Постанова № 12383748, 08.11.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2010
Номер справи
2а-7093/10/1270
Номер документу
12383748
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №2.33

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 листопада 2010 року Справа № 2а-7093/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Качуріної Л.С.

при секретарі Лємба А.В.,

в присутності сторін:

від позивача: Нікітін В.В., довіреність №91-д від 15.12.09; Волощук О.В., довіреність №76-д від 10.07.09, Шевченко Т.П., довіреність №77-д від 10.07.09;

від відповідача: Самохін Ю.В., довіреність №2884/10 від 12.02.09;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» до Управління у справах захисту прав споживачів в Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В:

16 вересня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду звернулося Луганське міське комунальне підприємство «Теплокомуненерго» з адміністративним позовом до Управління у справах захисту прав споживачів в Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення.

У позовній заяві позивач просив суд визнати протиправним та скасувати постанови Управління у справах захисту прав споживачів в Луганській області №000745, №000747, №000739, №000736, №000737, №000734, №000726, №000749, №000733, №000742, №000743, №000744, №000750, №000748, №000746, №000735, №000738, №000740, №000741 від 03.09.2010 року про накладення стягнень.

В обґрунтування заявленого позову представник позивача зазначив, що відповідач на підставі актів перевірок дотримання законодавства про захист прав споживачів, а саме: акта №000872 від 26.05.2010 року за яким видано приписи №295 від 27.05.2010 року , №304 від 27.05.2010 року, №306 від 27.05.2010 року, №305 від 27.05.2010 року, №308 від 27.07.2010 року, №291 від 27.05.2010 року; акта №000825 за яким видано приписи №293 від 27.05.2010 року, №309 від 27.05.2010 року, №300 від 27.05.2010 року, №299 від 27.05.2010 року, №298 від 27.05.2010 року; акта №000826 за яким видано приписи №292 від 27.05.2010 року, №294 від 27.05.2010 року, №296 від 27.05.2010 року, №307 від 27.05.2010 року, №303 від 27.05.2010 року, №302 від 20.05.2010 року, №301 від 27.05.2010 року; акту №000852 за яким видано припис №297 від 27.05.2010 року про усунення порушень збоку Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» прав споживачів, були застосовані стягнення у вигляді штрафів відповідно постанов №000745, №000747, №000739, №000736, №000737, №000734, №000726, №000749, №000733, №000742, №000743, №000744, №000750, №000748, №000746, №000735, №000738, №000740, №000741 від 03.09.2010 року.

Позивач вважає, що постанови про накладення стягнень не є правомірними та порушують вимоги діючого законодавства, оскільки він не є виробником послуги, яку на договірних засадах постачає організаціям, на балансі яких знаходяться житлові будинки і безпосередніх відносин з фізичними та юридичними особами споживачами опалення та гарячого водопостачання не має, а лише за дорученням виконавця веде облік нарахувань та оплати споживачів за надані послуги з опалення та гарячої води. За таких підстав позивач вважає, що дія Закону України «Про захист прав споживачів» не поширюється на відносини між споживачами (фізичними особами) та Луганським міським комунальним підприємством «Теплокомуненерго». Тому не міг порушувати прав споживачі.

