Постанова № 12383412, 16.11.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2010
Номер справи
2а-24802/10/0570
Номер документу
12383412
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 листопада 2010 р. справа № 2а-24802/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Шальєвої В.А.

при секретарі< Призвище секретаря >

Дєєвій С.В.

за участю представника позивача Никитюк Н.Г.

представника відповідача Аніщенко О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Селидіввугілля» до Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції про визнання дій неправомірними, зобовязання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Державне підприємство «Селидіввугілля» звернулось до суду з адміністративним позовом до Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції про визнання дій неправомірними, зобовязання вчинити певні дії. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Державним підприємством «Селідіввугілля» були отримані від відповідача повідомлення 105210010358633 від 03.09.2010 р., № 105210010364727 від 20.09.2010 р., № 105210010364728 від 20.09.2010 р., № 105210010364729 від 20.09.2010 р., № 105210010364730 від 20.09.2010 р., № 105210010364731 від 20.09.2010 р., № 105210010366042 від 28.09.2010 р., № 105210010366242 від 28.09.2010 р. про зарахування сплачених поточних податкових зобовязань з податку на додану вартість на погашення податкового боргу та пені.

Позивач вважає такі дії відповідача неправомірними та вказує, що виконав свої зобовязання щодо сплати податків і зборів до бюджету, перерахувавши відповідні суми з податку на додану вартість платіжними дорученнями, що були надані банку. Отримання банком платіжних доручень підтверджується відповідними відмітками банку.

Відповідач здійснив розподіл платежу в рахунок погашення податкового боргу в попередній період. На думку позивача, нормами чинного законодавства не встановлено право чи обовязок контролюючого органу якимось чином змінювати податкові зобовязання, в рахунок сплати яких платник податків самостійно спрямував власні кошти. Оскільки сплата податкового зобовязання з податку на додану вартість здійснена позивачем у встановлені законом строки та в повному обсязі.

Просить визнати дії Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції неправомірними, зобовязати внести зміни до картки особового рахунку позивач шляхом скасування з картки особового рахунку пені зі спати податку на додану вартість в розмірі 39128,20 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні позову.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, пояснивши що у позивача існує заборгованість за попередні періоди, у звязку з чим податковим органом було зроблено розподіл платежу, відповідно до п.п 16.3.3 п. 16.3 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фонами». Просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Державне підприємство «Селидіввугілля» зареєстровано в якості субєкта господарювання рішенням виконавчого комітету Селидівської міської ради, державна реєстрація проведена 06.05.2005 р., включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за № 33426253, діє на підставі статуту, має свої структурні та відокремлені підрозділи.

Відповідач Красноармійська обєднана державна податкова інспекція є субєктом владних повноважень, якій в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.

Судом встановлено, що відповідно до декларації з податку на додану вартість Державним підприємством «Селідіввугілля» було визначено податкове зобовязання за серпень 2010 р.(а.с. 39-42). Також у позивача існують певні зобовязання з податку на додану вартість, відповідно до рішення Донецького окружного адміністративного суду від 28.03.2008 р. на суму 33426253 грн. (рішення про розстрочення податкового боргу від 30 травня 2008 р. № 12), рішення № 33 про розстрочення податкового боргу на суму 53780632,66 грн., рішення № 31 на від 30 жовтня 2009 р. суму 10378107 грн., рішення № 26 від 30 липня 2008 р. на суму 7399984,77 грн., рішення № 27 від 25 липня 2007 р. на суму 32974217,97 грн.

Згідно п. 1.6 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість», податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», податок на додану вартість є загальнодержавним податком.

У відповідності до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 зазначеного Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Підпунктом 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Судом встановлено, що позивачем у відповідності до зазначених приписів Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» були виконані в повному обсязі зобовязання щодо сплати до бюджету узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість шляхом перерахування сум податку платіжними дорученнями.

