, ст..22 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, в яких зазначено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій застосовується штрафна санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Застосований до відповідача розмір штрафу у сумі 1407,50 грн. відповідає положенню п.4 ст.17, ст.22 Закону України №265/95-ВP .
Відповідно до ст.25 Закону №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Вищезазначене рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оспорювались, а тому воно є чинним та підлягає виконанню.
На час розгляду справи відповідачем суми фінансових санкцій до Державного бюджету не сплачені.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від4 грудня 1990 року N 509-XII, - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Порушень законодавства при проведенні перевірок, оформленні результатів перевірок та при застосуванні штрафних санкції за виявлені порушення, які б могли стали безумовною підставою для відмови у задоволені позову, судом не встановлено.
Приймаючи до уваги викладені обставини, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з приватного підприемця ОСОБА_1 (73000, АДРЕСА_1) до державного бюджету (код платежу 3021080900, р/р 31118104700002, одержувач Держказначейство у м.Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській обл.. м.Херсон, МФО 852010) фінансові санкції у сумі 1407 (одна тисяча чотириста сім) грн. 50 коп..
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кравченко К.В.
кат. 6.6.5