Представник відповідача у судовому засіданні проти адміністративного позову заперечував та просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити позивачеві у повному обсязі посилаючись на те, що в ході перевірки Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» було встановлено, що заявникам ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, що звернулися до позивача, за наявності повних дозвільних пакетів документі, оформлених згідно з чинним законодавством на встановлене автономне опалення, в порушення ч.1ст.19 Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005р. №2633-ІV необґрунтовано було відмовлено в відключенні їх квартир від мережі централізованого опалення, зняття з обліку як абонентів та проведення перерахунку за ненадання послуг централізованого опалення, незважаючи на те, що після встановлення автономної системи опалення в квартирах вказаних споживачів вони перестали фактично отримувати теплову енергію від позивача. Оскільки згідно вимог Закону України «Про захист прав споживачів» послуга це діяльність виконавця з надання (передачі) споживачеві певного визначеного договором матеріального чи нематеріального блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача для задоволення його особистих потреб, позивач порушив права зазначених споживачів необґрунтовано відмовивши їм у відключенні від мережі теплопостачання та проведенні перерахунку, тому постанови про накладення стягнень згідно до ст.23 Закону України «Про захист прав споживачів» є правомірними.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, дослідивши надані сторонами докази, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що позивач субєкт господарювання юридична особа Луганське міське комунальне підприємство «Теплокомуненерго» (далі Луганське МКП «Теплокомуненерго») є комунальним унітарним комерційним підприємством, створеним відповідно до рішення виконавчого комітету Луганської міської Ради народних депутатів від 24.01.1996 року №31, зареєстроване у виконавчому комітеті Луганської міської Ради народних депутатів 26.01.1996 року, реєстраційний номер №99/5393, ідентифікаційний код 24047779, діє на підставі статуту в редакції, затвердженій рішенням Луганської міської ради від 25.01.2005 року №30/19, адреса місцезнаходження: 91005, м. Луганськ, вул. Куракіна, 23-а.

Згідно п.2.2 Статуту МКП «Теплокомуненерго» предметом діяльності підприємства є надання комунальних послуг споживачам (централізоване постачання гарячої води, централізоване опалення).

Суд установив, що до Управління у справах захисту споживачів в Луганській області з питання порушень прав як споживачів, а саме про відмову відключення квартир від мереж централізованого опалення, зняття з обліку як абонентів Луганського МКП «Теплокомуненерго» та проведення перерахунку за не надання послуг центрального опалення звернулись громадяни: ОСОБА_15, мешкає за адресою АДРЕСА_2 у період з серпня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_23, мешкає за адресою АДРЕСА_3 у період з червня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_18, мешкає за адресою АДРЕСА_4 у період з вересня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_22, мешкає за адресою АДРЕСА_5 у період з серпня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_17, мешкає за адресою АДРЕСА_6 у період з серпня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_9, мешкає за адресою АДРЕСА_7 у період з липня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_11, мешкає за адресою АДРЕСА_8 у період з вересня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_24, мешкає за адресою АДРЕСА_9 у період з вересня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_10, мешкає за адресою АДРЕСА_10 у період з червня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_19, мешкає за адресою АДРЕСА_11 у період з березня 2010 року по дійсний час; ОСОБА_21, мешкає за адресою АДРЕСА_12 у період з липня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_16, мешкає за адресою АДРЕСА_13 у період з вересня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_8, мешкає за адресою АДРЕСА_14 у період з липня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_6, мешкає за адресою АДРЕСА_15 у період з вересня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_14 мешкає за адресою АДРЕСА_16 у період з вересня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_7, мешкає за адресою АДРЕСА_1 у період з листопада 2009 року по дійсний час; ОСОБА_20, мешкає за адресою АДРЕСА_17 у період з вересня 2009 року по дійсний час; ОСОБА_13, мешкає за адресою АДРЕСА_18 у період з травня 2009 року по дійсний час.

26.05.2010 року на підставі звернень зазначених громадян заступником начальника відділу Управління у справах захисту прав споживачів у Луганській області Шурпановим П.М. у відповідності зі ст.26 Закону України «Про захист прав споживачів», Положення про Управління у справах захисту прав споживачів в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 23.06.2009 року №229, згідно направлень на проведення перевірок були здійснені позапланові перевірки дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів у Луганському МКП «Теплокомуненерго».

Проведеними перевірками було встановлено, що вказані вище заявники мають у повному обсязі дозвільні документи, що передбачені законодавством, на встановлення автономного опалення.