Платіжні доручення № 15249 від 31 серпня 2010 р. на загальну суму 128182,74 грн. авансовий платіж на серпень 2010 р. (а.с11), № 1603 від 17 вересня 2010 р. на суму 83000 грн. авансовий платіж за серпень 2010 р., (а.с. 13), № 16012 від 17 вересня 2010 р. на суму 3000 грн. розстрочення відповідно о рішення Красноармійської ОДПІ № 26 від 30.07.2008 р., (а.с. 15), № 16011 від 17 вересня 2010 р. на суму 3000 грн. розстрочення за серпень 2010 р., відповідно до рішення Красноармійської ОДПІ № 31 (а.с. 17), № 16010 від 17 вересня 2010 р. на суму 3000 грн. розстрочення за вересень 2010 р. відповідно до рішення Красноармійської ОДПІ № 33 від 29.11.2007 р. (а.с. 19), № 16009 від 17 вересня 2010 р. на суму 3000 грн. розстрочення за вересень 2010 р., відповідно до рішення Красноармійської ОДПІ № 27 від 25.07.2007 р. (а.с. 21), № 16008 від 17 вересня 2010 р. на суму 3000 грн. розстрочення за вересень відповідно до рішення Красноармійської ОДПІ № 12 від 30.05.2008 р. (а.с. 23), № 453 від 23 вересня 2010 р. на суму 556000 грн. за вересень 2010 р.(а.с. 25), № 16180 від 27 вересня 2010 р. на суму 123333,08 грн. розстрочення за серпень, вересень 2010 р. відповідно до рішення Красноармійської ОДПІ № 26 від 30.01.2008 р. (а.с. 26) було надано банку до настання граничного строку сплати податків та зборів.

Отримання банком платіжних доручень підтверджується відповідними відмітками банку про одержання на платіжних дорученнях.

Не зважаючи на виконання зобовязання зі сплати податків та зборів з боку платника податку, Красноармійською обєднаною державною податковою інспекцією було направлено позивачу податкові повідомлення № 105210010358633 від 03.09.2010 р. про здійснення розподілу сплаченої за платіжним дорученням № 15249 суми податкового боргу з яких 122416,33 грн. були зараховані на погашення боргу а 5766,41 грн. на погашення пені (а.с. 10), № 105210010364726 від 20.09.2010 р. про здійснення розподілу сплаченої за платіжним дорученням № 16013 суми податкового боргу з яких 79233,84 грн. були зараховані на погашення боргу, а 3766,16 грн. на погашення пені (а.с. 12), № 105210010364727 від 20.09.2010 р. про здійснення розподілу сплаченої за платіжним дорученням № 16012 суми податкового боргу з яких 2863,87 грн. були зараховані на погашення боргу, а 126,13 грн. на погашення пені (а.с. 14), № 105210010364728 від 20.09.2010 р. про здійснення розподілу сплаченої за платіжним дорученням № 16011 суми податкового боргу з яких 2863,87 грн. були зараховані на погашення боргу, а 136,13 грн. на погашення пені. № 105210010364729 від 20.09.2010 р. про здійснення розподілу сплаченої за платіжним дорученням № 16010 суми податкового боргу з яких 2863,87 грн. були зараховані на погашення боргу а 136,13 грн. на погашення пені(а.с. 18), № 105210010364730 від 20.09.2010 р. про здійснення розподілу сплаченої за платіжним дорученням № 16009 суми податкового боргу з яких 2863,87 грн. були зараховані на погашення боргу, а 136,13 грн. на погашення пені (а.с. 20), № 105210010364731 від 20.09.2010 р. про здійснення розподілу сплаченої за платіжним дорученням № 16008 суми податкового боргу з яких 2863,87 грн. були зараховані на погашення боргу, а 136,13 грн. на погашення пені (а.с. 22), № 105210010366042 від 28.09.2010 р. про здійснення розподілу сплаченої за платіжним дорученням № 453 суми податкового боргу з яких 532334,54 грн. були зараховані на погашення боргу а 23665,46 грн. на погашення пені (а.с. 24), № 105210010366424 від 28.09.2010 р. про здійснення розподілу сплаченої за платіжним дорученням № 16180 суми податкового боргу з яких 118083,56 грн. були зараховані на погашення боргу а 5249,52 грн. на погашення пені.

