Постанова № 12383724, 10.11.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2010
Номер справи
2а-7490/10/1270
Номер документу
12383724
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 листопада 2010 року Справа № 2а-7490/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Чиркіна С.М.

при секретарі: Лисенко Є.М.

за участю:

представника позивача: Бачури О.В.(довіреність №2/10 від 11.01.2010)

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м.Луганську до Приватного підприємства «Профіль» про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи, -

В С Т А Н О В И В:

29 вересня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м.Луганську (далі - позивач) до Приватного підприємства «Профіль» ( далі відповідач) про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідача зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 17 лютого 1999 № 1382107 0005 001780, є платником податків і зборів та перебуває на податковому обліку в Ленінській МДПІ у м.Луганську.

Станом на 02 вересня 2010 року відповідач має заборгованість перед бюджетом у розмірі 37237,01 грн. за такими платежами:

-податок на додану вартість

основний борг 34451,16 грн.

штрафна санкція 1931,85 грн.

всього - 36383,01 грн.

-податок на прибуток

штрафна санкція -854,00 грн.

Заборгованість утворилась внаслідок несплати узгоджених податкових зобовязань.

Ленінською МДПІ у м.Луганську вживалися передбачені чинним законодавством заходи, які не дали позитивного результату.

У звязку з чим позивач просить суд звернути стягнення на активи відповідача на суму податкового боргу по податку на додану вартість та по податку на прибуток у розмірі 37237,01 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на органи державної податкової служби покладено обов'язки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).

Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є , орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).

Відповідач Приватне підприємство «Профіль», і.к. 30280204, зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради 17.02.1999, 01.11.2007 змінено свідоцтво про державну реєстрацію у звязку зі зміною місцезнаходження юридичної особи.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач як платник податків і зборів перебуває на обліку в Ленінській МДПІ у м.Луганську.

Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі - ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону

Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах 2.1.1-2.1.3 цього пункту.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.

У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п. 7.7.5. п 7.7 ст.7 ЗУ «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 № 168(далі ЗУ №168) протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Згідно акту про результати документальної невиїзної ( камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість від 04.09.2009 №664/16 ( а.с.5) встановлено, що відповідач в декларації з ПДВ за лютий 2009 року до податкового кредиту включив податкові накладні, які були виписані в січні, квітні 2005 року на загальну суму ПДВ 34475 грн., крім того при заповнені податкової декларації були допущені помилки, у звязку з чим у висновку зазначено - збільшується сума, що за результатами звітного періоду підлягає сплаті платником податку до бюджету у розмірі 34476 грн.

Відповідно до абз. в) п.п.4.2.2.п.4.2 ст.4 ЗУ №2181 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.

П.п.17.1.4.п.17.1 ст.17 ЗУ №2181 визначено, що у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

06.10.2009 позивачем складено акт №36/16/30280204 про не вручення примірника акту (а.с.6).

В податковому повідомленні рішенні від 06.10.2009 № 0008511600/0 позивачем визначено суму податкового зобовязання відповідача - 36200, в т.ч. за основним платежем -34476,00 грн., за штрафними санкціями 1724 грн.( а.с.8).

Відповідно до абз.15 п.9.8 ст.9 ЗУ №168 платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво, зокрема, якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.

07.09.2009 позивачем складено акт № 774/16( а.с.9) в якому встановлено, що ПП «Профіль» 12.08.2009 було анульовано свідоцтво платника ПДВ № 100103415 видане 11.03.2008. Згідно ЗУ «Про податок на додану вартість» зобовязано було повернути оригінал свідоцтва платника ПДВ в строк до 01.09.2009. Фактично свідоцтво №100103415 не надано.

Відповідно до абз. а) п.п. 4.2.2. п.4.2 ст.4 ЗУ №2181 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Підпунктом 17.1.1. пункту 17.1 ст.17 Закону №2181передбачено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

В податковому повідомленні рішенні від 16.10.2009 № 0007691600/0 позивачем визначено суму податкового зобовязання відповідача -170,00 грн., в т.ч. за штрафними санкціями 170,00 грн.( а.с.11).

П.п.5.3.1.п.5.3.ст.5 ЗУ №2181 визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно акту перевірки від 28.10.2009 № 1002/19/30280204 ( а.с.12) встановлено, що відповідач сплатив узгоджену суму податкового зобовязання з податку на додану вартість підприємства з затримкою до 90 к.д.( декларація за березень 2009 року № 22603 від 09.04.2009, термін сплати 30.04.2009, фактично сплачено 22.07.2009, сума податкового зобовязання 189,26 грн., термін затримки-83 дні).