У звязку з цим заступник начальника відділу Управління у справах захисту прав споживачів у Луганській області Шурпанов П.М. дійшов висновку про наявність законних підстав для припинення нарахувань за послуги, які фактично не надаються та проведення перерахунків з моменту звернення зазначених заявників до Луганського МКП «Теплокомуненерго».

Момент відключення зазначених заявників був зафіксований актами про відключення квартир від внутрішньобудинкових мереж центрального опалення і гарячого водопостачання.

На підставі актів перевірок дотримання законодавства про захист прав споживачів, проведених згідно направлень №№ 000825 від 25.05.2010 року (т.№1 а.с.129), 000826 від 25.05.2010 року (т.№1 а.с.132), 000827 від 25.05.2010 року (т.№1 а.с.135) а саме: акта №000827 від 26.05.2010 року видано приписи №295 від 27.05.2010 року, №304 від 27.05.2010 року, №306 від 27.05.2010 року, №305 від 27.05.2010 року, №308 від 27.07.2010 року, №291 від 27.05.2010 року; акта №000825 видано приписи №293 від 27.05.2010 року, №309 від 27.05.2010 року, №300 від 27.05.2010 року, №299 від 27.05.2010 року, №298 від 27.05.2010 року; акта №000826 видано приписи №292 від 27.05.2010 року, №294 від 27.05.2010 року, №296 від 27.05.2010 року, №307 від 27.05.2010 року, №303 від 27.05.2010 року, №302 від 20.05.2010 року, №301 від 27.05.2010 року; акта №000852 видано припис №297 від 27.05.2010 року про усунення порушень збоку Луганського МКП «Теплокомуненерго» прав споживачів з вимогами:

-припинити порушення прав громадян: ОСОБА_15, що мешкає за адресою АДРЕСА_2 ОСОБА_23, що мешкає за адресою АДРЕСА_3; ОСОБА_18, що мешкає за адресою АДРЕСА_4; ОСОБА_22, що мешкає за адресою АДРЕСА_5; ОСОБА_17, що мешкає за адресою АДРЕСА_6; ОСОБА_9, що мешкає за адресою АДРЕСА_7; ОСОБА_11, що мешкає за адресою АДРЕСА_8; ОСОБА_24, що мешкає за адресою АДРЕСА_9; ОСОБА_10, що мешкає за адресою АДРЕСА_10; ОСОБА_19, що мешкає за адресою АДРЕСА_11; ОСОБА_21, що мешкає за адресою АДРЕСА_12; ОСОБА_16, що мешкає за адресою АДРЕСА_13; ОСОБА_8, що мешкає за адресою АДРЕСА_14; ОСОБА_6, що мешкає за адресою АДРЕСА_15; ОСОБА_14, що мешкає за адресою АДРЕСА_16; ОСОБА_7, що мешкає за адресою АДРЕСА_1; ОСОБА_20, що мешкає за адресою АДРЕСА_17; ОСОБА_13, що мешкає за адресою АДРЕСА_18.

-припинити нарахування виплати за ненадані послуги зазначеним громадянам за вказаними вище адресами.

-при прийняти заходи інформувати Управління у встановлений строк.

За невиконання зазначених приписів Управлінням у справах захисту прав споживачів у Луганській області у відповідності до ст.26, ч.1 п.9 ст.23 Закону України «Про захист прав споживачів» до Луганського МКП «Теплокомуненерго» були застосовані стягнення у вигляді штрафів відповідно постанов №000745, №000747, №000739, №000736, №000737, №000734, №000726, №000749, №000733, №000742, №000743, №000744, №000750, №000748, №000746, №000735, №000738, №000740, №000741 від 03.09.2010 року.

Таким чином, з огляду на встановлені у судовому засіданні обставини суд не погоджується з позивачем щодо протиправності постанов Управління у справах захисту прав споживачів в Луганській області.

Втім суд сприяв сторонам, які брали участь у справі, у доказуванні шляхом витребування та надання доказів, уточнення норми матеріального права, яка підлягає застосуванню та кола фактів, які необхідно доказати з урахуванням вимог частини 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України згідно якої кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Стаття 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює право і обовязок суду оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному і повному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.