Суд вважає дії податкового органу щодо прийняття вказаних повідомлень протиправним з наступних підстав.

Податковим боргом у відповідності до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визнається узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею.

Відповідно до п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.

Абзацом першим підпункту 16.3.3 пункту 16.3 статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що при частковому погашенні податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку. Податковий борг, що погашається частково, сплачується разом зі сплатою пені, нарахованої відповідно до такої частки, єдиним платіжним документом, в якому суми такого податкового боргу та такої пені визначаються окремо. Платіжні документи, які не містять окремо виділену суму податкового боргу та суму пені, не приймаються до виконання.

Відповідно до абзацу другого підпункту 16.3.3 пункту 16.3 статті 16 Закону, якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеної пропорції), то податковий орган самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини), та надсилає такому платнику податків повідомлення, в якому міститься зазначена інформація.

Форма зазначеного повідомлення наведена в додатку 1 до Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 11.06.2003 N 290.

Порядок направлення платнику податків повідомлення з інформацією про розподіл сплаченої платником податків суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини), регулюється пунктом 3.7 Інструкції.

Як зазначено у вказаній нормі, якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеної пропорції), то податковий орган у день надходження від органу державного казначейства інформації про зарахування коштів до бюджету, яка надається відповідно до вимог Порядку взаємодії між органами Державного казначейства України та органами державної податкової служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями, затвердженого наказом Державного казначейства України та Державної податкової адміністрації України від 25.04.2002 N 74/194, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.05.2002 за N 436/6724, самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини). При цьому протягом трьох робочих днів податковий орган складає та надсилає такому платнику податків у порядку, аналогічному Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженому наказом ДПА України від 21.06.2001 N 253, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за N 567/5758, із змінами та доповненнями, повідомлення, в якому міститься інформація про суми розподілу сплачених коштів, за формою згідно з додатком 1.

Відповідно до п. 1.9 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове повідомлення - письмове повідомлення контролюючого органу про обов'язок платника податків сплатити суму податкового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Законом. Отже, податкове повідомлення - це є письмове попередження платника податків про те, що до надіслання повідомлення йому було нараховано податкове зобов'язання у зв'язку з випадком, який передбачено даним Законом.

З наведених норм вбачається, що функцією повідомлення є інформування платника податку про дії податкового органу щодо розподілу отриманих сум. Безпосередньо таке повідомлення не впливає на права та зобовязання платника податку, оскільки не тягне юридичних наслідків для нього. Такі наслідки тягнуть дії контролюючого органу щодо розподілу кошів в погашення основної суми боргу та пені. Повідомлення не є підставою для розподілу отриманих сум. Воно виконує виключно інформаційну функцію та не обовязкове для виконання, є результатом дій податкового органу, вчинених ним на реалізацію своїх повноважень, передбачених підпунктом 16.3.3 пункту 16.3 статті 16 Закону.

Наслідком таких дій є зміна суми податкового боргу, погашеного платником податку. Податковий борг, що погашається платником податку, зменшується за рахунок того, що частина сплаченої платником суми замість погашення податкового боргу спрямовується на сплату пені, нарахованої на суму відповідного податкового боргу. Сума, яка спрямовується на погашення наявної у платника податків пені, розподіляється в автоматичному режимі за допомогою алгоритму, що визначає питому вагу такої пені у загальній сумі податкового боргу.

