ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 жовтня 2010 р.Справа №2а-11333/10/5/0170 17:55
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Сидоренко Д.В. , при секретарі Мородецької Ю.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 6800,00 грн
Обставини справи: Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 6800,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачем при проведенні перевірки 26.05.2010р. встановлені порушення відповідачем вимог п.2 ст. 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у звязку з чим нараховані штрафні (фінансові) санкції.
Позивач у судове засідання не зявився, однак від нього 25.10.2010р. до суду надійшло клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією, заперечень на адміністративний позов не надав.
Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд,
ВСТАНОВИВ:
31.03.2009р. відповідач зареєстрований як фізична особа - підприємець Нижньогірською районною державною адміністрацією АР Крим, про що видане відповідно Свідоцтво та зроблено запис про включення відомостей про фізичну особу-підприємця до ЄДР № 2 123 000 0000 002479 (а.с. 6) та з 01.04.2009р. перебуває на обліку платників податків у ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим за № 71 (а.с. 7).
26.05.2010р. ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, в результаті якої встановлено порушення відповідачем вимог п.3 ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництву і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», яке виразилось у продажі 2 літрів пива особі, яка не досягла 18-річного віку.
За результатами перевірки складений акт за № 000377 від 26.05.2010р., відповідно до якого за допущені порушення до відповідача були застосовані фінансові санкції на загальну суму 6800,00 грн., про що винесене Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001062308 від 09.06.2010р. на суму 6800,00 грн.
Вищезазначене Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримане відповідачем, про що свідчіть повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 14) та не оскаржено ним у встановленому Законом порядку.
Відповідно до ст.16 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під чинність Закону.
Згідно з п.2 ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництву і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Однак відповідачем порушені вимоги норм вищевказаних Законів.
Зазначені санкції застосовані в порядку: ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництву і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та підлягають перерахуванню до Державного бюджету.
Згідно до ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право стягувати в бюджети та державні цільові фонди суми недоїмки, пені й штрафних санкцій у порядку, передбаченому законом.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Закон України “Про державну податкову службу в Україні” передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Статтею 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Частиною 1 ст. 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її позовні вимоги та заперечення.
Відповідачем не надано суду будь-яких доказів оскарження вищезазначеного рішення або сплати штрафних (фінансових) санкцій. Отже, відповідачем штрафні (фінансові) санкції у розмірі 6800,00 грн. до Державного бюджету не перераховані.
При таких обставинах, вимоги Джанкойської об'єднаної ДПІ АР Крим підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 26.10.10р.
У повному обсязі постанову складено та підписано 01.11.10р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1: ідентифікаційний номер НОМЕР_2) до Державного бюджету України 6800,00 грн. заборгованості зі сплати фінансових санкцій (р/р 31118106700192 Державний бюджет Нижньогірського району ДКУ в АРК м. Сімферополь, ЄДРПОУ 34740615, МФО 824026, код платежу - 21081100).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Сидоренко Д.В.