Відносини між споживачам товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлення прав споживачів, а також визначення механізму їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів регулюються Законом України «Про захист прав споживачів» №1023-ХІІ від 12.05.1991г.

Захист прав споживачів здійснюють спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи і установи, що здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд, інші органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування згідно із законодавством, а також суди.

Положенням про Управління у справах захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №229 від 23.06.2009 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2009 року за №636/16652 (далі Положення №229) визначено, що територіальними органами Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики є управління у справах захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (надалі - Управління), які підпорядковуються Держспоживстандарту України, а також цим Положенням.

Управління у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, наказами Держспоживстандарту України, а також цим Положенням.

Відповідно до ст.26 Закону України «Про захист прав споживачів» спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів і мають право, зокрема:

·Давати субєктам господарювання обовязкові для виконання приписи про припинення порушень прав споживачів;

·Перевіряти субєктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якість продукції, додержання обовязкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг; безкоштовно відвідувати та обстежувати відповідно до законодавства будь-які виробничі, складські, торговельні та інші приміщення цих субєктів.

Порядок проведення таких перевірок визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів.

·Проводити контрольні перевірки правильності розрахунків зі споживачами за реалізовану продукцію. Уразі неможливості повернення продукції, яка була використана (одержана) під час контрольної перевірки, відшкодування затрат відноситься за результати діяльності субєктів господарювання. Прядок проведення таких перевірок визначається Кабінетом Міністрів України.

·Одержувати безоплатно від субєктів господарювання, що перевіряються, копії необхідних документів, які характеризують якість продукції, сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, що використовуються для виробництва цієї продукції.

Суд установив, що громадяни ОСОБА_15, мешкає за адресою АДРЕСА_2; ОСОБА_23, мешкає за адресою АДРЕСА_3; ОСОБА_18, мешкає за адресою АДРЕСА_4; ОСОБА_22, мешкає за адресою АДРЕСА_5; ОСОБА_17, мешкає за адресою АДРЕСА_6; ОСОБА_9, мешкає за адресою АДРЕСА_7; ОСОБА_11, мешкає за адресою АДРЕСА_8; ОСОБА_24, мешкає за адресою АДРЕСА_9; ОСОБА_10, мешкає за адресою АДРЕСА_10; ОСОБА_19, мешкає за адресою АДРЕСА_11; ОСОБА_21, мешкає за адресою АДРЕСА_12; ОСОБА_16, мешкає за адресою АДРЕСА_13; ОСОБА_8, мешкає за адресою АДРЕСА_14; ОСОБА_6, мешкає за адресою АДРЕСА_15; ОСОБА_14, мешкає за адресою АДРЕСА_16 ОСОБА_7, мешкає за адресою АДРЕСА_1; ОСОБА_20, мешкає за адресою АДРЕСА_17; ОСОБА_13, мешкає за адресою АДРЕСА_18 - являються абонентами Луганського МКП «Теплокомуненерго» та відповідно Луганське МКП «Теплокомуненерго» від зазначених громадян отримувало абонентську плату за теплопостачання.

У звязку з цим доводи позивача про відсутність прямих взаємовідносин з споживачами, у тому числі з зазначеними вище громадянами, визнаються судом необґрунтованими та такими, що не відповідають фактичним обставинам справи.

Тому і посилання позивача про неприпустимість застосування до нього норм Закону України «Про захист прав споживачів» та проведення зазначених у справі перевірок визнаються судом необґрунтованими.

Відповідно ч.1 ст.19 Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 року №2633-ІV передбачено, що споживач або субєкт теплоспоживання має право вибирати (змінювати) теплопостачальну організацію, якщо це технічно можливо.