Зменшення ж суми погашеного платником податків податкового боргу призводить до збільшення пені, що нараховується у подальшому на залишок несплаченого податкового боргу. Відповідно до пункту 4.1 Інструкції погашення сум нарахованої пені здійснюється за рахунок джерел, визначених статтею 7 Закону щодо погашення податкового боргу платників податків. Таким чином, погашення пені, нарахованої на суму податкового боргу, відбувається у тому самому порядку, що й погашення податкового боргу, в тому числі шляхом примусового стягнення на активи платника податків, як це передбачено підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону.

Виходячи з викладеного дії податкового органу з розподілу сплачених платником податків сум, вчинені відповідно до підпункту 16.3.3 пункту 16.3 статті 16 Закону та пункту 3.8 Інструкції, безпосередньо впливають на розмір залишку податкового боргу та суму пені, що підлягає нарахуванню і стягненню з платника податків.

Отже, зазначені дії призводять до виникнення певного обов'язку, що підлягає виконанню платником податків та може бути підставою для вжиття щодо нього в подальшому заходів із примусового погашення податкового боргу. Відтак, зазначені дії є такими, що порушують права позивача.

Також, виходячи із аналізу вищевказаних нормативних положень, суд дійшов висновку, що приписи чинного законодавства дійсно передбачають пріоритет погашення податкового боргу перед сплатою податкових зобов'язань по відповідному податку. Разом з тим, зазначені вище норми цього ж Закону не встановлюють порядок та черговість (а також право) зарахування податковими органами платежів, що направлені платниками податків та мають цільове призначення, вказане у відповідних платіжних дорученнях, та не встановлюють відповідний порядок для примусового стягнення податковим органом добровільно сплачених платником податків сум податкового зобов'язання для погашення податкового боргу, що виник раніше.

При цьому слід звернути увагу на те, що нормами п. 16.3.3 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковим органам надається право розподілу суми, сплаченої платником податків в рахунок погашення податкового боргу (який відповідно до п. 1.3 Закону включає суму пені), на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини), за умови, що платником податків при сплаті податкового боргу у відповідному платіжному дорученні не було окремо визначені суми, що спрямовуються на погашення податкового боргу, та окремо суми, що спрямовуються на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу, або якщо визначення відповідних сум боргу та пені платником податків було зроблено з порушенням відповідної пропорції.

Зазначене свідчить про те, що податковий орган не мав права розподіляти суму, яка призначалась позивачем на погашення податкового зобовязання з податку на додану вартість по декларації за вересень 2010 р. та чітко вказані направлення платежів відповідно до рішень про розстрочення податкового боргу, на погашення боргу попереднього періоду, оскільки підприємством у платіжних дорученнях вказано конкретне призначення платежу, що підтверджує своєчасну та повну сплату самостійно визначеного податкового зобовязання підприємства по декларації за вересень 2010 р. та рішень про розстрочення податкового боргу.

Відповідно до п. 16.1.1, п. 16.3.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу. У разі часткової сплати суми податкового боргу нарахування пені зупиняється на таку сплачену частку.

Згідно з п. 3.4 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, яка затверджена Наказом ДПА України 11.06.2003р. № 290, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 27.06.2003р. за № 522/7843 нарахування пені здійснюється на день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.

Пунктом 4.2.3. Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, яка затверджена Наказом ДПА 18.07.2005р. № 276, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 02.08.2005р. за № 843/11123 передбачено, що нарахування пені за порушення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання здійснюється в особових рахунках платників податків у розділі "Нарахування сум пені".

Нарахування пені в картках особових рахунків платників податків здійснюється засобами програмного забезпечення у день фактичного погашення податкового боргу (його частини) у порядку, установленому наказом ДПА України від 11.06.2003 N 290 "Про затвердження Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.06.2003 за N 522/7843.

Таким чином для нарахування пені у картці особового рахунку повинно мати місце погашення податкового боргу.