28.10.2009 позивачем складено акт № 23/19 про неможливість вручення матеріалів перевірки (а.с.13).

З п.п.17.1.7. п.17.1 ст.17 ЗУ №2181 вбачається, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.

У податковому повідомленні рішенні від 03.12.2009 № 0013541900/0 позивачем визначено відповідачу штраф у розмірі 37,85 грн.( а.с.14).

Згідно розрахунку податкового боргу по ПДВ ( а.с.25) нараховано основного боргу -34476,00 грн., сплачено-24,84 грн., нараховано штрафних санкцій 1724,00 грн., 170,00 грн., 37,85 грн., у звязку з чим основний борг-34451,16 грн., штрафна санкція -1931,85 грн.

Податковим повідомленням -рішенням від 03.09.2009 № 0018171510/0 на підставі акту перевірки від 23.07.2009 № 1526 /15-1 ( а.с.15), яким встановлено порушення п.п. 4.1.4 п.4.1. ст.4 ЗУ №2181, а саме платником податку не подані ( несвоєчасно подані) декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2008 року, 11 місяців 2008 року, 2008 рік, 1 квартал 2009 року, відповідачу визначено податкове зобовязання у розмірі 680,00 грн., в т.ч. за штрафними санкціями - 680,00 грн.

Податковим повідомленням - рішенням від 11.05.2010 № 0007401510/0 на підставі акту перевірки від 25.03.2010 № 658 /15-1 ( а.с.17), яким встановлено порушення п.п. 4.1.4 п.4.1. ст..4 ЗУ №2181, а саме платником податку не подані ( несвоєчасно подані) декларації з податку на прибуток за І півріччя 2009 року, 9 місяців 2009 року, 2009 рік, відповідачу визначено податкове зобовязання у розмірі 510,00 грн., в т.ч. за штрафними санкціями - 510,00 грн.

Згідно розрахунку податкового боргу по податку на прибуток ( а.с.25) нараховано штрафних санкцій 680,00 грн. та 510,00 грн., всього 854,00 грн.

Загальна сума боргу з податку на додану вартість та з податку на прибуток у розмірі 37 237,01 грн. підтверджується також довідкою розрахунку з бюджетом ( а.с.24).

Враховуючи вищевикладене, податкова заборгованість з податку на додану вартість та з податку на прибуток на загальну суму 37 237,01 грн. підтверджена матеріалами справи та на час розгляду справи не погашена.

За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Згідно статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

-перша податкова вимога форми «Ю1» № 1/2770 від 06.11.2009 на суму 344,00 грн.(а.с.19)

- друга податкова вимога №2/787 від 29.03.2010 на суму 36 727,01 грн.( а.с.21).

14.05.2010 заступником начальника Ленінської МДПІ у м.Луганську було прийнято рішення № 48 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу ( а.с.23).

З матеріалів справи вбачається, що позивачем вживалися передбачені законодавством заходи щодо погашення податкового боргу про те, вони не призвели до повного погашення відповідачем податкового боргу.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно п. п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).

Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Ані письмових заперечень, ані доказів, які спростовують доводи позивача, відповідач суду не надав.

Сторонам відомі вимоги статей 69-72 КАС України та наслідки їх невиконання.

Судом приймались заходи щодо всебічного обєктивного розгляду справи, пропонувалася сторонам провести звірку взаєморозрахунків.

З урахуванням вимог п.6 ст. 71 КАС України, суд розглянув справу на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню у повному обсязі.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року .

Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м.Луганську до Приватного підприємства «Профіль» про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи, задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Профіль» суму податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 36383,01 грн. та по податку на прибуток у розмірі 854, 00 грн., разом на суму 37237, 01 грн. ( тридцять сім тисяч двісті тридцять сім гривень одна копійка), звернувши стягнення на активи, в доход Державного Бюджету України (ПДВ- р/р 31117029700006, код платежу 14010100, УДК у м.Луганську ГУДКУ у Луганській області, код 24046582, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013; податок на прибуток р/р 3111500970006, код платежу 11021000, УДК у м.Луганську ГУДКУ у Луганській області, код 24046582, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

СуддяС.М. Чиркін