Матеріалами справи доведено, що вищезазначені громадяни у встановленому порядку отримали дозволи на розміщення у своїх квартирах автономного опалення і тому обґрунтовано скористались правом відключення від мереж центрального опалення, що підтверджується актами про відключення квартир вищезазначених громадян від мереж центрального опалення.

Відповідно до п.25 «Правил надання послуг з централізованого опалення постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 року відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.

Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітанового ремонту в частині опалення (п.26).

На виконання п.25 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №4 від 22.11.2005 року затверджено «Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання».

Зазначеним Порядком встановлено, що для вирішення питання відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення його власник повинен звернутися до постійно діючої міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання.

У заяві про відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання власник (власники) будинку зазначає причини відключення.

Комісія, після вивчення наданих власником (власниками) документів, у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації.

Рішення комісії оформляється протоколом, витяг з якого у десятиденний строк надається заявникові.

При позитивному рішення Комісії заявнику надається перелік організацій, до яких необхідно звернутись для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання відокремлення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання.

Проект узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж.

Відключення приміщень від внутрішньо будинкових мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання виконується монтажною організацією, яка реалізує проект, за участю представника власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, представника виконавця послуг з централізованого опалення і гарячого водопостачання та власника, наймача (орендаря) квартири (нежитлового приміщення) або уповноваженої ними особи.

Роботи з відключення будинку від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання виконуються у міжопалювальний період.

По закінченні робіт складається акт про відключення будинку від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання і в десятиденний термін подається заявником до Комісії на затвердження.

Після затвердження акта на черговому засідання Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.

Дотримання вищезазначеними громадянами встановленого порядку відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання підтверджується матеріалами справи (т.№1 а.с.68-231), а саме: робочими проектами газопостачання квартир, актами пуску газу, витягами з протоколів засідання постійно діючої комісії з питань відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання при відмові споживачів від цент реалізованого теплопостачання, актами про відключення квартир від внутрішньо будинкових мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання.

Зауваження позивача про те, що неможливо виконати п. 3 приписів, оскільки відповідачем не зазначено з якого саме моменту Луганське МКП «Теплокомуненерго» зробити перерахунок та яким нормативним актом це передбачено судом не приймається у звязку з необґрунтованістю, оскільки цей момент прямо визначений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №4 від 22.11.2005 року затверджено «Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», а саме: після затвердження акта про відключення від мережі з централізованого теплопостачання.

Посилання позивача на те, що приписи про усунення порушень прав споживачів Луганським МКП «Теплокомуненерго» підписані неповноважною особою у судовому засіданні свого підтвердження не знайшли.

Суд установив, що направлення на проведення перевірок 000825, 000826, 000827 від 25.05.2010 року видані заступнику начальника Управління у справах захисту прав споживачів у Луганській області Шурпатову П.М. та відповідно й Шурпатовим П.М. підписані приписи про усунення виявлених перевіркою порушень законодавства про захист прав споживачів.

Не обґрунтованим є посилання позивача і на лист Міністерства з питань житлово-комунального господарства №11/14-13332 від 10.12.2009 року як на підставу для визнання дій відповідача незаконними, оскільки зазначений документ не є нормативно-правовим документом

Таким чином, Позивач не довів суду незаконності та протиправності дій Відповідача при виконанні ним своїх функцій.

Тому, суд дійшов висновку, що вимоги Позивача щодо визнання протиправним та скасування постанов Управління у справах захисту прав споживачів в Луганській області від 03.09.2010 року №000745, №000747, №000739, №000736, №000737, №000734, №000726, №000749, №000733, №000742, №000743, №000744, №000750, №000748, №000746, №000735, №000738, №000740, №000741, не відповідають чинному законодавству України, не підтверджені матеріалами справи і не підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 2 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158, - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» до Управління у справах захисту прав споживачів в Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення, відмовити за необґрунтованістю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 13 листопада 2010 року

Суддя Л.С. Качуріна