Враховуючи вищевикладені обставин суд дійшов висновку, що платіжні доручення № 15249 від 31 серпня 2010 р., № 1603 від 17 вересня 2010 р., № 16012 від 17 вересня 2010 р., № 16011 від 17 вересня 2010 р., № 16010 від 17 вересня 2010 р., № 16009 від 17 вересня 2010 р., № 16008 від 17 вересня 2010 р., № 453 від 23 вересня 2010 р., № 16180 від 27 вересня 2010 р. не можуть бути доказами оплати податкового боргу.

Податковий орган має право розподіляти лише суми, які надійшли та направлені на погашення податкового боргу, а не сплачені позивачем поточні податкові зобовязання з податку на додану вартість, а тому підстави для розподілу сплачених сум відсутні.

Оскільки відповідачем обставина погашення податкового боргу не доведена, то й нарахування пені позивачу здійснено безпідставно.

Відповідно до пункту 4.2.4 Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, облікові операції скасування пені здійснюються на підставі рішення керівника (заступника керівника) податкового органу датою прийняття такого рішення. Тому суд вважає, що належним способом внесення змін до особового рахунку платника податку є зобовязання скасування нарахованої пені.

Таким чином, суд приходить до висновку, що податковий орган зобовязаний внести зміни до особового рахунку позивача, зарахувавши сплачені суми відповідно до вказаного призначення платежу.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач, приймаючи податкові повідомлення № 105210010358633 від 03.09.2010 р., № 105210010364726 від 20.09.2010 р., № 105210010364727 від 20.09.2010 р., № 105210010364728 від 20.09.2010 р., № 105210010364729 від 20.09.2010 р., № 105210010364730 від 20.09.2010 р., № 105210010364731 від 20.09.2010 р., № 105210010366042 від 28.09.2010 р., № 105210010366424 від 28.09.2010 р., діяв на підставі, в межах повноважень, що передбачені законодавством, з метою, з якою це повноваження надане, але діяв не у спосіб, що передбачений законами, не обґрунтовано, без урахування усіх обставин, упереджено, фактично без урахування права позивача на участь у процесі прийняття рішення.

З урахуванням викладених обставин, суд задовольняє позов, визнає дії податкового органу щодо прийняття податкових повідомлень № 105210010358633 від 03.09.2010 р., № 105210010364726 від 20.09.2010 р., № 105210010364727 від 20.09.2010 р., № 105210010364728 від 20.09.2010 р., № 105210010364729 від 20.09.2010 р., № 105210010364730 від 20.09.2010 р., № 105210010364731 від 20.09.2010 р., № 105210010366042 від 28.09.2010 р., № 105210010366424 від 28.09.2010 р. неправомірними та зобовязує податковий орган внести зміни до особового рахунку позивача, зарахувавши сплачені суми відповідно до вказаного призначення платежу.

Згідно ст. 94 КАС України з Державного бюджету України на користь позивача підлягають стягненню судові витрати.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державного підприємства «Селидіввугілля» до Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції про визнання дій неправомірними, визнання недійними повідомлень, зобовязання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції щодо прийняття податкового повідомлення № 105210010358633 від 03.09.2010 р. про перерозподіл сплаченої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 128182,74 грн. на погашення податкового боргу в розмірі 122416,33 грн. та пені в сумі 5766,41 грн.

Визнати протиправними дії Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції щодо прийняття податкового повідомлення № 105210010364726 від 20.09.2010 р. про перерозподіл сплаченої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 83000 грн. на погашення податкового боргу в розмірі 79233,84 грн. та пені в сумі 3766,16 грн.

Визнати протиправними дії Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції щодо прийняття податкового повідомлення № 105210010364727 від 20.09.2010 р. про перерозподіл сплаченої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 3000 грн. на погашення податкового боргу в розмірі 2863,87 грн. та пені в сумі 136,13 грн.

Визнати протиправними дії Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції щодо прийняття податкового повідомлення № 105210010364728 від 20.09.2010 р. про перерозподіл сплаченої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 3000 грн. на погашення податкового боргу в розмірі 2863,87 грн. та пені в сумі 136,13 грн.

Визнати протиправними дії Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції щодо прийняття податкового повідомлення № 105210010364729 від 20.09.2010 р. про перерозподіл сплаченої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 3000 грн. на погашення податкового боргу в розмірі 2863,87 грн. та пені в сумі 136,13 грн.

Визнати протиправними дії Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції щодо прийняття податкового повідомлення № 105210010364730 від 20.09.2010 р. про перерозподіл сплаченої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 3000 грн. на погашення податкового боргу в розмірі 2863,87 грн. та пені в сумі 136,13 грн.

Визнати протиправними дії Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції щодо прийняття податкового повідомлення № 105210010364731 від 20.09.2010 р. про перерозподіл сплаченої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 3000 грн. на погашення податкового боргу в розмірі 2863,87 грн. та пені в сумі 136,13 грн.

Визнати протиправними дії Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції щодо прийняття податкового повідомлення № 105210010366042 від 28.09.2010 р. про перерозподіл сплаченої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 556000 грн. на погашення податкового боргу в розмірі 532334,54 грн. та пені в сумі 23665,46 грн.

Визнати протиправними дії Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції щодо прийняття податкового повідомлення № 105210010366242 від 28.09.2010 р. про перерозподіл сплаченої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 123333,08 грн. на погашення податкового боргу в розмірі 118083,56 грн. та пені в сумі 5249,52 грн.

Зобовязати Красноармійську обєднану державну податкову інспекцію внести зміни до особового рахунку Державного підприємства «Селидіввугілля» з податку на додану вартість та зарахувати: сплачену суму за платіжним дорученням № 15249 від 31 серпня 2010 р. у сплату податкового зобовязання за серпень 2010 р., відповідно до призначення платежу; сплачену суму за платіжним дорученням № 16013 від 17 вересня 2010 р. у сплату податкового зобовязання за серпень 2010 р., відповідно до призначення платежу; сплачену суму за платіжним дорученням № 16012 від 17 вересня 2010 р. у сплату розстрочення податкового зобовязання відповідно до рішення Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції № 26 від 30.07.2008 р., відповідно до призначення платежу; сплачену суму за платіжним дорученням № 16011 від 17 вересня 2010 р. у сплату розстрочення податкового зобовязання за серпень 2010 р. відповідно до рішення Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції № 31 від 30.10.2009 р., відповідно до призначення платежу; сплачену суму за платіжним дорученням № 16010 від 17 вересня 2010 р. у сплату розстрочення податкового зобовязання за вересень 2010 р. відповідно до рішення Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції № 33 від 29.11.2007 р., відповідно до призначення платежу; сплачену суму за платіжним дорученням № 16009 від 17 вересня 2010 р. у сплату розстрочення податкового зобовязання за вересень 2010 р. відповідно до рішення Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції № 27 від 25.07.2007 р., відповідно до призначення платежу; сплачену суму за платіжним дорученням № 16008 від 17 вересня 2010 р. у сплату розстрочення податкового зобовязання за вересень відповідно до рішення Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції № 12 від 30.05.2008 р., відповідно до призначення платежу; сплачену суму за платіжним дорученням № 453 від 25 вересня 2010 р. у сплату податкового зобовязання за серпень 2010 р., згідно податкової декларації з податку на додану вартість; № 16180 від 27 вересня 2010 р. у сплату розстрочення податкового зобовязання за серпень, вересень 2010 р., відповідно до рішення Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції № 26 від 30.07.2008 р., відповідно до призначення платежу.

Стягнути з Державного бюджету України на Державного підприємства «Селидіввугілля» судові витрати в розмірі 3 (три) грн. 40 коп.

Повний текст постанови виготовлений 19 листопада 2010 р.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Шальєва В.А.